Coinbase ve Coinmama, kripto para satın almanın en hızlı ve en popüler yollarından ikisidir. Bu Coinbase vs Coinmama incelemesinde, her platformun temel özelliklerinden, bu özelliklerin nasıl karşılaştırılacağına ve nihayetinde ihtiyaçlarınıza uygun olana kadar her şeyi gözden geçireceğiz.

Coinbase ve Coinmama’nın Özelliklerini Karşılaştırmak

Kullanıp kullanmayacağınıza karar vermeye çalışıyorsanız Coinbase veya Coinmama, tüm yaygaraların ne hakkında olduğunu görmek için büyük olasılıkla kripto para dünyasına dalıyorsunuz. Biraz araştırma yapıyorsanız, Coinbase muhtemelen Bitcoin satın almak için normal bir seçenek olarak karşımıza çıkacaktır. Bunun nedeni Coinbase’in çok yeni başlayanlar için uygun olması ve Coinbase’in kripto para birimi değişim alanında lider olmasıdır. Bununla birlikte, Coinmama, birkaç komplikasyonla hızlı ve basit bir seçenek olarak da öne çıkabilir..

Öyleyse ikisi arasındaki gerçek fark nedir? Bu sadece fiyat mı yoksa daha fazlası mı var?

Her iki şirket de gerçekten de neredeyse anlık olan kolay kripto para satın alma seçenekleri sunuyor. Hızlı bir hesap kurulumu ve doğrulama olmadan, bir kredi kartıyla düşük miktarlarda Bitcoin ve Ethereum satın alabilirsiniz..

Daha büyük satın alımlar için, her iki platformda da standart doğrulama kontrollerinden geçmeniz gerekecektir. Bunlar sektörde oldukça normaldir ve fotoğraflı bir kimlik formu ile elektronik olarak yapılır..

Sunulan diğer özellikleri karşılaştırırken fark edeceğiniz büyük farklar ortaya çıkıyor

Coinmama, kendisini hızlı bir satın alma seçeneği olarak sunar, ancak yalnızca kredi veya banka kartı ile dijital para satın almanıza izin verir. Bu, Bitcoin veya Ethereum’u edindikten sonra Coinmama sitesinde yapabileceğiniz pek bir şey olmadığı anlamına gelir. Coinmama aracılığıyla satış veya ticaret yapamazsınız ve ayrıca sağlanan cüzdan olanakları yoktur. Bu, kripto para biriminizi satın almadan önce başka bir yerde güvenli bir depolama yöntemi seçmeniz gerektiği anlamına gelir..

Coinmama ekranı

Coinmama ile sadece seçtiğiniz ödeme yöntemiyle ödeme yaparsınız ve cüzdanınıza para gönderir. “Tamam harika, daha fazlasına ihtiyacınız var?” Diye düşünüyor olabilirsiniz Pekala, belki çok değil ama daha kapsamlı bir platform arıyorsanız, Coinbase daha uygun olabilir..

Başlangıç ​​olarak, Coinbase daha geniş bir satın alma seçeneği sunar. Kredi kartı ile birlikte Coinbase hesabınıza banka havalesi yapabilirsiniz. Bu, uygun hız veya daha düşük ücretler arasındaki mevcut seçenekleri dengeler. Güvenli cüzdan hizmetleri, bu satın alma seçeneklerini tamamlar, böylece paranızı tek bir Coinbase hesabında satın alabilir ve saklayabilirsiniz..

Coinbase yayının bir başka dizisi de, kripto para birimini site üzerinden geri satma yeteneğidir; bu, fonlarınızı takas etmenin veya “nakde çevirmenin” başlangıç ​​dostu bir yoludur. Elbette, bu noktada bunların etkin bir döviz bozdurma olduğunu bilmeniz gerekir, böylece oranlar açık piyasa fiyatı kadar avantajlı olmaz.

Coinbase ekranı

Görünüşe bakılırsa, Coinbase biraz daha göz korkutucu ve karmaşık görünebilir, ancak Coinmama’ya kıyasla tam bir kripto para birimi çözümü sunuyorlar. Coinmama, zaten başka bir yere gitmeye hazır bir cüzdanınız varsa işe yarayabilecek hızlı bir satın alma çözümü sunar..

Platformları kullanırken Coinbase, endüstrinin bir güç merkezi gibi hissederken, Coinmama bu ikisinin biraz ‘lite’ versiyonu gibi..

Müşteri desteği

Müşteri desteği, birçok şirketin bunu adreslenmemiş bir alan olarak bırakmasıyla sektörde hala bir çekişme kaynağıdır..

Her iki şirketin de telefonda bulunması özellikle kolay değildir, bu nedenle genellikle e-postaya daha iyi bağlı kalırsınız. Coinbase, e-posta yoluyla müşteri desteği sunar ve genellikle sorgunuzun niteliğine bağlı olarak 24-72 saat içinde oldukça duyarlıdır. Web siteleri, birkaç tanıtım kılavuzu ve önemli sorularınızın çoğunu yanıtlayan bir destek merkezi ile oldukça yararlıdır..

