Sony, Trezor ve Ledger Büyük Kripto Donanım Güncellemelerini Duyurdu

Kripto donanım üreticileri Trezor ve Ledger arasındaki rekabet kızışıyor. İki şirket, neredeyse aynı anda yeni ürün yenilikleri başlattı. Ayrıca Sony, yeni bir kripto donanım cihazının geliştirildiğini duyurdu.

Sony duyurusundan başlayarak, teknoloji şirketi, kripto kullanıcılarının dijital para birimlerini güvenli bir şekilde saklamalarını sağlayacak bir cihaz geliştirdi. Göre basın bülteni, Bilgisayar Bilimleri Laboratuvarları’nın teknoloji geliştirme kolu, temassız entegre devre teknolojisini kullanarak çalışan güvenli bir donanım cüzdanı geliştirdi.

Bu yenilikçi özellik, kullanıcılar için ek bir kolaylık olarak takdir edildi. Trezor ve Ledger gibi rakiplerin geleneksel kripto donanım cüzdan cihazları bir USB kablosu kullanır.

Kablosuz cüzdana yakın alan iletişimi (NFC) çipine sahip cihazları kullanarak erişebilirsiniz. Bitcoin, Litecoin ve Ethereum dahil çeşitli kripto para birimlerini tutacak şekilde ayarlanmıştır. Ek olarak, gelişmiş güvenlik için entegre bir kurcalamaya dayanıklı modüle sahiptir ve görünüşe göre blok zinciri ile ilgili birkaç uygulamayı çalıştırabilir..

Hareket, endüstri analistleri tarafından şirketin blockchain alanına girmeyi ciddi şekilde düşündüğüne dair güçlü bir sinyal olarak görülüyor. Bununla birlikte, Sony raporu, geliştirmenin hala devam ettiğini ve cihazı ticarileştirmeyi hedeflediğini vurgulamaktadır..

Nisan ayında Sony, cihazla ilgili olabilecek blockchain tabanlı bir Dijital Haklar Yönetimi patent başvurusunda bulundu. Sistem, benzersiz kullanıcı tanımlayıcı anahtarlar üreterek blockchain platformlarındaki kullanıcı haklarını doğrulayabilecektir. Ağustos ayında şirket, blok zinciri platformlarına erişen bir cihaz için dağıtılmış bir defter teknolojisi patent başvurusunda bulundu.

Cihaz, çok sayıda sanal elektronik düğüm aracılığıyla platformlara erişime izin verecektir. Teknoloji, gelişmiş güvenlik yetenekleri sağlar ve cihazların bir fikir birliği mekanizmasına dayalı bir dizi işlemi gerçekleştirmesini sağlar.

Yeni kripto donanım geliştirme haberleri, sektördeki büyük oyuncular arasında şiddetli rekabetin ardından geliyor.

Yeni Bir Blockchain Kripto Donanım Cihazı

Sony’nin gelişmiş kripto donanım teknolojisini duyurduğu gibi, Blockchain.com yeni bir cihaz başlattı Ledger ile birlikte geliştirilmiştir. Blockchain Lockbox olarak adlandırılan bu, şirketin platformuyla uyumludur.

Cihaz, kripto para varlıklarını platformdan cüzdana aktarmanıza olanak tanır. Ayrıca, çevrimiçi kullanıcı hesaplarına erişmek ve müşterilerin kriptodan kripto işlemlerine kadar işlem yapmasını sağlamak için de kullanabilirsiniz. Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash’i destekler. Ledger Başkanına göre, Pascal Gauthier, ürünü gerçekten benzersiz kılan, soğuktan sıcak bir saklama cüzdanına anında geçme becerisidir.


Ledger, yılın başında bir milyon satış kilometre taşına ulaştıktan sonra başarısını artırmak için büyük pazar hamleleri yapıyor. 30 Ekim’de kripto cüzdan üreticisi duyuruldu Asya Pasifik (APAC) bölgesi Başkanı Benjamin Soong ile Hong Kong’daki faaliyetlerini genişleteceğini.

Hareket, şirketin hem bir kripto para cüzdanı yönetim çözümü olan Ledger Vault hem de Nano S ürünü için artan talebi karşılamasına yardımcı olacak..

