Blocknet nedir?

Blocknet (bazen Block olarak anılır), merkezi olmayan bir, hizmet olarak platform farklı blok zincirlerinin düğümlerini bağlayan protokol. Muhtemelen bildiğiniz gibi, şu anda var olan yüzlerce, hatta binlerce blok zinciri vardır ve bu sayı, yakın zamanda büyümesini yavaşlatacağına dair hiçbir işaret göstermiyor. Bununla birlikte, bu zincirlerin çoğu birbirleriyle iletişim kuramaz ve etkileşime giremez, bu da küçük grup halinde silo ekosistemleri oluşturur. Ve bu grupların birlikte çalışamaması, tüm blok zinciri endüstrisini engelliyor..

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Bu sorunu çözmek için Blocknet, blok zincirlerini birlikte çalışabilir, mobil ve modüler hale getirmeye çalışıyor. Bu, farklı zincirlerin birbirine daha yüksek güvenlik, daha yüksek hızlar ve günümüzün mevcut seçeneklerinden daha verimli ölçeklenebilirlikle eşler arası bir şekilde mikro hizmetler sağlamasına olanak tanır.

Bu Blocknet başlangıç ​​kılavuzunda şunları tartışacağız:

Blocknet nasıl çalışır??

Blocknet, “Blok Zincirlerinin İnterneti” blok zincirleri arası bağlantı hizmetleri aracılığıyla. Basitçe söylemek gerekirse, Blocknet, bir blok zincirinde, örneğin Ethereum’da geliştirme yapmanıza, ancak NEO gibi diğer zincirlerin işlevselliğine erişmenize olanak tanır. Ekip, bu zincirler arası merkezi olmayan uygulamalar (DApps) için üç ana hizmet sağlamak üzere birlikte çalışan üç temel bileşeni kullanarak altyapıyı oluşturuyor..

Bileşenler

XBridge, bir blockchain yönlendiricisi, Blocknet platformunun bel kemiğidir. Farklı blok zincirlerindeki düğümleri birbirine bağlayarak birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayan ilk eşler arası protokoldür. XBridge’i kullanarak, yalnızca zincirler arası atomik takas yapmakla kalmayacak, aynı zamanda ek verileri aktarabilecek ve zincirler arasında akıllı sözleşmeler yürütebileceksiniz..

Zincirler arası takaslar gerçekleştirmek için Blocknet, bozuk para değişim protokolü. Bu protokolle, coin’ler arasındaki değişimleriniz anında gerçekleşir ve üçüncü taraf bir aracı gerektirmez.

Blocknet’ler zincirler arası veri aktarımı birlikte çalışabilirliğinin son bileşenidir. Zincir iletişimi bir adım öteye götüren veri aktarımı, akıllı sözleşme yürütmeyi destekler ve zincirler arasında özellik paylaşımı yetenekleri sağlar.

Hizmetler

Blocknet’in yol haritasındaki ilk hizmet, merkezi olmayan değişim (DEX) 1 Mart’ta beta sürümüyle birlikte DEX geleneksel, merkezi borsalara göre birkaç avantajı vardır:

  • Ticaret Çiftleri. Merkezi borsaların genellikle sınırlı ticaret çiftleri vardır, genellikle yalnızca Bitcoin veya Ethereum ile. Blocknet DEX, desteklenen herhangi bir jetondan desteklenen başka herhangi bir jetona ticaret sunar.
  • Anonimlik. Herhangi bir KYC veya kişisel bilgi girmeniz gerekmiyor.
  • Kontrol. Fonlarınız üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Madeni paralarınız, hesabınızı dondurabilecek merkezi bir varlığın erişemeyeceği bir cüzdanda kalır.
  • Güvenlik. İşlemleriniz tamamen zincir üzerinde gerçekleşir, bu nedenle bir bilgisayar korsanının paranızı çalma riski çok azdır veya hiç yoktur.

blocknet dex

Blocknet’ler inter-blockchain hizmet sunumu farklı blok zincirlerinin hizmet tekliflerini bağlamak için XBridge’i kullanır. Bu, ayrı projelerden en sevdiğiniz özellikleri tek bir zincirde birleştiren DApp’ler oluşturabileceğiniz anlamına gelir..

