Einsteinium nedir? Başlangıç ​​Kılavuzu

Yeni bir coin olan Einsteinium’un CoinMarketCap’in alt sıralamalarının derinliklerinden piyasanın ilk 50’sine girdiğini fark etmiş olabilirsiniz. Aslında, yeni yerine daha doğru bir şekilde geldi, 0,80 $ ‘lık bir destekten 2,00 $’ ın üzerine çıkmak birkaç gün içinde.

İşaretini alıyor sentetik eleman aynı adı taşıyan Einsteinium, bilimsel, teknolojik ve hayırsever projeleri finanse etmek için tasarlanmış bir kripto para birimidir. EMC2’ye uygun şekilde kısaltılmış olan Einsteinium coin bu fonun kaynağıdır ve Bitcoin’inkine benzer bir çalışma kanıtı algoritması kullanarak dolaşımda bulunur. Yani pratikte, EMC2 sanki birisi Bitcoin’i alıp bir hayır fonu ile birleştirmiş gibi çalışır..

Öyleyse Einsteinium hayırseverlik misyonunu nasıl yerine getiriyor ve onu yatırımcılar için bu kadar çekici kılan nedir? Hadi hadi bakalım.

Einsteinium: Nedir, Nasıl Çalışır?

Einsteinyum 2014’te yeniden başladı, ancak 2017 Baharına kadar pek fazla eylem görmedi. 1 Mart’ta Einsteinium Vakfı resmen faaliyete geçti ve Nisan’a kadar Kanada’nın Montreal kentinde Kar Amacı Gütmeyen Kuruluş olarak resmen tescil edildi ve ilk araştırma oldu -kriptosferde odaklanmış NPO.

Einsteinium Foundation, Einsteinium madeni paranın organizasyonel karşılığıdır, projenin yardım ve araştırma fonları için bir merkezdir. İş kanıtı madenciliği sistemine göre, vakıf her blok ödülünün% 2,5’ini alıyor. Bu verimin% 0,5’i musluklar, pazarlama ve bağışlara, diğer% 2’si ise bilimsel araştırmaları finanse etmeye yöneliktir..

EMC2foundation

Einsteinium Vakfı’nın hangi projelerin finanse edileceğini ve ne kadar fon alacaklarını nasıl seçtiğini merak ediyor olabilirsiniz. Peki, bunu anlamak için, çağların EMC2’nin çalışma kanıtı fikir birliği çerçevesinde nasıl işlediğini bilmeniz gerekecek.

Peki Çağ Nedir?

Bir çağ madencilerin Einsteinium’un halka açık defterine 36.000 blok inşa etmeleri için geçen süredir veya yaklaşık 25 gün.

Bir dönem tamamlandıktan sonra, Einsteinium Vakfı’nın o döneme ait blok ödüllerinden elde edilen gelir, bilimsel, teknolojik veya blok zinciri endüstrilerindeki araştırma veya projeleri finanse etmeye devam eder. Einsteinium topluluğunun üyelerinden, en fazla potansiyele sahip olduğuna ve fonlamaya en değer olduğuna inandıkları projeyi oylamaları istenir..

madeni para

Madencilerin blok ödülleri alabileceği toplam 730 dönem olacak. Einsteinium modeline göre, ağ her yeni döneme mezun olurken blok ödüllerinin verimi aşağı doğru ölçeklenir, böylece zaman geçtikçe her ödülün sunduğu jeton sayısı azalacaktır. Örneğin, ilk iki çağda blok ödülleri 1.024 EMC2 idi. Son çağda, blok ödülü yalnızca tek bir Einsteinium jetonu olacak.

Blockchain genişledikçe neden daha az ödül sunan bir şey çıkarsın diye sorabilirsiniz.?

İki Kelime: Solucan Deliği Olaylarıemcblockrewards

Wormhole Event, Einsteinium’un çalışma kanıtı modeline yaptığı benzersiz katkıdır. Bu fenomen her çağda rastgele meydana gelir ve 180 blok sürer, bu süre zarfında 2.973 EMC2 blok ödülü o dönemin standart ödülünün yerini alır. Bu piyango sisteminin, madenciliği blok zincirinin madencilik topluluğu için çekici tutması ve aynı zamanda her bir ardışık dönemde blok ödüllerindeki düşüşü telafi etmesi amaçlanıyor..

Aslında, Einsteinium ekibi madenciliği gelecekte daha da karlı hale getireceğine inanıyor. EMC2 jetonunun değeri ne kadar artarsa, o kadar kazançlı Solucan Deliği Olayları olacaktır. Bu etkinlikler için blok ödüllerinin sabit olduğu görüldüğünde, madenciler, para biriminin yanı sıra değer olarak takdir edeceklerinden, yalnızca Wormhole olayları için madencilik yapmaya teşvik edilecekler..

