Cryptocurrency’da Bu Hafta – Haftalık Haber Özeti

Başka Hafta. Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi. Geçen haftalardaki haber bülteninde, en önemli hikayemiz Bitcoin’in 6.000 doları kırmasıydı. Sadece bir hafta sonra, Bitcoin şimdi bunu yazarken 7,305 $ ‘dan fiyatlandırıldı..

Bitcoin’de Dünyanın En Büyük Borsa Atlamaları: Dünyanın en büyük ve en çeşitli türev pazarı olan CME Group Inc., yıl sonuna kadar bitcoin vadeli işlemlerini tanıtmak. Bu karar kısmen Cboe Global Markets Inc.’in bu yılın başlarında bitcoin vadeli işlemleri sunmayı planladığını belirtmesinden etkilenmiş olabilir..

Zengin Kripto Çatal Baba, Zavallı Kripto Çatal Baba: Son birkaç hafta içinde Bitcoin’in fiyatının patladığını fark etmiş olabilirsiniz. Bu büyük ölçüde piyasa güçlerinin yaklaşan Bitcoin2x forkuna hazırlanmak için Bitcoin’lerini tahsis etmesinden kaynaklanıyor. Ancak, nedenini gerçekten anlamak için bunu inceleyelim. Birçok bilgili Bitcoin yatırımcısı, çatalları esasen elde etmek için bir fırsat olarak görüyor bedava para Bitcoin ve Bitcoin Cash’te gördüğümüz gibi çatal iki jeton oluşturduğunda. Çatalı destekleyen borsalar, Bitcoin sahiplerine eşdeğer miktarda çatallı belirteç verir. Yani, fork anında 100 Bitcoin’e sahipseniz, forktan sonra 100 Bitcoin ve 100 Bitcoin2x elde edersiniz (tabii ki fork değişim tarafından destekleniyorsa). Bu yüzden biz genelde görme eğilimi varlıklarını BTC’ye tahsis eden insan seli Çatalın potansiyel olarak yapay bir yüksek olanı dürtmesinden önce ve ardından çataldan sonra altlara geri akış. Elbette, işin içinde başka birkaç faktör var ve bu bir yatırım tavsiyesi değil, ancak en azından bunun gibi bir modelin farkında olmalısın.

Bitcoin Tekrar Çin’e Döndü, Belki: 19’uncu Çin Komünist Partisi Ulusal Kongresi 24 Ekim’de bazı geçici kısıtlamalar, düzenlemeler ve politikalar iptal edildi. Bu şu demektir Bitcoin yasağı Çin’de ticaret potansiyel olarak bunlardan biri olabilir. Çin’in komşularının ve Rusya ve Japonya gibi ulusal rakiplerinin blok zinciri benimsemeye başladıkları ve yasak sırasında Çin’in kaybettiği zemini yemek için hızla hareket ettikleri gerçeği göz önüne alındığında, bu çok da zor görünmüyor. Ancak, bu hala bir olabilir ve haberler hala gelişiyor, ancak bu açıkça Bitcoin topluluğu için büyük bir anlaşma olacak.

Altın kadar iyi: Bir Epoch Times ile röportaj, blockchain araştırmacısı Saifedean Ammous, Bitcoin’in neden altın kadar iyi olduğuna dair bazı bilgiler paylaştı. En önemli husus, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir merkezi hükümetin veya otoritenin kontrolü dışında sağlam para sunma yeteneğidir. Bitcoin, 21 milyon bitcoin’lik sınırlı arzının onu “zor para” haline getirmesi anlamında altına benzer. Bu, miktarının artırılmasının zor olduğu ve bu nedenle talebi yönlendirmeyi zorlaştırdığı anlamına gelir. Bununla birlikte, Bitcoin’in altının üzerinde parladığı yer, onu dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiye gönderilen ödeme olarak doğrudan kullanma yeteneğinin yanı sıra, etrafta dolaşmanın ve güvenliğini sağlamanın ne kadar ucuz olduğudur..

