Cryptocurrency’te Bu Hafta – 5 Ocak 2018

Bitcoin: Kripto para amiral gemisi 2018’e nispeten sessiz bir hızla girdi, ancak bu haftanın sonunda toparlanmaya başladı. Yazma sırasında Bitcoin yükseldi % 14,55 bir haftalığına.

Ethereum: Ethereum, Ripple’ın patlayıcı koşusuna 2. piyasa değeri noktasını kaybetmesine rağmen, 1.000 $ ‘lık fiyat engelini aştı. 1.075 $ kazançla % 31,82 bir haftalığına.

Şimdi Dalgalanma En Değerli İkinci Para Birimi: Bu, bu hafta Ripple yatırımcıları için çılgın ve heyecan verici bir yolculuk oldu. Para birimi ATH değerine ulaştı 3,81 ABD doları, a % 1424 30 gün öncesine göre artış. Bu dramatik artış, kripto para birimine olan küresel ilginin artmaya devam etmesi ve dalgalanmalara sınır ötesi ödemeler için pratik kullanım (büyük isim finansal ortaklıklar ile) verildiğinde ortaya çıkıyor..

Altcoinler, Kripto Piyasası Kapağının 700 Milyar Dolarlık ATH’ye Ulaşmasına Yardımcı Oluyor: Aralık, Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri için en iyi ay olmayabilir, ancak eToro Analisti Mati Greenspan, “Noel öncesi satışlar artık geride kalmış gibi görünüyor” diyor. 4 Ocak’ta CoinMarketCap’e göre, yazının yazıldığı sırada, toplam piyasa değeri yaklaşık 762 Milyar $ idi..

Tron İlk On Arenaya Giriyor: Yalnızca son 7 günde, resmi para birimi Tron (TRX) neredeyse büyüdü % 444 yaklaşık 0,28 dolara ulaşmak için. Tron şu anda piyasa değeri büyüklüğünde 6. sırada. Tron, şaşırtıcı büyümesinin yanı sıra büyük isim ortaklıkları ve yıldız çalışan iş ekibiyle son zamanlarda manşetlere çıktı..

Yıldızlar Yeni Zirvelere Yükseliyor: Stellar’ın arkasındaki teknoloji (eski adıyla Stellar Lumens) Ripple ile neredeyse aynıdır ve birçok yatırımcının Stellar projesini parlak bir geleceğe sahip güvenilir bir para olarak görmesi için güçlü bir örnek teşkil etmektedir. John McCaleb Stellar’ı başlatmak için Ripple’dan ayrıldığında, McCaleb’in bile Stellar’ın 0,91 dolarlık ATH’ye bu kadar çabuk ulaşacağını tahmin edemeyeceği varsayılabilir. Değerleme, Aralık ayı başında görülen 0,09 sentlik değerlemesinden 10 kata yakın bir artışa işaret ediyor. Yıldız büyüdü % 127 bir haftalığına.

CMC Ocak

Peter Thiel’in Silikon Vadisi Girişim Sermayesi Firması Bitcoin’e Büyük Bahis Verdi: 2017’nin ortalarında, Kurucunun Fonu Bitcoin için 15 Milyon ila 20 Milyon Dolar arasında para harcadı. O zamanlar Bitcoin’in fiyatı 2.500 dolar civarındaydı. Thiel, Bitcoin’i kripto para biriminin altını olarak görüyor ve şu anki değerinde oldukça düşük değerde olduğunu düşünüyor..

Crypto’nun Yeni Milyarder Mil: Bill Gates, Warren Buffet ve Jeff Bezos’a dikkat edin, kasabada yeni milyarderler var. 1 Ocak 2018 Pazartesi günü, piyasa değeri 88.900.000.000 $ olan Ripple CEO’ları / kurucuları şu değere sahipti: Chris Larsen (37,3 milyar dolar), Brad Garlinghouse (9,5 milyar dolar) ve Jed McCaleb (5,3 milyar XRP). Bununla birlikte, kripto paranın değişken doğası göz önüne alındığında, bu kategoride uzun vadede kalacaklarının garantisi yok.

Suçlular & Kripto: Bitcoin, karaborsadaki işlemlerin kolaylaştırılmasıyla kötü bir şöhrete sahipken, Monero gibi daha fazla özel madeni para kullanmaya yönelik son eğilim yetkilileri alarma geçirdi. Europol’e göre, Avrupa Birliği Emniyet Teşkilatı, Monero ile birlikte “Ethereum ve Zcash dijital yeraltında popülerlik kazanıyor.” Bu madeni paralar görünüşte izlenemezken, Chainalysis gibi şirketler kara para aklama ve gasp gibi suçları içeren bu suçlularla mücadele için önlemleri geliştiriyor..

BitConnect Durma ve Vazgeçme ile Tokalandı: Kötü şöhretli bitcoin ödünç verme platformu BitConnect, Texas Menkul Kıymetler Komisyonu’nun Acil Durum Durdurma ve Vazgeçme Emri yayınlamasından sonra sıcak suda. Tartışmalı platform, 4,1 milyar USD’lik bir piyasa değerine sahip ve gizemle örtülü.

