Kripto Para Biriminde Bu Hafta – 9 Mart 2018

Kötü Haber Ayılar

Kış neredeyse bitti millet ve bu hafta, ayılar en azından kripto para piyasasında kış uykusundan çıkarak dikkat çekti. Madeni paralar Ocak-Şubat çöküşünden bu yana tüm zamanların en yüksek seviyelerini test ederek haftanın ilk yarısında güçlü bir şekilde yükseldi, ancak satın alma gücü haftanın ikinci yarısında daha da kötüleşti. Fiyatlar önceki direnç seviyelerini kırabilecek gibi görünürken aşağı doğru sıçradı. Medya tantanasının ortasında düzenleyici endişeler ve Mt. Gox pazarı çökertiyor (tekrar), panodaki madeni paralar, son 48 saat içinde bir hafta boyunca en fazla düştü.

Bitcoin: Haftanın ortasında 11.500 $ ‘ın üzerindeki bir fiyatı koruyamayan veya aşamayan Bitcoin’in fiyat kaybı (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) piyasanınkini yansıttı. Bu yazı yazılırken 8720 dolardan düştü % 19 haftada.

Ethereum: Crypto’nun 2 numarası daha da kötüleşiyor. Statik fiyat hareketi ve haftanın büyük bölümünde sabit bir grafik gördükten sonra şu anda 685 dolardan işlem görüyor. O bir % 20 hafta başında oynadığı 865 dolardan vurdu.

Dalgalanma: Ripple’ın yaklaşan Coinbase listelemesine dair söylentilerle XRP, haftasına 0,90 dolardan başladıktan sonra 1,08 dolara yükseldi. Pazar dönerken ve Coinbase konuşmayı susturuyor yeni para birimleri eklemenin üzerine düşüyor % 11 haftada – ama hey, bu BTC / ETH’den en az yarısı daha iyi.

Mansiyonlar

Sadece birkaç yüzde puanı olsa bile, hala yeşil olan varlıklara S / O, yani: Bitcore Aeternity, Loopring, HShare, SingularityNET, SmartCash ve Ethos

fiyat özetleri

Yurtiçi Haberler

Twitter Dolandırıcılar, Kripto Paranızı Çalmak İçin Ünlü Kişileri Taklit Ediyor: Aynen olduğu gibi Nijeryalı Prens, Gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen bir aldatmacadır. Olan şu ki, insanlar kendilerine çok daha fazlasını vermeyi vaat eden Elon Musk gibi yüksek profilli şahsiyetlere ait olduğuna inandıkları adreslere kripto gönderiyorlar. Bazılarınız “vay canına, buna kim düşecek?” Diye düşünüyor olabilir. Görünüşe göre pek çok insan: o kadar çok ki Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kullanıcı adını “Hayır, ETH vermiyorum” olarak değiştirdi.

Hayır, ETH’yi vermiyorum.

– Vitalik “Hayır, ETH’yi vermiyorum” Buterin (@VitalikButerin) 4 Mart 2018

Düzenlenmemiş Borsalar Parayla Her Şeyi Yapabilir SEC Diyor: Yatırımcılara yönelik bir uyarıda SEC şunları söyledi: “birçok platform kendilerini ‘borsalar’ olarak adlandırıyor ve bu da yatırımcılara, düzenlendikleri veya ulusal bir menkul kıymetler borsasının düzenleyici standartlarını karşıladıkları konusunda yanlış bir izlenim bırakabilir”. Bazı borsaların kendi kuralları olmasına rağmen, SEC, madeni paralarınızın güvenliğini garanti edemez.

Uber’in kurucu ortağı Kendi Kripto Para Birimini Başlatıyor: Uber’in kurucu ortağı ve hızlandırıcı / girişim fonu Expa’nın kurucusu Garrett Camp, kripto para birimini “Eco” olarak adlandırdı. Camp, madalyonun günlük ödemelerde kullanılan küresel bir para birimi olarak kullanılacağını umuyor. Verdiği ilk bir trilyon token’ın% 50’si, ilk 1 milyar kullanıcıya verilecek. kaydol.

