Bytecoin ile Anlaşma Nedir?

Başta Monero olmak üzere birçok başka projeyi ortaya çıkaran orijinal CryptoNote para birimi Bytecoin haberlerde geri döndü. Bu hafta Binance ve Poloniex’e eklendikten sonra, fiyat birkaç dakika sonra geri çökmeden önce Binance’de şaşırtıcı bir şekilde% 1000 arttı. Bu fiyat artışını, tüm platformlarda madeni paranın cüzdanını ve para çekme / para yatırma erişimini kapatan neredeyse ağ çapında bir tıkanıklık izledi..

O zamandan beri hem Poloniex hem de Binance’de fiyat serbest düşüşe geçti. Tüccarlar ve kripto topluluğunun üyeleri, yükselişi ve düşüşü bir pompalama ve boşaltma olarak ve madeni paraları hareket ettirme veya takas etme başarısızlığını Bytecoin ekibi, Binance veya her ikisi tarafından yapılan bir aldatmaca olarak değerlendiriyor. CoinMarketCap, cüzdan sorunları ve ağ bakımına atıfta bulunarak şu anda coin için fiyat göstermiyor.

CoinMarketCap Bytecoin Çöküşü

Resmi Bytecoin Twitter hesabı yayınlandı bu açıklama kriz zamanındaki kesinti ile ilgili.

Binance, HitBTC ve Poloniex’in tümü, ağ sorunlarını çözene kadar para çekme ve para yatırma işlemlerinin bekletildiğini ileten benzer açıklamalar yayınladı..

Bu haftadan önce, Bytecoin’in mevcut olduğu birkaç küçük borsadaki işlem hacmi 8 milyon dolardı. Madeni paranın çok az bir kısmı el değiştirdi, bu da büyük borsalara girmesiyle birlikte alım satımın acelesini açıklıyor. İki gün sonra, BCN’nin ticaret hacmi 600 milyon dolara fırladı. Maalesef madeni parayı hiç duymamış tüccarlar için (ipucu: çoğu), birçoğu bu yıl gördüğümüz daha korkunç pompalama ve çöplüklerden birinde yakalandı.

Hemen hemen her pompalama ve boşaltma, cüzdan sorunu veya değişim hizmeti kesintisinde olduğu gibi, öfkeli kullanıcılar değişim duyurusunu yanıtlarla doldurdu. Kayıp fon hikayeleri, içeriden öğrenenlerin ticareti çığlıkları ve durmuş işlemlerle ilgili sonsuz destek biletlerine bağlantılar, çöplüğün kurbanı olanlardan çok sayıda. Yine de, bu mağduriyet dilekleri arasında, pompadan kar elde etmeyi başaranların trolleri ve kutlamaları vardı..

Düzeltme Başladı

Yaklaşık 24 saat sonra Bytecoin ekibi, Bytecoin yazılımında bir güncelleme yayınladı ve tüm borsaların artık cüzdanları tekrar çevrimiçi hale getirmek için yeni yazılımı entegre edebilmesi gerektiğini iddia ediyor (baytcoind kullanıyorsanız, yeni yazılımı edinin) İşte). Binance ile gizli anlaşma iddialarını reddediyorlar ve borsadaki fiyat veya alım satım faaliyeti üzerinde hiçbir kontrole sahip olmadıklarını savunuyorlar ve çılgın fiyat artışı sırasında para kaybeden tüm kullanıcılardan özür diliyorlar..

Ekip bir resmi inceleme Ağ sorunu, sorunun kaynağı olarak eski yazılım kullanan madencilerin ani akışını gösteriyor. Bu, daha uzun işlem sürelerine yol açtı ve madeni paranın mutabakat kodunda sistemi taramaya götüren bir hatayı ağırlaştırdı. Çatallaşma veya bölünme olmadı ve para kaybı olmadı.

İncelemede, Bytecoin’in sözcüsü, BCN’nin büyük borsalara eklenmesinin proje için olduğu önemli dönüm noktasını vurguluyor, kullanıcılara sabırları ve anlayışları için teşekkür ediyor ve madencilik gücünü Bytecoin’e yönlendirmeyi teklif eden Monero topluluğundan madencilerin yardımını kabul ediyor. ağın stabilize edilmesine yardımcı olmak.

Şüpheli Bir Tarih

Bu, Bytecoin’in meşruiyetinin sorgulandığı ilk sefer değil.

2012 yılına kadar piyasaya sürülen Bytecoin’in ilk günleri bir muamma ve bazıları (Monero’nun lider geliştiricisi, fluffypony dahil) toplam BCN arzının% 80’inin birkaç düzine bilinmeyen kişi tarafından önceden mayınlandığına dair kanıtlara sahip olduğunu iddia ediyor. yazılım halka açıklanmadan önce. Kabartı bu teoriyi yayınladı Kanıt veya en azından sağlam mantık gibi görünen şeylerle 2015’te Monero alt dizinine. Şikayet, o zamandan beri çok az fiyat hareketi veya gözlemlenebilir gerçek dünya kullanımıyla Bytecoin’e musallat oldu..

Daha yakın zamanlarda Bytecoin, CryptoNight hash algoritmasında keşfedilen ve Bytecoin’in sınırlı arzına aykırı anonim madeni para basımına izin vermiş olabilecek bir güvenlik açığını düzeltmek için yazılımını güncelleyemeyen tek CryptoNote coin’lerinden biriydi. Bu arada Monero ve diğer büyük CryptoNote coin’leri aceleyle değişiklikler yaptı. Mayıs 2017’de güvenlik açığının kamuya açıklanmasından bu yana, bu sorun, kalan CryptoNote paraları tarafından ele alınmış olabilir, ancak piyasaya sürüldüğü sırada bu sorun, bilinmeyen saldırganların bu paraları bu süre içinde kullanıp kullanamayacaklarını sorgulamaya çağırdı.

Bytecoin’in Geleceği Var mı?

Bytecoin henüz şapkasını kapatmadı. Bir yol haritası, yarı aktif geliştirmeleri var ve ekip, sağlam bir gizlilik madeni para olduğunu iddia ettikleri şeyi inşa etmeye çalışıyor gibi görünüyor. Şimdi BCN birkaç büyük borsada listelendiğine göre, Bytecoin’in başka bir gün savaşmak (veya pompalamak) için yaşadığını görebiliriz. Kripto para birimi alanı şimdiye kadar bize bir şey öğrettiyse, tüccarların, özellikle de yeni tüccarların kısa hatıraları olduğu ve iyi yazılmış bir blog yazısı ve ışık vaadine (ne kadar yapay olursa olsun) dayanan hemen hemen her şeyi satın almaya istekli olmalarıdır. bir tünelin sonu.

BCN ile uğraşıyorsanız veya sadece eğlenceyle sirki izliyorsanız, gelecekteki saçmalıklara göz kulak olun. Kesinlikle yapacağız.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me