Coinbase vs Gemini

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para satın almak için bir yer arayan yeni gelenler için seçenek sıkıntısı yoktur. Gemini ve Coinbase, en sık önerilen seçeneklerden ikisidir ve iyi bir nedenden ötürü. Bu “Coinbase vs Gemini” incelemesinde, hangisinin sizin için en iyisi olduğuna dair bilinçli bir karar verebilmeniz için size iki seçenek arasındaki farkları göstereceğiz.

Bu karşılaştırmanın kapsamı:

Coinbase vs Gemini: Temel Bilgiler

Kripto Para Satın Almanın İki Farklı Yolu

Bu sitelerin her ikisi de kripto para satın almak için kullanılabilirken, farklı çalışırlar..

Coinbase Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in kullanıcılarına satışını doğrudan kolaylaştırır. Onların sitesinden kripto para satın aldığınızda, satın alma işlemi sırasında belirli bir fiyat vardır. Düşünebilirsin Coinbase “kripto para perakende mağazası” olarak.

Kullanıcıların kripto para birimi satın alabilecekleri diğer sitelerin çoğu bir borsa olarak çalışır. Bir forex veya borsaya benzer şekilde çalışırlar.

Coinbase’in kripto para birimi satma sistemi birkaç önemli avantajla birlikte gelir:

 • Kullanıcılar, hesaplarını doğruladıktan sonra kredi ve banka kartlarıyla anında kripto para satın alabilirler. (Aşağıdaki doğrulama notuna bakın.)
 • Kullanıcılar, banka transferleri ile kripto para satın alırken satın alma fiyatını anında kilitleyebilir, ancak bu satın alma işlemleri için işlem süresi gerekir..

Bu avantajları göstermeye yardımcı olmak için size Coinbase’de kripto para satın alma adımlarını göstereceğiz, ardından geleneksel borsalarda kripto para birimi satın alma adımlarını göstereceğiz..

Coinbase’de Kredi Kartı ile Kripto Para Birimi Satın Alma

 1. Hesabınızı oluşturun ve doğrulayın.
 2. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i belirlenen fiyattan satın alın ve anında alın.

Banka Transferleri ile Kripto Para Birimi Satın Alma

 1. Hesabınızı oluşturun ve doğrulayın.
 2. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i belirlenen fiyattan satın alın.
 3. Satın aldığınız, üzerinde anlaşmaya varılan kripto para birimini birkaç günlük işlem süresinden sonra alacaksınız..


Banka Havalesi ile Coinbase Satın Alma İşlemi Tamamlandı

En Geleneksel Kripto Para Birimi Borsalarından Kripto Para Birimi Satın Alma

 1. Hesabınızı Oluşturun ve Doğrulayın.
 2. Normalde 1-5 iş günü süren banka havalesi yoluyla borsaya itibari para yatırın.
 3. Borsanın pazarına sipariş verin.
 4. Siparişiniz tamamlandığında kripto para biriminizi alırsınız.

Gördüğünüz gibi Coinbase, kredi kartıyla satın alırken kripto para biriminizi geleneksel borsalardan daha hızlı almanıza olanak tanıyabilir. Coinbase ayrıca fiyatınızı hemen, beklenmedik geleneksel borsalarda sabitlemenize olanak tanır.

ikizler burcu geleneksel borsalar ve Coinbase arasında ortada bir yere düşüyor. Gemini bir kripto para birimi borsası olsa da, kullanıcıların banka havaleleri yoluyla para yatırırken anında kripto para birimi ticareti yapmalarına izin veriyor. Diğer bir deyişle, depozitonuz tamamen işlenmeden önce ticarete başlayabilirsiniz. Ancak, depozitonuz tamamen işlenmeden kripto para biriminizi çekemezsiniz.

Gemini’de Banka Transferleri ile Kripto Para Birimi Satın Alma

 1. Hesabınızı oluşturun ve doğrulayın.
 2. Takas için anında hazır olacak itibari para birimini borsaya yatırın.
 3. Borsanın pazarına sipariş verin.
 4. Siparişiniz tamamlandığında kripto para biriminizi alırsınız.
 5. Banka havaleniz tamamen işlendikten sonra kripto para biriminizi geri çekebilirsiniz..

Gemini'de Bitcoin satın alın

Coinbase’in banka havalesi satın alma seçeneği gibi, bu işlem de fiyatınızı geleneksel borsalardan daha hızlı sabitlemenize olanak tanır.

* Doğrulama – Kullanıcıların fiat para birimleri (USD, EUR, GBP, vb.) Karşılığında kripto para satın almalarına izin veren saygın siteler, kullanıcıların kimliklerini doğrulamalarını gerektirir. Bu, bu şirketlerin faaliyet gösterdiği yasalara ve düzenleyici kurumlara uymak için gereklidir. Geleneksel bir hisse senedi aracılık hesabı oluştururken benzer bir doğrulamanın gerekli olacağını unutmayın..

