DigixDAO nedir?

DigixDAO, gerçek altın külçeleri ile desteklenen yeni bir kripto para birimi oluşturmayı planlıyor. DigixDAO, Digix Küresel Ekosisteminin nasıl büyütüleceğine dair kararlar veren merkezi olmayan bir katılımcı grubu olan Digix Merkezi Olmayan Otonom Organizasyondur. Katılımcılar DGD jetonlarını “ilk crowdsale Ethereum Blockchain’de. ”

DGD token sahipleri, DigixDAO’ya sunulan tekliflerle ilgili kararlar alacaklardır. Digix’in büyümesinde oy verme ve karar verme için bir ödül olarak, DGD sahipleri, 1 gram altını temsil eden bir jeton olan DGX ile ilgili ödüller alırlar. Altının tokenleştirilmesi, kripto para birimi alanında istikrar ve değer deposu sağlamayı amaçlamaktadır. Bitcoin genellikle dijital altın olarak adlandırılır, ancak bu kılavuzda, DigixDAO’nun gerçek altın sahipliğinizi nasıl dijitalleştirdiğini inceleyeceğiz.

DigixDAO logosu

Varlığın Kanıtı

Digix, 1 gram altını temsil eden DGX jetonlarını dağıtmak için Varlık Kanıtı (PoA) kullanır. Süreç, Ethereum blok zincirinde bir varlığın sahipliğini kaydetmeyi ve PoA Varlık Kartları. “Varlık kartları, gözetim zincirindeki varlıklardan sıralı dijital imzalar, yani Satıcı, Sorumlu, Denetçi, kalıcı kayıt için InterPlanetary Dosya Sistemine sağlanan ve yüklenen satın alma kanıtı ve saklama makbuzları ile daha da doğrulanır. ”

SATICI, ValueMax Singapore, London Bullion Market Associate sertifikalı külçe altın külçeler satan halka açık bir şirkettir.

Bağımsız Denetçi, Bureau Veritas Inspectorate, her çeyrekte altının kalitesini ve miktarını kontrol eder.

Katılan Saklama Kasası, Güvenli Ev, Singapur’da yer almaktadır. Kasaları 30 tona kadar altın depolayabilir, ancak gelecekte Digix, yasal yedeklilik için dünya çapında daha fazla kasa açmaya çalışacaktır..

Güvenli ev

Ethereum blok zincirinde depolanan Varlık Kanıtı Kartları toplamda şunları içerir:

  • Kart oluşturma zaman damgası
  • Külçe altın SKU’su
  • Çubuk seri numarası
  • Gözetim zinciri dijital imzaları (Satıcı, Sorumlu, Denetçi)
  • Satın alma fişi
  • Denetim belgeleri
  • Depo makbuzu
  • Ödenmesi gereken Depolama Ücretleri

DGX Jetonları

Artık altının nasıl güvence altına alındığını bildiğimize göre, DGX jetonlarını yapma zamanı. DGX jetonları, PoA kartlarını alan ve her gram altın için DGX jetonları oluşturan akıllı bir sözleşme ile oluşturulur. Örneğin, akıllı sözleşmeye 100g’lık bir PoA kartı gönderilirse, 100 DGX jetonu oluşturulur ve bir Ethereum cüzdanına gönderilir. Bu, Digix’in kısmi rezervlerle uğraşmadığı anlamına gelir. Her DGX jetonu her zaman 1 gram altını temsil eder ve 0.001 g’a bölünebilir.

DGX jetonları, altının depolanması ve güvence altına alınmasıyla ilgili iki ücret grubu ile birlikte gelir. DGX’i bir Ethereum cüzdanı ile aktarırken yıllık% 0,60 olan bir demuraj ücreti ve ayrıca% 0,13 işlem ücreti vardır. Ancak Digix, depolama ücretlerini sallamak operasyonun ilk yılında.

DGX ücretlerinin DGD sahiplerine nasıl aktarıldığını daha sonra tartışacağız.

DGX jetonları oluşturmak için PoA kartlarını kullanmak yerine, ters işlem de mevcuttur. DGX jetonlarını PoA kartlarına yeniden kullanmak ve ardından fiziksel altın külçeleri size 1 DGX jetonuna mal olacak. İddia ettiğiniz külçe altın da 100 gramın katı olmalıdır ve külçenizi şahsen almayı veya ülkeye bağlı olarak size göndermeyi seçebilirsiniz..

DGX tokenleri, DigixDAO’nun temel noktasıdır ve iki sorunu çözmeyi amaçlar. Altın varlıklarına sahip olmayı ve tasfiye etmeyi daha kolay ve ucuz hale getirirken, aynı zamanda kripto para birimlerine çok ihtiyaç duyulan istikrarı sağlamak istiyorlar. Henüz satın alınamazken, DGX tokenlerinin 2018’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor..

