2017, kripto için iyi bir yıl oldu. Bitcoin’in astronomik fiyatlara sürekli yükselişinin ardından, altcoinler gördü bir yıl önce pozisyonlarından sağlıklı kazanımlar. Ethereum’un değeri geçen yılın Kasım ayına göre% 2,900 arttı. Litecoin, Monero ile birlikte sağlıklı bir şekilde% 1.500 büyüdü. Ripple bu listenin başında yer alarak yıl içinde% 3.185 kazanç elde etti.

Tüm bunları söylemek gerekirse, crytpo küresel yatırım sahnesinin önüne geçmeye başlıyor. Giderek daha fazla yatırımcı firma ve banka, yeni teknoloji çılgınlığı lehine konuşmaya başlıyor. Büyük para ciroları, genel halktan ana akım olarak benimseniyor. Örneğin popüler kripto para satın alma sitesi Coinbase, sadece 24 saatte 100.000 kullanıcı ekledi Kasım başında. Kripto, hem teknolojik bir ilerleme hem de bir yatırım olarak yasal olduğunu kanıtlıyor. Artık teknoloji meraklısı vizyonerlerin belirsiz ilgisi yok.

Ancak büyümeyle birlikte engeller de gelir ve bu engellerden biri erişilebilirliktir. Teknoloji okuryazarı için, kriptosferde gezinmek yeterince basit, ancak blok zinciri, döviz borsaları ve cüzdanların karmaşıklıklarına daha az uyum sağlamış olanlar için öğrenme eğrisi göz korkutucu olabilir. Neyse ki, kripto deneyimini ortalama kullanıcınız için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan para birimleri, platformlar ve ürünler tasarlayan kripto şirketleri var..

Peki bunlar hangi şirketler? İşte aşağıda favorilerimizden birkaçı.

İktisat

Iconomi bir dijital varlık yönetimi platformudur hem deneyimli hem de amatör kripto yatırımcıları çekmek isteyen. Kendini bir dijital varlıklar dizisi (DAA) olarak tanımlayan dördüncü nesil dijital varlıklar olduğunu iddia ediyor. Bir varlık dizisi olarak, önceki üç nesli (yani, Bitcoin 1. olarak, alt-paraları 2. olarak ve yardımcı jetonları 3. olarak) birleşik bir varlıkta birleştirir..

Iconomi’yi NASDAQ veya S olarak düşünün&Kripto dünyasının P500. Platform çeşitli endeks fonları sunar yatırımcıların sermayelerini tahsis etmeleri için. Örneğin Conbest 1 (CBST), yatırımcılara paralarını yatırmaları için muhafazakar, düşük volatiliteli bir varlık sunar. Endeks, Bitcoin, bir dizi blok zinciri platformu (Ethereum, Waves ve WINGS), Bancor ve Aargon’u içerir. Ayrıca, kriptosferdeki gelişmekte olan sektörlerdeki düşük değerli paralardan yararlanmak isteyen daha çeşitli, daha yüksek riskli portföyler de var. Örneğin William Mougayar Yüksek Büyüme Kripto Varlık Endeksi (WMX), Augur, Game Credits, Civic, TenX, FunFair ve diğerleri gibi yüksek büyüme potansiyeline sahip coinlere yatırım yapar ve Ethereum fon yatırımının çoğunu tüketir..

coinbest_graph

Iconomi, aksi takdirde kripto’nun teknolojik öğrenme eğrisiyle boğuşmak istemeyen yatırımcıları çekme potansiyeline sahiptir. Iconomi ile, Iconomi belirteci ile kullanım kolaylığı platformuna kolayca yatırım yapabilirler. Dahası, endeks fonlarının geri dönüş oranları, kripto şüphecilerinin soğuk ayaklarını ısıtabilir. Coinbest 1 tek başına % 35.20 getiri sağladı geçen ay yatırımda. Bir yerlerde birisi NASDAQ’ın yardımcı programını sorguluyor.

Eidoo

Web sitesinde, Eidoo kendisini bir “blok zincirden insana arayüz” olarak markaladı ve bundan daha net bir kesime sahip değil millet. Eidoo ekibi, kripto paranın şifreli yönlerini insanlaştırmak istiyor, böylece kimse kenardan izlemek zorunda kalmasın.

Ortalama bir kullanıcının benimsemesi için hepsi bir arada bir arayüz oluşturarak kullanıcı dostu bir deneyimi optimize etmeyi planlıyorlar. Kriptoda yeniyseniz, varlıklarınızı yönetmek için gitmeniz gereken cüzdanlar ve borsalar korkutucu olabilir. Eidoo, çoklu para cüzdanı ve hibrit borsa işlevi gören tek bir uygulama sunarak bu suları sakinleştirmek istiyor.

Cüzdan, tümü korumalı olan Ethereum, Bitcoin ve ERC20 tokenlerini barındıracaktır.

eidoowalletbir kurtarma ifadesiyle, tüm varlıkların özel anahtarları kullanıcı tarafından tutulur ve şifreleme ile korunur. Cüzdanın kendisi hafif bir arayüz olarak çalışır, bu nedenle varlıklarınızı saklamak için Bitcoin veya Ethereum’un blok zincirini indirmeye gerek yoktur. Bu son nokta Eidoo’yu özellikle çekici kılıyor, çünkü tam düğüm cüzdanları yönetmekte sorun yaşayan bizler için tüm blok zincirini indirmek zahmetli ve sinir bozucu derecede yavaş bir süreç olabilir..


