IDEX apmaiņas pārskats

IDEX ir Ethereum balstīta decentralizēta birža, kurā ir Ethereum un ERC20 marķieru tirdzniecības pāri. Tāpat kā EtherDelta, tajā tiek izmantoti viedie līgumi, kas lietotājiem ļauj pārvaldīt savas privātās atslēgas un tirgoties drošā, vienādranga vidē. Tajā ir arī Ledger Nano S un Meta Mask Wallet integrācijas, drošākas alternatīvas fondu pārvaldībai, nekā manuāla privātās atslēgas ievadīšana.

Tomēr atšķirībā no EtherDelta (vai citiem DEX), IDEX izmanto viedos līgumus, lai pārvaldītu darījumus saviem lietotājiem. Jūs joprojām parakstīsit darījumu ar savu privāto atslēgu, bet pati apmaiņa darījumu pārraidīs Ethereum blokķēdē. Tas ļauj apmaiņai reāllaikā atjaunināt kontu atlikumus un pasūtījumu grāmatas, vienlaikus pārvaldot tīkla darījumu plūsmu, lai samazinātu berzi. Tas nodrošina IDEX centralizētas apmaiņas lietotāja pieredzi, nezaudējot decentralizētas apmaiņas drošību un lietotāju kontroli.

Kā darbojas IDEX

Tāpat kā lielākajai daļai citu ar Ethereum darbināmo DEX, arī IDEX spēles nosaukums ir viedie līgumi. Jūs pārvaldīsit visus savus līdzekļus, izmantojot biržas viedo līgumu, un kamēr jūsu privātā atslēga nav nevienam citam, jūsu līdzekļus nevar pieskarties, tiklīdz tie ir saglabāti līgumā, ja vien jūs tos neparakstīsit..

Ienākot biržā, pamanīsit, ka viss, kas jums nepieciešams tirdzniecībai, atrodas tieši jūsu priekšā. Jūsu seifa atlikumi, tirdzniecības diagramma, pasūtījumu grāmata, tirdzniecības pāri un citi rīki tiek parādīti vienā lapā. Sākumā var šķist satriecoši, ja viss tas ir salikts kopā, taču mēs aplūkosim katru komponentu tālāk – un tas, ka viss ir vienā lapā, faktiski padara brīnišķīgu apmaiņu.

IDEX apmaiņa

Pirmkārt, lai sāktu darbu, jums būs jāiemaksā līdzekļi biržas viedajā līgumā. Augšējā labajā stūrī ir konta nometne, kas ļauj integrēt jaunu maku vai izveidot to, izmantojot apmaiņu. Ja jūs nolemjat to izveidot, apmaiņa izveidos jums privātu atslēgu un Maka atslēgu veikala failu. Neatkarīgi no tā, vai veidojat jaunu maku vai piekļūstat vecajam, jums ir četras iespējas, kā atvērt seifu biržā:

  1. Atslēgu veikala fails: Jūs varat tieši augšupielādēt savu privāto atslēgu, izmantojot KeyStore failu Ethereum adresei, kuru izveidojāt biržā vai citādi.
  2. Manuāli ievadīta privātā atslēga: Jūs varat izvēlēties manuāli ievadīt savu privāto atslēgu, lai atbloķētu Ethereum adreses līdzekļus.
  3. MetaMask: Jūs varat atbloķēt savu MetaMask maku un piekļūt tam, izmantojot centrāli.
  4. Ledger Nano S: Jūs varat integrēt savu Ledger Nano S valūtā un noguldīt līdzekļus tieši no tās.

IDEX maki

Aparatūras seifa integrācija ir viena no lielākajām papildu priekšrocībām, izmantojot decentralizētu apmaiņu, piemēram, IDEX. Izmantojot virsgrāmatu, lai tirgotos ar IDEX, jūs tiekat izolēts no tādiem riskiem kā ļaunprogrammatūra un pikšķerēšanas uzbrukumi. Meta maska ​​pasargās jūs no pikšķerēšanas uzbrukumiem, bet ne no ļaunprātīgas programmatūras un kā EtherDelta DNS uzlaušana parādīja mums, manuāli ievadot privātās atslēgas, līdzekļi ir nogatavojušies pikšķerēšanai un ir visneaizsargātākā iespēja piekļūt līdzekļiem.

Kad esat saņēmis līdzekļus biržā, tie jāiemaksā biržas viedajā līgumā. Šķiet, ka tas ir dumjš papildu solis, taču tas faktiski ir jūsu labā, jo šis viedais līgums saglabā jūsu līdzekļus drošībā, kamēr jūs tirgojat, un ļauj apmaiņai pārraidīt darījumus tieši tīklā. Lapas augšdaļā esošajā cilnē Ātrie atlikumi varat noguldīt valūtā no sava maka un brīvajā laikā pielāgot gāzes cenu šim darījumam..

