Cindicator nedir?

Cindicator, varlık yönetimi ve finansal analitik için makine öğrenimi ile pazar analizini bir araya getirir. Cindicator ekibi, yapay zekayı “geleneksel finans ve kripto pazarlarda yatırımcıların sermayesinin verimli yönetimi için” insan analistlerinin görüşleriyle birleştirdiği için bu insan / makine tahmin modeline Hibrit Zeka adını veriyor.

Cindicator’ın ekosistemi, para birimi, hisse senedi ve kripto para birimi piyasalarına yayılan uzmanlığa sahip 50.000’den fazla finansal analistten oluşur. Bu analistlere projenin platformu üzerinden sorular sorulur ve cevapları ağırlıklandırılır ve makine öğrenimi kullanılarak değerlendirilir. Yapay zeka daha sonra Cindicator topluluğunun üyelerinin çeşitli ticaret araçlarıyla yararlanabileceği pazar analizini formüle eder..

Topluluk üyeleri ve tahminciler, platformun uygulamasını kullanarak işlemlerini yönetir ve Cindicator şirketi, katkıda bulunanlara adil bir şekilde ödeme yapmak için varlık havuzunu ve fonları yönetir. Şirketin ICO’su Eylül ayında düzenleyici nedenlerden dolayı ABD’li yatırımcıları dışladı, ancak uygulaması 2015’ten beri yayında..

Şu anda, Cindicator’ın modeli yalnızca pazar eğilimleri ve tahminleri için kullanılmaktadır, ancak projenin Beyaz kağıt ana hatlarıyla, bilimsel analitik, kurumsal ve iş çözümleri ve siyasi olay tahminleri için teorik uygulamalara sahiptir.

Artık çıplak kemik bilgisine hazır olduğunuza göre, biraz et toplayalım.

Nasıl çalışır

Yukarıda kısaca incelediğimiz gibi, Cindicator’ın modeli iki ana bileşenden oluşur: insan analizi ve yapay zeka. Birlikte ele alındığında, Cindicator’ın yapay zekası, kullanıcılarına daha kesin olay tahminleri sağlamak için analistlerin tahminlerini işler. Hibrit Zekası, özünde, daha doğru pazar analitiği sunmak için makine öğreniminin bilgi işlem gücüyle insanın entelektüel gücünden yararlanmaya çalışıyor..

Dolayısıyla Cindicator’ın ekosistemine üç katlı bir yapıya sahip olarak bakabiliriz. Profesyonel analistler bu ekosistemin temelini sağlar, yapay zeka bu zeminin üzerine sağlam bir ürün oluşturur ve Cindicator token sahipleri (genel olarak topluluk) nihai ürünü kullanarak bu çalışmadan yararlanır..

cindicator ekosistemi

Bölüm 1: Adamcindicator tahmin

Cindicator’ın platformu, yaklaşık 52.000 profesyonel ve profesyonel olmayan analistten oluşan merkezi olmayan bir topluluğa sahiptir. Bu analistler, Cindicator’ın anatomisinin omurgasını oluşturuyor ve onsuz tüm vücut işlev göremiyor.

Cindicator’ın sistemi altında, analistler ekosisteme katkıda bulunarak entelektüel çabalarından, pazar analizlerinden ve finansal tahminlerinden para kazanıyorlar. Ekip, ekosistemin bu katmanını Kolektif Zeka Platformu olarak adlandırıyor. Bu platform, öznel veya önyargılı tahminleri ve genel grup düşüncesini azaltmak için farklı bakış açılarından tahminler alır..

