Büyük ABD şirketleri uzun süredir kripto pazarından kaçınıyor. Ve şimdi, Fortress Investment Group’un önde gelen yatırımcılarından ve eski hedge fon yöneticisi Mike Novogratz’a göre, bunun önemli bir nedeni var.

Bir kripto para tüccar bankası olan Galaxy Digital’in kurucusu geçtiğimiz günlerde konu hakkında konuştu Yahoo Finans Tüm Piyasalar Zirvesi’nde ve bitcoin’in yakında “bir rönesans” yaşayacağını ve nihayetinde kurumsal yatırımcılar tarafından destekleneceğini iddia etti. Analiste göre, büyük ABD şirketlerinin birçoğunun şu anda yatırıma hazır önemli miktarda parası var ve bazıları kripto para birimi piyasasına şimdiden büyük ilgi gösterdiler, bu da geleceklerin iyi bir göstergesi. Bununla birlikte, Bitcoin aracılığıyla yapılan işlemlerin ne kadar belirsiz olduğundan da bahsetti ve şu şekilde bir şirketi işe alma ihtiyacına vurgu yaptı. moorcroft borç tahsilatı bankalar kredi verecekse.

Eski Goldman Sachs ortağı, piyasanın önümüzdeki iki ila üç ay içinde önemli kurumsal girişlere sahip olmaya başlayacağını ve sektöre olan ilginin, kaçırma korkusundan kaynaklanacağını öngördü. Ayrıca, büyük ABD finans şirketlerinin neden şimdiye kadar dijital para sektöründen uzak durduklarından bahsetti ve güvenilir saklama çözümlerinin olmamasının bunun başlıca nedeni olduğunu söyledi..

Mike ayrıca büyük ABD şirketlerinin, gelişmekte olan endüstrinin özelliği gibi, bu hizmetleri sunan küçük yeni firmalarla çalışmaktan genellikle rahatsız olduklarını açıklayarak, “Wisconsin eyaletindeyseniz ve yatırım portföyünde çalışan bir maaşlıysanız, Xapo adlı bir şirket için işinizi riske atamazsınız. “

Mevcut durumun en olası sonucunun, büyük Wall Street oyuncularının saklama hizmetleri sağlayan kripto para birimi alanında daha küçük uzman şirketler almaya başlaması olacağını öngördü. Finansal analist, büyük kurumsal oyuncuların sektörün başarısının anahtarı olduğuna inanıyor.

Mt. Gox Kabusu

Mt Gox soygunu, kriptoyu ele alırken işler ters gittiğinde neler olabileceğine dair hala önemli bir vaka çalışmasıdır ve hiçbir büyük ABD finans şirketi böyle bir senaryoyu ele almaya hazır değildir. 2014 yılında Shibuya, Tokyo, Japonya merkezli borsadan bugünün piyasa kuru üzerinden 4 milyar dolardan fazla değere sahip 700.000’den fazla bitcoin çalındı.

Bilgisayar korsanları, görünüşe göre bir denetçinin bilgisayarını hack’lediler ve bitcoin’in borsadaki değerini yapay olarak bir sente kadar manipüle ettiler. Daha sonra paraları dolandırıcılıkla müşterilerden “satın aldılar” ve ganimetlerden kurtuldular. Kalan birkaç bitcoin şirket tarafından soğuk depoya taşındı.

O zamanlar gezegendeki en büyük değişim, gelişme Bitcoin dünyasında panik yarattı ve kısa süre sonra bir dava dalgası Mt. Gox iflas etti. Tasfiye anında şirketin, tasfiye edilen ve davacılara dağıtılan varlıkları yalnızca 91 milyon dolardı..

Mevcut zamanlara hızlıca ilerleyin ve dünyanın her yerindeki kripto para borsaları hala büyük hackleme sorunlarıyla karşı karşıya. Durumun gerçekliği, 2018’de 731 milyon dolar değerinde kripto para biriminin şirketlerden ve borsalardan çalınmış olmasıdır..

Bununla birlikte, kripto endüstrisi hala büyük bir çekiciliğe sahip ve Goldman Sachs gibi büyük yatırım firmaları kripto para birimi sektörüne ilgi gösterdi. Ancak, kripto para birimi saklama hizmetleri sunmanın karmaşıklığını da büyük bir engel olarak vurguladılar..

Goldman Sachs, kripto para birimi sektörüne ilgi gösterdi.

Goldman Sachs gibi dev yatırım firmaları kripto para birimi sektörüne ilgi gösterdi. (Görüntü Kredisi: Goldman Sachs)

Bu ayın başlarında, şirketin Finans Direktörü Martin Chavez, çokuluslu yatırım bankasının bir kripto ticaret masası kurmayı planladığını iddia ederek haberleri yalan haber olarak görmezden geldi..

Saklama hizmetlerinin şirketin kripto girişimleri üzerindeki etkisinden bahsetti ve “Fiziksel bitcoin son derece ilginç ve son derece zorlu bir şey. Saklama açısından bakıldığında, henüz bitcoin için kurumsal düzeyde bir saklama çözümü görmüyoruz, bunun var olmasıyla ilgileniyoruz ve bu uzun bir yol. “

Kripto Saklama Hizmetleri Sunan Birkaç Cesur Şirket

Temmuz ayında Coinbase, kripto para saklama ürünü Coinbase Custody’yi resmi olarak piyasaya sürdü. Hizmet, finans kurumlarını hedefliyor ve görünüşe göre soğuk depolama ve komisyoncu-bayi özelliklerinin bir kombinasyonunu sunuyor. Ayrıca, çevrimdışı özel anahtarlar dahil olmak üzere birden fazla güvenlik katmanına sahiptir..

İtBit, Gemini ve BitGo gibi diğer şirketler de son zamanlarda kripto saklama hizmetleri sunmaya başladılar..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me