Bu Haftanın En Popüler Kripto Haberleri

Son Haftalardaki Dalgalanmadan Sonra Bile Bitcoin Fiyatı: Geçen hafta, yatırımcılar altcoin bırakıp yaklaşan iki Bitcoin forkuna (Bitcoin Gold ve SegWit2x) hazırlanırken Bitcoin’in fiyatı 1.000 dolardan fazla arttı. Bunu yazarken, Bitcoin’in fiyatı son 7 günde% 0.37 düştü. CoinMarketCap. Altcoin fiyatlarının nasıl ilerlediğini bu yazıda daha sonra görün.

Ethereum Çatalları: Bu haftanın başlarında, Ethereum beşinci hard fork’unu yaşadı. Tek bir Ether’in fiyatı, bugün yaklaşık 305.00 dolara yerleşmeden önce yukarı ve aşağı dalgalandı. Bu sert çatal, Bizans güncellemesinin bir parçasıdır ve sorunsuz çok az çekişmeli veya hiç çekişmesiz.

Kanada Kriptoda Meraklı: Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) son zamanlarda belirtilen (tipik bir Kanada tarzında) ilk madeni para tekliflerini (ICO’lar) ve kripto para birimlerini “desteklemeye istekli”. Kripto para birimi tekliflerine hızla yanıt vermek ve uygun fintech işletmelerinin düzenleyici gereksinimleri anlamasına yardımcı olmak için Launchpad adlı bir ekip oluşturdu. OSC, Kanada’daki en büyük menkul kıymet düzenleyicisidir ve Toronto Menkul Kıymetler Borsasını denetlemenin yanı sıra Emtia Vadeli İşlemler Yasası ve Ontario Menkul Kıymetler Yasasını yönetir..

IBM Kripto’ya Geçiyor: IBM, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için Stellar ile ortaklık kurdu Şu anda İngiliz Sterlini, Fiji Doları, Avustralya Doları, Yeni Zelanda DOllars ve Tong Pa’anga dahil 7 fiat para birimini işleyebilen. Stellar’ın 2014’te Ripple protokolünün bir çatalı olarak yaratıldığını ve bu Stellar için büyük bir kazanç olduğunu belirtmek ilginç. Haberlerin ardından Stellar’ın fiyatı iki kattan fazla arttı, ancak fiyat şu anda başladığı yerde kabaca 1,65 kattı..

Altın kadar iyi? Goldman Sachs belirtilen Bitcoin’in para birimi açısından “yeni altın” olmadığını ve bunu Bitcoin cüzdanlarının ve borsalarının güvenlik açıklarına ve fiyat oynaklığına bağladı. Goldman Sachs, altın gibi değerli metallerin hala “en iyi uzun vadeli değer deposu” olduğunu belirtti.

Bu bizi düşündürdü. Paranın temel özellikleri:

 • Dayanıklılık: Dayanması gerekiyor
 • Taşınabilirlik: Kullanışlı ve taşıması kolay olmalı.
 • Bölünebilirlik: Daha küçük mezheplere bölünebilmesi gerekiyor.
 • Sahte yapmak zor: Sahte olmak zor olmalı.
 • Kabul genel bir nüfus tarafından.
 • Değer depolama: genellikle zaman içinde değeri tutabilmelidir.

Sizlerden konuyla ilgili görüşlerinizi almak için Twitter’da da bir anket yaptık. Bunu yazarken, oy 1,632 oyla tam olarak ikiye bölündü. Düşüncelerinizi bize bildirin:

Sence #Bitcoin veya Değerli Metaller, paranın temel özelliklerinden daha fazlasını karşılar?

– CoinCentral (@realcoincentral) Ekim 19, 2017

Kripto ve diğer para birimleri arasındaki tartışma devam edecek, ancak genel olarak Bitcoin’in değerli metallere göre birkaç avantajı olduğunu, en önemlisi de taşınabilir ve sonsuz derecede bölünebilir olma yeteneğini bulduk..

CoinCentral’daki Yenilikler?

SegWit2x Kılavuzu – Kasım ortası için ayarlanan SegWit2x çatal ile bu kılavuz sizi hızlandıracak.