Yanıt toplamak için Cindicator’ın uygulaması, analistleri için bir dizi günlük soru üretir. Her analiste ilgi / uzmanlık alanına göre sorular sorulur. Örneğin, bir borsacıysanız profesyoneller için cindicatorCindicator, “S ne yapacak?” Gibi sorularla karşılaşabilirsiniz.&P 500’ün fiyatı haftanın sonunda mı olacak? ” veya “Netflix’in hisseleri 255 dolara ulaşmadan önce 250 doların altına düşecek mi?”. Ancak aktif bir kripto para birimi yatırımcısıysanız, “Ethereum’un fiyatı önümüzdeki iki gün içinde% 10 düşecek veya artacak mı?” Gibi sorularla karşılaşabilirsiniz. veya “Stellar Lumens, ayın sonunda piyasa değerine göre ilk 5 para birimine girecek mi?”.

Kolektif Zeka platformundaki analistler, doğru cevaplar ödüllendirilebildiği için en düşünülmüş ve doğru tahminleri sağlamaya teşvik edilir. Derecelendirmeler, tahmin doğruluğuna bağlı olarak artabilir veya azalabilir ve tüm derecelendirmeler, aylık olarak kesinleştirilir. Her ayın sonunda, Cindicator’ın fon havuzundan bir nakit ödül o ayın en yüksek puan alan tahmincileri arasında dağıtılır. Daha sonra derecelendirmeler, tüm analistleri eşit rekabetçi bir zemine oturtmak için önümüzdeki aya doğru sıfırlanır.

Bölüm 2: Makine

Yapay zeka, Kolektif Zeka Platformundan gelen tahminleri işler. Makine öğrenimi (ML) daha sonra bu ham verileri genel piyasa verileriyle birlikte, finansal piyasaların hareketlerini daha kesin bir şekilde tahmin etmek için binlerce modelde çalıştırır..

Bunu yapmak için AI, her bir analistin güven ağırlığını ölçer. Bu ölçüm, bir analistin tahminlerinin toplu doğruluğu ve geçmiş performansından, öngörülen her “ticaretten” elde edilen kâr veya zarar marjından ve diğer tahmincilere kıyasla tahmin olasılığını karşılaştıran bir tahmine dayalı modelden alınır. Platformun makine öğrenimi de dinamiktir ve topladığı ham verilerden en iyi şekilde yararlanmak için modellerini sürekli olarak geliştirmektedir. Bu, birden fazla ticaret stratejisini ve hipotezini test etmeyi ve sürekli değişen piyasaya uyum sağlamak için çeşitli modelleri sürekli olarak test etmeyi içerir..

Esasen, Cindicator’ın makine öğrenimi ve yapay zekasının ürettiği modeller iki kategoriye ayrılabilir: süper tahmin modelleri ve kalabalık modelinin bilgeliği.

İlki ile Cindicator tahmincileri ve onların tahminlerini kümeler halinde birleştirir. Yapay zeka, bu kümeleri formüle etmek için tahmincileri tahmine dayalı benzerliklere göre gruplandırır (örn. Yükseliş tahminlerine karşı düşüş tahminleri, temel analiz kullananlar ve teknik analiz kullananlar vb.). Yapay zeka ayrıca, bir analistin ne sıklıkla hata yaptığı veya piyasa eğilimlerindeki bir değişikliğe nasıl tepki vereceği gibi bu gruplardaki davranış kalıplarına da bakar..

Kalabalık modelinin bilgeliği için, Cindicator tüm tahmincilerin tahminlerini kullanarak çeşitli modeller oluşturur. Bu holding analizi, piyasa trendlerinin gerçek zamanlı analizine dahil edilir ve her modelin sağlamlığı, yanlış olanlardan doğru olanı ayıklamak için başarı oranları aracılığıyla doğrulanır..

Bölüm 3: Topluluk

Cindicator’ın yapay zekası ham verileri kendi makine öğrenimi modellerine işledikten sonra, Cindicator jeton sahipleri Hybrid Intelligence’ın emeğinin meyvelerinden yararlanabilir..

Bir topluluk üyesinin sahip olduğu Cindicator token sayısına bağlı olarak, platformun analitik ürünlerine, göstergelerine, ticaret sinyallerine ve derecelendirme sistemine erişebilir. Bu, piyasa olayları için olasılık göstergelerini, piyasa endekslerini, piyasa analizini ve botlar ve API’ler gibi ticaret kaynaklarını içerir..

