Cryptocurrency’te Bu Hafta – 16 Şubat 2018

Me a Stairway to Heaven Satın Alın

Millet, mecazi ve kelimenin tam anlamıyla bir şeyler arıyor. Fiyatlar Kasım 2017’den bu yana en düşük seviyeye düştüğünden beri fiyat hareketi istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösterdi. 6 Şubat’ta kripto’nun genel piyasa değeri, 276 milyar $, Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 834 milyar $ ‘dan düşüş.

Basın zamanında piyasa, boğa piyasası sonrası düşük olan 482 milyar $ ‘dan 200 milyar $ kazandı ve bu, yönetim kurulundaki varlıkların tüm ay sahip olduklarından daha iyi olduğu anlamına geliyor..

Bitcoin: Kurtarma paketinin başında kriptonun altın çocuğu var. Bitcoin şu anda 10.120 $ ‘a gidiyor. % 17 geçen Cuma günü olduğu 8.400 dolardan yükseldi.

Ethereum: Her şey düşünüldüğünde Ethereum, Bitcoin’inkinden daha muhafazakar bir artış olsa da bazı olumlu fiyat hareketleri gördü. 937 $ fiyat etiketi ile Ethereum yükseldi % 9 geçen hafta sunduğu 847 dolardan.

Dalgalanma: Ripple, ilk üç arasında en iyi performansı elde etmek için bu hafta pastayı alıyor. Bankacının madeni parası, yazı yazarken 1,14 dolarlık bir fiyat soruyor, bu da % 21 geçen hafta 0,90 dolardan arttı.

cryptocurrency en iyi 10 fiyat 16.02.2018

Yurtiçi Haberler

CFTC Para Birimleri Üzerine Kendi Duruşmasını Düzenlerken Alt Komiteler Öneriyor: SEC / CFTC’nin Senato tanıklıklarından bir hafta sonra, CFTC’nin Teknoloji Danışma Komitesi kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi hakkında halka açık bir toplantı düzenledi. Toplantı, blok zincirinin potansiyeli ve kripto para piyasası için daha güçlü düzenlemelere duyulan ihtiyaç üzerine tartışmaları içeriyordu ve komite, bu alanların üstesinden gelmek için iki yeni alt komite oluşturmak için oybirliğiyle oy kullandı..

Dava Arazisinde BitConnect: Florida’da bu hafta BitConnect aleyhine üçüncü bir dava açıldı ve toplam dava sayısı ulusal olarak beşe çıktı. BitConnect Ocak ayında kapılarını kapattığından beri, kullanıcılar kayıtsız menkul kıymetleri satmak için borç verme platformunu dava etme fırsatını kaçırdılar. Oh, ve bu son davanın açılış bildirisi, BitConnect’in donuksözlü yatırım vaatlerini Alice Harikalar Diyarı’nın düşlemleriyle karşılaştırıyor – mahkeme salonu bile gerçeküstü bir dönüş yaptığı için bununla kesinlikle tavşan deliğine düştük.

bitconnect davası

Microsoft, Kimlik Yetenekleri için Blockchain’e Bakıyor: İçinde Blog yazısı, Microsoft, Microsoft Authenticator Uygulaması ile blok zincirini merkezi olmayan kimlikler için kullanma potansiyelini değerlendirmeye başladığını belirtti. Microsoft ID bölümü çalışanı Ankur Patel resmi duyuruda, “Bazı halka açık blok zincirleri (birkaçını isimlendirmek gerekirse bitcoin, ethereum, litecoin), DID’lerin köklenmesi, DPKI işlemlerinin kaydedilmesi ve onayların sabitlenmesi için sağlam bir temel sağlıyor” dedi..

Neredeyse Kimse Kripto Kazançlarını IRS’ye Bildirmiyor: Vergileri için Credit Karma kullanan ABD vatandaşlarının% 0,04’ü vergi beyannamelerinde kripto para birimi işlemlerini bildirdi. Bir Credit Karma raporunda ankete katılan 2.000 kişinin% 57’si kripto yatırımlarından kazanç elde ettiklerini belirtirken, hizmeti vergi başvurusunda bulunmak için kullanan 250.000 Amerikalıdan sadece 100’ü kriptoyla ilgili herhangi bir şey bildirdi. Şimdi, Credit Karma kullanan herkes kriptoya yatırım yapmıyor, ancak bunun% 0,04’ten fazla olduğuna bahse girmeye istekli olacağız.

