Cryptocurrency’te Bu Hafta – 2 Mart 2018

Fiyatlar Yükseliyor, Kalkışa Hazır?

Küllerinden yükselen bir anka kuşu gibi, kripto para piyasası bir dirilişin ortasında, ancak kanatlarının altında uçmasını sağlayacak kadar rüzgar var mı? Hafta boyunca, Bitcoin 12 bin dolarlık direnci kıramadığından ve 9,4 bin dolara düştüğü için biraz korktuk. Ancak şimdi yedeklendi, ama tamamen geri değil. 11,5 bin dolara ve muhtemelen 12 bin dolara bir kez daha yaklaşırken, satın alma gücüne dikkat edin; bizi önceki direnişin üstesinden gelmeye yetecek kadar hacim varsa, yükselmeye hazır olabiliriz. Genel olarak, piyasa yaşam belirtileri gösteriyor ancak henüz tamamen yeniden doğmuş değil. 455 milyar $ ‘lık genel piyasa değeri ile büyük bir artış gösterdi % 0,04 geçen haftadan.

Bitcoin: Büyük kuş yine pazar payıyla açgözlüydü. Geçen yıl bu zamanda sahip olduğumuz +% 80’e yakın olmasa da, Bitcoin’in pazar hakimiyeti, tüm yıl olduğu en yüksek oran olan yaklaşık% 40’a geri döndü. Haftanın başındaki düşüş Bitcoin’in fiyat hareketini biraz geri çekti, ancak yine de yükseldi % 6 10.900 dolarlık bir fiyatla hafta boyunca.

Ethereum: Bitcoin’in piyasa hakimiyeti arttıkça, Ethereum pazar payına ve fiyat hareketine ayak uydurmakta zorlanıyor. Kripto’nun 2 numaralı kripto para birimi şu anda 855 dolarlık bir fiyat etiketi takıyor, bu talihsiz % 3 giriş noktasından geçen haftanın Cuma gününe düşüş.

Dalgalanma: Üçüncü sırada geliyor (hem piyasa değerindeki sıralaması hem de bu hafta fiyat hareketleri için) Ripple kaybetti % 11 Şu anda 0,90 $ olarak fiyatlandırılan hafta boyunca değerinin.

kripto piyasası 1 mart

Yurtiçi Haberler

Bill Gates, Kripto Para Birimlerinin Doğrudan İnsanları Öldürdüğünü Söyledi: “Şu anda, kripto para birimleri fentanil ve diğer ilaçları satın almak için kullanılıyor, bu yüzden oldukça doğrudan bir şekilde ölümlere neden olan nadir bir teknolojidir” dedi. Kripto para biriminin terör finansmanı ile bağlantılı olduğunu ekliyor ve uzun vadede kripto paranın “süper riskli” olduğuna inanıyor. Bu fikir değişikliği, daha önce bir röportajda Bitcoin’i fiat paradan daha iyi olarak nitelendiren Gates’ten geliyor. Bloomberg TV’de.

fatura kapıları

Finansal Dev HSBC Kriptoyu Kucaklıyor, JPMorgan Bundan Korkuyor: HSBC, işletmeye canlı blok zinciri işlemleri başlatma sürecindedir. HSBC Kıdemli yenilik müdürü Joshua Kroeker, “Teknoloji uzun bir yol kat etti, güvenliği ve ölçeklenebilirliği ile çok daha rahatız” dedi. Yelpazenin diğer ucunda, Salı öğleden sonra yayınlanan bir JPMorgan yıllık raporunda banka, kripto para birimlerinin “gecikmiş ödeme işlemleri ve diğer hizmetler” gibi riskler ekleyebileceğini belirtti. Teknoloji girişimlerinden gelen artan rekabet de bankayı fiyatları ve ücretleri düşürmeye zorlamak, nihayetinde pazar payını kaybetmelerine neden olur. Boo hoo.

1 Trilyon Dolarlık Para Yönetimi Firması Kripto Yatırımına Başlayacak: Boston merkezli firma Wellington Yönetim Şirketi. harekete geçmek istiyor ve şu anda madencilik ve blok zinciri teknolojisiyle ilgilenen şirketlerle portföyleri konumlandırıyor. Örneğin, şirket halihazırda “bileşen üreten seçkin yonga üreticilerine yatırım yapıyor” ve bazı yonga üreticilerinin 2017’den bu yana% 30’dan fazla artış kaydettiğini görmek için iyi bir seçim. Ek olarak, şirket yakın zamanda sistemlerini Bitcoin türev ticaretine izin verecek şekilde yükseltti.

