DragonChain nedir?

DragonChain, başlangıçta Disney tarafından 2014 yılında geliştirilen blockchain tabanlı bir şirket ve ekosistemdir. Proje “Disney Private Blockchain Platformu” olarak başladı ve daha sonra 2016 yılında açık kaynaklı yazılım olarak piyasaya sürüldü..

DragonChain logosu

DragonChain şu anda kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak faaliyet gösteriyor ancak platform tamamen kullanıma sunulduğunda ticari bir işletme (DragonChain Inc.) olarak başlayacak.

DragonChain Ne Yapar?

Genel anlamda, DragonChain’in amacı, şirketlerin blok zincirini iş uygulamalarına hızlı ve kolay bir şekilde dahil etmelerine yardımcı olmaktır. Birçok şirket, müşterilere bir blok zinciri üzerinden hizmet vermenin faydaları nedeniyle bu geçişi yapmakla ilgilenebilir – işlemler için artan verimlilik ve güvenlik, potansiyel dolandırıcılık ve dolandırıcılıkların ortadan kaldırılmasından kaynaklanan maliyetlerin azaltılması, vb..

Daha spesifik olarak DragonChain, şirketlerin blok zinciri uygulamalarını kolay, özel ve güvenli bir şekilde kullanmaya başlamasına olanak tanıyan sunucusuz ekosistemi sağlıyor. Şirketlerin şu anda Java, C ++ ve Python’u sevmeye alıştıkları geliştirme yığınıyla uyumlu “anahtar teslim” bir ürün sunmayı hedefliyorlar. Bu, işletmelerin artık ortak programlama dillerini kullanarak kendi akıllı sözleşmelerini (DragonChain platformunda) oluşturabilecekleri anlamına gelir..

DragonChain ekosisteminin özelliklerinin tam listesine bakmak için DRGN’ye başvuracağız Beyaz kağıt:

 • Sunucusuz sistem ve akıllı sözleşmeler
 • Akıllı sözleşmeler için yerleşik dil desteği (Java, Python, Node, C #, Go, vb.)
 • Ölçeklenebilir – Amazon AWS ve Google dağıtımları
 • Güvenli – İş verilerinin ve işlemlerin korunması
 • Gelişmiş para birimi uygulamaları
 • Akıllı sözleşme kitaplıkları
 • Para Birimi Bilinci

Daha sonra daha ayrıntılı olarak tartışılacak olan bu temel özellikler, işletmelerin merkezi olmayan uygulamalarını kolayca çalıştırmaları için ortamı oluşturan şeylerdir. Özellikler, daha düşük geliştirme maliyetleri, şirket projeleri için daha hızlı pazara sunma, bu projeler için daha yüksek ölçeklenebilirlik ve önemli ölçüde artırılmış güvenlik seviyeleri sağlamak için birlikte çalışır..

DragonChain nasıl çalışır??

DRGN ekosistemi üç temel bileşenden oluşur:

1) DragonChain Platformu

Platform DragonChain’in iş-müşteri verilerini depolayan ve güvence altına alan arka uç yönü olarak düşünülebilir. Bu, geliştiricilerin yaygın programlama dillerinde Akıllı Sözleşmeler oluşturup depolayabileceği yerdir. Platformda ayrıca Amazon Web Services’e (isteğe bağlı bulut bilişim platformları sağlayan bir Amazon.com yan kuruluşu) erişim de dahildir.

programlama dili uyumlu

2) DragonChain Crowd-Scaled Incubator

Kalabalık Ölçekli Kuluçka makinesi şirketlerin DragonChain’in standartlaştırılmış sürecini takip ederek blok zinciri projelerini kolayca geliştirebilecekleri yerdir.

İnkübatörün “kalabalık ölçekli” yönü, şirket projelerine büyük fayda sağlaması amaçlanmıştır. Bu, bir işletme kuluçka makinesinde blok zinciri projesini geliştirdikten sonra, dünyanın her yerinden insanlardan / yatırımcılardan oluşan bir kalabalık tarafından incelenip ölçeklendirilebileceği anlamına gelir. Başarılı olursa, inkübasyon süreci, bir müşterinin gelişmekte olan bir projeye maruz kalması için gereken kaynakları büyük ölçüde azaltmaya çalışır..

Sonuçlar açısından, kitle ölçekli kuluçka makinesi, iş projelerinin çok daha hızlı başlatılmasına ve pazar değeri üretmeye başlamasına izin vermeyi amaçlamaktadır. DragonChain’in web sitesinde, şu anda ticari platformlarını ve kuluçka sürecini başlatmak isteyen işletmelerden uygulamalar aldıklarını görebilirsiniz..

