ETHLend nedir?

ETHLend, güvenli, uçtan uca kredi Akıllı Sözleşmeler sunan, Ethereum Ağı üzerinde çalışan merkezi olmayan bir kredi uygulamasıdır (DAPP). ETHLend, geleneksel bankaların ve büyük finans kurumlarının sahip olduğu gücü ve kontrolü kaldırarak, süreç ağırlıklı kredi sürecini demokratikleştirmeye çalışır. Diğer blok zinciri kredi uygulamalarından farklı olarak, ETHLend, bir borçlunun ve bir borç verenin bir aracıya ihtiyaç duymadan temel kredi ayrıntılarına karar vermesine izin verir. Esasen bu, dünyanın herhangi bir yerindeki bir borç verenin ve alıcının kendi şartlarına göre bir kredi sözleşmesi oluşturabileceği anlamına gelir..

ETHLend Başlığı

Merkezi Olmayan Borç Verme ile Çözülen Sorunlar

Ademi merkeziyet, mevcut merkezi borçlanma sistemimizle ilgili doğuştan gelen birçok sorunu çözebilir. Kredilerin ademi merkeziyetçiliğinin mantıklı olmasının en büyük üç nedeni.

  1. Güven: Ademi merkeziyet, kredi sağlayıcınıza ve karşı tarafınıza güvenme ihtiyacını tamamen ortadan kaldırır. Kredi teminatı, halka açık blok zincirinde yayınlanan Akıllı Sözleşmeler tarafından kilitlenir ve kontrol edilir.
  2. Şeffaflık: Ethereum ağı, incelemeye açık şeffaf bir defter sağlar. Her işlem kaydedilir ve doğrulanabilir. Ethereum’un şeffaf muhasebesi, iki bankacılık kurumu arasındaki işlemlerin gerektirdiği kör güveni ortadan kaldırır.
  3. Giriş: Ethereum ağını kullanarak, ETHLend borç verenler ve borç alanlar dünyanın her yerinden kredi işlemleri düzenleyebilir. Kredi işlemleri, Ethereum adresinden Ethereum adresine sınırsız, dünya çapında erişime izin vererek gerçekleşir. Kısıtlamasız, hem borç alanlar hem de borç verenler çok daha geniş bir kredi likidite havuzuna erişebilir.

Merkezi Olmayan Kredinin Faydaları

ETHLend kredisi nasıl çalışır??

ETHLend, borçlunun temerrüde düşmesi durumunda borçluların Ethereum Kredilerine karşı teminat olarak ERC-20 uyumlu tokenleri veya Ethereum Name Service (ENS) alanlarını göndermesini gerektirir. Şu anda, yalnızca borçlular ETHLend’de kredi talepleri oluşturabilir. Bir kredi talebinde bulunmak için, bir borçlunun kredinin uzunluğu, faiz primi ve teminat için gereken token miktarı gibi verileri ayarlaması gerekir. Borç veren bu şartları kabul ederse, bir kredi sözleşmesi oluşturulacaktır. Herhangi bir kredinin oluşturulmasıyla yalnızca iki senaryo ortaya çıkabilir:

  1. Borçlu krediyi geri öder. Borç veren daha sonra asıl anaparasını artı faizini alır. Veya
  2. Borçlu, kredisini geri ödemez. Borç veren daha sonra borçlunun deftere nakledilen teminatını alır

ETHLend Kredi Süreci

LEND Token Satışı ve Güncel Fiyat

ETHLend’in LEND token satışı 30 Kasım 2017’de sona erdi. ICODrops, ETHLend, 17.900.000 $ hedefinin 17.860.000 $ ‘ını yükseltti. Oluşturulacak maksimum LEND jetonları arzı 1.299.999.942 iken, LEND jetonlarının mevcut dolaşımdaki arzı 1.032.154.231’dir. LEND’nin fiyatı, 7 Ocak’tan itibaren on günlük bir süre boyunca önemli ölçüde düştü. Bu on günlük süre boyunca, Lend’in fiyatı 40 sentten 10 sente düştü.

