1 Milyon Dolarlık MFT AirDrop’tan Hayır Kurumuna Para Toplayacak Mainframe

1 Milyon Dolarlık MFT AirDrop’tan Hayır Kurumuna Para Toplayacak Mainframe

Şimdiye kadar kripto para birimi dünyasındaki airdropları duymaya alıştık. Issız bir adada kuruyan kurtulanlar gibi, ihtiyaç duyulan erzakların yağması beklentisiyle kollarımızı gökyüzüne doğru sallıyoruz… Pekala, tam olarak değil. Ancak çoğumuz, zamanın bir noktasında orada burada birkaç jetondan oluşan bir hoşgeldin hediyesi aldık..

ICO’ların itibarı dengede kaldıkça, onu çamurda sürükleyen dolandırıcıların bolluğu ve Facebook, Google ve Twitter gibi popüler platformların ICO reklamlarını yasaklaması sayesinde, kripto para birimi airdropları için mükemmel bir fırtına yaratıldı. Ve popülerlik kazanmaları şaşırtıcı değil.

Kripto para birimi airdrop’larını pazarlama açısından düşündüğünüzde, bunlar bir madeni paraya yönelik farkındalığı artırmanın ve hatta satıştan önce değerini artırmanın mükemmel bir yoludur. Bedava parayı herkes sever. Ve ICO pazarlama ekipleri, projeleri hakkında çok küçük bir fiyattan söz alabilirler (token değerleri patlamadıkça, ancak o zaman bile herkes kazanır).

Airdrop’lar daha az yeni bir fikir ve daha yaygın bir uygulama haline geliyor. Madeni paralar daha fazla açığa çıkmaya çalışırken, airdrop’lar artık genellikle beklenmedik sürprizler değil, bunun yerine önceden duyurulmuş bir etkinliğin şeklini alıyor.

Aslında birçok airdrop, alıcının önce kripto para biriminin bir kısmına sahip olmasını gerektirir. Sahip daha sonra sahip olduğu miktarla orantılı bir yüzde ile ödüllendirilir. İnsanları daha fazla satın almanın bir başka dahice yolu ve her iki taraf için de başka bir kazan-kazan.

Ancak airdrop’lar ana akım haline geldikçe ve ICO pazarı büyümeye devam ettikçe, şirketler pazarlama taktikleriyle daha da yaratıcı hale geliyor..

Ana bilgisayar airdropları yeni bir düzeye taşıyan merkezi olmayan iletişim ağıdır.

Paranın Kelimenin Tam Anlamıyla Gökten Düşmesi

Mainframe CEO’su ve Kurucusu Mick Hagen, “İşleri biraz farklı yapmaktan hoşlanıyoruz” diyor. Ve gerçek gökyüzünden düşen fiziksel işaretlerle, kesinlikle bunu yaptılar. Asya airdrop turunu başlattıklarında, fiziksel bir dağıtım yoluyla yepyeni bir kripto para birimini tanıtan ilk şirket oldular (elbette, belirteçlerin daha sonra kod için değiştirilmesi gerekse de).

Mainframe, Hong Kong, Tokyo, Seul ve Pekin dahil olmak üzere büyük şehirleri ziyaret ederek Uzak Doğu’daki fiziksel airdropları başlattı. Çok renkli balonların ağlara asılı olduğu kalabalık bir salonda insanlar beklentiyle bekledi. Ağlar açıldı, balonlar serbest bırakıldı ve kibar Asyalı insanlar birkaç balon toplarken keyifle güldü ve ciyakladı..

Belki de bu yüzden şirket, insanların kötü şöhretli nezaketinin bedava jeton bulma umuduyla birbirlerini çiğnemelerine izin vermeyeceğini bildiğinden, ilk olarak Asya’yı seçti. Aynı sahne bir batı barında çoğaltılamaz.


Ancak airdropları özellikle Çin’de tutmak, Mainframe’in mahremiyet ve özgürlük mesajını sansürün yaygın olduğu bir ülkede ekstra dokunaklı bir katman haline getirdi..

Mainframe fiziksel airdropları, onları aşamalı olarak kullanıma sunarken çekişmeye başladı. Birinci aşama, “Varlığın Kanıtı” ve ikinci aşama, “Özgürlük Kanıtı” zaten başarıyla tamamlandı ve ücretsiz paranın şaşmaz cazibesini gösteriyor.

Ancak kripto para biriminin tamamen kişisel kazançla ilgili olması gerekmiyor, değil mi?

Proof of Heart – Hayırsever Airdrop’larda Bir İlk?

Kalbin Kanıtı

Hagen, “Bu sektördeki blok zincirinde ve kriptoda, hızlıca zengin olmaya çalışan birçok insan var,” diyor Hagen, “çok fazla spekülasyon, çok fazla açgözlülük … biz bu teknolojiye uzun süredir inanıyoruz, birçok sektörü alt üst ediyor orada ve dünyayı sonsuza dek değiştirecek. Ve orada var olan iştah açıcı davranıştan biraz daha azını alıp bunu değerli bir amaca kanalize etmeye çalışacağımızı düşündük. “

Airdrop kampanyalarının üçüncü son aşamasında Mainframe, gizlilik ve özgürlük değerleriyle uyumlu, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara en çok bağış yapan kullanıcılara MFT tokenlerinden 1 milyon dolar verecek. Bu temelde, ACLU, Basın Özgürlüğü ve Uluslararası Af Örgütü dahil olmak üzere ifade özgürlüğü ve insan haklarını temsil eden kayıtlı herhangi bir hayır kurumu veya sivil toplum kuruluşudur..

Yine de Mainframe Kimdir?

Tamam, yani bu havalı hava damlaları kesinlikle dikkatimizi çekti. Güzel. Ama yine de Mainframe kim?

Kendilerini “yeni web için mesajlaşma katmanı” olarak etiketleyen Mainframe, teknoloji veri paketlerini eşler arası ağları üzerinden güvenli bir şekilde yönlendirdiği için mesajların ve verilerin özel olarak gönderilmesine olanak tanır.

Bu yeni platformun arkasındaki ekip, “yıkıcı bir asteroit olayı veya saldırgan bir uzaylı istilası” haricinde sansür ve gözetlemeye dirençli, bunun durdurulamaz olduğuna inanıyor. Ve en çok değer verdikleri şey ifade özgürlüğü ve veri sahipliği.

Mainframe aracılığıyla mesajlaşmanız açılamaz veya izlenemez. Merkezi olmayan veri hizmetlerine sahip merkezi olmayan bir platform olarak, kapatmak veya sansür uygulamak neredeyse imkansızdır. Bu onları dünya çapında hükümetler ve kanun yaptırımı arasında popüler yapmayabilir.

Bir sonraki fiziksel airdropları NYC’deki Konsensüs sırasında yapılıyor. Dolayısıyla, biraz bedava para arıyorsanız, renkli balonlara dikkat edin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map