Hackerlar Bu On Yılda 1.2 Milyar Dolar Bitcoin ve Ether ile Uzaklaştı: Bu yüzden insanlar size her zaman kriptolarınızı borsalardan uzak tutmanızı söylüyor. Autonomous Research LLP Lex Sokolin’in küresel fintech stratejisi direktörüne göre, “kripto korsanlığı yıllık 200 milyon dolarlık bir gelir endüstrisi gibi görünüyor”. Ona göre, bilgisayar korsanları Bitcoin ve Ether arzının% 14’ünden fazlasını tehlikeye attı. Blockchain bu kadar yeni bir teknoloji olduğundan, endüstrinin güvenlik açıklarını çözmek için vakti olmamıştır ve blockchain potansiyel olarak önceden tahmin edilenden daha savunmasız olabilir..

JP Morgan, Varlık Yöneticileri için Kripto Raporu ile Oyuna Giriyor: Kurumsal bankacılık devi JP Morgan, web sitesinde, blockchain’in finans ve ticaret sektörlerine sağladığı faydalar hakkında resmi bir rapor yayınladı. Varlık yöneticilerine yönelik olarak, blok zinciri “gerçek anlaşma” olarak adlandırıyor, finansal devlere kenardan kaçmaları için yalvarıyor ve eski kuruluşlar üzerindeki potansiyel etkisini öne sürerek blok zincirinin benimsenmesinin geleceğini öngörüyor..

Parayı Öksürebilirseniz, Coinbase Almaya Hazır Bir Kripto Endeks Fonuna Sahiptir: Bu haftanın başlarında, Coinbase -belki de dünyanın en popüler paraları nakit olarak alıp satmak için en popüler yeri- kendi kripto para endeks fonunu kuracağını duyurdu. Kriptonun Dow Jones’u olarak anılan Coinbase Endeks Fonu, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’den oluşacak ve sadece akredite yatırımcılara açık olacak. Buna kriptonun Dow Jones’u demek biraz süslü olabilir. Elbette, bu kripto para biriminin büyük adamlarından birinin ilk endeks fonu, ancak Dow Jones tüm yatırımcılara açık ve aynı anda 4 değil, ortalama 30 hisse senedi içeriyor.

Blockchain’de Gayrimenkul? Gerçek, Tamam ve Vermont’ta Oluyor: Blockchain odaklı ilk gayrimenkul işlemi geçtiğimiz Perşembe günü South Burlington, VT’de gerçekleşti. İşlem sayesinde gerçekleşti Propy Inc., şehrin Ocak ayında ortak olduğu bir blockchain emlak şirketi. İş anlaşmasına yakın kaynaklar, bu işlemi ve South Burlington’ın bunu denetleme girişimini savundu ve bu şehri “küresel bir blok zinciri lideri” olarak damgaladı.

vekil

New York Federal Yargıç: Kripto Para Birimleri Emtiadır: ABD Bölge Yargıcı Jack Weinstein, CFTC’nin 2015’ten beri söylediği şeyi bu hafta doğruladı: kripto bir emtia. NY Eyalet yargıcı Salı günü dönüm noktası kararını verdi ve CFTC’nin dolandırıcılık nedeniyle Patrick McDonnell ve Coin Market Drops’a karşı davasına devam etmesine izin verecek.

CoinCentral’daki Yenilikler?

“Blockchain Gerçek Fırsattır”: JP Morgan, kripto paranın ekonomik avantajları hakkında, geçen yıl gördüğümüz blok zinciri ve kripto para birimlerine artan ilginin fiziksel bir kanıtı olarak hizmet veren bir raporu açıkladı..

Enigma nedir: Gizliliği ve ölçeklenebilirliği vaat eden enigma, konsepti gerçeğe dönüştürmek için çabalayan özel, deneyimli bir ekiple böylesine benzersiz bir projeye rastlamak nadirdir.

SmartCash (SMART) nedir ?: SmartCash, açık yönetişimde her şeyi içeren bir projedir. Her ne pahasına olursa olsun gizlilik, şeffaflık ve ademi merkeziyetle ilgilenenler için özellikle caziptir.

Bluzelle CEO’su Pavel Bains, Merkezi Olmayan Bulut Veritabanını Konuşuyor: Bu yılki Neo DevCon’da Bluzelle CEO’su Pavel Bains ile oturmanın mutluluğunu yaşadık.

Streamr DATAcoin nedir ?: Bu projenin mevcut bulut tabanlı, merkezileştirilmiş modellerle rekabet eden veri para kazanma için nasıl alternatif bir merkez sağlayabileceğini öğrenin..

Coinbase Kendi Cryptocurrency Endeks Fonunu Başlatmaya Hazır: Şimdi, müşterilere Dow Jones veya S&P 500 kripto varlıkları: Coinbase Index Fund.

