Çevrimiçi topluluklar, HODL ve lambo mem’lerle yankılanan yankı odaları haline geldikçe, blockchain’in günlük yaşamda kullanımına ilişkin tartışmalar, aya yolculuk özlemlerinin yatırım atmosferinde boğulabilir. Bazen, kripto para biriminin altında yatan teknoloji olan blok zincirinin verilerle etkileşim şeklimizi tamamen yenileme potansiyeline sahip olduğunu unutmak kolaydır. Gerçek dünya kullanımına, kurumsal çözümde bir geleceğe ve dünya genelinde iş uygulamalarını düzene sokma yeteneğine sahiptir..

Daha da ileri gitmek için, hem kripto para birimleri hem de blok zinciri, orijinal finansal ve teknolojik köklerinin çok ötesine uzanan multimedya uygunluğuna sahiptir. Yenilikçiler popülerlik kazandıkça, topluluğun kriptoya olan ilgisini yakalayarak onu çeşitli eğlence ortamlarına entegre etmeye çalıştılar. Daha sıra dışı tezahürleri, kötü şöhretli CryptoKitties gibi oyunları ve belki daha şaşırtıcı bir şekilde, kripto para biriminden ilham alan bir müzik grubunu içerir..

Blockchain’de Oyun Oynama

2017’nin sonuna gelindiğinde, geliştiriciler kripto para çılgınlığından oyun platformlarında para kazanmanın bir yolunu buldular. Ve bu kumar işe yaradı, ancak ağ sağlığı için fedakarlık yapmadan gelmedi.

Bu alandaki ilk taksit, olarak bilinen sayısallaştırılmış kedigiller şeklinde geldi. CryptoKitties. Kanadalı bir ürün geliştirme şirketi olan Axiom Zen’in beyni olan CryptoKitties, dünyanın ilk blok zinciri tabanlı oyunlarından biriydi. Ethereum’un blok zincirinde bir dApp olarak oluşturulan uygulama, kullanıcıların ödeme yöntemi olarak ETH’yi kullanarak oyunun çevrimiçi platformunda sanal kediler satın almalarına, satmalarına ve yetiştirmelerine olanak tanır..

” alt=”CryptoKitties” width=”812″ height=”481″ data-ezsrc=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/cryptokitties.png” data-ezsrcset=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/cryptokitties.png 1444w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/cryptokitties-600×356.png 600w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/cryptokitties-300×178.png 300w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/cryptokitties-768×455.png 768w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/cryptokitties-759×450.png 759w” />

Ve insanlar bu fikir yüzünden çıldırdı. Yayınlandığı günler içinde, CryptoKitty ile ilgili işlemler Ethereum ağının trafiğinin büyük kısmını oluşturdu. 4 Aralık’ta tüylü avatarlara ve yazı yazarken 3 milyon dolar harcanmıştı., 18,8 milyon dolardan fazla ETH’de ticarete battı. Bazıları 100.000 $ ‘ın üstüne çıkıyor ve en pahalısı 300 ETH (~ 390.000 $) fiyatıyla geliyor.

Ne kadar sevimli olursa olsun CryptoKitties, Ethereum topluluğu için bir baş ağrısına neden oldu. Çılgınlığın zirvesinde, işlem ücretleri ve ani artışlar simgeleşmiş kürk topları ağı tıkarken. Bir ICO, SophiaTX, ağ tıkanıklığı nedeniyle token satışını ertelemek zorunda kaldı..

Topluluk üyeleri Ethereum’un blok zincirinin istikrarını sorgulamaya başladıkça fiyasko ölçeklenebilirlik endişelerini gündeme getirdi. Bir dijital kedi ordusundan gelen ticaret istilasını kaldıramazsa, Ethereum gerçek dünyaya, genel kullanıma nasıl ölçeklenebilir? O zamanlar Ukraynalı yazılım mühendisi Boris Kozak, sorunun, umarız, geliştirme için daha fazla kapı açacağını tweetledi..

Eh, en azından genişletmek için bir plan var. @Kafadergisi Eth geliştiricileri bunu hızlandırmaya zorlayabilir. Devlet kanalları (Raiden, vb.), Sharding, Casper / PoS.

– Boris Kozak (@boriskozak) 4 Aralık 2017

Ancak bu sorunlar, başkalarının Ethereum blok zincirinde kendi oyunlarını oluşturmasını engellemedi. 19 Aralık’ta, Ethermon Ethereum ekosistemine girdi ve evet, tam olarak göründüğü gibi. CryptoKitties gibi Ethermon, Pokemon dünyasından esinlenerek Ethereum blok zincirinde takas edilebilir ve tahsil edilebilir dijital avatarlardır. CryptoKitties’den farklı olarak Ethermon’un metası, Ethermon’unuzu eğitebileceğiniz ve ağdaki diğer eğitmenlere karşı savaşabileceğiniz için yalnızca toplamanın ötesine geçer..

