Bitcoin Atom nedir?

Bitcoin Atom (BCA), zincir üzerinde atomik takaslar ve hibrit bir fikir birliği modeli üzerinde çalışan SegWit özellikli bir Bitcoin forkudur. Bitcoin Atom’un en çekici bileşenlerinden biri, karma zaman kilitli sözleşmeler (HTLC’ler) kullanarak merkezi olmayan bir dijital varlık değişimi oluşturma misyonudur; bu, gerçek bir eşler arası değiş tokuş eksi herhangi bir merkezi aracıya olanak tanır.

Bir Karma Konsensüs Modeli:

Birçok kripto para birimi PoW (Proof of Work) ve PoS (Proof of Stake) arasında seçim yaparken, Bitcoin Atom ağ istikrarını artırmak ve madencilerin etkisini azaltmak amacıyla her ikisinin de karma bir karışımını kullanır..

% 51 saldırısı olarak anılan bu varsayımsal saldırı, tek bir grup madenci ağın madencilik hashrate’inin% 50’sinden fazlasını kontrol ettiği zamandır. Bu madenciler, yeni işlemlerin onay almasını, esasen ağı hareketsiz hale getirmesini önleyebilirler. Ek olarak, tamamlanan işlemleri tersine çevirebilir veya paraları iki kez harcayabilirler. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, ilgili tüm taraflar için berbat olurdu (sabotajcılar hariç).

Lightning Network Swapları

Bitcoin Atom projesinin odak noktası ve muhtemelen adını aldığı yer, “zincirler arası atomik takaslar” olarak da adlandırılan, zincir dışı atomik takaslara izin verecek olan LN uygulamasıdır..

“Zincir dışı atomik takas” ın ne olduğuna aşina değilseniz, yalnız değilsiniz. Atomik takas, güvensiz ve doğrudan bir değişim yaratmaya odaklanan, basitçe kriptografi ile güçlendirilmiş bir akıllı sözleşmedir..

Atomik takas, iki tarafın, borsa gibi üçüncü taraf bir aracıya ihtiyaç duymadan farklı jetonları değiştirmesini mümkün kılarken, aynı zamanda temerrüt riskini de ortadan kaldırır..

Bitcoin Atom

“Atomik” adını, atomlar gibi bölünemez olan bir şeye referans olarak bilgisayar programlamasından alır. Bu durumda, bölünemez olan ticaretlerdir. İşlemi yöneten merkezi bir takas veya emanet yerine, atomik bir takas basit, doğrudan bir işlemdir.

Örneğin, Mike ve Ike atomik takas yoluyla ticaret yapmak isterse, ya ticaret gerçekleşecek ve hem Mike hem de Ike kendi tokenlarını alacak ya da işlem gerçekleşmeyecek. Bir tarafın işlemi kefaletle ödeyebileceği ve fonları emanet arafında bırakabileceği olası bir durum yoktur..

Zincirler arası atomik takaslar, gerekçelendirmiş olabileceğiniz gibi, aynı karma algoritmayı kullanan farklı zincirlerde çalışan iki farklı kripto para birimi arasındaki takaslardır. Bu takaslar üçüncü taraf bir aracı veya herhangi bir takas ve işlem ücreti olmadan yapılabilir..

Bitcoin Atom

Döviz ücretlerinin% 0,1 ve% 0,25 civarında olduğu ve işlem ücretlerinin olduğu bir kripto para dünyasında 30 USD civarında geziniyor Bitcoin için atomik takaslar çok önemli.

Popüler hale gelirse, Bitcoin Atom potansiyel olarak birçok kripto paranın günlük işlemlerde kullanılmasını engelleyen birçok sorunu çözebilir..