DragonChain inkübasyonu

DragonChain’in şu anda kuluçka aşamasında 5 projesi var: Look Lateral – Liquid Art, Seed2You, LifeID, IDPay ve ClevX.

Bu projelerin her biri hakkında daha fazla bilgi DragonChain’de mevcuttur. Beyaz kağıt.

3) DragonChain Pazarı

Son olarak, DragonChain Pazar yeri müşteri şirketler için bir destek sistemidir. Burada, kripto, pazarlama ve yazılım geliştirme gibi konularda doğrulanmış Konu Uzmanlarından oluşan bir havuza erişebilirler. Marketplace ayrıca DragonChain müşterilerinin önceden geliştirilmiş akıllı sözleşmeler kitaplığına eriştiği yerdir..

Dragonchain pazarı

Bu 3 bileşen (platform, kuluçka makinesi ve pazar) birlikte DragonChain ekosistemini oluşturur. Ekosistem, Ejderha Parası (DRGN), hizmet bileşenlerinin her biri için kredi görevi görecek mikro lisanslı bir belirteç.

DragonChain’i diğerlerinden ayıran nedir??

DragonChain, esas olarak, gerçek dünyadaki iş kullanım durumlarında gerçekten güvenli ve ölçeklenebilir blok zinciri uygulamalarının oluşturulmasını kısıtlayan mevcut platformlar sorununu çözmeyi amaçlamaktadır..

Örneğin Ethereum, müşterilere Dapps ve Smart Contracts çalıştıran bir ekosistem sağlar. DragonChain benzer bir amaca hizmet eder ancak Bitcoin ve Ethereum protokollerinden daha güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır..

DragonChain’in teknik raporu, blok zincirleri tarafından önerilen güvenlik düzeyini vurgulamak için bir noktaya değiniyor. DRGN platformuna bir beş standartlaştırılmış konsensüs seviyesi sistemi. Bir blok için doğrulama düzeyi arttıkça güvenlik artar. Bu beş seviye:

 1. İşletme (Onay) Doğrulaması
 2. Kurumsal (Doğrulama) Doğrulama
 3. Ağ Çeşitliliği Doğrulaması
 4. Harici Ortak (Noter) Doğrulaması
 5. Genel Kontrol Noktası Doğrulaması

beş standartlaştırılmış konsensüs seviyesi sistemiBu katmanlı güvenlik biçimi, ortak blok zinciri modeline başka bir boyut eklemek için çalışır. DragonChain, fikir birliği modeli seviyelerini bir “blok zincirleri blok zinciri” olarak düşünmeyi öneriyor.

DragonChain Hangi Sektörleri Hedefliyor??

Blockchain, geleneksel sözleşmeleri ve ödeme sistemlerini daha güvenli bir süreçle değiştirmeyi amaçladığından, halihazırda dolandırıcılık / dolandırıcılıktan muzdarip olan endüstrilerin fayda sağlama potansiyeli yüksek. Bu, örneğin emlak veya hukukla uğraşan şirketlerin DragonChain ekosistemindeki Akıllı Sözleşmeler yoluyla sahtekarlıktan kaynaklanan önemli kayıpları ortadan kaldırabileceği anlamına gelir.. dijital el sıkışma

Oyun endüstrisinde başka bir potansiyel kullanım durumu bulunur. 75 milyondan fazla kullanıcısı olan bir oyun şirketi olan FlowPlay, oyuncuların sanal öğeleri güvenli bir şekilde satın almasını sağlamak için DragonChain jetonlarını kullanmak istiyor. Bu, meşruiyeti garanti ederek sanal ürünler için ilk güvene dayalı olmayan pazarı etkili bir şekilde yaratacaktır..

Platformun birkaç sezgisel kullanım durumu arasında denetim, rezervasyon / rezervasyon ve oylama sistemleri bulunur. Tam listeyi görmek için buna bakın sayfa Disney tarafından kullanıma sunuldu.

DragonChain Ekibinde kim var?

DragonChain ekibi, Joe Roets’in CEO ve Baş Mimar olduğu sekiz üyeden oluşuyor. DRGN platformunun geliştirilmesine tam zamanlı olarak katılmak için ayrılmadan önce daha önce Disney için çalışıyordu. Joe Roets, Coinbase ve Overstock’taki projelere katılımıyla da dikkat çekiyor..