Bu hizmetlerin bazı somut örnekleri arasında Cindicator Bot 1.0 ve Cryptometer Bot 2.0 bulunur. Bu botlar, kullanıcılarına gerçek zamanlı ticaret göstergeleri, zamana duyarlı piyasa uyarıları ve diğer avantajların yanı sıra varlık sıralaması sağlar..

gösterge seviyeleri

Token sahipleri, CND jetonu aracılığıyla Cindicator’daki hisselerine bağlı olarak daha karmaşık hizmetlere erişebilirler. Token sahipleri, Cindicator’ın tahmine dayalı analizinin başarısına göre bir performans ücreti öder. Bu ücretler daha sonra Kolektif İstihbarat Platformu tahmincilerinin ödemesine giden fon havuzlarına tahsis edilir. Ayrıca bu havuzlar, makine öğrenimi modellerine ve belirli ticaret araçları ve analizler için kullanıcı ödemelerine dayalı olarak şirketin yatırım portföyünden doldurulur..

Cindicator Piyasaları

Eylül ayında ICO’sundan çıkan Cindicator, 2017’nin 4. çeyreğinin çoğunluğu için 0,01-0,02 dolar arasında sıçrayan nispeten evcil bir piyasa doğuşu yaşadı. Ocak ayında yeni yıl düzeltmesi sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesinden 0,05 dolara düştü. 7 Ocak’ta 0,20 ABD doları.

cndmarket

Yine de hızlı bir şekilde geri sıçradı ve 0.33 $ ‘lık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine dokunduktan sonra bu yazı yazılırken rahat bir 0.23 $’ a oturdu. Bu fiyat artışı, geçen hafta ilk 100’e girdikten sonra ilk 70’e giren varlığa sahip..

Nereden Alınır, Nerede Saklanır

Cindicator şu anda BTC ve ETH için Binance, HitBTC ve Mercatox’ta işlem görüyor, ancak Binance toplam işlem hacminin% 96’sından fazlasını oluşturuyor (BTC için% 78.13 ve ETH için% 18.41).

Madeni para bir ERC20 belirtecidir, bu nedenle MyEtherWallet, Meta Mask veya Parity gibi herhangi bir ERC20 uyumlu cüzdan sizi kapsamalıdır. Bir Ledger Nano S veya Trezor’unuz varsa, bunlar da çalışır ve bunları en güvenli depolama seçeneği olarak öneriyoruz.

Son düşünceler

Genel olarak, Cindicator, kripto alanında bugüne kadarki birkaç benzersiz projeden biridir. Buna pek benzemiyor ve Hibrit Zeka modeli o kadar yeni ki toplulukta daha fazla teşhir edilmemiş olması şaşırtıcı..

Dahası, proje buhar yazılımı değildir – isterseniz platformunu bugün kullanmaya başlayabilirsiniz. Cindicator’ın uygulaması 2015’ten beri yayında ve topluluk üyeleri, pazar analitiğinden ve ticaret botlarından aktif olarak yararlanıyor.

Ekip yayınlandı güncellenmiş bir yol haritası Aralık sonunda Medium bloglarında ve 2018, yenilenmiş bir pazarlama kampanyasının yanı sıra ticaret araçlarının ve ürünlerinin genişlemesiyle gelecek.

Cindicator, piyasa veri hizmetleri ve analitiğinde 50 milyar dolarlık bir endüstriyi modernize etmeye çalışıyor. Çalışan bir ürünleri var ve bu ürünü iyileştirme planları var. Kripto para birimi ticareti olgunlaşmaya devam ederken, Cindicator’ın onunla olgunlaşmasını bekleyin. Finansal vaatler bir yana, yenilikçi bir proje ve bazen fazlalık kokan bir alanda çok ilginç bir şey bulmak her zaman canlandırıcıdır.

Ek kaynaklar:

İnternet sitesi

Beyaz kağıt

Blog

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me