Coinmama, herhangi bir e-postayı 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyor ancak web sitesi desteği biraz hafif. Birçok kripto para birimi sitesi gibi, ürünlerini nasıl satın alacağınız konusunda size yol gösterirler, ancak daha sonra sorularınızı ve endişelerinizi giderecek çok az şey vardır..

Her İki Şirkete de Topluluk Güveniyor

Coinbase, kripto para dünyasında uzun süredir devam eden bir isim olmaya devam ediyor ve erken benimseyenler olarak itibarını pekiştirdi ve şimdi daha geniş kitlelere yayılmaya başlıyor. Brian Armstrong ve Fred Ehrsam, şirketi 2012 yazında kurdu ve başlangıçta daha profesyonel Bitcoin tüccarları için bir değişim sağlıyor..

Coinmama, NBV International s.r.o’nun bir mülkiyetidir. – New Bit Ventures Ltd’nin kardeş şirketi ve üs olarak Bratislava, Slovakya’yı kullanıyor. Coinmama hakkında büyük ayrıntılar bulmak biraz zor. Hızlı bir Google aramasında, birkaç “Coinmama Scam” tipi başlık görebilirsiniz. Görünüşte bunlar gergin ama mutlu müşteriler ve incelemeler (Coinmama’nın incelemesi dahil) yakında soruları ortadan kaldırıyor.

Güvenli

Güvenlik, herhangi bir büyük değişim platformunun temel bileşenidir. Coinbase endüstri lideri güvenlik, Coinmama ise bu kadar geniş bir alana gitmiyor.

Coinbase, kullanımı kolay hizmetini üst düzey güvenlik ile birleştiriyor. Çevrimdışı depolama yöntemlerini ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanırlar, yani hesabınıza yalnızca normal şifrenizle erişilemez..

Hesabınızda bir cüzdanda para tutmayacağınız için Coinmama’nın bu kadar sıkı bir güvenliğe ihtiyacı yoktur. Güvenilir güvenlik kullanıyorlar ve iyi bir üne sahipler. Özel bilgiler içeren sayfalarda 256-Bit SSL şifrelemenin aktif olarak kullanıldığını onaylayan Trust Guard ve Comodo güvenlik uzmanları var..

Coinmama şu anda iki faktörlü kimlik doğrulama sunmuyor. Birinin hesabınıza erişmesi biraz endişe vericidir, bu nedenle güçlü bir şifre seçtiğinizden emin olun. Bugünlerde finans kurumlarının iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanması gerektiği kesin..

Ücretler

Hem Coinbase hem de Coinmama, kredi kartı kullanımı sunuyor, ancak bunun bir bedeli var. Kredi kartı satın alımlarında ücret% 4’tür ve bu daha büyük Bitcoin satın alımları için oldukça fazla olabilir. Bankanızdan Coinbase hesabınıza% 1,49 ücret ile para yatırmanız önerilir..

Coinmama, kendi kabullerine göre, ücretler söz konusu olduğunda biraz daha ağırdır, ancak bu kolaylık için ödediğiniz bir bedeldir. Hızlı yemek teslimatı için daha fazla ödeme yapmaktan mutluluk duyuyoruz, neden Bitcoins olmasın? Bitcoin oranlarımızda gördüğünüz fiyata% 6,15’lik bir ücret dahildir. Piyasa oranındaki artış budur. Kredi / banka kartı işlemleri, ödeme yöntemini seçtikten sonra eklenen% 5’lik bir ücrettir..

Buradaki gerçek karşılaştırma Coinbase’in% 3.99 kart ücretine karşılık Coinmama’nın% 5 kart ücreti.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Coinbase, platformlarında Bitcoin, Litecoin ve Ethereum sağlama avantajına sahiptir. Güçlü dijital para birimlerinden oluşan bir portföy oluşturmak istiyorsanız, bu başlamak için oldukça sağlam bir temeldir.

Coinmama ise sadece Bitcoin ve Ethereum alımları sağlıyor. Sadece kendinize başlamak istiyorsanız, bu çok fazla sorun değil. Coinmama ile kendinizi belirli bir cüzdan sağlayıcısına bağlamıyorsunuz, böylece gerekirse ileride değiştirebilirsiniz.

Coinbase mi Coinmama mı: Son Düşünceler

Kripto para satın alma söz konusu olduğunda her iki platform için de geçerlilik ve güven vardır. Kredi kartıyla satın almak istiyorsanız daha büyük bir ücret olacak, ancak dediğim gibi rahatlık için ödediğiniz bedel bu.

Coinbase satın alma işleminizi yaptıktan sonra daha kapsamlı bir seçenektir ve bunları tutmak veya kullanmak için satın alsanız da, tüm büyük kripto para birimi işlemleriniz için mükemmel bir şekilde kullanabilirsiniz..

Coinmama teneke üzerinde yazan şeyi yapıyor. Bitcoin veya Ethereum’u hızlı ve kolay bir şekilde ele geçirebilir ve paranızı seçtiğiniz cüzdan çözümüne gönderebilirsiniz. Coinbase’e giriş ve çıkış yapmak yerine sert bir cüzdan kullanıyorsanız, bu daha iyi bir seçenek olabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me