Endonezya Bitcoin İçin Hazır: Endonezya,% 80’i banka dışı, çevrimdışı ve nakit bazında faaliyet gösteren dünyanın en büyük dördüncü nüfusuna sahip ülke. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bir banka hesabına ihtiyaç duymadığından, potansiyel olarak Endonezya vatandaşlarına ciddi şekilde eksik bankacılık altyapısına güvenmek zorunda kalmadan dijital bir ödeme yöntemine sahip olmanın avantajlarını ve rahatlığını “şebekenin dışında” sunabilir. Ancak, bunu gerçekçi bir şekilde mümkün kılmak için çok sayıda farklı unsurun devreye girmesi gerekecektir. En büyük zorluk, milyonlarca Endonezyalıyı teknoloji ağırlıklı bir ödeme ekosistemine dahil etmek, akıllı telefonlara sahip insan sayısını artırmak ve karanlık bir düzenleyici ortamda gezinmek olacaktır. [Forbes]

CoinCentral’daki Yenilikler?

  • Bu hafta CoinCentral’dan Steven Buchko, Bitcoin ATM kullanarak denemek için sahaya (Chevron Benzin İstasyonu) gitti. Bu eğlenceli, Steven’ın Bitcoin satın almak için bu yöntemi kullandığı pek de eğlenceli olmayan zamanın ayrıntılarını okuyun.
  • Dünyayı kripto para birimi hakkında eğitmeye devam etme çabamızda, çeşitli alternatif kripto para birimleri için bir avuç yeni rehber ekledik:
  • IOTA nedir?
  • IOTA Nasıl Satın Alınır
  • Litecoin nedir?
  • NEO nedir?

Web’den Daha Fazla Cryptocurrency Haberleri

Bitcoin Biz Boomin ’: Bitcoin ile ilgili iş piyasası önemli bir büyüme yaşadı. Freelancer.com% 82 büyüme bildirdi Bitcoin ile ilgili işlerde sadece üçüncü çeyrekte. İçerik yazarları, editörler, tasarımcılar, kriptograflar, güvenlik uzmanları, pazarlamacılar ve geliştiricilerden herkes, kripto para birimi ile ilgili çalışmalarda önemli bir artış gördü. Sadece daha fazla iş değil, aynı zamanda daha yüksek düzeyde beceriler gerektiriyor ve standart piyasa oranlarından ortalama% 10-20 daha fazla ödeme yapıyor. Ayrıca, kripto para birimleri konusunda tutkulu ve kötü bir yazar iseniz, biz de işe alıyoruz &# 128521;

Rusya Bir Şey Yapıyor: Bir yıl gibi kısa bir süre içinde, Rus hükümeti Bitcoin kullanan herkese potansiyel olarak 7 yıllık hapis cezası vermekten dünyanın gelişen kripto para merkezlerinden biri haline geldi. Blockchain’i kucaklayan özel sektör, dünyanın her yerindeki özel şirketler blockchain ile yenilikçi teknolojiler geliştirdiği için sıra dışı bir şey değil. Ancak, Rus hükümetinin kanunen cezalandırılabilir olarak gördüğü bir teknolojiyi ani ve hızlı bir şekilde benimsemesi ve benimsemesi, biraz yersiz görünüyor. Var bir avuç teori Petrol ve gaza dayanmadan ekonomik büyümenin teşvik edilmesi veya Rus oligarklarının Batı yaptırımlarından kaçınmasının bir yolu veya Reddit ve bazı Facebook gruplarından sorarsanız Bitcoin’i hodl edip lambo satın almaları gibi..

Güney Kore Emtia Olarak Bitcoin Düzenlemeleri: güney Koreli Merkez Bankası, Kore Bankası, Bitcoin’in bir para birimi yerine bir emtia olarak düzenleneceğini duyurdu. Merkez bankası düzenlemeyi yakında başlatmayı planlamıyor.