Reddcoin (RDD) nedir ?: FB gönderiniz için kripto para aldığınızı ve ürünler, hediye kartları ve diğer öğeler için ticaret yapabildiğinizi hayal edin. Reddcoin’e hoş geldiniz.

ZenCash (ZEN) nedir ?: ZenCash’in neden yalnızca gizlilik konusunda değil, aynı zamanda yönetişim, ekonomik teşvikler ve katıksız mühendislik becerisiyle de gerçek bir lider olduğunu öğrenin.

Dogezer (DGZ) Nedir ?: Bu başlangıç ​​kılavuzunda, Dogezar’ın yeni yazılımı yaratıcıların ve ilk benimseyenlerin yararına ağ etkilerinden yararlanmak için nasıl bir platform oluşturduğunu öğrenin..

John McAfee kimdir: Bitcoin’de Bold, Bizarre ve Bullish: Tehlikeli. Paranoyak. Eksantrik. Bitcoin üzerinde Boğa: Bunlar, bir bilgisayar programcısı ve bir yazılım şirketinin kurucusu için cesur bir sıfat dizisi olan John McAfee için hızlı bir aramada ortaya çıkan birkaç kelime..

Zcoin nedir ?: Zcoin, benzersiz bir ölçeklenebilir şekilde anonim işlemler sağlamak için Zerocoin protokolünü kullanır. Başlangıçta Bitcoin’in bir uzantısı olması amaçlanan protokol, işlem geçmişi olmadan para göndermenize izin verir.

Decred 2018 Yol Haritasını Açıkladı: Decred ekibi oldukça güzel projeler üzerinde çalışıyor ve merkezi olmayan değişimler, gizlilik özellikleri için planları açıkladı, & Daha.

DeepBrain Chain CEO’su, Yapay Zekanın Geleceğinde Blockchain’in Rolünü Tartışıyor: Neden blockchain’de yapay zeka? DeepBrain Chain’in CEO’su konuyu tartışıyor.

Byteball (GBYTE) nedir ?: Byteball’un blockchain teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesini engelleyen birçok sorunu nasıl çözmeyi hedeflediği hakkında daha fazla bilgi edinin..

BitBay (BAY) nedir?: BitBay, blok zincirinde mal ve hizmet alıp satmak için ücretsiz, merkezi olmayan bir pazar yeridir. Amazon, eBay veya Craigslist gibi bir aracıya ihtiyaç duymadan doğrudan eşlerle bağlantı kurabilir ve işlem yapabilirsiniz..

Dünyanın Her Yerinden Kripto Para Birimi Haberleri

Japon Düzenleyiciler Çalışmıyor & Bazı Borsaları Askıya Alma: Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) “birkaç kripto para birimi borsasında idari ceza bildirimleri tokatlayacak” ve bazılarını işlerini durdurmaya zorlayacak. Hareket, FSA’nın çeşitli borsalarda kara para aklamayı önleme ve yerinde kontroller sırasında müşteri koruma önlemlerinde açığa çıkan tehlikelere maruz kalmasının ardından geldi..

Venezuelalı Milletvekilleri Petro’yu Yasadışı Buluyor: Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun politikalarına sık sık karşı çıkan bir politikacılar organı olan Venezuela Ulusal Meclisi Salı günü Petro’nun anayasaya aykırı olduğunu açıkladı. Grup, Petro’yu yozlaşmış hükümetin parayı zimmetine geçirmesinin başka bir yolu olmakla ve bunun Venezuelalıların ekonomik krizlerinden çıkmasına yardımcı olmayacağını iddia ediyor. Bunun yerine, ekonomiyi kötüleştirecek ve Petro fikrini “yalanlar ağından” döndüren Maduro yönetimindeki bir ulusa yanlış umut verecek..

Çin Hükümeti, Kripto Borsalarını Sosyal Medya Hesaplarını Sansürlüyor: Görünüşe göre Çin hükümeti kripto para birimine karşı acımasız mücadelesine devam edecek. Çin’in ana sosyal mesajlaşma uygulaması WeChat’teki küresel değişim OKEx gibi sosyal medya hesapları zaten engellendi. Borsa tarafından yayınlanan önceki bağlantılara gitmeye çalıştığınızda, bir mesaj, “platform, kullanıcıların şikayetleri doğrultusunda incelendikten sonra ilgili yasaları ve düzenlemeleri ihlal etmiş olabilir. Hesap şu anda engellenmiş ve içerik mevcut değil. ”