Einsteinyum Ticaret Geçmişi

2017’nin başlarında Einsteinium Vakfı ile işler gerçekten devam edene kadar, ticaret hacmi EMC2 için temelde sabit kaldı. Örneğin, 2014-2017 yılları arasında, istikrarlı bir şekilde 0,08 dolara tırmanana kadar, statik olarak bir sentin 10’da birinden daha az işlem gördü..

Ancak son zamanlarda EMC2 parabolik hale geldi. Kasım ve Aralık ayının çoğunu sağlıklı bir 0.80 $ ‘a tırmanarak geçirdi ve son iki günde 2.00 $’ ı kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.77 $ ‘a yükseldi..

emcchart

Einsteinium uzunca bir süre uyuyordu ve projenin vaat ettiği göz önüne alındığında, biraz ilgi çekmesi gerekiyordu. Ancak, EMC2’nin yakında çıkacak olan ve beklenen 19 Aralık haberleri yatırımcı güvenindeki bu artışa neden oldu.

Einsteinium Nereden Alınır

EMC2 satın almak istiyorsanız, biraz Bitcoin alıp Bittrex, Poloniex veya Cryptopia’ya gitmek en iyisidir. Aynı zamanda Cryptopia’da Litecoin için işlem yapıyor, ancak bu ticaret çiftlerinin hacmi son 24 saat içinde yalnızca% 0.01 oldu. Son 24 saat içinde Bitcoin hacminin çoğu Bittrex’te% 82.98 ile çalışırken Poloniex% 16.52 ile ikinci sırada geliyor..

Einsteinium’un web sitesi de Upbit’i olası bir borsa olarak listeliyor, ancak bu yazı itibariyle CoinMarketCap’in bu değişimin kaydı yok.

Nerede Saklanır Einsteinyum

Einsteinium’un web sitesi yaklaşan bir çatalı barındırmak için yeni piyasaya sürülen bir cüzdan için indirmeler sunar.

Madeni paranın Windows ve Mac için bir çekirdek cüzdanı vardır ve Android cihazlar için Coinomi aracılığıyla bir mobil cüzdan mevcuttur. Projelerinin yol haritasında detaylandırıldığı üzere EMC2 ekibi bir web ve mobil cüzdan üzerinde çalışıyor.

Conomi haricinde, EMC2’yi destekleyen üçüncü taraf cüzdanları yoktur.

cüzdan

Yol Haritası ve Ne Gelecek

Einsteinium’un birincil kullanımı, hayır işleri ve bilimsel araştırmalar için bir bağış toplama platformu olacaktır, ancak Einsteinium yol haritası madeni paranın ve hizmetlerinin genişlemesi için parlak bir gelecek ortaya koyuyor.

Bunlar, bir sosyal medya uygulaması ve bir çevrimiçi pazar yeri dahil olmak üzere EMC2 parasına bağlı bir dizi platformu içerir. Sosyal medya uygulaması, özel bir mesajlaşma işlevi, herkese açık bir gönderi beslemesi ve kullanıcıların arkadaşlarına EMC2 göndermeleri için bir ödeme seçeneği içerir ve pazar tam da EMC2 için çevrimiçi mal alıp satmak için bir pazar yeri olacaktır..

Kurumsal uygulamalar alanında, geliştirme ekibi, işletmelerin EMC2 modelini uygulamasına olanak tanıyan bir API olan Einsteinium SDK üzerinde çalışıyor..

Ve diğer birçok kripto varlık gibi, çevrimdışı ödemeler için EMC2 tutan bir banka kartı üzerinde de çalışıyorlar.

Son düşünceler

Einsteinium’un yaptığını başka hiçbir kripto para birimi yapmıyor. Misyonları benzersiz, saygın ve inançla doludur ve Einsteinium Vakfı, araştırma için kaynak yaratma alanında gerçekten bir etki yaratma potansiyeline sahiptir..

EMC2’nin ne anlama geldiğine inanıyorsanız, hayırsever vizyonuna katkıda bulunmak en azından satın almaya değer. Biraz para kazanmak istiyorsanız, şirket büyüyüp finanse ettiği projelere dikkat çektikçe yatırım yapmak büyük olasılıkla karşılığını alacaktır. Madeni paranın Solucan Deliği Etkinlikleri, zaman geçtikçe onu çekici bir madencilik beklentisi haline getirecek.

Genel olarak, Einsteinium’a karşı gerçekten çok şey söyleyemezsiniz. Bilimsel uğraşları finanse etmek için kripto kullanmanın oldukça radikal olduğunu düşünüyoruz ve Einsteinium’un gelecekte mümkün kılacak araştırma türlerini görmekten heyecan duyuyoruz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me