Alexandra Prodromos ile tanışın | Lider Blockchain Merkezi Olarak Chicago’nun Yükselişinin Arkasındaki İtici Güç

Alexandra Prodromos, Chicago Blockchain Merkezi İcra Direktörü

alexandra lexy prodromos chicago blockchain merkezi yönetici müdürü

Alexandra Prodromos, ekibiyle birlikte Chicago’yu geliştirmek için özenle çalışıyor. blockchain girişimleri ve kaynakları için şehir.

Kar amacı gütmeyen kuruluşun İcra Direktörü olarak Chicago Blockchain Merkezi (CBC), Alexandra, Illinois’deki blockchain topluluğunu büyütmek ve desteklemek için hem özel hem de kamu sektörü ile yakın işbirliği içinde çalışıyor. CBC, buluşmalara ve öğrenci geliştirici atölyelerine ev sahipliği yapmaktan ana akım medyadaki yanlış bilgilere karşı savaşmaya kadar her şeyi yapıyor.

CBC’deki çalışmalarının yanı sıra Alexandra aynı zamanda bir Araştırma ve Pazar Stratejistidir. Bloq, Inc ve Northwestern Üniversitesi’nde Bilgi Sistemleri alanında Yüksek Lisans derecesini alıyor.

Coin Central’dan Steven Buchko, CBC ve kripto para birimine geçişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için kısa süre önce Alexandra’nın sıkışık günlerinden birkaç dakikasını çalma fırsatı buldu.

Görüşme

SB: Blockchain teknolojisi ve kripto para birimine ilk olarak nasıl dahil oldunuz??

AP: Aslında garip bir hikaye. Ben bir geliştirici değilim, ancak şu anda Northwestern’de Bilgi Sistemleri alanında Yüksek Lisans yapıyorum. Veritabanı yönetimi ve bazı kodlamalar içerir, ancak bu benim geçmişim değil.

Lisans derecem Siyaset Bilimi üzerindeydi ve hukuk fakültesine gitmek istedim. Yasal alanı değiştirebileceğini veya bozabileceğini düşündüğüm teknolojilerle özellikle ilgileniyordum – örneğin otomatik keşif. Binlerce sayfalık yasal belgede anahtar kelime aramanın, avukatların faturalandırılma şeklini nasıl değiştireceği veya emsal bulacağıyla ilgileniyordum.

2014 civarında akıllı sözleşmelerden haberdar oldum. Aklıma gelen şu oldu: “Bunlar yasal sözleşmelere nasıl uygulanabilir?” Onlar hakkında bağımsız olarak daha fazla şey öğrenmeye başladım ve sonunda bir bütün olarak blockchain teknolojisini keşfettim. Bunu yaptığımda, teknolojinin yasal alanın ötesine geçtiğini fark ettim. Her endüstriyi etkileyeceğini biliyordum.

Bu [blok zinciri], internetin temel düzeyine benzer – ileride her sektörün iş süreçlerini etkileyecek değer aktarımı için güvenli bir yöntem.

Bunu anladığımda, deliye döndüm. O zamanlar çoğunlukla Reddit beslemeleri ve Twitter üzerinden geçen konuyu sürekli araştırdım ve onunla ilgili birkaç kitap okudum. Okuduğum ilk kitaplardan biri Michael Casey ve Paul Vigna’nın Age of Cryptocurrency idi. Her ikisi de Wall Street Journal’a katkıda bulunuyor ve benim dahil olmadığım kripto yönlerini açıklamakta harika bir iş çıkardıklarını düşündüm..

Üstelik, konferanslara ve buluşmalara gitmeye başladım, olabildiğince çok insanla tanışmaya çalıştım..


Üniversiteden mezuniyet hediyesi olarak, ailem bana New York’taki Konsensüs konferansına bir bilet aldı. Matthew Roszak gibi insanların konuştuğunu duydum ve hatta Vitalik Buterin ile kısaca tanıştım. Benden yaklaşık bir ay daha büyük ve o zaman sahip olduğu her şeyi yaptığına inanamadım.

O konferansta Delaware valisinin Delaware Blockchain Girişimini sunduğunu duydum..

