E-Ticaret Mağazanızda Kripto Para Birimi Nasıl Kabul Edilir (ve Neden Yapmalısınız)

E-Ticaret Mağazanızda Bitcoin’i (ve diğer Kripto Para Birimini) Neden Kabul Etmelisiniz?

Birçok kişi kripto para birimlerini spekülatif bir yatırım olarak görse de, bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız bunu bir ödeme seçeneği olarak eklemeye değer. Birkaç saygın mağaza zaten kripto para birimi ödeme seçeneklerini içeriyor ve bu sayı her hafta artıyor. Bu makalede, onu bir ödeme seçeneği olarak eklemenin artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz ve mağazanıza eklemeniz için size kaynaklar sağlayacağız..

Profesyoneller

Daha Az Dolandırıcılık. Ters ibraz sahtekarlığı e-ticaret platformlarında yaygın bir durumdur. Şu şekilde çalışır:

  1. Bir müşteri, ürününüzü bir banka veya kredi kartı kullanarak sipariş eder.
  2. Ürünü müşteriye teslim edersiniz.
  3. Müşteri ürünü aldıktan sonra bir ters ibraz başlatır. Paketin hiç gelmediğini, kartlarının çalındığını veya benzer bir bahane olduğunu iddia ediyorlar..
  4. İddiaya karşı savaşmak için kaynakları boşa harcıyorsun. Bu arada kart şirketi parayı kilitlerken ürünün başarıyla geldiğini kanıtlamalısınız. Bu, özellikle zaten sınırlı bir nakit akışı olan e-ticaret işletmeleri için zahmetlidir..

Kripto para birimi ödemeleri geri alınamaz. Bir müşteri size ödeme yaptığında, işlemi tersine çevirmesinin hiçbir yolu yoktur. Müşteriye geri ödeme yapmanız gerekir. Bu nedenle, kripto para birimi ödemeleri kullanılırken ters ibraz sahtekarlığı neredeyse imkansızdır.

coinbase ticaret arayüzü

Daha Düşük İşlem Ücretleri. Çoğu ödeme işlemcisi, işlem başına yaklaşık% 3.0 ücret alır. Bunun da ötesinde, bazılarının ayrıca kâr ve aylık ücretler de var. % 3.0 çok fazla görünmese de zamanla artar.

Kripto para birimi işlem ücretleri önemli ölçüde daha azdır. Güncel Bitcoin ücretleri işlem başına ~ 1.00 $ ‘dır ve SegWit’in benimsenmesi ve Lightning Network uygulamasıyla azalacağı tahmin edilmektedir. Ek olarak, ödediğiniz ücretler üzerinde önemli bir kontrole sahipsiniz. İşlem ücretiniz ne kadar yüksekse, ödemenizi o kadar hızlı alırsınız. Aceleniz yoksa, daha düşük bir ücret ödemesi ayarlayın.

Nano gibi diğer kripto para birimi projeleri, kesinlikle hiçbir işlem ücreti olmayan bir anlık ödeme çözümü üzerinde çalışıyor. Hatta bazı e-ticaret mağazaları, Nano’yu platformlarında başarıyla uygulamaya başladı ve şimdi insanlar her zamankinden daha fazla alışveriş yapmaya başlıyor, özellikle şimdi kupon kodlarını kullanma seçeneğine de sahipler. Kripto para birimini kabul etmenin işlemsel avantajlarının ötesinde, bunu yaparak daha fazla müşteriye de ulaşırsınız. Hükümetlerin ve büyük şirketlerin her hareketinizi takip ettiği bir dünyada, müşteriler daha fazla gizlilik odaklı hale geliyor. Giderek daha fazla insan, bir tür anonimlik sağlamak için çevrimiçi satın alımlarda Bitcoin gibi kripto para birimlerini kullanmaya başlıyor. Ödeme sırasında bir seçenek olarak kripto para birimi ödemelerine sahip olmak, bu müşteri tabanını hedeflemeye yardımcı olur.

Eksiler

Fiyat dalgalanması. Muhtemelen bildiğiniz gibi, Bitcoin’in ve diğer birçok dijital varlığın fiyatı günden güne büyük ölçüde değişebilir. Bir e-ticaret mağazası sahibi olarak, ürününüz için aldığınız 50 $ ‘ın bir hafta sonra hala 50 $ değerinde olmasını sağlamak istersiniz..

Bu sorunun basit çözümü, kripto para biriminizi aldığınızda hemen itibari paraya çevirmektir. Birkaç kripto para birimi ödeme işlemcisi bunu bir seçenek olarak destekler. Kripto para birimi gerçek dünyada daha fazla benimsenirken, fiyatlar da aynı seviyeye gelmeye başlayacak.

Ek Kurulum. E-ticaret platformunuza herhangi bir yeni özellik eklemede olduğu gibi, ek işler de vardır. Arka ucu kripto para birimi ödemelerini kabul edecek şekilde yapılandırmanız ve ayrıca müşterilerinizin ödemeleri yapabilmesi için yeni bir kullanıcı arayüzü tasarlamanız gerekir..