Bitconnect kesiliyor ve vazgeçiliyor

CoinCentral’daki Yenilikler?

Herkese Mutlu Yıllar! 2018’de keşfedilecek o kadar çok gelecek vaat eden proje ve fikir var ki, daha heyecanlı olamazdık. Bu haftaki makaleler şunları içeriyor:

  • Substratum nedir: Bu merkezi olmayan platform, web barındırma ve içerik erişimini birbirine bağlayan merkezi bağları özgürleştirme misyonuyla hareket ediyor.
  • Bodhi nedir: Tahmin piyasası platformu dünyasının güçsüzlüğü hakkında daha fazla bilgi edinin.
  • ICON (ICX) nedir: ICON, birbirine bağlı devasa bir merkezi olmayan ağ oluşturarak dünyayı birbirine bağlamayı hedefliyor.
  • Bytecoin nedir? : Bu belirteç 2012’de oluşturuldu ve geliştirilen en eski kripto para birimlerinden biridir..
  • Bitler & Bayt 101: Kriptografiye Giriş: Baytların, kripto para birimlerinin arkasındaki itici güçleri tam olarak anlamak için gereken bilginin temel bir parçası olduğunu anlayın.

    2018 Alts Yılı mı ?: Bitcoin’in pazar hakimiyetini kaybetmesiyle 2018, büyük altcoin büyümesi için bir yıl olacak şekilde şekilleniyor olabilir..

  • Kripto Para Birimleriyle Devlet Yaptırımlarını Aşmak İsteyen Hükümetler: Bazı ülkeler, hükümetin uyguladığı yaptırımların etrafında hareket etmek için kripto para birimlerine bakıyor.
  • Bitcoin Madenciliği Buna Değer mi ?: Bir Bitcoin madenciliği operasyonuna yatırım yapmanın zamana, çabaya ve paraya değip değmeyeceğini öğrenin.

Tim Draper, Brad Garlinhhouse (Ripple CEO’su) ve Charlie Lee (Litecoin’in Kurucusu) gibi kripto para dünyasını etkileyenleri görmek için şu adrese bakın: Blockchain Connect, 26 Ocak 2018’de San Francisco’da. Okurlarımız “coincentral” koduyla% 30 indirim alacak &# 128578;

Dünyanın Her Yerinden Kripto Para Birimi Haberleri

Japanese Finance Mammoth, Bitcoin’in GSYİH’yi% 0,3 Artırdığını İddia Etti: Nomura’daki iki analiste göre, “varlıklardaki bu artışın ölçeği neredeyse göz ardı edilemez.” “Servet etkisi” ile kendini daha zengin hisseden kripto para yatırımcıları yeni servetlerini alıyor ve onları “gerçek dünya” harcamalarına dönüştürüyor. Şu anda 1 milyon Japon vatandaşı yaklaşık 3,7 milyon değerinde bitcoin’i elinde tutuyor.

Mısır Başmüftüsü Bitcoin’in “İslami Değil” Olduğunu İddia Etti: Başmüftü Shawki Allam, çeşitli ekonomi uzmanlarına danıştıktan sonra, kripto para biriminin kendi başına İslam inancına aykırı olduğunu belirtti. Başmüftü, kripto para birimini kumarla (ki bu İslam’da yasak) karşılaştırarak, sanal paranın el ele gittiğini belirtti. “Bireyler için mali yıkımda doğrudan sorumluluk.” Benzer şekilde, Kasım 2017’de Türkiye’deki baş din otoritesi, dijital para birimlerinin doğası gereği suç teşkil ettiğini ve dolayısıyla İslam’a aykırı olduğunu öne sürerek uyumlu açıklamalarda bulundu..

Mısır Müftüsü

Başkan Reagan’ın Önceki Yönetim Ofisi Direktörü Hepimizin “Aptal Spekülatörler” Olduğumuzu Düşünüyor: David Stockman açıkça kripto para biriminin hayranı değil. Aslında, CNBC programı “Futures Now” ile yaptığı bir röportajda Stockman, “Temelde ağaçların gökyüzüne doğru büyüdüğüne kendilerini ikna eden gerçekten aptal spekülatörler sınıfı. Olağanüstü bir çarpışmada yanacak. ” Stockman’ın finans dünyasında genellikle düşüş eğilimi gösterdiği unutulmamalıdır..

Bitcoin Yükselirken USD Düşüyor: ABD doları,% 10’luk bir kayıpla, 2003’ten bu yana diğer ana para birimlerine kıyasla en büyük yıllık düşüşünü yaşadı. Euro ve pound gibi fiat para birimleri, dolar karşısında güçlenirken, hiçbiri dijital para birimleri kadar güçlü değildi, Bitcoin dahil% 1,341 artış 2017’nin başından sonuna kadar değerde.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me