Kuzey Kore, uluslararası toplum ve özellikle Birleşik Devletler hükümeti belirli politikalar konusunda gündemini zorlamaya çalıştığı için son yıllarda ABD yaptırımlarından çok etkilenen bir ülkedir..

Bunlar özellikle insan hakları ihlalleri ve Kuzey Kore rejiminin korkutucu nükleer programı ile ilgili. Amerika Birleşik Devletleri tarafından Kuzey Kore hükümetine uygulanan yaptırımlar, herhangi bir kişi veya şirketin ulusla ticaret yapmasını yasaklar..

Kuzey Kore’ye mal ve hizmetlerin yanı sıra teknoloji ihracatı da yasaktır. Yalnızca belirli sivil toplum kuruluşlarının bazı sınırlı hizmetler sunmasına, kaynak göndermesine ve devlete insani yardım teknolojisi aktarmasına izin verilmektedir. Ve ABD yaptırımları ısırırken, keşiş ulusu onları alt etmenin daha fazla yolunu bulmak için acele ediyor ve görünüşe göre kripto para birimlerine daha çok güveniyor..

Bağımsız bir mali suçlar analisti olan Lourdes Miranda ve Amerikalı bir avukat Ross Delston tarafından yürütülen bir soruşturmaya göre, bunun daha önce ve şimdi olduğuna dair raporlar var, Kuzey Kore hükümeti şu anda ABD’nin etkinliğini zayıflatmak için kripto para kaynaklarını geliştirdi. yaptırımlar.

Büyük kripto para birimlerini kullanarak, ülke, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dış dünyadan ambargo uygulanan mallar için ödeme yapabilir. Lourdes ve Delston bunu ortak bir açıklama ile açıkladılar. The Asian Times’a gönderildi.

İkiliye göre, Kuzey Kore’nin durumu özellikle benzersizdir çünkü hükümet, yaptırımları aşmanın yollarını bulmak için finansman sağlamaya ve elini kirletmeye isteklidir. İkili, Pyongyang’ın bunu kripto para birimleriyle başarabileceği birkaç yolu özetledi..

Örneğin, hükümet aktörleri, kendi kripto para birimleri ve blok zincirini piyasaya sürerek halka açık defter kayıtlarını manipüle edebilir ve kripto aklamanın önemli bir yönü olan madeni paraların kökenini gizleyebilir. Bu yönü planlarına entegre eden Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (DPRK), Avrupa pazarına ve son olarak ABD doları kazanmak için ABD borsalarına para transfer etmek için kendi kripto sıcak cüzdanlarını kullanabilir..

Zirve sırasında ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore'den Kim Jong Un el sıkışıyor.

ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore’den Kim Jong Un, DPRK-ABD Singapur Zirvesi’nde el sıkışırken.

Alternatif olarak, rejim, çoklu kripto para birimi hizmetlerini kullanarak kripto paraların kaynağını gizleyerek başlayabilir. Müşterilerden gelen dijital paraları çok çeşitli kaynaklardan gelen para birimiyle karıştırırlar. Madeni paraları sık sık değiştirmek ve karıştırmak, dijital para birimi türünü korurken doğrusal modellerini bozabilir. Bunu üstlenmenin karmaşıklığı, koşullara göre önemli ölçüde farklılık gösterebilir..

DPRK temsilcileri daha sonra sanal kripto cüzdanlarını açmak ve finanse etmek için Rus platformlarını kullanabilir. Cüzdanlar, bir Bulgar platformuna madeni para göndermek için kullanılabilir ve oradan, örneğin Yunanistan’da bulunan bir hizmete aktarılabilir..

Bu aşamada, nitelikli Kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler (PII) sağlayabilen kişiler, fonları tutmaları veya bunları AB tabanlı ağlar içinde serbestçe transfer etmeleri için işe alınabilir. Dijital para birimi daha sonra Amerika Birleşik Devletleri pazarına girebilir.

Son adımlar, madeni paraları fiat hizmetleri için kripto sunan büyük kripto para birimi borsalarına göndermeyi içerecektir. Bunun nedeni, çoğu karma hizmetinin hükümetler tarafından dayatılan ve çoğu kişinin uymak istemeyeceği mali piyasa düzenleme gereklilikleri nedeniyle bunu sağlamamasıdır..

Büyük döviz borsalarından itibari para elde etmek, DPRK’nın çok ihtiyaç duyulan uluslararası para birimlerini ele geçirmesini sağlayarak uluslararası ticarete katılmaya devam etmesine izin verecektir. Bu, bayrak ekonomisine sınırlı bir canlılık sağlayacaktır..

Çok Gizli Projeler için Kripto Finansmanı

Kuzey Kore, bildirildiğine göre kazanıyor her yıl fiat para biriminde 100 milyon dolardan fazla para kriptoyu nakde dönüştürüyor. Doğu Asya ülkesinin Hindistan, Filipinler ve Malezya gibi ülkelerde çok sayıda projede yer aldığı gözlemlenmiştir..

Bu nedenle, ülke SWIFT uluslararası para transferi sisteminden çıkarıldığı için bu projeler için bir şekilde fon alıyor olmalı. Şimdiye kadarki en iyi tahmin, kripto para birimleri kullanılarak yapılan ödemelerdi, çünkü projeler de çok gizli..

(Öne Çıkan Resim Kredisi: Avustralyalı)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me