Bununla birlikte, Blocknet şunları da içerir: hizmetten para kazanma bir blok zincirindeki düğümlerin, hizmetlerini kullanmak için ağdaki diğer düğümleri ücretlendirebildiği işlevler. Daha önce ulaşılamayan yepyeni bir müşteri grubu artık blockchain projeleri için erişilebilir hale geliyor. Daha da iyisi, hizmeti kullanan düğümler kendi madeni paralarında ödeme yapar ve madeni para değişim protokolü nedeniyle, hizmet sağlayıcı ödemeyi, tahmin etmişsinizdir, kendi yerel madeni paraları ile alır.

Blocknet Token (BLOK)

Blocknet jetonunu (BLOCK) kapsamak için, platformun yönetişim mekanizmasını açıklamamız önemlidir.

Proof-of-Stake

Blocknet bir Proof-of-Stake konsensüs algoritması üç tür düğüm ağı korumak için.

Servis düğümleri ticaret ücretlerini platformda toplayıp dağıtmanın yanı sıra spam ve DDoS saldırılarını önleyin. Bir hizmet düğümünü çalıştırmak için, en az 5.000 BLOK tutmanız ve düğüm bilgisayarınızı her zaman çalışır durumda tutmanız gerekir. Blocknet ekibi, bir hizmet düğümü çalıştırmayı planlıyorsanız, desteklemek istediğiniz paraların birden çok tam düğüm cüzdanını da çalıştırmanızı önerir. Bu, aldığınız ticaret ücretlerini en üst düzeye çıkarır.

Bir hizmet düğümünü çalıştırırken, blok ödüllerinden yıllık yaklaşık% 18 getiri artı alım satım ücretlerinden payınız olacak.

Stake düğümleri ağ işlemlerini onaylayın. Bir stake düğümünü çalıştırırken, blok ödüllerinden yıllık% 9-14 getiri ve işlem ücretlerinin bir kısmını alırsınız. Bunları almak için cüzdanınızda tutmanız gereken minimum BLOK miktarı yoktur, ancak cüzdanı her zaman çalışır durumda tutmanız gerekir.

Çalıştırmalısın ticaret düğümü DEX’i kullanmak için. Bu, yalnızca ticaret yapmak istediğiniz her bir para biriminin cüzdanını senkronize etmenizi gerektirir.

Süper kilitler

Bir süper blok her 43.200 blokta bir meydana gelir. Şu anda, düğümler teklifleri girer ve hizmet düğümleri hangi tekliflerin yeni oluşturulan fonların bir kısmını alacağına oy verir. Her süper blok ile üretilen maksimum 4.320 BLOCK jetonu vardır. Bu merkezi olmayan yönetişim modeliyle, Blocknet’in bir ICO’ya ihtiyacı yoktur ve ek ticaret ücreti almaz.

Ödediğiniz tek ticaret ücreti, alım satım yaptığınız jetonlarla ilişkili ağ ücretleri ve düğümlerin aldığı küçük bir ücrettir. Düğüm ücreti BLOCK olarak alınır, ancak herhangi bir BLOCK’unuz yoksa ağ, düğümleri ödemek için orijinal jetonunuzu otomatik olarak BLOCK’a dönüştürecektir. Şu anda dolaşımda 5 milyondan biraz fazla BLOK var.

Blocknet ekibi & ilerleme

Blocknet ekibinde sınırlı bilgi mevcuttur. Dan Metcalf ve Arlyn Culwick, Blocknet’i 2014 yılında PIVX’in çatalı olarak kurdu. Ona göre LinkedIn sayfası, Metcalf, 5 yıl boyunca bir Bitcoin geliştiricisi ve Philips’te Kıdemli DevOps Mühendisiydi. Culwick, Blocknet dışında, aynı zamanda XCurrency için Halkla İlişkiler ve Medya İrtibat Görevlisidir.