Ron Paul’dan Dikkatli Sözler: İle yakın zamanda yapılan bir röportajda Kitco Haberleri, eski başkan adayı Ron Paul ABD hükümetine içine atlamak yerine “bekle ve gör” yaklaşımını benimsemelidir. Paul, ABD doları ile rekabet eden Bitcoin’e gelince, insanlar Bitcoin kullanmak istiyorsa “hükümetin bunun dışında kalması gerektiğini” belirtti.

Yükselişteki Kripto Hedge Fonları: Bitcoin gibi dijital varlıklara odaklanan 90’dan fazla hedge fonu, 2017’de doğaçlamadan çıktı., toplam kripto-fon sayısını 124’e çıkarmak. Kripto fonlar tarafından yönetilen varlıkların yaklaşık 2,3 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor, bu da piyasaları hareket ettirme kapasitesine sahip ancak hedge fonu endüstrisinin elinde tuttuğu 3,15 trilyon dolarlık rekora pek yakın değil..

Düzenleyici Yarışlara Kapalı: İle 30’dan fazla küresel düzenleyici ICO’lara ve token satışlarına nasıl yaklaşılacağına dair bireysel planlarını duyurarak, küresel bir düzenleyici manzara oluşmaya başladığını görebiliriz. Örneğin Japonya, 11 Bitcoin borsasını düzenledi ve küresel Bitcoin pazarının% 60’ından fazlasını kontrol edin, Çin ise kripto para birimlerinin ve ICO’ların satışını tamamen yasakladı. Küresel kripto varlık piyasası 180 milyar dolar değerindedir ve bu da onu birçok hükümet için önemli bir odak noktası haline getirir..

Thiel’den kutsamalar: Milyarder girişim kapitalisti Peter Thiel, Bitcoin’i uzun süredir destekledi ve insanların hala hafife alıyorum. PayPal’ın kurucularından biri olan Thiel, Bitcoin’in para ve ödeme alanında devrim yaratma potansiyeli hakkında önemli bir bilgiye sahip. Sadece ödeme almak için% 2,9 ödemekten bıkmış biri olarak, onunla aynı fikirde olmak zor değil.

New York, ICO Dolandırıcılığı Yaptığı İddia Edilen İş Adamını Tutukladı: New York merkezli bir işadamı olan Maksim Zaslavskiy, iki ICO ile bağlantılı menkul kıymetler dolandırıcılık komplosu nedeniyle tutuklandı. Zaslavskiy’nin yüksek getiri vaatleri vererek yatırımcıları cezbettiği iddia ediliyor. Suçlu ise Zaslavskiy beş yıla kadar hapis ve para cezasına çarptırılabilir. [CoinTelegraph]

GDAX, Gelecekteki Token Standartlarını Açıklıyor: 2 Kasım’da GDAX, Dijital Varlık Çerçevesi Gelecekteki belirteçlerin listelenmesi için karşılaması gereken kriterleri özetleyen. Bu kriterlerden birkaçı, dijital varlığın GDAX’ın değerlerini ve misyonunu uyumlu hale getirip getirmediğinin yanı sıra mevcut ABD menkul kıymetler yasalarına göre yasal olup olmayacağını içerir..

Yirmi Yılda Bitcoin Nasıl Görünecek? Bültenimiz aracılığıyla bu kadar uzağa gittiyseniz, iyi (ve uzun) bir okumadan çekinmeyecek biri olabilirsiniz. Salı Daniel Jeffries geleceği tahmin etmeye çalıştı, Bitcoin, Cryptocurrency ve Blockchain için neler sakladığını düşündüğünü detaylandırıyor. Hackernoon için hazırlanan bu orta boy gönderi, tahmini 34 dakikalık bir okumadır, ancak varsa zaman ayırmaya değer.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me