Spekülasyondan bıktınız mı? Bu Kripto Şirketleri Çalışma Platformları ve Hizmetleri Sağlıyor

Kripto para dünyasına dalmak çok zor bir deneyim olabilir.

100’den fazla çevrimiçi pazarda dolaşan 1.000’den fazla blok zinciri destekli kripto para birimi, kripto havuzunun derin ve geniş olduğu anlamına gelir. Bu baş döndürücü seçenekler dizisi, acemi bir yatırımcıyı veya kripto meraklılarını piyasa endişesiyle boğabilir..

Bununla birlikte, bu spekülasyon odaklı ICO’ların ortasında, bazı sağlıklı araştırmalar sizi gerçek çalışan ürünleri olan gelecek vaat eden şirketlere yönlendirebilir..

Kripto para birimleri artık basmakalıp bodrum sakinleriniz için teknolojik bir yenilik değildir ve aşağıdaki kripto şirketleri bunun bir kanıtıdır.

Platformları tamamen işlevseldir ve blockchain’i günlük hizmetlere entegre ederek teknolojinin halka açık katlara daha fazla maruz kalmasını sağlar..

Dalgalanma (XRP)

2012’de kurulan Ripple, gerçek zamanlı brüt ödeme sistemi olarak çalışan bir blockchain ödeme protokolüdür. Jargona fazla takılmayın. Basitçe ifade etmek gerekirse Ripple, döviz bozdurma ihtiyacı, uzun işlem süreleri ve işlem ücretleri gibi uluslararası iş dünyasının karşılaştığı sorunlara yanıtlar sağlar..

Örneğin, bir şirket sınır ötesi iş yapmak istiyorsa, sermayenin yerini değiştirmek veya bir ödeme yapmak 3-5 gün sürebilir. Bunu yüksek işlem ücretleri ve fiat döviz kurlarıyla birleştirirseniz, büyük miktarlardaki fonları bir ülkeden diğerine taşımak zahmetli bir süreç olabilir..

Dalgalanma Girin.

Ripple’ın ödeme protokolü, blok zinciri ve para birimi (XRP) ile şirketler için işlem sürecini kolaylaştırır. Blok zinciri, merkezi olmayan, güvenli bir sistem aracılığıyla gerçek zamanlı işlemler sağlar ve XRP, aktarılan fonlar için likidite sağlar.

Ek olarak, protokol, işlem maliyetlerini .00001 XRP’den (bir kuruşun kesirleri) başlayan küçük bir ücrete düşürür..

Pratikte Ripple

Ripple’ın platformu, Ripple İşlem Protokolü, uluslararası finans kurumları tarafından artan bir şekilde benimseniyor. Kullanıcılar, ripple.net’teki ağ geçitleri aracılığıyla birbirleriyle etkileşim kurarlar. Bu ağ geçitlerinden, XRP ve fiat para birimleri biçiminde para göndererek, alarak ve değiştirerek Ripple İşlem Protokolünün diğer üyeleriyle etkileşime girebilirler..

Ripple’ın blok zinciri, bu işlemler için bir defter işlevi görür ve işlem verilerini protokolü oluşturan bloklarda halka açık olarak depolar..

Kavram çığır açıcı geliyor ve şu ana kadar Ripple öyle olduğunu kanıtlıyor. Etkileyici 100’den fazla şirket, UBS, Santander ve UniCredit gibi birçok önde gelen banka da dahil olmak üzere Ripple’ı sermaye değişimi için kullanıyor..

Şimdiye kadar Ripple, gerçek dünya uygulamasının küresel finans ve iş dünyası için gerçek dünya değerine sahip olduğunu ve zaten yaygın olarak kullanılan protokolünün, şirket ivme kazandıkça daha fazla kullanıcı çekeceğini gösterdi.

Siacoin (SC)

Merak etmeyin, bu bir pop yıldızının kripto para dalgasını aşma girişimi değil (sana bakıyorum, DJ Khaled). Bu arada pop şarkıcısı Sia’nın Siacoin ile hiçbir ilgisi yok. Onun başlangıcı 2013 HackMIT yarışmasına kadar uzanıyor. Şirket, blok zinciri teknolojisi ile dünyanın kullanılmayan depolama potansiyelinden yararlanmak istiyor. Esasen Siacoin, ayrı ayrı yönetilen veri merkezleri ağı aracılığıyla işbirliğine dayalı bir bulut depolama platformu oluşturmak istiyor.

