Cryptocurrency’te Bu Hafta – 30 Mart 2018

Ayılar Kasabaya Geri Döndü

Kripto para piyasası bu hafta daha da resesyona girdi. 258 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile düştü % 20 Bu hafta taşıdığı 320 milyar dolar değerinden. Bu, 24 Kasım 2017’den bu yana tüm pazarın en düşük seviyesidir..

Evet, saati geri aldık ve fiyatları 2017 seviyelerine geri çevirdik. Bu değerlemenin geçen yıl yükselişte olması çok kötü – şimdi sadece piyasadaki meteorik yükselişin akşamdan kalması. Dört ayın en düşük seviyelerinde olmak her zaman iyi bir his olmasa da, belki de bu en son ani düşüş bize dibe yaklaştığımızı söylüyor. Ama henüz ormanın dışına çıkmadık.

Bitcoin: Pazarın kendi hareketlerini neredeyse yansıtan büyükbaba Bitcoin düştü % 21 Haftada mütevazı bir 8.600 $ ‘dan daha da mütevazı bir 6.720 $’ a düşerek.

Ethereum: Ethereum daha da kötüleşiyor. 377 $ ‘dan ikinci en popüler kripto para birimi düştü % 28 haftanın başında 528 dolarlık satış fiyatından yedi günlük süre boyunca.

Ripple: Listemizdeki üç numara normalden daha iyi performans gösteriyor. Eh, göreceli daha iyi, burada, hala aşağı olduğu için % 21 0,64 ABD dolarından 0,50 ABD doları seviyesinde, ancak diğer ayı haftalarında olduğu gibi gruptaki en büyük fiyat düşüşünü kaydetmedi

kripto para birimi piyasa bilgileri 30 mart

Yurtiçi Haberler

2018 Balinaların “Tüm Cehennemden Kurtulduğu” Yıl Olacak: Kripto yatırım uygulaması Abra’nın CEO’su Bill Barhydt, batılı kurumsal paranın kripto varlıklarını keşfetmeye başlamasıyla kripto para dünyasında “her şeyin gevşeyeceğini” tahmin ediyor. “Serbest yatırım fonlarıyla, yüksek net değerli bireylerle, hatta emtia spekülatörleriyle konuşuyorum. Kripto piyasalarındaki oynaklığa bakıyorlar ve bunu büyük bir fırsat olarak görüyorlar ”dedi Barhydt. Bununla birlikte, CEO sanal para biriminde yükselmeye devam ediyor.

Fiyatlar Düşerken Kripto İşlerinin Aranması Düşüyor: İstihdam arama motoru Indeed’e göre, kripto para fiyatlarının düşmesine paralel olarak kripto ile ilgili iş aramaları da azaldı. “Geçen yıl Indeed’de kripto para birimi işlerine olan ilgi güçlü bir şekilde arttı. Ancak şirket, son aylarda bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları dalgalı ve (bazı durumlarda) düşüyor ”dedi. “Bitcoin ve kripto para birimi işleri için Indeed’e iş arayanların ilgisi de düştü.” Kripto para birimi ve bitcoin iş aramaları azalmış olsa da, blockchain ile ilgili aramalar sabit kalıyor.

OmiseGo, Mülteci Hayır Kurumuna 1 Milyon Dolar Bağışladı: Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin ve bir fintech girişimi olan OmiseGo, son derece fakirlere koşulsuz hibe sağlamaya adanmış bir hayır kurumu olan GiveDirectly’ye yakın zamanda 1 milyon dolar bağışladı. Bağış, Uganda’da 12.000’den fazla mülteci hanesine ticari büyümeyi ve diğer fırsatları kolaylaştırmak için bir hibe sağlayacak yeni bir kampanyaya gitmeye hazırlanıyor..

