Cryptocurrency’da Bu Hafta – Haftalık Haber Özeti

Parti başlamadan önce biter: Bitcoin’in blok boyutunu 1MB’den 2MB’ye çıkarmayı planlayan, çok beklenen yaklaşan Bitcoin2x fork’u, topluluktaki fikir birliği eksikliği nedeniyle süresiz olarak askıya alındı. Karar, Bitcoin topluluğunun birliğini koruma arzusuyla beslendi, ancak birçok kripto tüccar ani bir gerici ve sınırda paniğe kapılmış bir gürültüyle sarsıldı..

Bu haberin hemen ardından Bitcoin, Ethereum ve Altcoin piyasaları yükseldi (Bitcoin’in fiyatı 7.500 doların üzerine çıktı). Görünüşe göre bugün neredeyse her büyük kripto para birimi için fiyatlar düştüğü için birçok kripto para yatırımcısı karlarını “nakde çevirdi”. Nakde çevirmeyenler, şu anda son 24 saatte% 46 artan Bitcoin Cash’e (Bitcoin’in önceki fork’u) yığılıyor gibi görünüyor..

Bir gel tam Gel: Coinbase, dünyanın en popüler ve tartışmasız en kullanıcı dostu Bitcoin borsası, 24 saatlik tek bir süre içinde 100.000 yeni kullanıcı ekledi. Bu, muhtemelen bu kullanıcıların çoğunun kripto dünyası ile sahip olacağı giriş. Coinbase, yeni kullanıcı katılımı için en iyi konumlandırılmış bir platform olduğundan ve şu anda yalnızca üç jeton (BTC, ETH ve LTC) sunduğundan, ilk kez kullanan bazı kullanıcıların, yakın gelecekte de. Coinbase şu anda yaklaşık 12,3 milyon kullanıcıya sahip ve 32 ülkede.

Vitalik, Ethereum için 3-4 Yıllık Planını Açıkladı: Cancun’daki Devcon3 konferansında Ethereum’un 23 yaşındaki kurucusu Vitalik Buterin, üç ila dört yıllık plan temelde teknik iyileştirmelerin yanı sıra ölçeklenebilirliği kolaylaştırmaya odaklandı. Giderek daha fazla merkezi olmayan uygulama (dapps) Ethereum’un ağını kullanmaya devam ettikçe daha da hantal hale geliyor. Günlük 20.000 düğüme kadar işlem oranıyla bu, Ethereum’un mevcut dapp ortamında hakimiyetini sürdürmek için alması gereken kritik bir harekettir..

Parity Bug Milyonları Kaybetti: “Devops199” (rezil olarak yaşayacak bir ekran adı) adlı bir geliştirici birkaç hatayı düzeltmeye çalışırken ve yanlışlıkla çoklu imzalı cüzdanlardaki tüm fonları kilitlediğinde, dijital cüzdan hizmeti Parity tarafından yaklaşık 152 – 300 milyon dolarlık Ethereum kaybedildi. kalıcı olarak. Kilitli fonların çoğu, 98 milyon dolarlık fonları Parity’de kilitli olan birlikte çalışabilirlik platformu Polkadot gibi ICO’lara da aitti. Hatta bazı kullanıcılar, Ethereum kullanıcılarının% 51’inin hacklemeyi görmezden gelmesini ve yeni Ethereum zincirine atlamasını gerektiren bir Ethereum hard fork’u için bastırıyor (tıpkı 150 milyon dolarlık DAO’dan sonra Ethereum’un Ethereum Classic’ten çıkması gibi) hile).

Electroneum DDoS’u aldı: Electroneum kısa süre önce “ICO’da” 40 milyon dolar topladı ve DDoS’dan kısa süre sonra. Dağıtılmış hizmet reddi (DDoS), şirketi, ağını güvenli bir şekilde tekrar çevrimiçi hale getirirken tokenlerini tutan yaklaşık 140.000 kişinin (Electroneum tahminlerine göre) hesaplarını kilitleyerek, mobil madencilik uygulamasının tam lansmanını ertelemeye zorladı. Dedikodulara göre DDoS saldırısı kazayla devops199 tarafından yapıldı (sadece şaka!).

CoinCentral’daki Yenilikler?

  • Çalışma Platformları ve Hizmetleri Sağlayan Kripto Şirketleri – Her ay ortaya çıkan yüzlerce blok zinciri tabanlı şirket ile Colin Harper, bugün zaten kullanılmakta olan çalışan ürünlerle bunlardan 4 tanesini kapsıyor.
  • Bu hafta, kripto para birimi cüzdanı rehberlerimizi ciddi şekilde güçlendirdik ve önerdiğimiz her Bitcoin cüzdanı ve Ethereum cüzdanı için incelemeler oluşturduk.
  • Ek olarak, Binance ve Bitfinex için yeni incelemelerle tüm büyük borsalar için incelemeler ve karşılaştırmalar eklemeye devam ettik..

Bitcoin’in Büyük Boğaları ve Ayıları: Daha fazla aliterasyon olması durumunda kendinizle yarışın. Bloomberg kısa bir liste yayınladı Bitcoin’in en büyük destekçileri ve kötüleyicileri.

Destekçilerin listesi şunları içerir:

  • Roger Ver: “Bitcoin Jesus” olarak bilinen Ver, en iyi ve en çok ses getiren Bitcoin evangelistlerinden biri olarak görülüyor.
  • Ronnie Moas: Son 13 yılda 900’den fazla hisse senedi tavsiyesi sunan Standpoint Research’teki tek kişilik bant. 2027 için 50.000 dolarlık bir hedef belirledi.
  • Gibi ülkeler Arjantin ve Türkiye Bitcoin gibi dijital para birimleri için destek işaretleri gösterdiler.

