Pazar Şu Anda Sert Kanıyor, Ama Panik Yapmayın – Bunu Daha Önce Gördük

Ralphie Parker’dan alıntı yapmak için Bir Noel Hikayesi:

Ah, hayat böyledir. Bazen eğlencelerimizin doruğunda, neşemiz doruğa çıktığında, dünya ile her şey en doğru olduğunda, en akıl almaz felaketler üzerimize çöker. “

Kripto para piyasasının mevcut talihi tersine çevirmesini bağlamsallaştırmak için daha uygun bir teklif olamazdı. Pazarın son zirvesi Noel sezonuna denk geldiğinden, filmin Noel ortamı için bonus puanlar.

Nitekim, tatil sezonu piyasa güveninde coşkulu bir yükselişle geldi. Kripto ile ilgili konular Noel toplama sohbetleri açtı, 2017 Yılı İncelemeleri kripto’nun öne çıkan artışına baktı ve piyasa 7 Ocak’ta 830 milyar dolarlık tüm zamanların en yüksek kapitalizasyonunu vurdu.

İşler hızla büyüyordu ve sanki herkes para kazanıyor gibiydi. Ancak Ralphie’nin gözlemine göre, “eğlencemizin zirvesinde, neşemiz zirvede iken”, talihler yapıldığı kadar çabuk soldu ve “felaket” üzerimize çöktü. “

Ve işler tam anlamıyla alçaldı. 2018’e iki haftadayız ve daha önce yeşil sayılar kırmızıya büründüğü için fiyatlar serbest düşüşte – mevsimsel rengin pek de neşeli olmayan bir tezahürü.

Yazım sırasında, kripto’nun toplam piyasa değeri, iki hafta önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 48’lik bir kayıpla 430 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Tether hariçtir, ilk 100’de tek bir madeni para bile yeşil değildir ve ilk 10’daki ortalama 24 / saat kayıp kabaca% 30’dur.

kan vermek

Öyleyse, şu anda kanayan bir portföyü olan tek kişinin siz olduğuna dair herhangi bir şüpheniz varsa, rahat olun – sefalet şirketi sever ve yalnız değilsiniz. Belki sizi daha da rahatlatabiliriz. Bunun gibi düzeltmeler daha önce de oldu. Doğrusu, dört kez ve hepsi aynı anda, tam yeni yılın başlangıcında gerçekleşti..

Tarih tekerrür edertrendler

2014’ten bu yana, kripto para piyasası yeni yılın gelişiyle birlikte önemli düzeltmelerden geçti. Dahası, birbirini izleyen her yılda, düzeltmeler geçmiş yıllardan daha şiddetli oldu.

Pazar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, u / trollerroller bir Reddit gönderisi Bu eğilimi gösteren r / cryptocurrency, kullanıcıları piyasadaki son boğa güreşinden kısa süre sonra kendini tekrar etmesi gerektiği konusunda uyarıyor.

Grafiğe bakıyorum yazı ile ilişkili, paralellik esrarengizdir. Dahası, 2017’ye girdiğimizde% 36 oranında içgüdüsel bir düşüş olan düşüş,% 48’deki mevcut düzeltmenin gidişatını en yakından yansıtıyor..


Gönderide, u / trollerroller bu kalıcı eğilimi yatırımcıların vergi sezonu için nakit paraya çevirmesine bağlıyor. Bu çok iyi katkıda bulunan bir faktör olabilir, ancak başka bir analiz ek / alternatif açıklamalar önerir..

Bir r / cryptocurrency gönderisi, bu döngüsel düzeltmeleri Çin Yeni Yılı olarak da bilinen Ay Yeni Yılı ile ilişkilendirir. Göre u / eclipsegum tarafından bir gönderiye-ve açıklayıcı bir tablo u / Secruoser’a yatırıldı – piyasa her zaman Ay Yeni Yılından yaklaşık üç hafta sonra depolar. U / eclipsegum, Asya halkının seyahat ve hediyeler için harcamak üzere paralarını kriptodan çekip Asya piyasalarının kripto para biriminin satın alma gücünün önemli bir kısmını oluşturduğunu düşünür, bu da piyasanın toplam değerlemesinde bir çentik oluşturuyor..

Panik Yapmayın, Bekleyin ve Akıllı Oynayın

Tarihi eğilimler göz önüne alındığında, endişelenmek için çok az nedenimiz var. Aslında durumu tersine çevirmek için minnettar olmamız için nedenimiz var. Piyasa, zirvede 900 milyar $ ‘a yaklaşıyordu ve bu, Aralık 2017’de gelen 300 milyar $’ lık değerlemesine göre yaklaşık üç kat arttı. Bu düzeltme sağlıklı ve piyasayı, büyümenin devam etmesini sağlayacak daha istikrarlı bir konuma getirecek. ileri.

Katta yeniyseniz ve tatil boyunca satın aldıysanız, bu muhtemelen cüzdanınızla birlikte güveninizi sarsmıştır. Durumunuzu önemsizleştirmeyeceğim, çünkü büyük olasılıkla önemli ölçüde üzgünsünüz ve bu çok büyük bir serseri.

Ancak korkmayın ve panik yapmayın. Tarih kendini tekrar etmeye devam ederse, işler yakında düzelecek ve piyasa istikrarlı bir toparlanma sürecine girecek. Örneğin, geçen yıl yapılan düzeltmeye bakarsan, bir yıllık grafikte küçük bir kesinti, daha büyük büyümeye giden yoldaki artık önemsiz bir tümsek.

Bu yüzden bir süreliğine portföyünüzden uzaklaşın, cesur hissediyorsanız dipleri satın alın ve – evet, doğru – sıkı tutun. Kripto’nun içinde biraz kavga var ve daha fazla şenlik ve zirveler gelecek.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me