Kendi kendime düşündüm, “Neden Chicago blockchain için bir merkez olamaz? Girişim büyümesi açısından, San Francisco veya New York’tan daha yaşanabilir bir alan. “

New York’ta var olandan daha az zahmetli yasa ve düzenleme yaratmak için [Illinois] hükümeti ile birlikte çalışabileceğimizi öngörmüştüm. New York BitLicense artık kötü bir şöhrete sahip.

Bunun harika bir fırsat olduğunu düşündüm, bu yüzden bir teklif hazırladım ve yeni oluşturulan Illinois İnovasyon ve Teknoloji Departmanına başvurdum. Hükümet dışı tek katılımcı olarak onlarla bir blockchain çalışma grubunda çalışmaya son verdim. Diğer birçok ajansın yardımıyla, Illinois Blockchain Girişimi (IBI).

Oradan konferanslara gitmeye devam ettim. Yaklaşık bir buçuk yıl önce, Matthew Roszak ile konferanslardan birinde tanıştım ve beni Bloq’a getirdi. Haziran ayından bu yana, Illinois Blockchain Girişimi’nin üçüncü ayağını gerçekleştiren Chicago Blockchain Center ile yoğun bir şekilde ilgileniyorum – Chicago’da ekosistem geliştirme.

Bu, buluşmalar için fiziksel alan yaratmayı, belirli girişimleri vurgulamayı ve eğitim kaynakları sağlamayı içerir. Yine de eğitim kaynakları sadece bireyler için değildir. Ayrıca, teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen belirli sektör kuruluşları içindir..

Konuyla ilgili birçok yanıltıcı haberle mücadele etmek için çalışıyoruz. Artık Bitcoin ana akıma çok daha fazla itildiğine göre, organizasyonumuz her zamankinden daha önemli.

illinois blockchain girişimi

Illinois Blockchain Girişimi

SB: Gruptaki tek hükümet dışı üye olan Illinois Blockchain Girişimi ile, eğer varsa, nasıl bir geri itme yaşandı??

AP: Oldukça şaşırtıcı. Onlara yaklaştığımda, “Illinois’i Geleceğe Getirme” teknoloji girişimleri vardı ve blockchain zaten girişimlerinden birinin küçük bir parçasıydı. Bu onların radarındaydı, ancak henüz ilk günlerden beri agresif bir şekilde onu takip etme ihtiyacı hissetmiyorlardı. Bugün bile blockchain için henüz erken günler.

Bunu konuştuğumuzda ne kadar ileri görüşlü olduklarına şaşırdım. Bence kamu sektörü, blockchain’in doğal bir uygulaması. Şeffaflığa ihtiyacı var ve kurucularına güvenilir bir kayıt sağlamanın bir yolu. Bunu konuştuğumuzda, hemen gemideydiler. Herhangi bir geri bildirim almadım.

SB: Illinois Blockchain Girişimi için üç yönlü bir yaklaşımdan bahsettiniz. Biri ekosistemdir. Diğer ikisi ne?

AP: İkincisi, Illinois eyaleti içinde zahmetli olmayan düzenlemeler sağlamak. IBI ile ilgili kurumlardan biri IDFPR, Illinois Finansal ve Mesleki Düzenleme Departmanı olarak adlandırılır. Mevcut para aktarım yasalarını ve bunların Bitcoin ve potansiyel kripto para birimi işletmeleri için nasıl geçerli olduğunu vurgulayan özel rehberlik sağlarlar..

Ayrıca kanun koyucuları teknolojinin ne olduğu konusunda eğitirler, böylece aşırı derecede kısıtlayıcı olmayan ancak yine de bileşenleri koruyan yeni yasalar oluşturabilirler. Bence en ilginç kısım, yaptıkları pilot programlar..

Geçen yıl bir yaptılar Cook County Tapu Kaydedicisi, IDF [Illinois Department of Finance] konsorsiyumu ile ilgili ajanslardan biri. Ve bu yıl başka şeyler de yapıyorlar.

Bunlardan biri bir dijital kimlik çözümü herkese açık blok zincirinde doğum ve ölüm sertifikalarını izlemek için kullanacakları. Sağlık hizmeti sağlayıcı kayıtları ile de bir tane yapıyorlar. Ayrıca, potansiyel olarak yeşil enerji kredilerini de belirtecekler.

Yalnızca ekosistemi izleme ve bileşenleri koruma konusunda değil, aynı zamanda “kendi test sürümlerini yiyerek” de ekstra bir adım atıyorlar. Bu teknolojinin kendi ajansları dahilinde kamu sektörünü nasıl etkileyebileceğini görüyorlar.

