Crypto Facebook – Bilmeniz Gerekenler

Popüler sosyal medya platformu Facebook, kripto topluluğundakiler arasında şaşkınlık yaratmaya devam ediyor. Facebook, bir milyardan fazla kayıtlı kullanıcısı ile dünyanın en büyük sosyal medya platformudur. Ve birçok analist, kripto Facebook’u büyük ölçekli benimseme yolunda önemli bir adım olarak görüyor. Platform, dijital sektörde aşırı bir etkiye sahiptir ve küresel ağları, merkezi olmayan ekonomiye önemli bir katkı olabilir..

Şirketin yeni kripto yanlısı duruşu, merkezi olmayan ekonomiye çok ihtiyaç duyulan bir destek verebilir. Sosyal medya devi, bir kripto para biriminin gelişimi konusunda sessiz kalmaya devam ediyor, ancak yeni bir blok zinciri araştırma grubunun oluşturulması da dahil olmak üzere blok zinciri teknolojisini açıkça benimsemiş durumda..

Facebook

Kaliforniya merkezli Facebook, 2004 yılında pazara girdi. Şirket, birkaç çalışanı olan küçük bir operasyondan hızla dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline geldi. Facebook şu anda 27.000’den fazla kişiyi çalıştırıyor ve Nasdaq’da (GS; FB) halka açık olarak işlem görüyor. Yakın zamana kadar birçok büyük teknoloji firmasının kripto duruşunu belirlemek zordu ve Facebook geçmişte karışık kripto açıklamaları yapmıştı. Facebook’un Ocak ayında tüm kripto reklamlarını yasaklamaktan bu haftanın başlarında bir blok zinciri araştırma grubu kurma planlarını duyurmaya nasıl geçtiğini gözden geçirelim..

Businessbundit.com aracılığıyla Facebook Office

Businessbundit.com aracılığıyla Facebook Office

Kripto Facebook

Bir kripto Facebook, önümüzdeki aylarda milyarlarca insanı kripto para birimleri ile tanıştırabilir, çünkü şirketin tartışmalı CEO’su Mark Zuckerberg, blockchain teknolojisi konusunda ciddileşiyor gibi görünüyor. Yeni bildiri FOX şirketi tarafından Facebook yöneticisinin David Marcus Platforma blockchain entegrasyonunu araştırmaya adanmış yeni bir ekip kurmak için Facebook messenger uygulama ekibinden ayrılıyordu.

Marcus, mesajlaşma uygulaması programının çok faydalı olduğunu açıkladığı bir Facebook gönderisinde bu hareketi doğruladı, ancak artık “yeni bir meydan okuma” ya geçmeye hazır. Hareket, Facebook’un Şubat ayındaki duruşunun tersine çevrildi ve yöneticinin platformun “yakın zamanda kripto ekleme niyeti olmadığını” belirtti. Hatta kripto ödemelerinin o sırada Facebook ile kullanım için çok pahalı ve yavaş olduğunu açıklamaya devam etti..

Facebook’un blockchain planları hakkında soru sorulduğunda Marcus, Facebook’un yalnızca bir kripto geliştirme alanı üzerinde çalışmadığını açıkladı. Platform artık blok zinciri entegrasyonunun birden fazla sektördeki potansiyel avantajlarını kabul ediyor. Facebook yöneticileri, dünyanın en büyük sosyal medya platformunun gelecekte kendi kripto para birimini oluşturmayı planlayıp planlamadığı sorulduğunda basitçe şunları söyledi:

“Şu anda paylaşacak başka bir şeyimiz yok.”

Erken bir Bitcoin yatırımcısı olan Marcus, kripto pazarını anlıyor ve bu nedenle Facebook’u dijital ekonomiye yönlendirmek için mükemmel bir seçim. Geçen yılın Aralık ayında, Marcus Coinbase’in yönetim kurulu üyesi oldu. Coinbase, Kuzey Amerika’daki en büyük kripto borsasıdır.

Pek çok kişi Marcus’un Coinbase’in yönetim kuruluna katılma kararını Facebook’un gelecekteki blok zinciri niyetlerinin güçlü bir işareti olarak gördü..