İyi haberler var. En iyi kripto para birimi ödeme işlemcileri, kriptoyu platformunuza kolayca entegre etmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan, kullanıma hazır çözümlere sahiptir. Cüzdan yeteneklerinden ödeme ekranınıza eklemek için “Bitcoin ile Öde” düğmelerine kadar her şeyi içerirler.


Müşteri Karmaşası. Müşterilerin, ödeme sırasında ek seçeneklerden dolayı kafası karışabilir. Bitcoin daha popüler hale gelse de, hala benimsemenin ilk günlerindeyiz. Meraklı müşterilerden nasıl çalıştığına dair soru sormaya hazır olun.

Cryptocurrency Ödemelerini Kabul Etmeye Nasıl Başlanır

E-ticaret platformunuzda kripto para birimini kabul etmeye başlamak için hiçbir seçenek sıkıntısı yoktur. Bazı yöntemler diğerlerinden daha kolaydır, ancak çözümü özelleştirirken size çok fazla esneklik sağlamazlar.

Zor yol

Üçüncü taraf işlemcileri kullanmaktan kaçınmak istiyorsanız, ödemeleri doğrudan almak için cüzdanları manuel olarak ayarlayabilir ve hesap alışverişi yapabilirsiniz..

Öncelikle, ödemeleri alacağınız bir cüzdan seçmeniz gerekir. Farklı cüzdanların farklı madeni paraları desteklediğini unutmayın, bu nedenle seçeceğiniz (veya bir tanesi) mağazanızda hangi para birimlerini kabul ettiğinizi belirleyecektir. Her ikisi de yaklaşık 100 $ ‘a mal olsalar da, Ledger Nano S ve Trezor donanım cüzdanları, çevrimiçi meslektaşlarından daha güvenlidir. Ayrıca diğer birçok cüzdandan daha geniş çeşitlilikte madeni paraları da destekliyorlar.

Kripto paranızı itibari paraya dönüştürmekle ilgileniyorsanız, bir borsada da bir hesap oluşturmalısınız. Bir kez daha, farklı borsalar farklı para birimlerini destekler, bu nedenle ihtiyaçlarınız için hangi değişimin en iyi olduğunu araştırmak için zaman ayırın. Gemini ve GDAX, yalnızca en popüler paraları desteklemekte sorun yaşamıyorsanız harika seçeneklerdir. Şu anda GDAX, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i desteklerken, Gemini yalnızca Bitcoin ve Ethereum’u destekliyor. Sizin için daha büyük bir jeton seçimi önemliyse Kraken’e göz atın.

Cüzdanınızı ve hesaplarınızı oluşturduktan sonra, ödemeleri sitenizde güvenli bir şekilde uygulamak için bazı web geliştirmelerini bilmeniz gerekir. İş listesi şunları içerir:

  • Kullanıcının kripto para birimi ödemesini yapması için bir arayüz oluşturulması
  • Para almak için yeni adresler oluşturmak
  • Müşteri bilgilerinin güvenli bir şekilde korunması
  • Cüzdanınızdan borsaya para transferi
  • Coinlerinizi borsadaki itibari parayla takas etmek

Bu görevleri kendiniz programlama konusunda rahat değilseniz, işi sizin için yapması için serbest çalışan bir geliştirici tutabilirsiniz.

Kolay yol

Biraz daha pahalı bir seçenek olarak, birçok kripto para birimi ödeme sağlayıcısından birini mağazanıza entegre edebilirsiniz. Bu sağlayıcılar, kurulum, kripto ödemelerini işleme ve itibari para birimine dönüştürme sırasında ağır işlerin çoğunu yapar..

Bu işlemciler genellikle kullanılacak UI bileşenlerinin yanı sıra sağlam bir API çağrıları paketini içerir. Bu, tüm beceri seviyeleri için harikadır, çünkü standart çözümleriyle başlayabilir ve daha sonra onu özelleştirmek ve zaman içinde kendi haline getirmek için çalışabilirsiniz..

BitPay ve Coinbase iki popüler ödeme çözümüdür. Coinbase ücretsizken BitPay her işlem için yalnızca% 1 ücret alır. Bununla birlikte, Coinbase, bitcoin’inizi bir bankaya nakde çevirirken% 1 ücret alır – ancak yalnızca ilk 1 milyon $ ‘nızdan sonra.

coinbase bitcoin düğmeleri ve kurulumu

En kolay yol

E-ticaret mağazanız WordPress, Shopify veya benzer bir şey üzerindeyse kripto para birimini kabul etmek için bir eklenti kullanabilirsiniz. Yine de tüm eklentiler eşit yaratılmaz. Bir eklenti seçerken, güncel olduğundan, iyi derecelendirmeler aldığından ve önemli bir kullanıcı tabanına sahip olduğundan emin olun.

Son düşünceler

E-ticaret mağazanıza kripto para birimi ödemelerini entegre etmek ek iş gerektirebilir, ancak bunun için zaman ve çabaya değer. Kripto para birimini kabul etmek, ters ibraz risklerinizi azaltır, ücretlerinizi düşürür ve müşteri tabanınızı genişletir.

Çevrimiçi satın alımlar için kripto para birimlerinin gidilecek ödemeler haline gelmesi sadece kısa bir süre olacak. Trendleri ilk yakalayanlardan biri olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map