Bu hafta iki yeni derinlemesine kripto para birimi kılavuzu yayınladık:

 • Ripple nedir XRP? – Finansal kurumların parayı sınırlar arasında daha kolay taşımasına yardımcı olmayı amaçlayan en büyük 3. kripto para birimi hakkında bilgi edinin.
 • Monero nedir? – Gizlilik odaklı Monero’nun nasıl çalıştığını ve Bitcoin’den daha iyi ne yaptığını öğrenin.
 • Kripto para biriminde yeniyseniz veya CoinCentral’da yeniyseniz, aşağıdakiler dahil diğer bazı kılavuzlara göz atmak isteyebilirsiniz:
 • Bitcoin nedir?
 • Ethereum nedir?
 • Yeni bir kripto para birimi değişimi mi arıyorsunuz? Sürekli büyüyen Değişim İnceleme ve Karşılaştırma bölümümüze göz atın.
 • Daha Fazla Cryptocurrency Haberleri

  Yarım Milyar Bilinmeyen Kripto Madencisi: Reklam engelleme şirketi Adguard, Coinhive ve JSEcoin gibi tarayıcı madencilik kodlarını taramak için Alexa tarafından sıralanan en popüler 100.000 siteyi analiz etti. Analiz, web sitelerinden 220’sinin kripto madenciliği komut dosyalarını kullandığını ve en popüler hedef ülkelerin ABD olduğunu buldu. Hindistan, Rusya ve Brezilya. Bunun anlamı şudur ki 500 milyondan fazla insan bilmeden kripto para madenciliği yapıyor.

  Faydalı baskı: ICO’lar üzerindeki baskı aslında Bitcoin’e yardım etmek. Çin ve Güney Kore gibi ülkeler ICO’ların token satışını yasakladığından, insanlar farklı altcoinler yerine Bitcoin’de güvenli bir sığınak buldular. Altcoinlerden Bitcoin’e sermaye akışı, fiyatı artırmaya yardımcı oldu. En istikrarlı kripto para birimlerinden biri olan Bitcoin, daha değişken altcoin piyasasına kıyasla göreceli bir güvenlik kaynağı olmaya devam edecek gibi görünüyor..

  Biz% 1’iz: Bitcoin’in büyüme fırsatına bakmanın başka bir yolu da Başlıca rakiplerinden bazıları ABD Doları ve Altına bakarken. Bitcoin, son birkaç yılda katlanarak artarak 90 milyar doları aşan doyurucu bir piyasa değerine ulaştı, ancak yine de kitlesel pazar benimsemekten uzak. Bitcoin’in bir değer deposu ve bir değişim aracı olma şeklindeki ana kullanım durumları, ABD Doları’na kıyasla sınırlı kaldı ve bu büyük ölçüde, ilgili bir değişim aracı olmak için yeni kullanıcıları almaya devam etmesi gerektiğinden büyük ölçüde. ABD Doları “dar para” arzı 28.6 trilyon dolar civarında ve şimdiye kadar çıkarılan tüm altın 8.000 milyar dolar civarında. Bu, Bitcoin’i bu iki rakibin değerinin yaklaşık% 1’i veya daha azına koyar.

  ABD’li Yatırımcılar Kripto Kazıyor mu? Bir Venturebeat makale ABD’li yatırımcıların dağılımına ve kripto para birimlerine olan ilgisine baktı. Gösterdiği şey, kripto para birimine olan ilginin büyük ölçüde eyalet sanal para birimi düzenlemeleriyle ilişkili olduğuydu. En çok ilgilenen eyaletlerden birkaçı California, Colorado, Nevada, Texas ve New Hampshire idi. Hawaii en az ilgi gören eyalettir.

  Julian Assange Minnettar ve Önemsizdir: Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, ABD hükümetine, Senatör McCain’e ve Senatör Lieberman’a Irak ve Afganistan’daki savaşlarla ilgili gizli hükümet bilgilerinin yayınlanmasından sonra Assange’ı herhangi bir fondan kesmeye çalıştıkları için alaycı bir şekilde yürekten bir teşekkür tweetledi. Assange, 2010 yılında Bitcoin’e yatırım yapmak zorunda kaldı ve% 50.000 getiri elde etmesi için onu dürttü..

