Coinbase vs Changelly

Coinbase ve Changelly blockchain topluluğu için farklı hizmetler sunan iki yerleşik kripto para birimi değişimidir. Coinbase esasen fiat para birimini (örneğin dolar) blok zinciri varlıklarına dönüştürmek için bir “rampa” olarak kullanılırken, çoğu yatırımcı bir kripto para birimini diğerine dönüştürmek için Changelly kullanır..

Bu “Coinbase vs Changelly” incelemesinde, size en uygun olanı kolayca seçebilmeniz için her borsaya genel bir bakış sunuyorum.

Şunların üzerinden geçeceğiz:

Coinbase vs Changelly: Anahtar Bilgiler

Finansman Yöntemleri

Coinbase’de, hesabınıza çeşitli şekillerde para yatırabilirsiniz: banka havaleleri, kredi kartları, banka kartları ve banka havaleleri. Hesabınıza kripto para birimi (özellikle Bitcoin, Ethereum ve Litecoin) ile de para yatırabilirsiniz, ancak bunlar arasında değişim yapamazsınız. Bunu yapmak için, başka bir tane satın almadan önce fiat karşılığında bir kripto para birimi satmanız gerekir. Bu, ödediğiniz ücret sayısını ikiye katlar çünkü işlem Coinbase’de iki işlem olarak sayılır..

Changelly’de cüzdan yok, bu yüzden teknik olarak para yatırabileceğiniz bir hesap yok. Bunun yerine, kripto para birimi satın almak için bir banka kartı veya kredi kartı kullanırsınız ve bunu Changelly sistemi dışındaki bir cüzdana gönderirsiniz. Changelly ayrıca, bu satın alma işlemini finanse etmek için kullanabileceğiniz, blockchain varlıklarını takas etmenin kolay bir yolunu sağlayan kapsamlı bir kripto para birimi listesine sahiptir..

Büyük ölçüde farklı finansman yapıları nedeniyle, tavsiye ederim Coinbase kripto para birimi satın almak için ve Aralarında geçiş yapmak için değişik.

Arayüz

Coinbase, yeni başlayan yatırımcılar düşünülerek tasarlandı. Bitcoin, Litecoin ve Ethereum’u web sitelerinden veya mobil uygulamalarından sadece birkaç tıklamayla kolayca satın alabilir ve satabilirsiniz. Coinbase ayrıca portföyünüzdeki madeni paraların performansını izlemek için şık bir gösterge paneli içerir..

Coinbase borsa panosu

Changelly ayrıca, deneyim seviyeniz ne olursa olsun kullanmakta sorun yaşamayacağınız basit bir arayüze sahiptir. Değiştirmek istediğiniz iki para birimini, takas etmekte olduğunuz para biriminin miktarını seçmeniz yeterlidir itibaren, ve hangi cüzdanın para birimini son para biriminizi göndereceği.

Değişken bitcoin arayüzü

Changelly’nin değişim süreci basit olsa da, platformu kullanırken birkaç teknik sorun yaşadım. Site birden çok kez çöktü ve sayfayı yeniden yüklemediğim sürece birkaç düğme çalışmayacaktı. Changelly ekibi bu sorunları düzelttikten sonra, platform yeni yatırımcıların blockchain varlıklarını değiştirmeye başlamaları için harika bir yol olacak..

Ticaret Ücretleri

Coinbase’in kullanımı kolay arayüzü, diğer popüler borsaların çoğundan daha yüksek işlem ücretlerine sahip bir fiyata geliyor.

Coinbase, kripto para birimi alırken ve satarken bir değişim ücreti alır. Bu ücretler Standart alım / satımlar için% 1,49 bir banka hesabından veya Coinbase cüzdanından. Maksimum ücret Banka veya kredi kartı satın alımlarında% 3.99.

Changelly yalnızca bir % 0,5 değişim ücreti her işlem için, ancak platformdaki düşük döviz kurları gizli ücretler ödemenize neden olur. Changelly’deki döviz kurları genellikle diğer döviz platformlarında bulduğunuzdan daha kötü bir orandır (bazen% 50’ye kadar daha kötü).

Aşağıda, piyasa bilgileri konusunda en güvenilir sitelerden biri olan coinmarketcap.com’dan bir ekran görüntüsü verilmiştir. Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin fiyatını 5337.69 $ olarak listeliyor..

coinmarketcap arayüzü

Changelly’nin döviz hesaplayıcısını kullanarak 5338 $ size ~ 0,866 Bitcoin satın alacaktır. Bu şundan biraz daha fazla Tam bir Bitcoin’den% 13 utangaç – reklamını yaptıkları% 0,5’lik ücretten çok daha fazlası.

Değişken arayüz

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Coinbase’de Bitcoin, Litecoin ve Ethereum satın alabilirsiniz.. Yakında daha fazla madeni para ekleneceğine dair söylentiler var, ancak bunlar şirket tarafından onaylanmadı.

Changelly, aşağıdakiler dahil çok sayıda jetonu ve eşleştirmeyi destekler:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • Dogecoin
 • Ethereum
 • Ethereum Klasik
 • Factom
 • Golem
 • Lisk
 • Litecoin
 • Monero
 • Nem
 • NEO
 • Dalgalanma
 • 58 daha fazla jeton

Madeni para seçimine değer veren yatırımcılar Changelly’yi seçmelidir, ancak hedefiniz Bitcoin, Ethereum ve Litecoin yatırımı ise Coinbase’e bağlı kalmanızı öneririm..