Olimpik Altın Madalya Sahibi Blockchain’e Giden Yolunda Kayıyor: Apolo Ohno da boynuna bitcoin takıyor olabilir. Patenci ’02, ’06 ve 2010 Olimpiyatları’nda toplam sekiz madalya kazanmak için çok fazla enerji harcarken, Ohno şimdi odak noktasını yeni blok zinciri girişimine yönlendiriyor HybridBlock. Küresel değişim ve öğrenme platformunun ICO’su Nisan ayında olacak ve 50 milyon dolarlık finansman sağlaması bekleniyor.

apolo ohno

CFTC Çalışanları Resmi Olarak Kripto Ticareti Yapma İzni: Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler ve Ticaret Komisyonu, çalışanlarına kripto para yatırma izni verdi. CFTC genel danışmanı Daniel Davis, Giancarlo’nun ABD Senatosu önündeki ifadesinin ardından bu ayın başlarında bir e-postayla izin verdi. Giancarlo’ya göre, çalışanların çıkar çatışması nedeniyle yatırım yaptıkları para birimiyle ilgili düzenlemeler üzerinde çalışmalarına izin verilmeyecek..

Milyar Dolarlık Bebek: Bitcoin’in Yaratılışından Bu yana, ABD Hükümeti Kripto Para Birimlerinde 1 Milyar Dolarlık El Koydu: Başlangıçta Fortune tarafından bir rapor olarak yayınlanan ABD hükümeti, İpek Yolu kurucusu Ross Ulbricht’in tutuklanması gibi yasadışı faaliyetlere yönelik baskınlarda kabaca 1 milyar dolar değerinde kripto para ele geçirdi. Genellikle, bu varlıklar resmi devlet müzayedelerinde parça parça satılır ve geçmişte Tim Draper gibi önemli alıcıları çeker. Yıllar geçtikçe artan kripto para fiyatlarının ABD’li yetkililerden kaçış yapacağını düşünürsünüz. İkinci düşünce, muhtemelen hayır, çünkü 1 milyar $ ‘a dokunmak için (bir çentik atmak bir yana) ABD ulusal borcu.

Sözde Satoshi Çok Derin mi? Craig Wright Bitcoin’de 5 Milyar Dolar Çalmakla Suçlandı: Kendini Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olarak ilan eden adamın başı belada. Craig Wright, David Kleiman’ın mülkünü temsil eden bir davacı tarafından Amerika Birleşik Devletleri Florida Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde dava ediliyor. Davacı, Kleiman’ın ölümü üzerine, Wright’ın “Dave’in varlıklarını Craig’e ve / veya onun kontrolündeki şirketlere devretmeyi amaçlayan bir dizi sözleşme yaptığını” iddia ediyor. Craig bu sözleşmeleri geçmişe dönük olarak belirledi ve üzerlerinde Dave’in imzasını taklit etti. “

craig wright tweet

Berkley, CA, ICO Planlayan İlk ABD Şehri Oldu: Şakacı bir şekilde “İlk Topluluk Teklifi” olarak adlandırılan Berkley şehri kendi ICO’sunu başlatmayı planlıyor. Berkley Şehir Meclisi üyesi Ben Bartlett, ICO planlarının geçen yılın sonunda Kongre’ye itilen Cumhuriyetçi Vergi Yasası tarafından teşvik edildiğini söyledi. Kripto para birimi, Berkley’in ayrıcalıklarından yoksun olanlara uygun fiyatlı konut sağlamaya çalışacak, çünkü evsizlik şehirde ve bir bütün olarak CA’da artıyor..

CoinCentral’daki Yenilikler?

İExec RLC nedir ?: Merkezi olmayan bulut bilişim, bir ürünü heyecanlandırmak için kullanılan moda kelimelerin güzel bir kombinasyonu gibi geliyor, değil mi? Endişelenmeyin, iExec’in vızıltıyı destekleyecek bir içeriği var ve projeyi ilk kez duyuyorsanız, bu mantıklıdır – ekip abartılı değil.

Karşı Taraf (XCP) nedir ?: Karşı Taraf, Bitcoin’de kullanıcı tarafından oluşturulan varlıklar için bir platformdur. Bu bir protokol, spesifikasyonlar dizisi ve bir API’dir. Birlikte ele alındığında, kullanıcıların Bitcoin’in blok zincirinin üzerinde varlıklar oluşturmalarına ve ticaret yapmalarına olanak tanır..

Bitcoin Borsası Olarak ABD Pazarına Girme Üzerine BitFlyer’dan Hailey Lennon: Geçtiğimiz hafta Coin Central’dan Steven Buchko, Uyumluluk Direktörü Hailey Lennon ile konuşmaktan zevk aldı: bitFlyer ABD. Hailey’nin kripto para birimine sıçraması, mevcut düzenleyici ortam ve önümüzdeki birkaç yıl içinde değişen düzenlemeleri nasıl gördüğünü tartıştılar..