OmiseGo Hayır Kurumu

Kripto Faaliyetlerini Bildirmek Bir Zorunluluktur, ABD Vadeli İşlemleri Kendi Kendini Düzenleyicisi Diyor: ABD Ulusal Vadeli İşlemler Birliği, kripto para birimi veya kripto para birimi türevlerinde ticaret yapan, tavsiyede bulunan veya emir isteyen CPO’ların, CTA’ların ve IB’lerin tüm kripto para birimi faaliyetlerini bildirmeleri gerektiğini hatırlattı. SRO, “Bu devam eden bir yükümlülük” dedi. Hatırlatma, bildirilerin geçen yılın Aralık ayında ele alınmasından birkaç ay sonra geliyor..

Siber Güvenlik Firması HackerOne, Eski ABD Adalet Bakanlığı Savcısını / Kripto Uzmanını İşe Aldı: “Hata ödülü” programlarıyla tanınan HackerOne, kripto para birimi profilini ekibine yeni bir ekleme olan Kathryn Haun ile güçlendiriyor. Eski bir ABD Adalet Bakanlığı savcısı ve Coinbase’in şu anki yönetim kurulu üyesi olan Haun, uyuşturucu pazarı Silk Road ve BTC-e ile bağlantılı rakamların yargılanmasında da parmağı vardı. HackerOne’da, bir yandan teknoloji uzmanları ve geliştiriciler, diğer yandan politika yapıcılar arasındaki iletişim boşluklarının kapatılmasına yardımcı olmayı planlıyor..

Ford Patent, Araçlar Arası Kripto İşlemlerini Hayal Ediyor: Trafikte ödeme yapmak bir gerçek olabilir. Ford Motor Company, otomobillerin birbirleriyle iletişim kurmasını ve hatta geçiş ve tercihleri ​​satın almak için işlem yardımı olarak jeton para birimini kullanmasını içeren yeni bir patent aldı. “CMMP sistemi, ticari araçların ve tüketicilerin araçlarının kripto para birimlerinin ticaret birimlerini kabul ettiği, bireysel token tabanlı işlemlerle çalışır”, diye okur patent.

Ford Kripto

Siber Güvenlik Firması Gizli Kripto Madenciliğini Etkileyen Müşterileri Buldu: Siber güvenlik firması Darktrace, yaklaşık 1.000 müşterisinin ağlarında gizli kripto madenciliği tespit etti. Bir vakada, bir Avrupa bankasının haydut bir çalışanının, içindeki şaşırtıcı trafik modellerini bulduktan sonra döşeme tahtalarının altında bir “kripto madenciliği yan işi” kurduğunu buldular. Firma, veri ihlallerini keşfetmek ve bunlara yanıt vermek için yapay zeka kullanma konusunda uzmanlaşmıştır..

Twitter Crypto Ad Band-wagon’a Katılıyor: Facebook ve Google gibi diğer sosyal medya platformlarına uyan Twitter, kripto para birimi reklamlarını yasaklamaya başladı. Şirket, “Twitter topluluğunun güvenliğini sağlamaya kararlıyız” diyor. “Bu yeni politika kapsamında, İlk Para Tekliflerinin (ICO’lar) ve token satışlarının reklamları dünya çapında yasaklanacak.” Twitter’ın yeni politikaları, dolandırıcılık ve aldatma fırsatlarını caydırmak için tasarlanmıştır.

CoinCentral’daki Yenilikler?

Riot Blockchain ($ RIOT) nedir ?: Yalnızca bitcoin ve blockchain tabanlı şirketlere odaklanan ilk NASDAQ şirketi olan Riot Blockchain Inc.’e ($ RIOT) bir bakış.

Piyasaların Sizi Kandırmasına İzin Vermeyin: Bulls Çıldırıyor: Günümüz piyasalarındaki düşüş eğiliminin sizi hala kızgın yatırım dünyasından uzaklaştırmasına izin vermeyin. Yalnızca 2017 yılında, risk sermayedarları ve diğer yatırımcılar sektöre 1,06 milyar dolar yatırdı.

Bitfract, Özel Beta Sürümünü Duyurdu: Normalde portföyünüzü yeniden dengelemek yorucu ve pahalı bir süreç olabilir. Ticaret stratejiniz dengeli bir portföy tutmayı içeriyorsa, bu aracı yararlı bulabilirsiniz..