Ledger Vault, doğrudan donanım çipine entegre edilmiş özel bir yazılım olan BOLOS üzerinde çalışır. Şirketin Asya pazarına girmesinin, popüler Ledger Nano S donanım cüzdanının satışlarını da olumlu yönde etkilemesi bekleniyor..

Ledger Nano S kripto para birimi donanım cüzdanı.

Ledger, bu yılın başlarında bir milyon satış kilometre taşına ulaştı. Görüntü Kredisi: Defter

Trezor Cüzdan Güncellemesi

Ledger Blockchain kripto donanımı sürüm duyurusundan sadece günler önce Trezor, cüzdanına bir değişim özelliği eklediğini duyurdu. Yerleşik özellik, işlemleri gerçekleştirmek için Shapeshift ve Changelly platformlarını kullanır. Trezor cüzdanları şu anda 690 jetonun üzerinde destek, Bitcoin, Ripple, Ethereum, Dash, NEM (XEM) ve VeChain gibi en popüler dijital para birimleri dahil.

Kripto Donanım Pazarı Büyüyor

Kripto para birimi donanım pazarı yıllar içinde istikrarlı bir şekilde büyüyor ve 2017’de 94,61 milyon dolar olarak değerlendi. 391,64 milyona ulaşması öngörülüyor Her gün 250.000’den fazla kripto para birimi işlemi gerçekleşirken, dijital varlıklar için güvenli soğuk depolama donanımı hızla bir öncelik haline geliyor.

Şu anda, USB kripto cüzdanları pazarın yaklaşık yüzde 88’ini oluşturuyor. Genellikle daha az güvenli olan ekransız sürümler en ucuzudur. Temel pazar büyümesini sağlamaktan büyük ölçüde sorumludurlar ve özellikle yeni başlayanlar arasında yaygındır..

Uzun vadede, şirketlerin satın alma maliyetlerini düşürmek için bu segmentteki yeniliği artırmaları bekleniyor. Bu, şu anda kripto donanım pazarının hızlı genişlemesini sınırlayan ana engel gibi görünüyor..

Şu anda, büyük pazar oyuncuları, müşterilere mümkün olan en özellikli, güvenli cihazları uygun fiyatlarla sunmaya çalışıyor..

Pazar Büyümesini Yönlendiren Nedir?

Kripto para birimi platformu hack’lerinin artık her zamankinden daha sık meydana gelmesiyle birlikte, kripto para birimi yatırımcıları, HODLers ve meraklıları, güvenli ve güvenilir depolama seçenekleri arıyor. Sanal ve donanım cüzdanı tartışmasında genel fikir birliği, dijital varlıkların çevrimdışı donanımda soğuk depolanmasının çok daha güvenli olduğudur..

İnsanların kripto donanım cüzdanlarını daha güvenli olarak görmelerinin ana nedenlerinden biri, özel anahtarların çevrimdışı tutulmasıdır, dolayısıyla bilgisayar korsanlarına sınırlı maruz kalma söz konusudur. Özellikle yerleşik şirketlerin çoğu kripto para birimi donanım cüzdanında, virüs enfeksiyonlarını önleyen noktadan noktaya mekanizmalar da vardır..

Ayrıca, dijital para yönetimi özelliklerine erişim sağlamak için cihaz üzerinden işlemleri onaylamanız gerekir. Bu, birçok gelişmiş cüzdanın pin güvenliğine sahip olduğundan bahsetmek değildir. Bir donanım cüzdanının kaybolması durumunda, çekirdek ifadeyi kullanarak özel anahtarları yeniden oluşturabilirsiniz..

Çevrimiçi kripto cüzdanları, kötü amaçlı yazılımlara ve çok sayıda veri yakalama yöntemine karşı daha hassastır. Örneğin, bir bilgisayar korsanı, kötü amaçlı yazılım kullanarak şifrelenmemiş bir bağlantı üzerinden anahtar ayrıntılarını kolayca kaydedebilir. E-posta yoluyla şifre sıfırlamaya izin veren sanal cüzdanlar da savunmasızdır çünkü e-posta adresleri, platform şifrelerini sıfırlamak ve yetkisiz erişim elde etmek için saldırıya uğrayabilir..

(Öne Çıkan Resim Kredisi: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map