Bu veri merkezleri, kullanıcıların verileri blok zinciri aracılığıyla yönetmesine olanak tanır. Depolama hub’ları, tüm sistemi destekleyen bağımsız düğümler olarak hareket eder, bu nedenle bulut, tek bir merkezi sunucuda (örneğin, Dropbox) yer almak yerine, merkezi olmayan bir kullanıcı tarafından çalıştırılan bellek depolama ağı aracılığıyla bulunur..

Sia kullanımı

Diğer bulut depolama platformlarından farklı olarak, Sia bir alan adından işlem yapmaz. Bunun yerine program şu adresten indirilebilir: Sia’nın web sitesi.

İndirildikten sonra kullanıcılar, blok zincirinin veri merkezlerinden birinde barındırılmak üzere buluta bir dosya yükleyebilir. Alternatif olarak, kullanıcılar ödeme için Siacoin’de bir veri merkezi barındırmayı seçebilirler. Ev sahiplerinin kişisel verileri tehlikeye atmamasını veya kötüye kullanmamasını sağlamak için akıllı sözleşmeler, bilgileri güvenli bir şekilde saklamadıkları sürece ev sahiplerine ödeme yapılmamasını sağlar. Sia’nın platformu ayrıca veri güvenliğini daha da sağlamak için tüm verileri şifreler ve yedekli hale getirir.

Platform şu anda aktif ve Ripple gibi ortalama bir bireyden daha çok işletmelere yönelik ancak zaman ve teknolojik büyüme göz önüne alındığında, Sia gelecekte ana akım bulut hizmetlerine daha ucuz bir alternatif olabilir..

Steem (SMT)

Steem, internet içeriğinin nasıl yaratıldığını, paylaşıldığını, teşvik edildiğini ve hatta ödüllendirildiğini değiştirmeye çalışıyor. Blockchain, yaratıcılarının Proof of Brain dediği şeyi kullanarak çalışır. Madencilik çıktısı (örneğin, Bitcoin) aracılığıyla para birimini dolaşan Proof of Work madeni paralarının aksine, Steem topluluk üyelerinin ürettiği içeriği beğenerek veya beğenerek dağıtılır..

Bir gönderi veya yorum olumlu oy verildiğinde, bu içeriğin yaratıcısı benzer miktarda SMT (veya Smart Media Token, Steem’in para birimi) alır. Evet, doğru okudunuz – sosyal medya etkileşimleriniz için size ödeme yapılabilir.

Peki Steem Nerede Çalışır?

Steem’in sosyal medyadaki karşılığı, Steemit, para birimini platformuna dahil eder. Bununla birlikte, kullanıcılar bir blog gönderileri ve yorum bölümleri ağı aracılığıyla birbirleriyle etkileşim kurabilir ve bu arada katkılarının popülaritesi için SMT kazanabilirler..

Kasım 2017 itibarıyla, Steemit’in 400.000’den fazla kayıtlı hesabı var ve 90.000’den fazla günlük gönderi alır. İçeriğin çoğu, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, şu anda kripto para birimi ile ilgilidir, ancak ana akım benimseme, daha fazla içerik oluşturma çeşitliliğine yol açmaktadır..

Örneğin, spor ve seyahatten memlere ve tarihe kadar her şey için kategori etiketleri vardır ve en popüler gönderiler 30,00 – 200,00 ABD Doları arasında ödeme yapar. Kimsenin dinlemediği paylaştığınız komplo teorilerini biliyorsunuz? Steemit’te bunların bile değeri var, ve bunun oldukça düzgün olduğunu düşünüyoruz.

Steem nihayetinde sosyal medya platformu için yeni bir standart belirlemeye çalışıyor, ancak internet topluluğunun çevrimiçi etkileşimlere kar odaklı bir yaklaşımı kabul edip etmediğini yalnızca zaman gösterecek..

Temel Dikkat (BAT)

Steem gibi, Basic Attention da çevrimiçi hizmetlerle etkileşim şeklimizi elden geçirmek için kişiselleştirilmiş kâr teşvikleri kullanıyor. BAT için olsa da, hedef reklamdır, sosyal medya değil.