  ABD hükümetine, Senatör McCain’e ve Senatör Lieberman’a Visa, MasterCard, Payal, AmEx, Mooneybookers vb. @Kafadergisi 2010’dan başlayarak. Bitcoin’e yatırım yapmamıza neden oldu – > % 50000 getiri. pic.twitter.com/9i8D69yxLC

  – Julian Assange &# 128313; (@Julian Assange) Ekim 14, 2017

  Rusya’dan sevgilerle: Moskova’da kapalı bir toplantıda Vladimir Putin, Rusya’nın kendi kripto para birimini çıkaracağını resmen açıkladı. “CryptoRuble” herhangi bir zamanda itibari Ruble ile değiştirilebilir, ancak sahibi CryptoRuble’ların nereden geldiğini açıklayamazsa% 13 vergi tahsil edilecektir. Ek olarak, CryptoRuble çıkarılamaz ve yalnızca merkezi yetkililer tarafından çıkarılır, korunur ve kontrol edilir.. [CoinTelegraph]

  Japonya’dan Barların arkasında: Shizuoka Eyaleti, Hamamatsu’daki Ripple borsasının kurucusu ve yöneticisi olan Yuki Takenaka, müşterileri dolandırmaktan tutuklandı.

  Rusya’nın Ethereum Madenciliği Isınıyor: Comino, bir Rus kripto para birimi başlangıcı, aynı zamanda ısıtıcı görevi de gören yüksek teknolojili bir Ethereum madencilik cihazı geliştirdi. Bu, yaşadığım Florida eyaleti için korkunç bir fikir gibi görünse de, acımasız Rus kışlarından en iyi şekilde yararlanmanın kolay bir yolu gibi görünüyor..

  Tezos için Sorun: Birkaç ay önce Tezos’un bir ICO’da 232 milyon dolar topladığını hatırlıyorsunuz. Bugün Tezos’un kurucuları Arthur ve Kathleen Breitman, ICO’yu idare etmeye ve Tezos Johann Gevers’ı tanıtmaya yardımcı olan bir İsviçre vakfının başkanıyla anlaşmazlık içindeler. Bu uluslararası anlaşmazlık şu anda 400 milyon doları aşan bitcoin ve eteri tehdit ediyor. [Reuters]

  Bu Haftanın Kripto Piyasası Performansı

  Bitcoin’in fiyatı haftayı neredeyse eşit şekilde bitirirken, en büyük iki rakibi Ethereum (305,12 $, -% 6,07) ve Ripple (0,021609 $, -% 12,64) düştü. 1 milyar doları aşan piyasa değerine sahip 12 kripto para biriminden (Bitcoin dahil) 50 / 50’yi kazanan ve kaybeden olarak ayrıldılar.

  (Veri kaynağı)

  Bu hafta% 22.25 artışla Qtum’un piyasa değeri (969.007.830 $) 1 milyar $ sınırını kırmaya yakın.

  İlk 100 Kripto – En Büyük Kazananlar ve Kaybedenler

  Bu bölüm, fiyatları son 7 günde (168 saat) en çok yükselen veya düşen kripto para birimlerini gösterir. Ultra mikro-kapaklı kripto para birimlerinden kaçınmak için, haftayı yalnızca ilk 100 kripto para birimi piyasa değeri (toplam 111 kripto para birimi) ile başlayan ve / veya bitiren kriptoları dahil ettik. Tüm verilerin kaynağı coinmarketcap.com

  En Çok Kazananlar

  Bu hafta 4 kripto para biriminin fiyatlarının% 100’den fazla arttığını ve 20’nin% 10’dan fazla arttığını gördü. En büyük 5 kazanan SmartCash (% 216), ZenCash (% 162.32), NoLimitCoin (% 126.29), Neblio (% 100.85) ve Metaverse ETP (% 90.8) idi..

  (Veri kaynağı)

  En Büyük Kaybedenler

  Yatırımcılar için şükür ki, listemizdeki kripto para birimlerinin hiçbiri% 100’den fazla kaybetmedi, ancak 22 kripto fiyatının% 10’dan fazla düştü. En büyük 5 kaybeden Centra (-% 44.12), ChainLink (-% 32.55), Gnosis (-% 29.42), Kin (% 24.54) ve Veritaseum (-% 24.02).

  (Veri kaynağı)

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me