Joe RoetsEkibin geri kalanı dört çekirdek geliştiriciden ve üç işletme / pazarlama uzmanından oluşur. Her üye ve katılımları hakkında daha fazla bilgi DragonChain’de mevcuttur. İnternet sitesi.

Ek olarak, ekibin arkasında güçlü bir danışma kurulu vardır. Jeff Garzik, blockchain teknolojisi açısından muhtemelen en deneyimli danışmanıdır. Bitcoin ağında yerleşik bir simge olarak hizmet veriyor ve blok zinciri şirketi Bloq’u kurdu. Bir diğer önemli danışman ise Ed Fries; Microsoft’ta oyun yayınlamanın Başkan Yardımcısı ve Xbox Ortak Kurucusu.

Token Dağıtımı

Toplam Arz: 433.494.437 DRGN

Dolaşımdaki Arz: 238.421.940 DRGN

DRGN jetonu, 2 Ekim 2017’de ICO’da 0,0663 USD’den teklif edildi ve 2018’in Ocak ayına kadar 4 doları aştı..

Halka açık belirteçler, toplam belirteçlerin% 55’ini oluşturur ve kalan% 45’i buna göre dağıtılır:

Dragonchain para dağıtımı

Ejderha Uyku Puanı

DragonChain, madeni paralarını bir formda tutanlar için avantajlar sunar. Ejderha Uyku Puanı. Ne kadar çok DRGN jetonuna sahip olursanız ve onları ne kadar uzun süre tutarsanız, Slumber Puanınız o kadar yüksek olur.

Daha yüksek bir Uyuklama Puanı, sizi aşağıdaki avantajların daha büyük bir derecesiyle ödüllendirir:

 • Herkes: gelecekte şirket ICO’ları için bonuslar
 • İş sahipleri: DragonChain pazarında bulunan akıllı sözleşmelerde ve ayrıca DragonChain’in gelecekte sunmayı planladığı diğer teknoloji türlerinde indirimler

DragonChain’i Nereden Satın Alabilirim?

DRGN madenciliği yapılamaz, ancak aşağıdaki borsalardan satın alabilirsiniz:

 • KuCoin
 • EtherDelta
 • CoinExchange
 • Gate.io
 • Gelgit
 • Bancor Ağı
 • Token Mağazası

Bu listedeki borsaların çoğu oldukça nadirdir ve DRGN Binance gibi daha büyük borsalar tarafından benimsenirse potansiyel fiyat sıçramalarına yer bırakır. Bu listedeki borsalardan KuCoin, DRGN için büyük bir marjla en yüksek işlem hacmine sahiptir. KuCoin’i bu durumda kullanmak, DRGN işlemlerinizin çok daha hızlı işlenmesini ve gerçekleştirilmesini sağlayacaktır..

DragonChain Nerede Saklanır?

DRGN bir ERC-20 belirtecidir, bu nedenle nerede saklanacağına dair birkaç seçenek vardır, yani ERC-20 uyumlu bir cüzdanda. Jetonlarınızı çevrimiçi bir ERC-20 cüzdanında saklıyorsanız, DragonChain MyEtherWallet veya “MEW” kullanmanızı önerir..

DRGN paralarını depolamak için daha güvenli ve çevrimdışı bir yöntem arıyorsanız, Trezor veya Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanı kullanmayı düşünmelisiniz. Her iki cüzdan da DRGN dahil tüm ERC-20 jetonlarını destekler.

Son düşünceler

DragonChain’in platformu, katmanlı güvenlik özelliği ile kripto dünyasında bir niş oluşturuyor. 5 katmanlı güvenlik modeli, blok zincirine iş entegrasyonunu kolaylaştırma genel hedefine büyük bir güvenilirlik katıyor.

Ek olarak, DragonChain, platformun ölçeklendirme yeteneği nedeniyle Ethereum’a güçlü bir rakip olarak görülüyor; Ethereum’un meşhur olduğu bir konu. Finansal açıdan DragonChain, Ethereum’a rakip olacaksa, DRGN Market Cap’te büyüme için bolca yer var. Ethereum’un piyasa değeri şu anda DragonChain’inkinin 120 katından fazla.

Dragonchain Zaman Çizelgesi

Ocak 2018 itibarıyla DragonChain ekibi para topluyor ve platformun geliştirilmesini tamamlıyor. Kesin tarih şu anda açıklanmasa da, DRGN platformunun bu yıl tam olarak başlatılması bekleniyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me