Çok Uluslu Kripto Kuruluşu, Reklam Yasağı için Teknoloji Şirketlerine Dava Açacak: Bir kripto para birimi ve blok zinciri kuruluşlarından oluşan bir koalisyon, büyük teknolojinin kripto ile ilgili reklamları son zamanlarda yasaklamasına izin vermeyecek. Kim yargılayacak?

AST nedir ?: AST veya AirSwap Token, AirSwap merkezi olmayan değişimin üyelik belirtecidir. AirSwap çalışanları, merkezi olmayan değişimlerinin (veya DEX) mevcut yinelemesini AirSwap Token Trader olarak adlandırıyor.

Dijital Sanat Nasıl Satın Alınır: Rare Pepes’tan Anime’ye, blockchain ve teknoloji, sanat olarak düşündüğümüz şeyi ve modern çağda sanatı nasıl paylaştığımızı genişletiyor.

Gnosis (GNO) nedir ?: Ethereum ağında merkezi olmayan bir uygulama (dapp) olarak oluşturulmuş bir tahmin pazarı platformu olan Gnosis ile ilgili bu başlangıç ​​kılavuzuna göz atın.

Europol, Cryptocurrency ile 1 Milyar € Aklamadan Sorumlu Siber Suç Kralı Pinini Yakaladı: Bu haftanın başlarında, Avrupa Birliği’nin önde gelen yasa uygulama kurumu Europol, kısa süre önce dünya çapında 100’den fazla finans kuruluşundan 1 milyar € ‘dan fazla çalmaktan sorumlu bilgisayar korsanlığı grubunun elebaşını yakaladı..

IAMA Coin nedir ?: Kevin Abosch’un hem fiziksel hem de dijital sanat eserlerinin bir koleksiyonu olan IAMA (veya madeni parayım) hakkında daha fazla bilgi edinin.

Litepay Kapandıkça Tartışma Sona Eriyor: Litecoin Vakfı tarafından bu hafta yayınlanan bir blog gönderisine göre, Litepay CEO’su Kenneth Asare, şirketi satmaya hazırlık olarak tüm operasyonlarını durduruyor..

En İyi Altı Blockchain Sanat Projesi: Bu yazıda, en popüler altı blockchain sanat projesine ve bunların arkasındaki sanatçıların çalışmalarında blockchain teknolojisini nasıl kullandıklarına bir göz atacağız..

Cryptocurrency Reklam Yasağı: Teknolojinin en büyük şirketlerinden bazılarının neden platformlarında kripto para birimiyle ilgili reklamcılığa karşı bir mücadeleye liderlik ettiklerini öğrenin..

Blockchain’in Sahte Haberlere Karşı Mücadelesi: Artan iletişim kolaylığıyla birlikte, sahte haberler ve yanlış haberler artık her zamankinden daha hızlı yayılıyor. Blockchain’in bu sinir bozucu eğilimi nasıl döndürmeye çalıştığını öğrenin.

Pura nedir ?: Her kripto para birimi dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalıştığını iddia etse de, Pura tam olarak bunu yapmak için her blok ödülünün% 10’unu ayırıyor.

Anime Coin (ANI) Nedir ?: Kullanıcıların blok zincirinde anime ile ilgili dijital öğeleri yayınlaması ve imzalaması, tutması ve takas etmesi için bir platform sunan bir proje olan Anime Coin hakkında daha fazla bilgi edinin..

Neden Bu Kadar Çok ICO Başarısız ?: ICO’lar ölmedi. Gerçek şu ki, genel piyasa yutturmaca nedeniyle 2017’de ve 2018’in başında ortaya çıkan birçok ICO var ve birçoğunun kalıcı bir stratejisi yok.

Binance Malta’ya Taşınıyor: Dünyanın en popüler kripto para borsası Binance, Malta’ya taşınıyor.

Uluslararası Haberler

Belarus, Kripto ile İlgili Tüm İşletmeleri Yasallaştırıyor: Blockchain inovasyonunda küresel bir lider olma çabasıyla, küçük Belarus ülkesi, esasen kripto endüstrisini yasallaştıran düzenlemeleri yürürlüğe koydu. Başkan Alexander Lukashenko tarafından imzalanan Kararname №8, vergi indirimleri (madencilik karları için vergi olmaması gibi), vize muafiyetleri ve blok zinciri şirketlerini çekmek için diğer teşvikler sunuyor.