Kötüleyenlerin listesi şunları içeriyordu:

  • Jamie Dimon: Belki de Bitcoin’in en sesini duyuran, JPMorgan Chase’in CEO’sudur. & Co, Bitcoin ticareti yapan herkesi “aptal” olduğu için kovacağını iddia etti.
  • Severin Cabannes: Societe generale SA’daki genel müdür yardımcısı Bitcoin’i balon olarak adlandırdı.

Tim Draper, Fiat’ın Karşısına Gülüyor: Önde gelen girişim kapitalisti ve Bitcoin evangelisti Tim Draper, “Beş yıl içinde, fiat para birimini kullanmaya çalışırsanız, sana gülecekler. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri o kadar alakalı olacak ki … itibari para birimlerine sahip olmak için hiçbir neden olmayacak. ” Milyarder teknoloji yatırımcısı, Tesla, Skype ve Twitter gibi servet fonu şirketlerine para kazandırdı ve 2014’te İpek Yolu’ndan ele geçirilen varlıkların hükümet müzayedesinden 30.000 bitcoin satın aldıktan sonra Bitcoin’e dahil oldu..

Goldman Belki Bitcoin’i Seviyor ?: Goldman Sachs’ın CEO’su LLoyd Blankfein, Bitcoin fikrine ısınıyor. Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, “Çok fazla tarih okudum ve bir zamanlar içinde 5 dolar değerinde altın varsa bir madeni paranın 5 dolar değerinde olduğunu biliyorum. Şimdi sadece fiat tarafından desteklenen bir kağıdımız var … Belki yeni dünyada bir şeyler fikir birliği ile desteklenir. ” Bu sadece fiatı biraz düşürmekle kalmaz, aynı zamanda Bitcoin’in “yeni bir dünyada” yararlı bir şey olarak hizmet edebileceğini gösterir, bu ne anlama geliyorsa ….

O lanet Y kuşağı ve onların lanet Bitcoinleri: Blockchain Capital adlı bir risk sermayesi şirketi 2.000’den fazla kişiyle bir çalışma yürüttü ve 18-34 aralığındaki insanların% 30’unun 1.000 dolarlık hisse senedi veya devlet tahvilinden ziyade 1.000 dolar değerinde Bitcoin’e sahip olmayı tercih ettiğini buldu. Anket ayrıca, 65 yaş ve üstü insanların yaklaşık% 15’ine kıyasla Y kuşağının% 42’sinin Bitcoin’e asgari düzeyde aşina olduğunu buldu. Bitcoin fiyatları olduğu gibi artarken, Millennials yakında bir ev VE avokado tostunu karşılayabilir. [Bloomberg]

Hedge fonları Bitcoin kazıyor: New York soğuyor olabilir ama Wall Street ısınmaya başlıyor (Bitcoin’e). Bitcoin’in son iki hafta içindeki büyümesi, hedge fonlarının paralarını dijital para birimine akıtarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasına yardımcı olmasından kaynaklanıyor olabilir. 2017’nin başından bu yana Bitcoin’in değeri% 600’ün üzerine çıktı. Bu, Bitcoin’in piyasa değerini, dünyanın en büyük bankalarının çoğundan daha fazla olan 120 milyar doların üzerine çıkarıyor..

Uruguay’dan Dümdüz: Uruguay ayarlandı kendi dijital para birimini çıkarmak. Uruguay Merkez Bankası, 3 Kasım 2017’de Uruguay pezosunun sayısallaştırılmasını resmen duyurdu. Ancak, bu tipik bir alelade ICO değil. Bankanın başkanı, bunun “bitcoin gibi bir kripto para birimi” değil, “BCU’nun sorumluluğunda kalan bir para birimi” olacağını belirtti. Yani, hesaplanmış da olsa oldukça cesur bir hareket. Bu, dünyada kendi dijital para birimini resmen başlatan ilk ülke olacak.

Bir Meydan Okuyucu Görünüyor: ABD Doları, dünyanın rezerv para birimi olmanın şu anki görevi, ancak Bitcoin küresel bir tehdit oluşturmaya başlıyor. Merkezi olmayan dijital jeton, Venezeulans’ın nasıl madencilik yaptığı ve yaygın enflasyonla mücadele etmek için Bitcoin ve diğer kriptoları nasıl kullandığı, Urugary’nin kendi dijital para birimini nasıl başlattığı, Rusya’nın blockchain tabanlı bir kriptoyu nasıl benimsemeye çalıştığı gibi birçok kavram kanıtını zaten gördü -Ruble ve hatta Kuzey Kore’nin Bitcoin’i nasıl kullandığı Batı yaptırımlarını aşmak. ABD Dolarını geçmişte çeşitlendirme hareketi, onu önde gelen küresel rezerv para birimi olarak zayıflatıyor. Gümüş astar, diğer tüm itibari para birimlerinin katlanarak zayıflamasıdır. [Forbes]

Rusya sıcak geliyor: Rusya şu anda kripto oyununda bir gecikme olarak kabul edilebilir çünkü şu anda kriptoda herhangi bir şey için ödeme yapmak veya rubleye dönüştürmek yasadışı, ancak yetişmek için adımlar atıyor. Birincisi, Putin’in “İnternet adamı” Dmitry Marinichev şu anda “Rus Madencilik Merkezi” adı verilen ve esasen büyük ölçekli bir şey inşa ediyor. madeni para madenciliği operasyonu Eskiden Sovyet dönemine ait arabaların üretiminde kullanılan 9.000 metrekarelik bir depoda. Madencilik operasyonu şu anda 53 milyon $ ‘a yükseldi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me