” alt=”Ethermon” width=”1675″ height=”750″ data-ezsrc=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethermon-1.png” data-ezsrcset=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethermon-1.png 1675w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethermon-1-300×134.png 300w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethermon-1-768×344.png 768w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethermon-1-874×391.png 874w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethermon-1-600×269.png 600w” />

Hala başkaları da var. Yakında, TRON topluluğu üyeleri satın almak için TRX jetonlarını kullanabilecekler Tron Köpekler–Bu doğru, CryptoKitties’in yakında köpek rakipleri olacak.

Ethereum’un Blockchain’i üzerinde çalışacak çalışmalarda çevrimiçi bir RPG bile var. Dublajlı Ethercraft, oyun, popüler sandbox oyunu Minecraft’ı taklit edecek. ETH’yi bir ödeme yöntemi olarak kullanarak, oyuncular ekipman satın alabilir, satabilir, takas edebilir ve işleyebilir oyunda, tamamen oynanabilir, açık bir dünya ortamında zindanlara baskın yapın ve ganimet toplayın. Oh, ve oyun kendi yerel para birimini, geçici olarak Gold Pieces (XGP) olarak adlandırılan bir ERC20 tokenini içerecek.

” alt=”ethercraft” width=”1424″ height=”361″ data-ezsrc=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethercraft.png” data-ezsrcset=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethercraft.png 1424w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethercraft-600×152.png 600w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethercraft-300×76.png 300w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethercraft-768×195.png 768w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/ethercraft-874×222.png 874w” />


Bu, TRON’un blok zincirinde bir ve Ethereum’da üç oyun platformu yapar. CryptoKitties’in Ethereum’un ağına sunduğu zorluklar göz önüne alındığında, Ethermon ve Ethercraft’ın da kalkması durumunda büyük olasılıkla bu tür tıkanıklığın sonunu görmedik..

Cryptocurrency Müzik Sahnesine Çıkıyor

Yakın zamana kadar, kriptodan ilham alan bir müzik grubu, muhtemelen birçok topluluk üyesinin hayal gücünden çok uzaktaydı, ancak insanların bir bere bebeğinin dijital eşdeğeri için 100.000 $ düşürmeye istekli olduğu bir yılda, kripto-pop daha az saçma görünüyor.

Nitekim 2018’de her şey mümkün ve bir Japon pop topluluğu kripto para birimi müziğini ana akıma getiriyor. The Virtual Currency Girls, ilk şarkıları “The Moon, Virtual Currency ve Me” den bir hafta sonra 12 Ocak’ta Japonya’nın Tokyo kentinde başladı. Youtube’a vur.

Grup, Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi popüler kripto para birimi logolarıyla markalı spor hizmetçi kıyafetleri ve güreş maskeleri sahneye çıktı. Tahmin edebileceğiniz gibi, konser biletleri ve ürünler için sadece Bitcoin ve Ethereum’u kabul ediyorlar ve bu para birimlerinde kendi maaş çeklerini de alıyorlar..

Kasotsuka Shojo, dünyanın ilk kripto para temalı pop grubu. https://t.co/LdD0xbMd5f üzerinden @DigitalTrends #kripto para #pop #KasotsukaShojo #müzik #para #AI pic.twitter.com/D6MygPAWFP

– Zackey Ahmed (@ZackeyAhmed) 15 Ocak 2018

Web sitelerinde, grup, “sanal para biriminin bir spekülasyon aracı değil, harika bir gelecek yaratan bir teknoloji olduğunu [eğlence yoluyla] teşvik etmeyi planladıklarını” belirtiyor. Yalnızca kriptonun yatırım potansiyeline odaklanmak yerine, şarkı sözleri güvenli yatırım uygulamalarını teşvik ederek yatırımcıları dolandırıcı ICO’dan kaçınmaya ve varlıklarını güvende tutmaya çağırıyor..

Belirsizlikten Ana Akım Endüstrilerine

2018, kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi için belirleyici bir yıl olacak. Yakın gelecekte, kanıtlanmış teknoloji eski endüstrilerle entegre olmaya başlayacak ve bu patlamanın gerçek kazananları, talihsiz kaybedenler ayıklanacağı için kendilerini ayıracaklar..

Benimseme arttıkça, kripto’nun multimedya üzerindeki etkisinin devam etmesini bekleyin. CryptoKitties’in başarısı üzerine inşa edilen Ethermon, Tron Dogs ve Ethercraft blockchain oyun masasının ilkleri değildi ve kesinlikle son olmayacaklar.

Ek olarak, Sanal Para Birimi Kızları, kripto para birimini müziğe ilk giren kişilerdir ve muhtemelen blok zincirinin kendisini diğer medya türlerine bağladığını göreceğiz. Soru, yenilikçilerin kripto paranın patlayıcı büyümesinden yararlanmak için bir sonraki eğlence biçimlerini arayacakları.?

Bilmemiz mümkün değil, ancak öğrenmek için kesinlikle bekleyeceğiz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me