Parayı Geç, Sam Amca: Arizona, Kriptoda Vergi Ödemesini Yasallaştırıyor: Belki de insanlar kripto para birimlerinde ödeyebilselerdi kripto kazançları için vergi ödeyeceklerdi. Arizona’da yaşıyorsanız, bu artık bir olasılık çünkü Arizona eyalet Senatosu, sakinlerin kripto para birimlerinde vergi ödemelerine izin verecek bir yasa tasarısını kabul etti. Sakinler bunu “Bitcoin, Litecoin gibi bir ödeme ağ geçidi veya departman tarafından tanınan herhangi bir diğer kripto para birimi, elektronik eşler arası sistemler kullanarak” yapabilecekler.

arizona bitcoin vergisi

Mülkiyeti Kabul Edin: Bir Kongre Üyesi, Kripto Varlıkları Üzerinden Yasama Şeffaflığı Çağrısı: Colorado’dan ABD Temsilcisi Jared Polis (D), dilekçe Bu hafta House Etik Komitesi’ne, Kongre üyelerinden kripto para birimi yatırımlarını açıklamalarını talep etti (1.000 doları aşan geleneksel varlıklar için zaten yaptıkları bir şey). Polis, US House’da blockchain’in vokal bir savunucusu ve Blockchain Grubu’nun kurucusudur..

SEC, Tezos’un ICO’suna İlişkin Bilgileri Yayınlamıyor: SEC, David Silver’ın Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası kapsamında Tezos hakkında bilgi talebini reddetti. Silver, ICO tokenleri henüz savaş halindeki bir proje kargaşasının ortasında dağıtılmadığı için, birden fazla davadan yasal sorunlarla karşılaşan Tezos’a karşı bir toplu davadaki davacıları temsil ediyor. SEC, FOIA’nın “kanun uygulama amaçları için derlenen ifşa kayıtlarından koruyan ve serbest bırakılmasının uygulama faaliyetlerine müdahale etmesi makul olarak beklenebilecek” muafiyet 7 (A) çağrısında bulundu.

Weiss, Tether Hakkında Şüpheci, Uyarı Sorunları: Weiss Ratings Agency, çok tartışmalı kripto para notlarını takiben Tether hakkında resmi bir uyarı yayınladı ve yatırımcıların Tether’in her bir Tether’in fiat cinsinden eşit miktarda desteklendiğini doğrulamak için hiçbir zaman denetlenmemiş olması konusunda ihtiyatlı olmaları gerektiğini savundu. “Büyük sorun: Hiç bir denetim olmadı ve Tether’in arkasındaki kişiler sorulduğunda oldukça şüpheli davrandılar. Sürekli olarak tokenlerinin gerçek dolarla% 100 desteklendiğini iddia ettiler, ancak bu iddiayı destekleyecek herhangi bir kanıt sunamadılar. “

CoinCentral’daki Yenilikler?

AdEx (ADX) nedir? Başlangıç ​​Kılavuzu: AdEx (ADX), “reklam alışverişi” anlamına gelir. Reklamverenlerin ve çevrimiçi yayıncıların reklam sözleşmelerini müzakere etmek için bir araya gelebilecekleri merkezi olmayan bir platform inşa ediyorlar.

Bir Litecoin Ödeme İşlemcisi olan LitePay burada: Litecoin kısa süre önce, “dünyanın ilk sınırsız ödeme ağı” olmak isteyen bir ödeme çözümleri platformu olan LitePay’i tanıttı.

Quantumstamp (QSP) nedir? Başlangıç ​​Kılavuzu: Quantstamp bir güvenlik denetimi protokolü akıllı sözleşmeler için. Başlangıç ​​kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinin.

Storj nedir? Başlangıç ​​Kılavuzu: Storj, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir dosya depolama çözümüdür. Dosyaları eşler arası bir ağda depolamak için şifreleme, dosya parçalama ve blok zinciri tabanlı bir hash tablosu kullanır. Amaç, bulut dosya depolamasını daha hızlı, daha ucuz ve özel hale getirmektir.

Bluzelle nedir? Başlangıç ​​Kılavuzu: Başlangıç ​​kılavuzumuzla Bluzelle ve blockchain üzerinde merkezi olmayan bir veritabanı oluşturma misyonu hakkında daha fazla bilgi edinin.

SingularityNET (AGI) nedir? Başlangıç ​​Kılavuzu: SingularityNET, merkezi olmayan bir pazar yeridir. Yapay Zeka (AI).