IDEX ātrais atlikums

Kad esat saņēmis līdzekļus biržā, varat sākt tirdzniecību. IDEX ļauj jums izveidot tirgus / limita rīkojumus, un atšķirībā no citiem DEX, jūs varat atcelt darījumus, nemaksājot par gāzi.

Šeit IDEX atdala sevi no decentralizētās vides. Jūs varat anulēt darījumus ar IDEX, nemaksājot papildus, jo visus darījumus veic pati birža. Tādējādi, parakstoties uz darījumu, jūs piekrītat veikt šo darījumu, bet biržas viedais līgums ir atbildīgs par tā apraidi tīklā, tāpēc, kamēr darījums nav nosūtīts raktuvei, jūs varat lūgt biržu to atcelt.


Ja kādreiz esat mēģinājis aizpildīt pasūtījumu vietnē EtherDelta, pastāv risks, ka šis darījums neizdosies. Dažreiz pasūtījumus pieprasa vairāk nekā viena puse, un tā kā pasūtījumu grāmata tiek atjaunināta tikai pēc darījuma apstrādes tīklā, novecojušais pasūtījumu grāmata var novest pie tā, ka lietotāji mēģina veikt darījumus ar jau aizpildītiem pasūtījumiem. IDEX sistēma izārstē šīs galvassāpes, atjaunojot pasūtījumu grāmatu reāllaikā pēc pasūtījuma aizpildīšanas. Šis modelis lietotājiem piedāvā lietotāju kontrolētu līdzekļu priekšrocības, izmantojot svaigi atjauninātu pasūtījumu sistēmu, ko viņi atradīs centralizētā biržā..

IDEX konta drošība

Parasti decentralizētajām apmaiņām ir drošības bufetes, kuras centralizētās apmaiņas pēc konstrukcijas nevar atbalstīt. IDEX nav izņēmums. Apmaiņa pati par sevi darbojas kā mezgls Ethereum tīklā, tāpēc tā ir pilna ar visu drošību, ko saviem lietotājiem nodrošina blokķēdes tīkls..

Turklāt biržas viedajos līgumos līdzekļi tiek bloķēti, līdz privātā atslēga paraksta darījumu, lai tos pārvietotu. Jūs varētu paturēt savus līdzekļus biržā un nepazust sviedriem par to, ka tas tiek apdraudēts, kā mēs esam pārāk daudz reizes redzējuši ar centralizētajiem. Iemesls ir tas, ka hakerim nav galvenā punkta, lai piesaistītu līdzekļus. Visi līdzekļi tiek glabāti viedajos līgumos par Ethereum blokķēdi, tāpēc nav nekādu draudu, ja kāds uzlauztu maka rezervi, jo IDEX neglabā lietotāju līdzekļus vienā.

Ledger Nano S integrācija ir vēl viens no IDEX galvenajiem ieguvumiem, un, ņemot vērā biržas vispārējo decentralizēto struktūru, tā dod vienu no drošākajām tirdzniecības pieredzēm tur..

Vienīgais, par ko jums jāuztraucas drošības ziņā, ir tas, ka tiek apdraudēts IDEX domēna vārdu pakalpojumu sniedzējs un hakeris nolaupa tā URL. Mēs redzējām, kā tas notiek ar Ētera deltu, bet, ja notiks kaut kas līdzīgs šim, jūsu līdzekļi būs droši, kamēr jūs manuāli neievadīsit savas privātās atslēgas viltus vietnē.IDEX tirgi

IDEX tirdzniecības pāri

Kā mēs jau iepriekš pārgājām, apmaiņa attiecas tikai uz Etherum un ERC20 žetoniem. Tādējādi jūs nevarēsiet piekļūt neko ārpus Ethereum ģimenes, taču tas joprojām dod jums daudz iespēju.

Turklāt, tāpat kā EtherDelta, arī IDEX bieži piedāvā marķierus, kas viņu ICO piesaista pirms centralizētās apmaiņas, ļaujot jums iekļūt agri, pirms kaut kas sasniedz apmaiņu ar lielāku apjomu.