Bununla birlikte, atomik takasların hepsi güneş ışığı ve gökkuşakları değildir. En kullanıcı dostu şeyler değiller. Üçüncü şahıs aracısının olmamasının bir bedeli vardır. Birini gerçekleştirmek için, bunu komut satırı aracılığıyla yapmanız gerekir ve bu, biraz programlama bilgisi gerektirir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, insanların büyük çoğunluğu için evlat edinmenin önünde büyük bir engeldir. Atomik takaslar, hem temel düzeyde hem de genel olarak benimsenmesi için rafine edilen ve test edilen çok yeni bir teknolojidir..

Bitcoin Atom girin

Bitcoin Atom, yeni ve pratik bir amacı olan oldukça meşru potansiyel Bitcoin çatallarından biri olarak nispeten olumlu ilgi çekmeyi başardı. Yakın zamanda piyasaya çıkacak olan Bitcoin forklarının miktarına bakıldığında, bu bir temiz hava soluğu.

Birçoğunun Bitcoin Atom’a iyimser bakmasının nedeni, kripto para birimi dünyasında büyük bir sorunu çözme potansiyelinden kaynaklanıyor. Lightning Network Swaps’ın uygulanması, merkezi borsalara olan ihtiyacı, takas korsanlığı riskini esasen ortadan kaldıracak ve kullanıcıların ücretsiz bir eşler arası dijital para birimini gerçekten kullanmalarına izin verecektir..

Bitcoin Atom, bazı atomik takas biçimlerini kullanmaya çalışan tek proje değil. Örneğin Komodo, ekosistemi içinde vekil tokenler yerine atomik takas yapıyor.

Bitcoin Atom, Zincir üzerinde Hashed Timelock Sözleşmeleri (HTLC) aracılığıyla Atomik Takasları kullanmayı planlıyor ve daha da geliştirildikten sonra potansiyel olarak Lightning Network (LN) zincir dışı kullanmayı planlıyor..

Kripto para birimlerini Atomik Takaslar aracılığıyla takas etme süreçleri, merkezi borsalara kıyasla oldukça basit ve hızlıdır:

  1. Siparişinizi düğümünüzün içine yerleştirin.
  2. Borsa kripto para biriminizi alın.

Bu kadar. İşlem aynı zamanda daha hızlı alım satımlar gerçekleştirir, gecikmeleri ortadan kaldırır, özel anahtarlarınızı korur, kimliğinizi gizli tutar ve alım satım ücretlerini minimuma indirir.

Bitcoin Atom Ekibi

Şu anda Bitcoin Atom ekibi hakkında halka açık bir bilgi bulunmamaktadır. Bitcoin Atom projesini temsil ediyorsanız ve buraya eklememizi istediğiniz bilgiler varsa, e-posta [e-posta korumalı].

Bitcoin Atom topluluğu için bazı ek kanallar şunlardır:

Bitcoin Atom’u Nereden Alabilirim?

Çatallaşmadan önce, biraz Bitcoin Atom almak için en iyi seçeneğiniz, Bitcoin’in BCA ile ortak olan bir borsada veya cüzdanda bulundurulmasıdır. mevcut liste ortak kuruluşlar arasında şunlar bulunur: Okex, YObit.net, Exrates (borsalar) ve Coinomi, Atom Cüzdan ve ESR (cüzdanlar).

Son düşünceler

Bitcoin Atom bir sonraki Bitcoin mi? Muhtemelen değil. Ancak, Bitcoin’in potansiyel eksikliklerinin çoğunu potansiyel olarak çözebilecek hibrit bir PoW / PoS fikir birliği modelinin ilginç bir uygulamasıdır..

Bitcoin Atom, Bitcoin’in eksikliklerinden birini veya birkaçını ele alabiliyorsa, eşler arası işlemlerine gerçekten biraz buhar vermek için yine de önemli ölçüde benimsenmesi gerekecektir. O zamana kadar, büyük ölçekte kripto para biriminin benimsenmesini ilerletmede büyük bir rol oynayabilecek, gelişen bir teknolojinin ilginç bir kripto para birimi vaka çalışması olacak..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me