Kripto Facebook Spekülasyonu


CNBC bildirildi Mayıs ayında kurumsal bir değişiklik, kripto Facebook umudu için kapıları yeniden açtı. Kripto topluluğundan konuyla ilgili olarak karışık sonuçlar geldi ve çoğu gönderi hareketi olarak görüyor pozitif.

Popüler haber kaynağı Cheddar da bildirildi 11 Mayıs’ta, Facebook gerçekten de yerel bir token – Facecoin yapmaya çalışıyor. Anonim kaynaklara atıfta bulunan yayın, Facebook blockchain araştırmasının en az bir yıl öncesine gittiğini buldu. Rapor ayrıca Morgan Beller, Facebook’un kurumsal geliştirme ekibinin bir üyesi, son birkaç ayı gizlice olası entegrasyon senaryolarını araştırarak geçirdi.

Kripto Facebook Reklam Yasağı

Ocak ayında Facebook, daha sonra Google tarafından benimsenen bir kripto para birimi reklam yasağı başlattı. Her iki firma da yasakların arkasındaki motivasyon olarak piyasanın denetimsiz ve spekülatif doğasını gösterdi. Facebook yöneticileri, birçok İlk Para Teklifinin (ICO) dolandırıcılık olduğunu iddia eden kullanıcıların ve hükümet yetkililerinin artan tepkisine yanıt veriyordu..

Hem şirket hem de hükümet yetkilileri, bir dizi ICO dolandırıcılığının yatırımcıları milyarlarca dolar almasının ardından, son aylarda ICO’ların üzerindeki baskıyı artırdı. Bir çalışma yayınlandı Statis Group LLC, 2017’de ICO’ların yüzde sekseninin dolandırıcılık olduğunu iddia ediyor.

Facebook Reklam Politikası Güncellemesi

Facebook Reklam Politikası Güncellemesi

Crypto Facebook Reklam Restorasyonu

Haziran ayında Facebook yöneticileri reklam yasağını kaldırmaya karar verdi. Blockchain firmaları artık Facebook’ta reklam verebilir, ancak önce onay almaları gerekir. İlgili tüm taraflar bir doldurmalıdır uygulama Lisans bilgilerini içeren ve halka açık şirketler durumlarını açıklamalıdır. ICO reklamları hala platformdan yasaklandı.

Crypto Facebook Değişiklikleri

Facebook’un ürün müdürü Rob Leathern bu hafta şirketler arası bir gönderi yaptı ve ek ayarlamalar yapmadan önce bu değişikliklerin sonuçlarını inceleme ihtiyacını açıkladı. Önceki yasağın yanlışlıkla birçok meşru işletmenin Facebook’ta reklam yayınlamasını nasıl engellediğini ve yeni protokolün bu şirketlerin Facebook reklam ağına yeniden katılmasına nasıl izin vermesi gerektiğini açıkladı..

Reklam, Facebook’un ana gelir kaynağıdır. Bu nedenle, büyüyen bir iş sektörünü, böyle bir blok zinciri tamamen kısıtlamak, iş açısından bakıldığında pek bir anlam ifade etmiyor. Artık ilgilenen tarafların Facebook’un küresel pazarından yararlanmak için kullanabilecekleri bir yol var.

Google Hayır Derken Facebook Kripto’ya Açılıyor

Facebook yasağını gevşetiyor gibi görünüyor, aynı zamanda Google tamamen kendi yasalarını başlatıyor. Bu zamanlamanın bazı nedenleri olabilir. Hem Google hem de Facebook, reklam geliri için rekabet ediyor. Facebook’un tersine çevrilmesi artık platformu blockchain topluluğu için önde gelen bir reklam alanı olarak yerleştiriyor. Google, reklam yasağını henüz geri almadı, bu da önemli reklam fonlarını Facebook’un yeni programına aktarabilir.

Bir Kripto Facebook Geleceği

Kripto analistleri, Facebook veya Amazon gibi büyük bir şirket kripto para birimlerini platformlarına entegre etmeye başladığında ne olacağını varsaydılar. Bu mega sitelerin milyarlarca kullanıcısı var ve eğer kullanıcı gruplarının sadece küçük bir yüzdesi kripto pazara katılırsa, etki uzayda büyük bir artış olur. Artık Facebook önümüzdeki aylarda tüm blok zinciri özlemlerini açıkladığında bu soruların kendilerine cevap vereceği görülüyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map