Doug Polk Crypto Yeni Podcast Kanalı İçin Ağır Vurucuları Sıraladı: Şimdi kendi Doug Polk’umuzun kripto para birimi podcast’i her zaman popüler olan YouTube kanalını tamamlamak için. Podcast’te Doug, tekniklerden güncel olaylara kadar kripto ile ilgili her şeyi sektördeki önemli konuklarla tartışıyor..

NEO Airdropping ONT Tokenlarını Topluluğa: Bu makalede, bu “bedava” paralardan bazılarının airdrop aracılığıyla nasıl elde edileceğini açıklıyoruz..

Çin Çevrimiçi Perakende Behemoth JD.com Blockchain Hızlandırıcısını Başlattı: 266 milyondan fazla müşteriye ve 100 milyar doların üzerinde brüt ürüne sahip bu Çinli perakendeci hakkında daha fazla bilgi edinin.

Blocknet (BLOK) nedir ?: Muhtemelen bildiğiniz gibi, şu anda var olan binlerce olmasa da yüzlerce blok zinciri vardır. Blocknet, tek ve uyumlu bir ekosistem oluşturmak için şu anda var olan izole edilmiş blok zinciri sistemlerini birbirine bağlıyor.

Monaco Kartı Nedir ?: Monaco Kartı, kripto para birimi ile finanse edilen bir banka hesabından alınan Visa markalı bir banka kartıdır. Visa kartı olduğu için, Monaco kartınızı diğer herhangi bir kartta olduğu gibi kullanabilirsiniz.

Goldman Sachs-Funded Circle, Poloniex’i 400 Milyon Dolara Satın Aldı: Kriptoda bir başka gün: Circle Internet Financial Ltd., Poloniex’i 400 milyon $ ‘lık düşük fiyatla satın aldığını duyurdu..

Sızan E-postalar IOTA’yı İddia Edilen Güvenlik Açıklarını Temize Çıkarıyor Görünüşü: Bu sızdırılmış konuşma, IOTA’nın perdesini geri çekiyor iddia edilen güvenlik açığı.

Polymath nedir ?: Polymath, menkul kıymet belirteçleri oluşturma ve satma yasal sürecini basitleştirir. Yeni bir belirteç standardı olan ST20’yi yapar ve devlet uyumluluğunu uygular.

Nexus (NXS) nedir: Nexus tam olarak nedir? Nexus’un neden 20 yıldır devam eden birkaç projeden biri olabileceğini öğrenin.

Santiment (SAN) nedir ?: Hala ilk günlerinde, tarafsız haberler, proje analizi ve diğer verilerden oluşan bir sürü veri içeren objektif kripto para birimi bilgilerinin hepsi bir arada besleme kaynağına göz atın..

NEO Weiss Ratings A Katmanına Giren İlk Proje: Çin merkezli blockchain platformu ve kripto para birimi NEO, Weiss Rating standartlarının belirlediği şekilde A-Katmanına giren ilk projedir..

Ubiq (UBQ) nedir ?: Bu projenin kurumsal kullanım için blockchain teknolojisini nasıl stabilize etmeyi amaçladığını öğrenin.

Nav Coin nedir ?: Bu projenin yaptığı özel ödemeler ve anonim dApp’ler alanındaki ilginç işler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Syscoin (SYS) nedir: Merkezi olmayan bu pazar bir sonraki Amazon mu? Blok zincirinin e-ticaret platformlarına cevabı olan Syscoin’e bir göz atın.

Dünyanın Her Yerinden Kripto Para Birimi Haberleri

Deutschland’da Kripto Artık Yasal İhaledir (Vergi Amaçlı): Kararını bir Avrupa Birliği Adalet Divanı’ndan almak katma değer vergileri hakkında karar, Almanya Maliye Bakanlığı, geçtiğimiz Salı günü kripto para birimleri konusundaki duruşları için bir rehber yayınladı. Duruşu, yalnızca vergi amaçlı olarak, kripto para birimlerinin yasal ödeme aracı olarak değerlendirileceğini gösteriyor. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto muamelesiyle doğrudan tezat oluşturuyor ve aslında tüm kripto varlıklarının mülk olarak kabul edildiğini söylüyor..

Yatırımcıları Korumaya Yönelik Singapur Göz Yönetmeliği: Singapur merkez bankası (Singapur Para Otoritesi), yatırımcıları korumak için daha fazla düzenlemeye ihtiyaç duyup duymadığını sorguluyor. Kripto para birimi için bir merkez olmayı hedefleyen şehir devleti, teknoloji şirketlerini bölgeye getirme umuduyla dijital varlıkları düzenlemiyor. Bununla birlikte, merkez bankası, doğal riskler oluşturmaları halinde dijital varlıklar üzerinde düzenlemeler yapar ve “yatırımcının korunması için ek düzenlemelerin gerekip gerekmediğini değerlendirir.”