Blocknet, hizmet düğümlerini Eylül 2017’de ana ağlarında başlattı ve 1 Mart 2018’de ekip, DEX’in beta sürümünü yayınlayacak. Proje ayrıca platforma ERC20 token desteği eklemek için 0x protokolüyle ortaklık kurdu. Ek olarak, Blocknet entegre oluyor Ethfinex, Poloniex’in yeni merkezi olmayan borsası.

blocknet yol haritası

Merkezi olmayan bir borsa olarak, Blocknet’in rakip sıkıntısı yoktur. Komodo BarterDEX, BitShares ve Ether Delta’nın tümü aynı alanda çalışır. En benzer proje ise ARK. ARK’nın Akıllı Köprüleri, farklı blok zincirleri bağlamaları ve aralarındaki iletişimi kolaylaştırmaları bakımından Blocknet’in XBridge’ine benzer. Bununla birlikte, ARK’nın ilk odak noktası, Blocknet’in DEX’indeyken kolay blok zinciri dağıtımıdır.

Ticaret

Blocknet fiyatı, Nisan 2017’ye kadar hareketsiz kaldı (Eylül 2016’daki küçük bir artış hariç). Nisan ayından itibaren fiyat, Ağustos sonunda hızla yükselmeden önce istikrarlı bir şekilde yükselerek 32,28 $ ‘a (~ 0,00683 BTC) yükseldi. Üretim blok zincirinin piyasaya sürülmesine kadar geçen günlerde ani yükseliş meydana geldiği ve kısa bir süre sonra düştüğü için fiyat eski atasözü takip ediyor gibiydi.

Son zamanlarda, fiyat, yeni DEX tasarımının piyasaya sürülmesiyle bir miktar olumlu hareket gördü ve piyasanın geri kalanıyla birlikte Ocak 2018’in başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 56,22 $ ‘a (~ 0,00332 BTC) yükseldi. O zamandan beri, fiyat çılgınca dalgalandı, şu anda 36 dolar civarında.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName (“script”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(işlev () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

eğer (appName == ””) {appName = ”yerel”;}

var s = document.createElement (“script”);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart? fsym = BLOCK&tsym = USD, EUR, CNY, GBP ’;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“?”) >= 0? “&”:“? ”) +“ Uygulama = ”+ uygulamaAdı;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

1 Mart’taki DEX beta sürümünün büyük olasılıkla fiyat üzerinde bir etkisi olacak. Bunun olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğu, topluluğun ürün hakkında nasıl hissettiğine bağlı olacaktır. Whitepaper’ın 15 Mart’ta yayınlanması ve 15 Haziran’da güncellenen cüzdanın fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır..

BLOK nereden alınır

BLOCK yalnızca üç borsada mevcuttur: Bittrex, Upbit ve CryptoBridge. Bitcoin’i üçünde de BLOCK ile takas edebilirsiniz. Herhangi bir Bitcoin’iniz yoksa, Gemini veya GDAX’ta USD ile satın alabilirsiniz..

BLOK nerede saklanır

BLOK’unuzu indirilebilir resmi Blocknet cüzdanında saklamalısınız İşte. Windows, Mac ve Linux sistemlerinde mevcuttur. Madeni paralarınızı yatırmak ve daha fazla BLOK kazanmak istiyorsanız cüzdanınızı açık tuttuğunuzdan emin olun..

Sonuç

Blocknet, tek ve uyumlu bir ekosistem oluşturmak için şu anda var olan izole edilmiş blok zinciri sistemlerini birbirine bağlıyor. Ekip, platformun XBridge’i aracılığıyla, birkaç farklı zincirdeki özellikleri kullanan DApp’ler oluşturabileceğiniz bir blok zinciri İnternet inşa ediyor..

Bir DEX ile başlayan projenin, blok zincirlerinin diğer zincirlere işlevsellik sağlamak için ödeme sağlaması ve alması için bir hizmet sağlama sistemi de dahil olmak üzere yol haritasında çok şey var. Bu karmaşık bir proje, ancak Blocknet’in sonuna kadar görmek için zaten ortaklıkları (0x, Poloniex) var.

Ek Blocknet kaynakları

Uyuşmazlık

Twitter

Telgraf

Reddit

Orta

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me