Ülke Çapında Blockchain Topluluğu

SB: Chicago ve Illinois ile kendi programlarını oluşturmak için çalışan diğer eyaletler ve / veya şehirler mi??

AP: Evet, Illinois, gördüğüm kadarıyla Delaware ile biraz çalışıyor. Ayrıca son zamanlarda New York’taki bazı insanlarla potansiyel olarak onlarla çalışma hakkında konuşuyorduk..

DC’de, nasıl yapılandırıldığımızı gerçekten etkileyen bir kardeş blok zinciri merkezimiz var. Dijital Ticaret Odası tarafından destekleniyorlar ve daha fazlası, bu nedenle tepedeki düzenleyicileri eğitmeye hizmet ediyorlar.

Ayrıca LA’de konuştuğumuz bir blockchain merkezi var. Programlarını geliştirme sürecindeler.

SB: Blockchain topluluğunu etkilemiş gibi görünen bir şey, çoğu düzenleyicinin teknoloji hakkında konuşurken, özellikle SEC ve CFTC ile yapılan son duruşmada ne kadar bilgili olduğudur..

AP: Chicago Blockchain Center’ın kurucusu ve Bloq’un kurucusu Matthew Rozsak, aslında 2015’te blockchain üzerine kongre oturumlarına katıldı. Kongre’nin 2018’de bunun hakkında konuşması ile o zamanlar arasındaki fark çok havalı..

Şimdi, Kongre’de blockchain toplantıları ve bununla ilgili belirli temsilciler var. Şimdiye kadar konuştuğundan beri evrimi görmek ilginçti..

SB: Son birkaç yılda blok zinciri endüstrisinde başka ne gibi değişiklikler gördünüz??

AP: İlk başladığımda insanlara blockchain çözümleri sunan bir şirket için çalıştığımı söylerdim ve boş bakışlarım alırdım. Bir şey duydularsa, o sadece Bitcoin’di.

Artık insanlar bunu yeterince duyamıyor. Diğer tüm Uber şoförleriyle kripto hakkında konuşuyorum. Sanırım bu gezilerde bazen etkinliklerden daha fazla kart veriyorum. Bu çılgınlık – geçen yıl herkes bunu fark etmeye başladı.

Fark ettiğim bir diğer şey de öğrenci geliştirici topluluğunun iştahı. İzlemesi harikaydı çünkü gerçekten tutkulu olduğum bir konu.

Henüz tam olarak çözemediğimiz büyük sorun, blok zinciri geliştiricilerinin sınırlı kaynağıdır. Nispeten yeni bir dil olan Javascript’in sahip olduğu bir istatistik duydum. dokuz milyon yetkin geliştirici Dünya çapında. Öte yandan, Solidity gibi belirli blok zinciri dilleri için yaklaşık beş bin yetkin geliştirici Dünya çapında.

Gerçekleşmekte olan tüm yeni yenilikler için, açık kaynak geliştirici topluluğunu korumamız ve insanların katkıda bulunabilmesini sağlamamız önemlidir..

Chicago Blockchain Center Geçmişi, Bugünü ve Geleceği

SB: Chicago Blockchain Center’ın ev sahipliği yaptığı atölyeler hakkında daha fazla bilgi verin.

AP: 2018’de daha çok yapmak istediğimiz şeylerden biri bu.

Geçen yıl, iki günlük bir Solidity akıllı sözleşme temel eğitim kampına ev sahipliği yaptık. Kodun derinliklerine dalabilmemiz için öğrencilerin belirli bir yeterliliği geçmek ve geçmek için başvurmaları gerekiyordu. Illinois Üniversitesi ile ortaklaşa olarak DePaul’da düzenlendi. Akıllı sözleşmeler ve Solidity konusunda önde gelen fikir liderlerinden biri olan Profesör Andrew Miller da dahil oldu. Sadece iki günün sonunda öğrenciler Solidity’de harika akıllı sözleşmeler yazabildiler..

Bu temel eğitim programı gerçekten iyi karşılandı. Katılan 50’den fazla öğrencimiz vardı ve daha fazlasını geri çevirmek zorunda kaldık. Ayrıca daha sonra bizimle iletişime geçen birçok kişi de, bunu önceden bilmelerini dilediklerini söyledi. Bu yıl benzer etkinlikleri deneyeceğiz ve yapacağız.