Buradaki fikir, reklamcılık hizmetlerini yalnızca izleyicileri, yayıncıları ve reklamverenleri içerecek şekilde düzene sokmak, süreçte aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırmak ve pazarlama sahtekarlığı potansiyelini azaltmaktır. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen proje, BAT belirteci tarafından desteklenen açık kaynaklı, merkezi olmayan bir dijital reklam platformudur. Platformdaki kullanıcılar dikkatleri ve reklam görüntülemeleri için BAT’ta ödüllendirilecek ve yayıncılar, yayınlanan reklamlarının popülerliğiyle orantılı BAT alacaklar..

Bu Nerede Uygulanıyor?

Suçsuz tüketicilik için ödüllendirilmek istiyorsanız, Cesur tarayıcı şu anda Basic Attention platformunu desteklemektedir. Reklamları görüntüleyerek arayüzde kazandıkları BAT kullanıcılarını saklamak için bir tarayıcı içi cüzdan içerir. Bununla birlikte, reklam görüntüleme tamamen isteğe bağlıdır, çünkü Brave tarayıcısı, kullanıcı etkinleştirmedikçe reklamları görüntülemeyecektir..

Tarayıcı ayrıca, kullanıcıların BAT’larının bir kısmını tarayıcı cüzdanlarından favori web sitelerine doğrudan bağışlamalarına olanak tanıyan bir Brave Payments özelliği içerir; Gelecekte Brave Payments, web siteleri BAT ödeme işlevini uyguladığında hizmetler, ürünler, abonelikler ve benzerleri için kullanılabilir..

Brave, kullanıcı memnuniyetini ve dikkatini ölçmek için Temel Dikkat Metrik sistemini de kullanır. Bu metrikle Basic Attention, her izleyicinin hangi reklamlara ayrıcalık tanıdığını değerlendirerek en çok görüntülemeyi hangi reklamların aldığını doğru bir şekilde ölçebilir. Bu, yayıncıların bir reklamın popülaritesi için doğru tazminat almasını sağlar ve ayrıca reklamverenlerin, kullanıcı ilgi alanlarını izleyerek ve hedefleyerek hizmetleri için en uygun şekilde görünmesini garanti eder..

Sonuçta bu, dahil olan herkes için bir kazan-kazan: İzleyiciler, görmek istedikleri reklamları gördükleri için para alırlar, reklamverenler hedef pazarlarına ulaşırlar ve yayıncılar, karlarını azaltan hileli pazarlamayla uğraşmak zorunda kalmazlar.

Şu anda Brave, Basic Attention platformunu barındıran tek tarayıcıdır, ancak Basic Attention büyüdükçe, ekibi blockchain protokolünün daha yaygın bir şekilde benimsenmesini umuyor. Dolandırıcılığı ortadan kaldırarak, kötü amaçlı yazılım tehdidini azaltarak ve reklam gösterimini ve kullanıcı ilgisini ölçmek için daha doğru bir ölçüm sağlayarak dijital reklamcılığı daha iyi hale getirmek isteyen birkaç blockchain teknolojisinden biridir..

Brave, Basic Attention teknolojisinin ilk somut uygulamasıdır, ancak kullanıcılar, yayıncılar ve reklamverenler arasında popüler hale gelirse, yaygın olarak benimsenmesi BAT’ı çevrimiçi pazarlama için yeni standart haline getirebilir..

Son düşünceler

Bunun kapsamlı bir liste olmadığını ve bu platformlardan bazılarının aktif olsalar da daha fazla geliştirme gerektirdiğini unutmayın. Ancak, genel olarak, bu platformlar, teknolojisi teorik gelişiminde olan diğer blockchain destekli şirketlere kıyasla fizibilitelerini ve teknolojik somutluklarını kanıtladılar..

Blockchain, birçok insanın ulaşabileceği üst düzey çözümlerin veya mevcut çözümlerin optimizasyonlarının oluşturulmasını sağladığından, teknoloji için heyecan verici bir zamandır..

Kendinizi endüstri trendleri konusunda eğittiğinizden ve ilerlemelerine ayak uydurmak için en sevdiğiniz şirketlerden bazılarını takip ettiğinizden emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me