Buck Burada Başlıyor: Bir Düzenleme Çağrısı

Bugün SEC başkanı Jay Clayton ve CFTC başkanı J. Christopher Giancarlo Senato huzuruna çıkacak. Gündem, “Sanal Para Birimleri: SEC ve CFTC’nin Gözetim Rolü” olarak adlandırılmıştır ve hem Clayton hem de Giancarlo, Senato’nun Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Komitesine tanıklık edecek. Her iki ifadede de, her iki düzenleyici de kuruluşlarının kripto para birimleri ve özellikle de kripto para birimi borsaları düzenlemelerini destekleyecek..

Clayton’s, “Kripto para birimleri, ICO’lar ve ilgili konular, bizim ve personelimizin yatırımcılar ve piyasa katılımcıları için sermaye piyasalarımızı güçlendirmek için yakın işbirliği içinde olduğumuz bir dizi piyasa sorununun en sonuncusu,” tanıklık okur.

İfade, SEC’in ICO’ları menkul kıymetler olarak düzenlemiş olduğunu belirtiyor. Şimdi, ne SEC ne de CFTC’nin borsalar üzerinde düzenleme yetkisi olmadığı için Clayton, “kripto para birimi ticaret platformlarının artan federal düzenlemesinin gerekli veya uygun olup olmadığı” konusunda Senato’ya dilekçe verecek. Borsaların para aktarım hizmetleri sunduğunu düşünürsek, bunlar eyalet bazında lisanslanır ve düzenlenir.

Giancarlo’nun kendisinin bir kopyası tanıklık Clayton’ın sağlıklı bir pazarı teşvik etmek için düzenleme çağrısını yineliyor. Giancarlo, CFTC’nin “sanal para birimlerinde veya diğer emtialarda nakit veya” spot “işlemler gerçekleştiren pazarlar veya platformlar veya bu tür platformlardaki katılımcılar üzerinde yargı yetkisine sahip olmadığını vurguladı.” Ancak, “mahkeme celbi ve diğer soruşturma yetkileri yoluyla soruşturma yapma yetkisine sahip … sanal para türev piyasalarında ve temel sanal para spot piyasalarında.” Bu, Bitcoin vadeli işlemleri gibi “Amerika Birleşik Devletleri’nde işlem gören sanal para birimlerindeki türevler üzerinde hem düzenleyici hem de yaptırım yetkisini” içerir..

O halde CFTC, borsalar üzerinde düzenleyici bir söz hakkına sahip olmayacaktı, ancak yasanın soruşturma kolu olarak hizmet edecek. Aslında, Aralık ayında Bitfinex ve Tether’e verdiği mahkeme celbinde böyle bir rol oynadığını zaten görmüştük..

Ancak ifadesinin sonunda Giancarlo, federal olarak düzenlenmiş bir değişim ortamı için durumu ortaya koyuyor. “Sanal para tüccarları ve yatırımcıları için korumada boşluklar bırakan eyaletler arası para aktarımı lisansı konusundaki mevcut yaklaşımın eksikliklerinin dikkate alınması gerektiğine” inanıyor ve “rasyonelleştirilmiş bir federal çerçevenin daha etkili ve verimli olabileceğini” savunuyor. temel pazarın bütünlüğünü sağlamak ”

ABD Vatandaşlarına Daha Açık Bir Yönde Bir Adım

Amerika Birleşik Devletleri, bazı Avrupalı ​​ve Asyalı muadilleriyle karşılaştırıldığında, hükümetinin kripto para birimleri konusundaki pozisyonunu netleştirmek için mevzuat yolunda çok az şey yaptı. Dahası, düzenlemeler azdı ve bebek varlıklarını barındırmaya yönelik büyük adımlar yerine küçük adımlar atıldı..

Bildiğimiz çok az şey, SEC’in ICO’ları (ve çoğu belirteci) menkul kıymetler olarak tanımladığı ve bunları şu anda yürürlükte olan menkul kıymet yasalarına tabi tuttuğu. IRS ayrıca kripto para birimlerini mülk olarak etiketlerken, yatırımda elde edilen herhangi bir kazanç bir bireyin gelir vergisine dahil edilmelidir. Son olarak, Teksas ve Kuzey Carolina’nın Bitconnect’e yönelik durdurma ve vazgeçme emirlerinin de gösterdiği gibi, yasaların gerektirdiği gibi, vatandaşları dolandırıcı platformlardan ve borsalardan korumak için eyaletler öncülük etti.

Hem Clayton hem de Giancarlo, yatırımcıları korumak ve daha sağlıklı bir pazarı beslemek için artan federal düzenlemenin, yasama açıklığının ve genel gözetimin gerekli olduğuna inanıyor. Onların tanıklıklarına göre bu girişimler, kripto para biriminin geleceğinin yolunu açmalı, her iki düzenleyicinin de parlak olduğunu düşündüğü bir gelecek ve göz ardı edilmemelidir:

Clayton, “Basitçe söylendiği gibi, sermaye artırımı için yeni ve yenilikçi tekniklerin yanı sıra teknolojik ilerleme arayışını da benimsemeliyiz, ancak yatırımcıları ve pazarları korumaya yönelik sağlam temelli ve kanıtlanmış yaklaşımımızı baltalayan ilkeler pahasına değil” dedi Clayton senato bugün kapanış konuşmasında.

Ve Giancarlo tamamen aynı fikirde:

“Dünya finans piyasalarında yeni bir dijital çağa giriyoruz. İnternetin gelişmesiyle birlikte gördüğümüz gibi, teknoloji cinini tekrar şişeye koyamayız. Sanal para birimleri, ödemeler, geleneksel finansal süreçler ve ekonomik faaliyette bulunma konusundaki düşüncelerimizde bir paradigma değişikliğine işaret ediyor. Bu gelişmeleri görmezden gelmek onları ortadan kaldırmaz, sorumlu bir düzenleyici tepki de değildir. Bu varlıkların evrimi, oynaklıkları ve artan küresel Y kuşağı nüfusundan çektikleri ilgi ciddi bir inceleme gerektiriyor. ”


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me