DGX Jetonu

DGD Jetonları

DGD sahipleri, DigixDAO fonlarının nasıl tahsis edileceği konusunda oy verebilir. DGD token sahipleri “aktif yönetimsel kararlar DigixDAO’ya gönderilen tüm tekliflere. ”

Ancak, proje tekliflerini inceleyen ve onaylayan DGD sahiplerinin ödülleri konusunda bazı karışıklıklar var. Digix Global SSS “her jeton sizi orantılı bir paylaşımla ödüllendirir DigixDAO’nun DGX altın jetonlarıyla ifade edilen Digix Gold işlem ücreti. “

Ayrıca “indirim yapısının bir parçası olarak tazminat ücretleri DGD jeton sahiplerine. “

SSS ayrıca “tekliflere katılım için DGX jetonlarıyla bir ödül olacak” diyor.

Ancak, Şubat 2018’de Digix ekibi, Orta “DGD’nin” pasif gelir “veya” temettü “,” DGX ticareti yapılan komisyonun kar hakları “sağlamadığını daha da vurgulamak istiyoruz.”

Gönderide bunun yerine “DGX indirimleri veya iadeleri” gibi Digix ödülleri alabileceğinizden bahsediliyor.

DGX elde etmek açısından indirimlerin ne kadar değerinde olacağı şu anda belirsiz. Açık olan şey, ödüllerin ne olduğuna bakılmaksızın, pasif olarak alınmadıkları ve üç ayda bir talep edilmesi gerektiğidir. DGX tokenleri piyasaya sürüldükten sonra, DGD sahiplerinin DGD yönetiminde oy kullanmaya nasıl başlayabilecekleri ve ödüllerini nasıl alabilecekleri hakkında daha fazla bilgi olacak..

Tarih

Digix Aralık 2014’te Singapur’da kuruldu ve DGD kitle satışı 30 Mart 2016’da gerçekleşti. Bu, Ethereum ağında barındırılan ilk kitle satışı ve büyük Dağıtılmış Otonom Organizasyondu. Satış, 30 gün sürmeyi hedefliyordu, ancak 5.5 milyon dolarlık sabit sınırını sadece 12 saatte karşıladı, 1.7 milyon DGD token sattı ve Digix ekibi için 300.000 ayırdı.. 15.000 USD’den fazla gönderen rehin Değerli Ether, DigixDAO’ya teklif sunmalarına olanak tanıyan özel bir rozet aldı.

Daha iyisi ya da daha kötüsü, DAO kelimesini gördüğünüzde, hacklemeyi düşünebilirsiniz. Temmuz 2017’de 4000’den fazla DGD gerçekten çalıntı crowdsale akıllı sözleşmesindeki bir güvenlik açığı nedeniyle. Hata sonunda düzeltildi ve belirteçler etkilenen 35 adrese geri ödendi.

2018’de Digix, DGX jetonu şeklinde jetonize edilmiş altının piyasaya sürülmesiyle tarihinde kritik bir ana yaklaşıyor. Kripto para biriminde en güvenilir sabit madeni para olma yarışı var ve Digix kurucusu dedi, “eğer biri daha uzun bir süre boyunca tahmin yapacak olsaydı, jeopolitik ve ekonomik risklere karşı bir önlem olarak altının istikrarı tartışılmaz.”

Digix Global Ekibi

Digix Singapur merkezli ekip üç kurucu tarafından yönetiliyor: Kai C. Chng, Anthony Eufemio ve Shaun Djie. Kai C. Chng, NYU İşletme Fakültesi mezunudur ve HSBC’nin eski bir tüccarıdır. Blockchain teknolojisine olan güçlü inancı nedeniyle iş alım satım menkul kıymetlerini bıraktı. Anthony Eufemio, USC Viterbi’den mezun oldu ve 18 yıldan fazla bir süredir yazılım geliştirmede çalıştı. Shaun Djie, “Asya’daki en büyük Ethereum Meetup grubunun baş koordinatörü” ve Singapur hükümeti için “Smart Nation Research” e katkıda bulunuyor..

Digix Global Ekibi

Madeni Para Arzı ve Sürdürülebilirlik

% 15’i geliştiricilere tahsis edilmiş 2 milyon DGD jetonu var. Bununla birlikte, DigixDAO daha fazla fon gerektiriyorsa ve katılımcıların çoğu kabul ederse, başka bir DGD token kitle satışı gerçekleşebilir..

DGX tokenlerinin arzı, altın talebine ve kasalarının boyutuna bağlı olacaktır. Digix’in birlikte çalıştığı ilk kasa yaklaşık 2 milyar USD değerinde altın tutabilir, bu nedenle yeni DGX altın standardı popüler hale gelirse, daha fazla kasaya genişletmeleri gerekecektir..