İndirilen cüzdanla, kullanıcılar cüzdanın merkezi olmayan değişim işlevini Bitcoin, Ethereum ve ERC20 tokenleri ticareti yapmak için kullanabilir. Borsa yöneticisinin kullanıcı fonlarına erişimi yoktur, bu nedenle kullanıcılar, üçüncü şahısların fonlarını kötü yönetmesinden endişe etmeden kendi kripto kaderlerinin hakemi olabilirler..

Eidoo’nun tek uygulama kullanılabilirliği, kripto varlıkların toplu olarak benimsenmesinde büyük etkilere sahip olabilir. platformun yol haritası borsanın 2018’in 3. çeyreğine kadar canlı hale gelmesini bekliyor ve hatta 2018’in 2. çeyreği için çalışmalarda bir banka kartı bile var. Önümüzdeki yıl heyecan verici şeyler beklediğimizden Eidoo’ya göz kulak olacağız.

Vertcoin

Kendisine, “kullanıcılarının sahip olduğu merkezi olmayan para birimi” olan “Halkın Parası” diyor. Vertcoin, Bitcoin’in sahte kurucusu Satoshi Nakamoto’nun orijinal vizyonuna sadık kalıyor. Bitcoin gibi, bankalar ve finans kurumları gibi aracıların ihtiyacını ortadan kaldıran, eşler arası, merkezi olmayan bir dijital para birimi olarak tasarlanmıştır..

Ayrıca, madencilik havuzlarının Bitcoin çekirdeğine getirdiği fiili merkezileştirmeden kendisini yalıtması bakımından da Bitcoin’den farklıdır. Vertcoin, uygulamaya özel entegre devre (ASIC) dayanıklı. ASIC teknolojisine çok fazla takılmadan ASIC teçhizatları, öncekilerden daha verimli bir madencilik sürecine izin verdi. Bitcoin hash oranları zorlukla arttıkça, ASIC madenciliği, Bitcoin işlemlerini işlemek için birincil yöntem olarak GPU’ların, CPU’ların ve FPGA’ların yerini aldı. ASIC daha sonra daha popüler hale geldi ve madenci grupları, teçhizatlarını maden havuzlarında birleştirdi. Bu toplu işlem gücü ile blok zinciri boyunca orantısız bir hashrate dağılımı geldi ve şimdi Bitcoin’in madencilik gücünün% 62’si 3 madencilik havuzu arasında paylaştırıldı. Birçoğu, blok zincirinin çoğunluğunun seçilmiş birkaç kişinin elinde olduğu için bunun istenmeyen bir merkezileşme yarattığını savunuyor. Bu aynı merkezileştirme, birçok açıdan, Kasım ayının ortalarında Bitcoin Cash’in Bitcoin’e saldırmasına izin verdi..btcminingdistribution

Vertcoin, merkezileştirmeden ve gerektirebileceği tüm dramadan bağımsız olarak gelir. Kullandığı Lyra2RE (vs) algoritması, madeni parayı ASIC madenciliğine karşı dirençli hale getirir. Bu, büyük madencilik teçhizatlarının Vertcoin’in güvenliğini veya bütünlüğünü tehlikeye atamayacağını garanti ederek, kullanıcılar arasında eşit bir hashrate dağıtımına izin verir. Yeterince güçlü bir işlemciye (CPU) veya grafik kartına (GPU) sahip olan herkes Vertcoin madenciliği yapabilir ve bu işlem madeni parayla daha da kolaylaştırılır. 1 tıklama madenci. Tek tıklamayla madenci, normalde karmaşık olan madencilik sürecini kolaylaştırarak, kripto devriminin daha teknik yönlerini herkes için erişilebilir hale getirir..

Son düşünceler

Derlediğimiz liste burada bitmiyor – bunlar sadece dikkate değer birkaç seçimdi. Genel halka kripto ateşi getirmek isteyen daha fazla platform var ve bunları biraz sonra ele alabiliriz..

Bununla birlikte, bu tür şirketlerin ortaya çıkmasının getirdiği paket basit: Satoshi Nakamoto’nun 2009’da başlattığı şey, yeni bir teknolojik gerçekliğe doğru filizleniyor. Teknolojik gelişmeler, kurumsal çözümlere ve ana akım açığa çıkmaya yol açtı ve bu açığa çıkmadan, blok zinciri ve potansiyeli ile tanışmamış bir halkı barındırma talebi geliyor. Kripto para ne kadar popüler hale gelirse, bu platformların ve benzerlerinin daha fazla çekişmeye başladığını görme olasılığınız o kadar artar ve kullanıcı dostu platformlar daha popüler hale geldikçe, kripto’nun içkinliği yalnızca artar.

Devrim televizyonda yayınlanmayacak – dijitalleştirildi ve şimdiden tüm hızıyla devam ediyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me