Binace Kullanıcılarının Hesapları Dolandırıldı, Botlar Viacoin İçin Alts Satıyor: Bu Çarşamba, Binance kullanıcıları, borsanın altcoinlerini zorla sattığından ve bunları yalnızca belirsiz Viacoin’i site dışından satın almak için Bitcoin’e dönüştürdüğünden şikayet ettiler. Biraz araştırma yaptıktan sonra Binance ekibi, etkilenen kullanıcıların, hacker’ın profillerine ticaret botlarını indirdiği, fonları Bitcoin’e dönüştürdüğü ve ardından bu Bitcoin’i satın alıp Viacoin’i pompaladığı bir kimlik avı saldırısına maruz kaldığını keşfetti. Neyse ki, Binance’in uyarı tetikleyicileri dolandırıcılığı yakaladı ve bilgisayar korsanları şişirilmiş nimetlerini geri çekmeden önce para çekme işlemlerini askıya aldı. Akıllı dolandırıcılık, bilgisayar korsanlarının oyunlarını hızlandırdığını gösteriyor, ancak aynı zamanda dünyanın en popüler borsalarından biri olan Binance’in tuzuna değdiğini de kanıtlıyor.

Henüz 22 Yaşında, Alman IOTA Kurucusu Yeni Başlıyor: 2016’dan beri Berlin’de yaşayan Dominik Schiener liderliğinde yaklaşık 50 kişi çalışıyor. Yakında Toronto, Oslo, Tayvan ve Tokyo dahil olmak üzere daha fazla bölgeye genişleyen proje, projeyi finanse etmek için 300 milyon Euro’dan fazla rezerv tutuyor. bunlardan kullanıcılar tarafından bağışlanmıştır. Alman başkentinden ağ oluşturan IOTA, Volkswagen gibi şirketlerin projeye dahil olmasını sağladı..

İzlanda Polisi Maden Donanımı Soygunu Yaptığından Şüpheli 11’i Tutuklarken Hırsızlar Sıcak Koltukta: Ucuz, yenilenebilir enerjiye ve soğuk, madencilik için elverişli bir iklime ev sahipliği yapan İzlanda, kripto para madencilerinin dükkan açması için popüler bir ülke haline geldi. Bazı kötü niyetli kişiler kabaca 2 milyon dolar değerinde 600 parça madencilik donanımını (bilgisayarlar, işlemciler vb.) Almaya karar verene kadar başlamak için iyi bir yer. Aralık ve Ocak ayları arasında dört ayrı hırsızlık meydana geldi ve İzlanda polisi, suçlu olduğuna inandıkları 11 şüpheliyi tutukladı..

Mt.Gox’tan Dört Yıl Kaldırıldı ve Yatırımcılar Hala Atılıyor (Kelimenin Tam Anlamıyla): Öfke, tiksinti, üzüntü, acıma, korku: tüm duygular Mt. Gox, özellikle 2014’te 2 yıllık bir kışa kripto fırlatan olayı yaşayan kişiler için heyecanlanabilir. Pekala ve bakın, sonrasında hala bir sahneye neden oluyor. Bu haftanın başındaki raporlar, son zamanlarda piyasadaki düşüş eğiliminin çoğunun, şu anda feshedilmiş borsanın mütevellilerinden biri olan ve Mt. Gox’un alacaklılara olan borcu. Fonlar Aralık ve Şubat ayları arasında satıldı ve toplam işlemlerde kabaca 400 milyon $ ‘ı oluşturdular..

Kripto Pedagojik Gidiyor: Kripto Para Birimi Merriam-Webster Sözlüğüne Eklendi: Ortaya çıkan popüler sözlük bir blog yazısı Bu haftanın başlarında, bu Mart ayında tanımlarına yapılan 850 yeni ekleme arasında, kripto para birimi, blok zinciri ve ilk madeni para teklifi listeye eklendi. Merriam-Webster’ın yardımcı editörlerinden Emily Brewster bir basın bülteninde örgütün mantığını şöyle açıkladı: “Bir kelimenin sözlüğe eklenebilmesi için yaygın, kalıcı ve anlamlı bir kullanıma sahip olması gerekir. Bu yeni kelimeler sözlüğe eklendi çünkü İngilizcenin yerleşik üyeleri haline geldiler ve insanların karşılaşması muhtemel terimler. “

Merriamwebsterbtc

Colin Harper bu gönderinin ortak yazarlığını yaptı *

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me