Toronto-Dominion Bank Ban-wagon’a Katıldı, Kripto Satın Alımlarını Kredi Kartlarıyla Engelliyor: Amerikalı ve İngiliz meslektaşlarından bir ipucu alan TD, kripto para birimi satın alımlarında kredi kartı kullanımı konusunda ipucu veriyor. Kanada merkezli banka, Kanada Kraliyet Bankası’nın banka / kredi kartı satın alımlarını kripto para birimlerinin takas etmesiyle (tabii ki vatandaşları doğal yatırım riskleri konusunda uyarırken) 23 Şubat’ta duyuruyu yaptı..

Marshall Adaları Kendi Kripto Para Birimini Başlatacak: Madeni paralarını Egemen olarak markalayan Marshall Adaları, bu yıl dijital varlığı piyasaya sürmeyi ve yasal ihale olarak işlev görmesini planlıyor. Cumhurbaşkanının yardımcısı David Paul, “Bu, özellikle ülkenin uzun vadeli ihtiyaçlarını hedef aldı” dedi. Ülkeyi oluşturan 1.100’den fazla adada yaklaşık 70.000 kişi yaşıyor. Hareket, devlet tarafından işletilen dijital para birimlerinin ekonomilerini güçlendirmeye yardımcı olacağını ümit eden Venezuela gibi ülkelere benzer şekilde izliyor..

Marşal Adaları

Uluslararası Yaptırımları Aşmak İçin Kullanılan Sınırsız Finansal Sistem: Şaşıran var mı? Medya incelemesi, vicdansız ülke başkanlarının rejimlerini finanse etmek ve yaptırımları aşmak için kripto para birimlerine dönüşme yollarını seçmeye devam etti. Bunu, Venezuela’nın yeni piyasaya sürülen petrosunda, Başkan Maduro’nun aşağı yukarı, ülkeyi felaketin ekonomik çukurlarından çıkarmayı amaçladığını kabul ettiği bir kripto para biriminde çok açık bir şekilde gördük. Doğu Yarımküre’de Rusya, kendi ulusal kripto para birimini, kripto rublesini basmak istiyor ve Kuzey Kore, Güney Kore borsalarına karşı saldırıları finanse ettiği için hala uluslararası inceleme altında.

Avusturya Maliye Bakanı, AB’nin Kripto’ya Altın Gibi Muamele Etmesini İstiyor, Diğer Türevler: Avusturya Maliye Bakanı Hartwig Löger, Portekizli mevkidaşı Mario Centeno ile AB’nin kripto para birimleri için benimseyebileceği potansiyel düzenlemeleri görüşmek üzere bu hafta bir araya geldi. Toplantıdan çıkan her iki bakan, düzenlemeleri altın ve türev alım satımını dikte eden kurallara dayandırmanın dolandırıcılığı, kara para aklamayı ve terörist fonları azaltmak için sorumlu bir zemin oluşturabileceğini keşfetti – kripto para dünyasının çok aşina olduğu alanlar.

Çin, Polis Yurtdışı Kripto Faaliyetlerini İzlerken Büyük Kardeş Rolünü Üstleniyor: Çinli haber kuruluşunun bir raporunda Yicai, Çinli yetkililer, düzenlemelerden kaçınmak için “sunucularını denizden başka bir yere taşıyan veya şirketlerini yurtdışına kaydettiren” insanları fark etti. Yetkililer, “yerli yatırımcılara denizaşırı borsalarda dijital para işlemleri yapmalarına yardımcı olduğundan şüphelenilenlere” bağlı yerel banka hesaplarını inceleyecek. Çin, devam eden yasaklama girişimleriyle kripto para biriminin en sert eleştirmenlerinden biri olduğu için rapor şaşırtıcı değil..

Balon Patladığında Küresel GSYİH’nın% 1’i Etkilenecek: Goldman Sachs baş yatırım sorumlusu Sharmin Mossavar-Rahmani, Business Insider ile 27 Şubat’ta yaptığı röportajda, kripto balonu patladığında küresel GSYİH’nın “yalnızca”% 1’inin etkileneceğini söyledi. Kriptoya yatırım yapanlar “zarar görecek … Ama bu küresel GSYİH’nın çok çok küçük bir parçası.” Kripto şu anda “sıcak bir konu” olsa da, mevcut haliyle kripto para birimlerinin uzun sürmeyeceğini söylüyor.

* Erin Gorsline bu yazının ortak yazarlığını yaptı *

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me