Ayrıca ortak olduk HyperLedger Geçen yıl iki günlük HyperLedger HackFest için. MHub’da düzenlendi ve HyperLedger yönetici ekibi destek için çıktı. Ekipleri, insanların yazılımı nasıl kullanacaklarını bildiklerinden emin olmak için etrafta dolaştı. O etkinlikten de çok olumlu geribildirim aldık..

Benzer etkinlikleri düzenlemenin yanı sıra bu alandaki belirli girişimleri öne çıkarmak istiyoruz. Geçenlerde birkaç tane vardı Blockstack kurucular dışarı çıkıyor ve izleyicilerimize şirketlerinde perdenin arkasına bir göz atıyorlar. Bu çok güzeldi.

chicago blockchain merkezi logosu

SB: Chicago Blockchain Center için yapılacak olan sonraki büyük şeylerden bazıları nelerdir??

AP: Chicago Ethereum Meetup gibi buluşmalarımıza ve Chicago Blockchain Real Estate Collective ve HyperLedger buluşmaları gibi sektöre özel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz..

Ayrıca Chicago’ya daha büyük sesler getirmek istiyoruz. Barındırmak için BTC Media ile ortaklık yapıyoruz Dağıtık Pazarlar Nisan ayında Chicago’da. Bunu burada ilk kez yapıyorlar ve gerçekten dört gözle bekliyoruz. Bir hackathon, bir kod kampı ve hafta sonu boyunca bir konferans içerecek.

Son olarak, kuluçka programımızı resmileştireceğiz. Chicago’daki pek çok girişim topluluğuyla tanışabildik ve onlarla iletişime geçebildik, ancak ileriye doğru ilerlemeleri için daha resmi ve özel kaynaklar sağlamak istiyoruz.

Tüm bunları başarmak için çalışırken, daha fazla öğrenci geliştirici atölyesine ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz.

SB: Chicago blockchain topluluğunu 5 yıl sonra nerede görüyorsunuz??

AP: Bu zor bir soru. Alan çok hızlı değiştiği için bazen bir yıl bile ileriye bakmak benim için zor. ICO’ların ve token ekonomisinin geçen yıl olduğu kadar önemli olacağını kim tahmin edebilirdi??

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kamu sektörü ve özel sektör desteğine sahip olduğumuz için, diğer blok zinciri merkezlerinden benzersiziz. Bu büyüyen topluluğu boğucu olmayacak şekilde desteklemek için Illinois Blockchain Girişimi aracılığıyla çalışmaya devam edeceğiz. Bundan beş yıl sonra nerede olursak olalım, bunun hala sohbetin büyük bir parçası olduğundan emin olmak istiyorum.

Ayrıca öğrencileri eğitmeye devam ettiğimizden de emin olmak istiyorum. Bu açıdan daha büyük bir programım olmasını çok isterim. Bunu yapmak için, fon ortaklarımızdan biri olan Blockchain Eğitim Ağı’nın da büyümesine yardımcı oluyoruz.

Chicago’nun dünya çapında olmasa da, blockchain başlangıç ​​merkezi ve blockchain eğitim kaynakları için ulusal bir merkez olduğunu görmeyi çok isterim. Gökyüzü sınırdır.

SB: Okuyucularımızın bilmesini istediğiniz herhangi bir şey?

AP: Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olduğumuzu akılda tutmak önemlidir; hepimiz gönüllüyüz. Topluluk odaklı bir kaynak olmaya çalışıyoruz. Bununla, her zaman yardım ve öneriler arıyoruz. Amacımız, daha uyumlu ve kapsayıcı bir topluluk oluşturmak için Chicago’da bulunan tüm farklı varlıklar arasındaki bağ dokusu olmaktır..

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim Alexandra. Sadece bizimle konuşmak için zaman ayırmak için değil, aynı zamanda boş zamanınızın çoğunu blockchain topluluk desteğine ayırdığınız için. Chicago Blockchain Center’ın, Chicago’yu blockchain inovasyonu için örnek bir şehir haline getirmek için başaracağınız her şeyi görmeyi dört gözle bekliyoruz..

ek bilgi

Chicago Blockchain Merkezi

Illinois Blockchain Girişimi

Dağıtık Pazarlar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map