IDEX maksas un ierobežojumi

IDEX iekasē 0,1% maksu no tirgus veidotājiem (tiem, kuri veic likviditāti, izveidojot jaunu pasūtījumu pasūtījumu grāmatai) un 0,2% no klientiem – no tiem, kuri ņem likviditāti, aizpildot jau grāmatā esošo pasūtījumu. Takeri ir atbildīgi arī par gāzes nodevas samaksu par darījumu, process IDEX tajā ir sīkāk aprakstīts BUJ lapa:

“Tirgus veicēji ir atbildīgi par katras tirdzniecības darījumu maksu segšanu. Ņemot vērā mūsu dizainu, biržai ir jāmaksā šī gāzes maksa, kuras cena ir ēterā, nosūtot tirdzniecību uz tīklu, un pēc tam jāatskaita no tirgus dalībnieka atlikuma. Apmainot žetonus pret ēteri, atskaitītā etīna summa atbilst maksai par gāzi. Apmainot ēteri pret žetoniem, IDEX atskaita žetonu ekvivalentu daudzumu, pamatojoties uz aktīva cenu ETH. Šī cena tiek aprēķināta, izmantojot pēdējo 10 darījumu vidējo vērtību.

Ethereum gāzes cenas ir pieaugušas, un bieži vien šī maksa ir augstāka nekā IDEX apmaiņas maksa 0,2%. Šīs augstās gāzes cenas ir ļāvušas mums ieviest minimālos pasūtījumus, cenšoties samazināt mūsu lietotāju izmaksas. ”

Tādējādi, ņemot vērā tīkla trafiku, uzņemšanas maksa varētu būt lielāka par 0,2%. Tas arī nozīmē, ka visiem pasūtījumiem jābūt vismaz 0,15 ETH veidotājiem un 0,05 lietotājiem, lai birža varētu efektīvi pārvaldīt darījumu maksas. Turklāt ir vismaz 0,04 ETH izņemšanas summa gan Ethereum, gan žetoniem. IDEX nav tirdzniecības vai izņemšanas ierobežojumu.

IDEX klientu atbalsts

Apmaiņā ir pieejams tērzēšanas lodziņš, kurā lietotāji un atbalsta komanda var atbildēt uz jautājumiem un bažām. Apmaiņa BUJ lapa ir arī diezgan pamatīgs un visaptverošs. Arī Alex un Phil Wearn, IDEX dibinātāji, aktīvi darbojas projekta subreddit un parasti ātri atbild uz klientu jautājumiem un sūdzībām.

Vietnē ir arī a Saziņas veidlapa lai sazinātos ar komandu un saiti uz IDEX telegramma.

IDEX kopienas noskaņojums

IDEX nav bijis pārāk ilgi, tāpēc tā atbalstītāju kopiena joprojām pieaug un ne tuvu nav centralizēto konkurentu lieluma.

Tas nozīmē, ka apmaiņa nesen sasniedza 50 000 lietotāju atskaites punktu – iespaidīgu atzīmi DEX, kas tika izlaista pirms 5 mēnešiem. Turklāt lielākā daļa lietotāju, kuri bieži apmeklē IDEX, pozitīvi vērtē pieredzi, un daži saka, ka tā ir visaptveroša labāka alternatīva EtherDelta.

Secinājums

Kopumā IDEX atbilst augošajai reputācijai kā EtherDelta pievilcīgākajam mazajam brālim (iespējams, maz kas attiecas tikai uz vecumu, jo IDEX faktiski pārsniedz EtherDelta tirdzniecības apjoms). Divslāņu darījumu norēķinu modelis apiet tos pašus trūkumus, kas piemeklē EtherDelta sistēmu, un tas parasti dod vieglāku, mazāk nomākto tirdzniecības pieredzi.

Tomēr šim modelim ir savi trūkumi, proti, tas padara apmaiņu ne visai uzticamu. Jūs joprojām kontrolējat savas privātās atslēgas, taču paļaujaties uz apmaiņu, lai veiktu darījumus jūsu vietā, atstājot procesa pēdējo soli nedaudz centralizētu. Par laimi, IDEX ir ieviesis AURA marķieri un to jauno likmju modeli lai atrisinātu šo jautājumu, tāpēc sagaidiet, ka apmaiņa kļūs vēl decentralizētāka, progresējot 2018. gadam.

Tas joprojām tiek uztverts Ethereum bloku ķēdei, tāpat kā jebkuram ar Ethereum darbināmam DEX, un tīkla problēmu laikā lietotājiem var rasties problēmas. Tomēr, ņemot vērā visu, IDEX dizains mazina daudzus jautājumus, ko tīkla pārslodze var izraisīt DEX, un tā lietotāja pieredze / saskarne ir tīrāka nekā tā konkurence. IDEX ir pieaugoša zvaigzne decentralizētajā apmaiņas telpā, un, ja jums patīk EtherDelta, bet jūs esat satraukti par tā izmantošanu, noteikti ir vērts izmēģināt.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me