İngiltere’nin Mali Düzenleme Kurumu Olası Dolandırıcılık Uyarıyor: Rapora göre, “Bu firmanın bizim iznimiz olmadan İngiltere’de finansal hizmetler veya ürünler sağladığına inanıyoruz. Bu yetkisiz firma ile uğraşmak konusunda neden özellikle dikkatli olmanız gerektiğini ve kendinizi dolandırıcılardan nasıl koruyacağınızı öğrenin. ” Bulgaristan dışında kalan Olsson Capital’in kripto ticareti hizmetleriyle İngiliz yatırımcıları hedeflediği söyleniyor..

Kripto hack

Japonya’daki İki İşlem Platformu Düzenlemelerin Ortasında Kapanacak: Tokyo GateWay ve Fukuoka merkezli Mr. Exchange, düzenleyiciler kontrollerini sıkılaştırdıkça kapatılacak en son Japon borsalarından ikisi. Ocak ayında 500 milyon dolarlık NEM hırsızlığının ardından, sektördeki artan gözetim, borsalara FSA’ya kaydolmaları ve nispeten zayıf güvenliklerini iyileştirmeleri için baskı uyguladı. Kapandıktan sonra, iki borsanın tüm yatırımcı fonlarını iade etmesi gerekir.

Güney Kore, 2019’a kadar Kripto Ödeme Seçeneklerine Sahip Olabilir: Genel olarak teknolojiye olan sevgileriyle tanınan Güney Koreli tüketiciler, yakında kriptolarını 8.000’den fazla perakende mağazasında harcayabilecek. Dijital ödeme sağlayıcısı Korea Pay ile birlikte çalışan büyük borsa Bithumb, yakında kripto cüzdanlarını kullanarak ödeme yapmak isteyen müşterileri için bir ödeme çözümleri hizmeti sunacağını duyurdu. Kafelerden mum dükkanlarına kadar her tür ve büyüklükteki işletmenin sanal para devrimine katılması bekleniyor.

Danimarka’nın En Büyük Bankası Kriptoyu Ticarete Çok Riskli Görüyor: Raporda Danske bankası, “kripto para birimlerine karşı olumsuz bir pozisyonumuz var ve müşterilerimize sahaya yatırım yapmaktan kaçınmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.” Yüksek volatilite, şeffaflık eksikliği ve genel olarak tüketici korumasının olmaması nedeniyle banka, müşterilerinin borsada işlem gören banknotlar gibi kripto ile ilgili finansal araçları satın alma seçeneğini reddetti. Bununla birlikte, müşteriler kripto para birimi satın almak için Danske kredi kartlarını kullanmaya devam edebilir..

Kripto Bankası

Çin Merkez Bankası, Kripto’nun Ulusal Para Birimi’ni Tehdit Ettiğini Düşünüyor: Çin’in parasal altın ve gümüş başarılarını vurgulayan bir toplantıda, Çin Halk Bankası “dijital ekonominin gelişimi” dahil olmak üzere Çin yuanına yönelik olası riskleri ele aldı. Bankanın başkan yardımcısı Fan Yifei, bankaların dijital para araştırma ve geliştirmedeki artışını kutlarken, en önemli önceliklerinden birinin yuanı sıkı politikalarla sanal para birimlerinden korumak olduğunu vurguladı..

Kanada Borç Verme Kurumu Müşterilerin Kriptoya Yatırım Yapmasını Yasakladı: Borç veren kurum Bank of Montreal (BMO) 28 Mart’ta müşterilerinin artık kripto para birimi ticaret platformlarında kredi, borç ve çevrimiçi ödeme yapamayacağını duyurdu. Bankaya göre, “bu karar, kripto para birimlerinin değişken doğası ve müşterilerimizin ve bankanın güvenliğini daha iyi korumak için verildi.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me