DGX jetonu başarılı bir şekilde altını temsil ediyorsa, gümüş ve diğer değerli metaller için de daha fazla jeton yaratma planları vardır..

DGX’teki% 0,13 işlem ücretleri ve demuraj ücretlerinin üçte biri DigixDAO ödüllerine gider. DAO ve DGX belirtecinin sürdürülebilirliği konusunda, DGD’nin en az% 80’i ise sahipleri tasfiye için oy kullanır DAO, daha sonra DGX sahipleri ya altın külçeleri, fiat veya bir kripto para birimi olarak geri ödenecektir..

Gelecek Projeler ve Yol Haritası

DGX tokenlerinin oluşturulması Digix Global için sadece bir başlangıçtır. Kripto para birimine istikrarlı bir madeni para eklendiğinde, olasılıklar sonsuzdur.

Servet Mirası

Digix, servetin seçtiğiniz bir Ethereum adresine aktarılmasına izin vermek için ölü bir adam anahtarı sağlamayı planlıyor. Digix ağına belirli bir süre erişmediyseniz, akıllı sözleşme DGX’inizi otomatik olarak bir varisin cüzdanına gönderir..

Oyun oynamak

Digix, Warcraft altını kullanmak yerine, geliştiricilerin oyun içi para birimi olarak gerçek altını kullanabilmelerini istiyor..

Alıkoyma

“DGX jetonları daha iyi ve daha az uçucu olabilir Escrow için değer deposu blok zincirindeki hizmetler. “

Stable Coin’ler ile Ortaklıklar

Dai Stablecoin, DGX tarafından şu şekilde desteklenecektir: teminat. Dai, “1 ABD Dolarına sabitlenmiş ve zincir üzerinde çeşitlendirilmiş teminatlarla desteklenen merkezi olmayan bir istikrarlı para yaratmayı” hedefliyor.

Borç Verme ve Mikrofinans

Kripto para birimlerinin mevcut oynaklığı, onları borç verme amaçları için idealden daha az hale getiriyor. Ancak Digix, daha istikrarlı bir DGX belirtecinin kredilendirilmesine dayanan yeni bir sektör olabileceğine inanıyor..

Rekabet

Digix Global’in iki ana rakibi vardır. Dijital altın depolamada pazar lideri GoldMoney gibi 2 milyar dolarlık varlığa sahip halihazırda altın satan kurumlar var. Aynı zamanda Toronto Borsasındalar. GoldMoney, altınınızı harcamanıza izin veren bir tür banka kartı sağlar. Kanada merkezli şirket, müşteri holdinglerinin düzenli ve bağımsız denetimlerine sahiptir, ancak bireysel varlıklar hakkında bilgi depolamak için herhangi bir blockchain teknolojisi kullanmaz..

Diğer ana rakip, hacim olarak en popüler ‘sabit’ kripto para olan Tether’dir. Ancak, Tether’in yakın tarihli mahkeme celbi ile piyasada rakipler için yer var.

Ticaret Geçmişi

Ocak 2018’de kripto para piyasasının büyük çoğunluğu çöktü. DGD, o dönemde ilk 100’de değer kazanan tek madeni paraydı. Belki de bu, piyasa belirsizliği dönemlerinde insanların güvenli bir liman olarak altını arayacağının erken bir göstergesidir. DGD’nin ICO fiyatı yaklaşık 3 dolardı, ancak 2018’de DGD tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 400 doları aştı. Digix nihayet DGX jetonlarını teslim ettiğinde ve ödüller DGD katılımcılarına yayılmaya başladığında, DigixDAO için daha da yüksek bir talep görebiliriz..

Nereden satın alabilirsin?

DGD hacminin büyük çoğunluğu Binance ve Huobi’de gerçekleşiyor. Binance’de DGD’nin hem BTC hem de ETH çiftleri vardır. DGX yayınlandığında, Digix piyasasında Ether ile satın alınabilecek.

Onu nerede saklayabilirsin?

Özel Ethereum jetonlarına izin veren herhangi bir üçüncü taraf cüzdan, DGD ve DGX ERC20 jetonlarını saklayabilir. Kullanabilirsin imToken mobil uygulama veya MyEtherWallet.

Son düşünceler

1971’de Amerika, USD ile altın arasındaki bağı tamamen kopardı. Yaklaşık 50 yıl sonra Digix, altın standardını geri getirmeyi planlıyor. Altın dolarlık bir kripto para birimi sadece istikrar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer metal ve emtiaların tokenasyonuna da yol açabilir. Bir blok zincirinde istikrar ve değer deposu ile, eksiksiz bir uygulama ekosistemi mümkündür. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin geleceğin altını olarak kabul edilip edilemeyeceği veya altın dır-dir geleceğin altını.

Ek kaynaklar

Orta

Reddit

Twitter

GitHub

Telgraf

Uyuşmazlık

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me