Verge (XVG) nedir? Başlangıç ​​Kılavuzu: Verge, yüksek verim ve hızlı onay sürelerine izin verirken işlemleri anonim ve izlenemez tutmayı amaçlayan gizlilik odaklı bir kripto para birimidir..

Maker Dai nedir? Başlangıç ​​Kılavuzu: Tether’e uygun bir stabilcoin ikamesi sunan Maker, Dai’yi kontrol eden ve satan akıllı bir sözleşme platformudur. Merkezi olmayan ve güvensiz Maker platformu, dış piyasa mekanizmalarını ve ekonomik teşvikleri kullanarak Dai’nin değerini bir ABD dolarına sabitler..

IOTA’dan David Sønstebø Verilerden Para Kazanma, Kullanıcı Gizliliği ve 2018 Öncelikleri hakkında: Coin Central’dan Bennett Garner kısa süre önce IOTA’nın Tangle’ı gerçek dünyada nasıl uyguladığı hakkında konuşmak için IOTA’nın kurucularından David Sønstebø ile röportaj yapma şansı buldu. Görüşmenin bir parçası olarak, verilerden para kazanma, kullanıcı gizliliğini koruma ve IOTA’nın 2018 için önceliklerini de tartıştılar..

Milyonlarca Kayıp XRB BitGrail Borsasında Ödeme Çözümsüz Bıraktı: İşte Bildiklerimiz: Bitgrail kısa süre önce yaklaşık 15-17 milyon XRB’nin kaybolmasından sonra iflasını açıkladı. İşte şimdiye kadarki durum hakkında bildiklerimiz.

Hush, protokol düzeyinde bir gizlilik parası ve Zcash tabanlı güvenli mesajlaşma aracı: 21 Kasım 2016’da piyasaya sürülen Hush, bir token, güvenli mesajlaşma platformu ve Zcash 1.0.9 kod tabanının çatalı..

Eximchain nedir? | KOBİ’ler için Tedarik Zinciri Finansmanının İyileştirilmesi: Eximchain, MIT tabanlıdır yazılım geliştirme şirketi tedarik zinciri finansmanını (SCF) iyileştirmek için blok zinciri kullanmak.

Ethereum Klasik | Yeni başlayanların kılavuzu: Ethereum Classic, orijinal Ethereum blok zinciridir ve merkezi olmayan uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin uygulanmasına izin verir..

Aeternity nedir? | Yeni başlayanların kılavuzu: Aeternity, 2017’de testnet’te piyasaya sürülen, merkezi olmayan uygulamalar (dapps) için yeni bir platformdur. Ayrıca, Aeon (AE) belirteci için 2017’de başarılı bir belirteç teklifi düzenledi..

MyEtherWallet’in Kurucu Ortağı, Projeden Kopar, Kripto Yaratmak İçin Forks Yazılımı: MyEtherWallet’in (MEW) kurucu ortağı Taylor Monahan, yeni bir girişimde çalışmaya başlamak için bebeğini terk etti. Yeni doğmakta olan proje MyCrypto, orijinaline çok benzer, öyle ki aslında MyEtherWallet kodunun bir yazılım çatalı.

Forbes Kripto Zengin Listesini Yayınladı: Ripple Royalty, Winklevoss Twins, & Tim Draper: Forbes, geçen hafta ilk kripto para birimi zengin listesini yayınladı – kesintiyi kimin yaptığını kontrol edin.

Dünyanın Her Yerinden Kripto Para Birimi Haberleri

Atari, Atari Token ile Kendi Parasını Çıkaracak: Atari, daha yeni bir model için Pong ve Pacman’da işlem görüyor: blockchain. Şirket kısa süre önce, blok zinciri tabanlı bir eğlence platformu inşa etme planları ile kendi token’ı Atari Token’i piyasaya süreceğini duyurdu. Şirketin CEO’su Frederic Chesnais, “Blockchain teknolojisi, çevremizde çok önemli bir yer almaya ve mevcut ekonomik ekosistemde, özellikle video oyun endüstrisi ve çevrimiçi işlemlerde devrim yaratmasa da dönüştürmeye hazır,” dedi..

Olimpiyatlarda Altına Gitmek ve Dijital Altın ile Ödeme Alma: Ted-Jan Bloeman bu Olimpiyatlarda iki rekor kırdı: biri erkeklerde 10.000 m uzun pist sürat patenindeki 12: 39.77 altın madalya koşusu için, diğeri ise kripto ödemeyi kabul eden ilk Olimpiyat sporcusu olmak. Kanadalı, bir kripto / sosyal medya topluluğu olan ONG Social ve bir sanal gerçeklik geliştirme şirketi olan CEEK VR ile bir yıllık sponsorluk anlaşması için kripto para aldı..

