Oyun sektörü sıçramalar ve sınırlarla büyüyor ve kripto endüstrisi ile bağlantısı giderek daha güçlü hale geliyor.

En son raporlara göre, önde gelen video oyunu yayıncıları blok zinciri ve kripto para birimi bileşenlerini ağlarına entegre etmeye başlıyor. Bu, hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sağlamak içindir. Ek olarak ücretsiz veren bir web sitesi var oyun bilgisayarı oyuncuların oyun oynarken becerilerini ve çabalarını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olacak okumaları için incelemeler.

Bazı İlginç Oyun Endüstrisi İstatistikleri

ABD oyun endüstrisi 2018’de 43,4 milyar dolarlık rekor bir gelir elde etti. Bu istatistiklere göre Entertainment Software Association tarafından yayınlandı. Rakamlar, fiziksel ve dijital satışları, abonelikleri ve oyun içi satın alımları içerir.. Amerika’da yaklaşık 150 milyon oyuncu var.

Bununla birlikte, Çin’in oyun endüstrisi, oyuncu sayısı bakımından dünyanın en büyüğüdür. Ülke bitti 600 milyon oyuncu.

Çok sayıda video oyunu meraklısı ABD nüfusunun tamamından daha fazla.Bu, hükümeti ülkenin genç nesli üzerinde yaygın olumsuz fizyolojik etkilerden korktuktan sonra konsolları yasaklamaya iten bir nokta.. Çin’in endüstri gelirleri 2018’de 19 milyar doları aştı.

Counter-Strike: Global Offensive ve League of Legends gibi oyunlar için eSpor turnuvaları, düzenli olarak profesyonel oyuncuların yüz binlerce dolar kazanabilecekleri ödül havuzları sunuyoruz. Bu turnuvaların yayınları, Twitch, YouTube ve Mixer gibi akış platformlarında milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor.

Bazı Büyük Oyun Şirketleri Artık Blockchain Platformlarını Kullanıyor

Oyun endüstrisi, sanal gerçeklik kavramları tarafından yönlendirilir ve bu nedenle, dijitalleştirilmiş paranın kullanıldığı kripto para birimi sektörüyle çarpıcı benzerliklere sahiptir. Bu nedenle, oyuncular genellikle kripto para birimleri de dahil olmak üzere tokenize para birimleri kullanarak görünümler, modlar ve diğer oyun geliştirmelerini satın almaya daha isteklidir..

Ve şimdi, önde gelen video oyun geliştiricileri, operasyonları ölçeklendirmek, bileşenleri yönetmek ve kripto işlemlerine izin vermek için blok zinciri merkezli ağlarla birlikte çalışıyor..

Fortnite gişe rekorları kıran oyunun arkasındaki ajans olan Epic Games, blockchain bandwagonuna katılan en son yayıncılar arasında yer alıyor. Şirket yakın zamanda bir anlaşmaya girdi Çok oyunculu çevrimiçi (MMO) ve rol yapma oyunları için dijital dağıtım ağı The Abyss ile. Ortaklık, ağa abone olan geliştiricilere Epic’in Unreal Engine’ine erişim sağlar.

Oyun başlıkları artık platformda yayınlanabilir. Hizmeti kullanan geliştiriciler, Abyss token’larında da para alabilirler. Blok zincirinde oyun yayınlamanın birçok avantajı vardır. Bunlardan biri, blok zincirinde yapılan işlemlerin doğrulanmasının kolay olmasıdır. Çok sayıda platformda aynı anda dağıtılan içeriğin yönetimi de daha kolaydır.

Assassin’s Creed ve Rainbox Six gibi bazı popüler franchise’ların arkasındaki diğer bir oyun şirketi olan Ubisoft da blok zinciri uygulamalarını sistemlerine entegre etmek için çalışıyor. Bir Epic Games rakibi olan şirket, son zamanlarda rapor edildi Ethereum tabanlı bir dizi uygulama üzerinde çalışıyor olmak.

Uygulamalar, görünüşe göre oyun içi öğelerden ve kilitlenebilir öğelerden para kazanmak için kullanılacak. Ethereum akıllı sözleşmelerinin entegrasyonu bir dizi olasılık açar. Oyuncular, örneğin, platformda gerçek dünya değeri ve meşruiyetine sahip olacak bahisler yapabilirler. Oyuncuların blok zincirinde doğrulanmış oyun varlıklarını takas etmeleri de mümkündür..

Oyun, Kripto Bağlantısı

Oyun ve kripto arasında kesinlikle bir bağlantı var. Örneğin Vitalik Buterin’in bir World of Warcraft oyuncusu olarak deneyiminin, ona Ethereum ağını oluşturması için ilham verdiği söyleniyor..

Rol yapma çok oyunculu oyunun yaratıcılarının, genç Buterin’in sevdiği bir bileşeni çıkardıkları söyleniyor. Hareketten memnun kalmayarak, istifa etmeye karar verdi ve bu tür değişikliklerin fikir birliği olmadan uygulanmasını önleyecek merkezi olmayan bir çerçeve oluşturmasına olanak tanıyan bir yola koyuldu..

Şu anda blok zincirine gömülü öğelere sahip çok sayıda oyun var. Değişmez halleri, değiştirilmelerini engeller.

Pazar Demografisinde Bir Çakışma

Y kuşağı, video oyunları oynayarak büyüyen ilk nesildir ve şimdi, sektörü destekleyen 22 ila 32 yaşları arasında on milyonlarca oyuncu var. Akıma göre gidiyor araştırma istatistikleri, ortalama bir Amerikalı oyuncu 33 yaşında.

Haziran 2019’a göre Nielsen raporu, Y kuşağı yaş grubundaki video oyunu oyuncularının yüzde 54’ü tam zamanlı çalışanlar. Yüzde 38’i müzik ve video akışı hizmetleri için ödeme yapıyor ve ortalama yıllık geliri 58.000 dolar.

Bu demografideki oyuncular aynı zamanda sektördeki en büyük harcama yapanlardır. Ortalama olarak, ayda yaklaşık 112 dolar harcıyorlar. İstatistikler gösterir yalnızca video oyunları, konsollar ve sanal öğeler satın almakla kalmayıp, aynı zamanda YouTube ve Twitch gibi sitelerde oyun maçlarını izlemeyi seven hevesli hayranlara destek olduklarını söylüyorlar. Y kuşağı ortalama olarak oyun geliştiricilerine ayda yaklaşık 29 dolar bağış yapıyor.

Ortalama bir Amerikalı oyuncu 33 yaşında.

Mevcut araştırma istatistiklerine göre, ortalama bir Amerikalı oyuncu 33 yaşında. (Resim Kredisi: Pixabay)

Bununla birlikte, geleneksel hisse senetlerine göre kripto para birimlerini tercih ediyorlar. Bir araştırma anketine göre eToro tarafından yaptırıldı Nisan ayında, çalışmaya katılan Y kuşağının yüzde 59’u, özellikle ticaret hizmetleri Fidelity, TD Ameritrade veya Charles Schwab gibi köklü şirketler tarafından sunuluyorsa, dijital para birimlerine yatırım yapmak istediklerini söyledi..

Rapor, 2018 çalışmasının bulgularını doğruluyor gibi görünüyor Edelman tarafından üstlenilmiştir, Bu, varlıklı Amerikan Y kuşağının yüzde 25’inin zaten kripto para birimlerine yatırım yaptığını veya bunları kullandığını.

(Öne Çıkan Resim Kredisi: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me