Satın Alma Limitleri

Coinbase yeni kullanıcılar için sitelerinde sınırları açıkça tanımlamaz. Bunun yerine, limitler hesabın yaşına, satın alma geçmişine ve hesap doğrulamasına göre değişebilir. Kişisel sınırlarınız, hesabınızın doğrulama sayfasında gösterilecektir.

Coinbase Limitleri

Kişisel deneyimimize göre, banka havalesi limitleri hızlı bir şekilde haftada 5.000 $ ‘a, kredi kartı limitleri ise başlangıçta haftada sadece 60 $ olarak belirlendi..

ikizler burcu banka havaleleri için önceden tanımlanmış satın alma limiti var, günlük 500 $.

Hemen 500 $ ‘dan fazla bir fiyata kilitlemek istiyorsanız, Coinbase büyük olasılıkla size daha fazla limit sağlayacaktır.

Her iki site de daha büyük meblağlar yatırmak isteyen kullanıcılar için banka havalesi sunar, ancak başvurmanız veya onlarla doğrudan iletişim kurmanız gerekebilir.

İki Güvenilir Şirket

Her iki şirket de ABD dışındadır ve ABD müşterilerine hizmet vermektedir. Bu, her iki şirketin de çeşitli ABD hükümeti ve düzenleyici kurumlar tarafından düzenlendiği anlamına gelir..

Coinbase 2012 yılında piyasaya sürüldü. Bu süre içinde 8 milyondan fazla müşteriye hizmet verdiler ve 20 milyar doların üzerinde dijital para biriminin takas edilmesine yardımcı oldular. Ayrıca Alexis Ohanian (Reddit Kurucu Ortağı), Blockchain Capital, Bank of Tokyo ve diğer çeşitli güvenilir yatırımcılardan yatırım aldılar..

ikizler burcu 2015 yılında piyasaya sürüldü ve Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından kuruldu. Coinbase kadar uzun süredir ortalıkta olmasalar da, toplulukta hızla büyük bir itibar oluşturdular. Sürekli olarak tüm borsaların en büyük günlük Bitcoin ticaret hacmine sahipler.

Fon Güvenliği

Her iki site de müşteri fonlarını şirketin operasyonel fonlarından ayırır. Ek olarak, her iki site de kripto para birimi fonlarını güvence altına almak için sektördeki en iyi uygulamaları takip ediyor. Kripto para birimi fonlarının çoğu, güvenli çevrimdışı soğuk depolama cüzdanlarında saklanır.

Müşteri desteği

Müşteri desteği, birçok kripto para birimi şirketini rahatsız eden bir sorun olsa da, Coinbase ve Gemini bu departmanda oldukça iyi bir iş çıkarıyor..

Coinbase müşteri desteği e-posta yoluyla ele alınır. Kişisel deneyimimize göre, her zaman 24-48 saat içinde yanıtlar aldık. Çevrimiçi forumlardan gelen raporların çoğu bunu yineliyor, ancak 24-72 saat daha doğru bir zaman dilimi olabilir.

ikizler burcu müşteri desteğini e-posta yoluyla da yönetir. Yanıt süreleri Coinbase’e çok benziyor.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Coinbase kullanıcıların Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alıp satmasına izin verir.

ikizler burcu yalnızca Bitcoin ve Ethereum için ticareti destekler.

Ücretler

Amacınız ücretlerden mümkün olduğunca tasarruf etmekse, Gemini en iyi seçeneğinizdir..

ikizler burcu para yatırma veya çekme için ücret almaz ve ticaret için yalnızca% 25 veya daha az ücret alır.

Coinbase banka havalesi satın alımları için yaklaşık% 1,49 ve kredi / banka kartı satın alımları için% 3,99.

Coinbase vs Gemini: Hangisi daha iyi?

Her iki site de güvenilir ve güvenli olduğundan, Coinbase Gemini karşılaştırması tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Hızlı bir şekilde kripto para satın almak istiyorsanız veya bir kredi kartı kullanmak istiyorsanız, Coinbase sizin için bir seçenektir.

Ücretlerden en fazla tasarruf etmek istiyorsanız, Gemini en iyi seçenektir.

Daha Fazla Coinbase Karşılaştırması

 • Coinbase vs GDAX
 • Coinbase vs Kraken
 • Coinbase ve Bittrex
 • Coinbase ve XAPO

Daha Fazla Gemini Karşılaştırması

 • İkizler ve GDAX
 • Gemini – Kraken

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me