Transfer Limitleri

Değişiklikler, sırasında değiştirebileceğiniz tutarı sınırlar. ticaret yapmanın ilk haftası. ABD, Kanada ve Avustralya vatandaşları aşağıdakilerle sınırlıdır: İlk işlemleri için 50 $. 4 gün içinde başka bir satın alma işlemi yaparsanız, 100 ABD Doları ile sınırlandırılırsınız. 7 günde limitiniz 500 ABD dolarıdır. Bunun ötesinde, sınırsız takas etmekte özgürsünüz.

Coinbase’deki transfer limiti kişiden kişiye değişir ve satın alma geçmişiniz, hesap yaşınız ve doğrulama seviyenize göre belirlenir. Doğrulanmış bir ABD hesabı olarak, en az haftalık limitler alabilmelisiniz:

 • Banka hesabı satın alımları için 5.000 ABD doları
 • Kredi ve banka kartı satın alımları için 50 ABD doları

Coinbase’de kredi kartı, banka kartı veya USD cüzdanı kullanılarak yapılan satın alımlar anında tamamlanır. Banka havaleleri genellikle 3-5 iş günü sürdü, ancak Coinbase geçtiğimiz günlerde kullanıcıların artık bu satın alımları da anında yapabileceklerini duyurdu. Almayı bekleyebilirsin 2-4 iş günü içinde para çekme.

Şirket Güveni

Coinbase, Silikon Vadisi’nde bulunuyor ve 2012’den beri para alışverişi yapıyor. 10 milyon hesapta 20 milyar dolarlık dijital erişim değişimine sahip olan Coinbase, sektördeki en saygın platformlardan biridir. Coinbase ayrıca birkaç önemli yatırımcılar Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve New York Borsası gibi.

Changelly, 2013 yılında yapan ekip tarafından oluşturuldu. MinerGate, Bitcoin madenciliği havuzu. Changelly, 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, kullanıcı tabanını 500.000’den fazla tüccara genişletti. Bu incelemeden önce, takas hakkında pek bir şey duymamıştım. Ancak, aralarında kayda değer ortaklıkları var. Coinomi ve Jaxx cüzdan. Bu yerleşik ortaklarla bile Changelly, yukarıda özetlediğim gizli ücretler / döviz kurları nedeniyle topluluğun bazılarının güvenini kazanmıyor.

Fon Güvenliği

Bu borsalardan herhangi birini kullanırken paranızın güvende olacağından emin olmalısınız.

Coinbase, bankalardaki tüm ABD doları mevduatlarını tutar. mevduat sahibi başına 250.000 $ ‘a kadar sigortalı. Dijital varlıkların% 98’inden fazlası, kağıt yedeklemelerin yanı sıra dünya çapında güvenlik kasalarında tutulan şifreli USB sürücülerinde çevrimdışı tutuluyor. Bu, borsaya yapılan kötü niyetli bir saldırının fonların çoğunu etkilememesini ve etkilenecek olanların Coinbase tarafından tamamen sigortalanmasını sağlar..

Changelly, güvenlik politikaları hakkında Coinbase’in yaptığı kadar fazla ayrıntı sağlamaz. Bununla birlikte, borsaya yapılan bir saldırı nedeniyle paranızın çalınması olası değildir, çünkü platformda depozito deposu yoktur ve işlemler anlıktır. Changelly ayrıca hesabınızı daha fazla korumak için 2 faktörlü kimlik doğrulama kullanır.

Müşteri desteği

Coinbase, karmaşık sorunları çözmek için bir SSS kitaplığı, müşteri destek botu ve e-posta biletleme sürecini içeren sağlam bir destek sistemine sahiptir. Destek çağrılarının çoğu içinde yanıtlanır 1-3 iş günü.

Changelly’de müşteri desteğine ulaşmak sezgisel değildir. Bazı sayfalarda, “Destek” i tıklamak sizi ana sayfaya geri götürür ve diğer sayfalarda, sorununuzu girebileceğiniz hatalı bir açılır pencere görüntülenir. Ayrıca web sitelerinde, yeni başlayan bir yatırımcının borsaları hakkında sahip olabileceği soruların çoğunu yanıtlayan bir SSS bölümü var..

Sonuç

Coinbase blockchain varlıklarına yatırım yapmaya başlamak için harika bir platform. Kullanımı kolay arayüzü, derinlemesine müşteri desteği ve basit finansman süreci, noobie kripto para birimi için mükemmeldir..

Changelly Amacınız çok çeşitli madeni paralara yatırım yapmaksa avantaja sahiptir. Müşteri desteği ve web sitesi ile ilgili sorunlar çözüldüğünde, platformun popülaritesinin artacağından hiç şüphem yok.

(CoinCentral’ın Kripto Değişim İncelemelerinin Tam Listesi’ne bakın)

Daha Fazla Coinbase Karşılaştırması

 • Coinbase ve Bittrex
 • Coinbase vs Blockchain
 • Coinbase vs GDAX
 • Coinbase vs Gemini
 • Coinbase vs Kraken
 • Coinbase ve XAPO

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me