Sorumlu bir Ripple yatırımcısı olarak, XRP’nizi güvende tutmak önemlidir. Ripple için en iyi cüzdanı bulmak, kararınızı verirken göz önünde bulundurmanız gereken temel faktörleri bilmediğinizde zor olabilir. Ripple cüzdanlarının hepsi eşit değildir ve özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, bir seçeneğin kripto stratejinize daha uygun olduğunu keşfedebilirsiniz..

İhtiyaçlarınız Nelerdir?

Ripple için en iyi cüzdanı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Öncelikle, Ripple’ı yalnızca cüzdanınızda depolamayı mı planlıyorsunuz yoksa birden fazla kripto para birimi saklama yeteneğine mi ihtiyacınız var? Her kategori için birden fazla seçenek vardır ve birçok yatırımcı birden çok para birimi yaklaşımına karar verir..

Ardından, kripto para biriminize ne sıklıkla ve hangi şekilde erişmek istediğinizi düşünmek isteyeceksiniz..

Bir Ripple cüzdan uygulaması, kripto para biriminize 24 saat kolay erişim sağlayabilir. Sık sık kripto ticareti yapmayı planlıyorsanız, bu strateji en iyi seçeneğiniz olabilir. Kapak tarafında, bir donanım cüzdanı seçeneğine yalnızca fiziksel olarak onun varlığındayken erişilebilir. Bu, bir donanım cüzdanını daha güvenli ancak daha az erişilebilir hale getirir. Bu nedenle, Ripple’ınızı HODL etmeyi planlıyorsanız, bir donanım veya kağıt cüzdan en iyi seçiminiz olabilir.

Ripple Cüzdanında Nelere Dikkat Edilmeli

Ripple’ınızı depolamanın dört ana yolu vardır. Her cüzdan stili size üzerinde düşünmeniz için benzersiz bir artılar ve eksiler sunar.

Donanım Cüzdanları

Donanım cüzdanları, Ripple cüzdan kullanıcıları için mevcut en güvenli seçenektir. Bu cihazlar, Ripple’ınızı çevrimdışı olarak saklamanıza ve böylece dijital davetsiz misafirlerden korunmanıza olanak tanır. Çoğu donanım cüzdanı, cihazın hasar görmesi durumunda size kripto paranızı kurtarma olanağı sağlar. Bu tür Ripple cüzdanının dezavantajı, paranıza erişmek için cüzdanınızın yanında olmanız gerektiği gerçeğidir..

Çevrimiçi Cüzdanlar

Çevrimiçi cüzdanlar, mevcut en popüler Ripple depolama biçimidir. Çoğu durumda, çevrimiçi cüzdanların kullanımı ücretsizdir ve genellikle güvenlidir. Ayrıca çok kullanışlıdır, kurulumu kolaydır ve küresel olarak erişilebilirler. Ne yazık ki, bu aynı özellikler çevrimiçi cüzdanları, soğuk (çevrimdışı) depolama yöntemleriyle karşılaştırıldığında hackerlardan kaynaklanan ek risklere maruz bırakır..

Masaüstü Cüzdanları

Masaüstü cüzdanlar, çevrimiçi cüzdanlara benzer, ancak büyük bir farkla. Bu Ripple cüzdan tarzına yalnızca, üzerinde cüzdan programının kurulu olduğu masaüstünden erişilebilir. Masaüstü cüzdanlar, kripto alanında ortaya çıkan ilk cüzdan stiliydi ve bugün hala yaygın olarak kullanılıyorlar. Yine de, çevrimiçi cüzdanlar kadar değil.

Kağıt Cüzdanlar

Kağıt cüzdanlar, üzerlerinde özel anahtarlarınızın yazılı olduğu kağıt parçalarından başka bir şey değildir. Banka kasaları ile birlikte kullanılan bu cüzdan türü, büyük kripto yatırımcılarının fonlarını güvende tutmalarının yaygın bir yoludur. Bitcoin milyarderleri, Winklevoss ikizleri, bildirildiğine göre özel anahtarlarını ayrı bankaların güvenlik kasalarında parçalar halinde saklayın.

Önemli özellikler

Ripple için en iyi cüzdanı seçmeden önce incelemeye değer bazı önemli özellikler var. Bu özellikler kripto paranızı daha güvenli tutabilir ve gelecekte dolandırılmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Özel Anahtarlar

Kripto para biriminizi her depolarken özel anahtarlarınıza erişiminizin olması önemlidir. Ripple özel anahtarlarınızı her zaman güvende tutun. Özel anahtarınızı kaybederseniz, kripto paranızı da kaybedersiniz. Özel anahtarınızı asla kimseye vermemelisiniz. Dolandırıcılar, yeni yatırımcıları özel anahtarlarını sağlamaları için kandırarak milyonlarca kriptoyu başarıyla soydular. İnternet, şüphe duymayan yatırımcıların anahtarlarını güvence altına almadıkları, sadece kriptolarını kaybettikleri hikayelerle dolu..

Geliştirme Topluluğu

Unutmayın, yanlış Ripple cüzdanını seçmek size büyük zamana mal olabilir. Yanlış seçimi yapmaktan kaçınmak için seçimlerinizi araştırmanız gerekecektir. Asla duyulmamış geliştirme ekipleriyle gitmeyin. Ripple cüzdanları söz konusu olduğunda, iyi bir itibar her şeyden önemlidir.