İlk olduğum için çok heyecanlıyım #Kripto Sponsorlu Sporcu. Teşekkürler @CEEK #Sanal gerçeklik ve @Sosyal teknolojinin ve bu büyük başarının ön saflarında yer aldığımız için. Harika bir ilişki ve önümüzdeki heyecan verici zamanları dört gözle bekliyorum. pic.twitter.com/mCHbNzkKW8

– Ted-Jan Bloemen (@TedJan) 31 Ocak 2018

Güney Kore Hükümeti, Kamu Kripto Dilekçesine İlişkin Açıklama Yayınladı: Hükümeti kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici denetimini gevşetmeye çağıran bir Güney Kore imza kampanyası 280.000 imzaya ulaştı. Hükümet politika koordinasyon bakanı Hong Nam-ki dilekçeye yanıt vererek şu açıklamayı yaptı: “Hükümetin temel kuralı, blok zinciri teknolojisini hevesle beslerken kripto para birimi ticaretiyle ilgili herhangi bir yasa dışı eylemi veya belirsizliği önlemektir.”

Coinbase, Bir Hatanın Platformunun Bazı Kullanıcıları Aşırı Yüklemesine Neden Olduğunu Kabul Etti: Reddit ile ilgili çok sayıda şikayetten sonra Coinbase, siteyi kripto para satın almak için kullandıklarında bir sistem arızasının bazı müşterilere fazla ücret verdiğini itiraf etti. Bazı kullanıcılar, planlanan miktarın 17 katı kadar ücretlendirildiğinden şikayet etti. Reddit’ten bir Coinbase sözcüsü, şirketin “müşterilerimizden gelen beklenmedik kredi veya banka kartı ücretlerinin önceki Coinbase satın alımlarından gelen ekstrelerinde görünen bazı raporları aktif olarak araştırdığını” yazdı.

madeni para aşırı yükleme

Avrupa Merkez Bankası’nın Yakında Herhangi Bir Zaman Kripto Düzenlemelerine Atlamasını Beklemeyin: ECB Başkanı Mario Draghi, kripto para birimleri için düzenlemeler getirmenin AB’nin bankacılık merkezine bağlı olduğuna inanmıyor. Twitter’ın #AskDraghi ciddi videosundaki bu türden soruları yanıtlayarak, kısa ve öz bir şekilde, “Bunu yapmak ECB’nin sorumluluğu değil” dedi.

Cebelitarık, Dünyanın İlk Kapsamlı ICO Düzenlemelerini Tanıtacak: Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu bu hafta, önümüzdeki birkaç hafta içinde ICO’ları düzenlemek için mevzuat hazırlamayı planladığını duyurdu. Taslak yasa, Britanya topraklarında ICO token pazarlamasını, satışını ve dağıtımını denetleyecek ve dünyadaki ICO’ları doğrudan hedefleyen ilk yasa olacak.

İtalyan Borsası Bitgrail İflas Etti ve Nedenini Hala Bilmiyoruz: Geçtiğimiz hafta sonu Bitgrail, 15-17 mln XRB’nin cüzdan rezervlerinde kaybolmasının ardından iflasını dünyaya duyurdu. İşin aslı, Bitgrail’in kurucusu Francisco Firano, kayıpların bir hack sonucu olduğunu iddia etti. Topluluk üyeleri (ve Nano ekibi) o kadar ikna olmuş değiller ve kötü niyetli fırsatçıların, gerçekte yatırdıklarından daha fazla para birimini borsadan çıkarmak için aylardır Bitgrail’in platformundaki bir para çekme hatasını istismar ediyor olmaları muhtemeldir..

2018’de Hanehalkı Enerji Tüketimini Aşmak İçin Hızla Cryptocurrency Madenciliği: İzlanda’da madencilik kritik kütleye ulaşıyor. Enerji sağlayıcısı Hitaveita Sudurnesja’nın bir çalışanı olan Johan Snorri Sigurbergsson, kripto para madenciliğinin ülkenin 340.000 sakininin yıllık olarak tükettiğinden 100 megawatt’ı aşabileceğini hesaplıyor. Soğuk ülke, soğuk iklimi ve yenilenebilir enerji kaynakları sayesinde geçtiğimiz yıl madencilik için bir yuva haline geldi..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me