UX

Ripple cüzdanınızın kullanıcı deneyimi, üzerinde düşünülmesi gereken bir başka önemli faktördür. Çoğu durumda, çevrimiçi Ripple cüzdan uygulamaları, yeni kullanıcıların anlaması için en kolay olanıdır. En iyi Ripple cüzdanları size anlaşılması kolay bir kullanıcı arayüzü sağlar.

Destek olmak

Kripto cüzdanınızı yedeklemek çok önemlidir. En azından kripto cüzdanınızın yedeğinin olmaması risklidir. Donanım cüzdanları çalınabilir veya hasar görebilir ve yedekleme olmadan kripto paranız sonsuza kadar kaybolur. Aynı şey çevrimiçi Ripple cüzdan uygulamaları için de geçerli. Telefonunuzu kaybetmek imkansız değildir. Şimdi, Ripple tasarruflarınızın tamamı cihazda olsaydı ve hiç yedekleme yapmamış olsaydınız ne kadar üzüleceğinizi hayal edin..

En İyi Ripple Cüzdanlar 2018

Ledger Nano S

Ledger Nano S, bu listedeki en güvenli Ripple cüzdan seçeneğidir. Aynı zamanda 99 ABD doları perakende değeriyle bu listedeki en pahalı seçenektir. Ledger, kripto topluluğunda yerleşik bir donanım cüzdanı sağlayıcısı olarak bilinir. Ledger Nano S özel anahtarlarınızı kaybetmeniz durumunda bir kurtarma tohumu oluşturmanız için Ripple’ınızı çevrimdışı olarak depolar. Ek olarak, bu USB boyutlu Ripple cüzdanında birden fazla kripto para birimi saklayabilirsiniz..

Ledger Nano S, Yodobashi aracılığıyla

Ledger Nano S, Yodobashi aracılığıyla

Tost Cüzdanı

Dalgalanma Tost Cüzdanı kripto alanında dikkate değer bir diğer popüler seçenektir. Ledger Nano S’den farklı olarak, bu cüzdan donanım tabanlı değildir ve kurulumu ücretsizdir. Cüzdan, işlem ücreti bile almıyor. Tek şart, cüzdanınızda en az 20 XRP’ye sahip olmanızdır. Toast cüzdanı, anlaşılması kolay bir arayüze sahiptir ve indir Windows, Android ve Apple iOS dahil tüm büyük platformlarda.

Ana Sayfa üzerinden Tost Cüzdanı

Ana Sayfa üzerinden Tost Cüzdanı

GitHub

GitHub Ripple cüzdanı, Ripple.com’da XRP için onaylanmış bir depolama yöntemi olarak özel olarak listelenmiştir. GitHub cüzdanları, mevcut en güvenli masaüstü seçenekleri arasındadır. Arayüzün anlaşılması kolaydır ve kullanıcılar Bitcoin kullanarak doğrudan platformdan ek Ripple satın alabilirler. GitHub platformu ayrıca yatırımcılara kendi varlıklarıyla ilgili önemli bilgileri gösteren gelişmiş bir analitik bölümü de içerir..

Exarpy

Exarpy cüzdan platformu, fonlarına düzenli olarak erişen Ripple kullanıcılarına odaklanır. Şirket web sitesinde “tıpkı cebinizdeki nakit gibi, Ripple’ınıza erişmeniz kolay olmalı” diyor. Exarpy, Ripple ile doğrudan bağlantılı değildir, ancak platformları Ripple ödeme ağına kolay erişim sağlar. Çoğu Ripple cüzdanından farklı olarak bu seçenek, özel anahtarlar gibi kişisel hesap bilgilerinizi saklamaz. Bunun yerine Exarpy, paranıza erişim sağlamak için kriptografik olarak oluşturulmuş bir PIN kullanır.

CoinPayments

Eşyalarını kaybettiği bilinen türden biriyseniz, şunlardan yararlanmayı düşünebilirsiniz: CoinPayments Ripple’ınızı depolamak için platform. CoinPayments, özel anahtarlar konusunda endişelenmek istemeyen kullanıcıların kriptolarını saklayabilecekleri sanal bir kripto para birimi bankası olarak çalışır. Platform, gerçek bir kasa gibi zaman kilitli olabilen bir dijital kasa özelliği sunar. Kullanıcılar bu platformla çok fazla esneklik elde ediyor çünkü CoinPayments’ın 182 ülkede 296.000’den fazla satıcıyla ortaklığı var. Yani bu seçenekle, isterseniz kripto para biriminizi onaylı satıcılardan herhangi birinde de harcayabilirsiniz..

Ana Sayfa Üzerinden CoinPayments Tarafından Alışveriş Sepeti Eklentileri

Ana Sayfa Üzerinden CoinPayments Tarafından Alışveriş Sepeti Eklentileri

Ripple Kullanıcıları için En İyi Cüzdan Nedir?

Artık kararınızı verirken neye bakmanız gerektiğini daha iyi anladığınıza göre, artık Ripple için en iyi cüzdanı seçmeye hazırsınız. Unutmayın, kripto cüzdanlar herkese uyan tek bir boyut değildir ve ihtiyaçlarınızı ne kadar iyi anlarsanız, doğru seçimi yapma olasılığınız o kadar artar..

ETH’nizi de güvende tutmak için en iyi Ethereum cüzdan incelememize göz attığınızdan emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me