Lend’in muazzam fiyat düşüşü, Güney Kore hükümetinin bitcoin ve kripto para birimi borsalarını yasaklamayı planladığı yönündeki yanlış söylentilere bağlanabilir. Bu haber, tüm pazarın kaymasına neden oldu. Dipten bu yana, LEND’in fiyatı sabitlendi ve 15 ila 20 sent aralığında yana doğru hareket etti. Kripto para piyasası, Ocak ayındaki tarihsel düşüş eğilimini takip ediyor gibi görünüyor. Yavaş hareket eden bir boğa piyasasına dönmeden önce piyasanın bir veya iki hafta daha yatay hareket ettiğini görmek şaşırtıcı olmaz..

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName (“script”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(işlev () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

eğer (appName == ””) {appName = ”yerel”;}

var s = document.createElement (“script”);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart? fsym = LEND&tsym = USD, EUR, BTC ’;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“?”) >= 0? “&”:“? ”) +“ Uygulama = ”+ uygulamaAdı;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

LEND Token İşlevleri

ETHLend’in LEND jetonu, satış öncesi teklifte ve ICO’da satılan ERC-20 uyumlu bir jetondur. LEND belirtecinin DAPP’de birkaç önemli işlevi vardır.

İndirim Ücretleri

LEND token kullanıcıları, Ethereum ile ödemeye kıyasla platform ücretlerinde% 25 fiyat indirimi alacak. LEND jetonları borsalarda alınıp satılabilse de, LEND için birincil kullanım ETHLend DAPP dağıtım ücretleri için ödeme yaparken indirim yaratmaktır..

Airdrop’lar

Aktif kredi verenler ve borç alanlar, üç ayda bir airdrop ile ödenecektir. ETHLend, merkezi olmayan uygulama ücretlerinin% 20’sini piyasadan LEND satın almak için kullanmayı ve ETHLend’deki tüm borç verenlere ve borç alanlara LEND’i “airdrop” yapmayı planlamaktadır. Airdrop’lar, kullanıcı benimseme oranını artırmak ve ayrıca ödünç kitaplara daha fazla hacim eklemek için kullanılacak.

Özel Fonksiyonlar

ETHLend’deki belirli hizmetler yalnızca LEND tarafından satın alınabilecek şekilde erişilebilir olacaktır. Bu özelliklerin örnekleri arasında öne çıkan kredi listeleri ve e-posta pazarlama kampanyaları yer alır..

Yönlendirme Bonusları

ETHLend, merkezi olmayan kredi platformuna yeni katılımcılar ekleyen borç verenleri ve borçluları ödüllendirmek için ek LEND satın almayı planlıyor.

Borçluların Merkezi Olmayan Kredi Derecelendirmesinin Oluşturulması

ETHLend ayrıca nihayetinde kullanıcı tabanına teminatsız krediler sunmayı planlamaktadır. Teminatsız Krediler, borçlunun temerrüt durumunda teminat vermediği krediler, borç veren için çok daha risklidir. ETHLend, kredi verenlerin teminatsız kredilerin altında yatan riski değerlendirme zorluğunun üstesinden gelmesine yardımcı olmak için tüm kullanıcıları için merkezi olmayan bir kredi notu oluşturmayı planlamaktadır. Kısaca, Ethlend borçluları kredileri başarılı bir şekilde geri ödeyerek zaman içinde itibarlarını artırma olanağına sahip olacaklar..

Her bir ETHLend borçlunun, çeşitli veri kaynaklarından oluşturulan merkezi olmayan bir kredi notu olacaktır. Bu kredi derecelendirmeleri için birincil veri kaynağı, ETHLend’in kendisinden çıkarılacak olan Kredi Jetonları (CRE) olacaktır. İtibar temelli borç verme, Ethlend’in kullanıcılar için teminatsız borçlanma kavramını tanıtmasına ve teminatlı borç verenler için daha fazla bilgi sağlamasına izin verecektir. Ek olarak, ETHLend, kullanıcıların merkezi olmayan kredi notlarını diğer blok zincirlerine yayınlamalarına olanak sağlamayı planlıyor. Borçlular daha sonra hak ettikleri kredi puanlarını farklı blok zincirlerindeki uygulamalarda da kullanabilecekler..

Kredi Jetonları (CRE)

Kredi Jetonları, yalnızca ETHLend’de bir borçlunun itibarını temsil etmek için kullanılacak olan ECR-20 uyumlu bir jetondur. Bu jetonlar takas edilemez ve hatta başka bir adrese aktarılamaz. Bir kullanıcının hesabıyla ne kadar çok Kredi Jetonu ilişkilendirilirse, kullanıcının hesabı o kadar güvenilirdir.

ETHLend, kredileri başarıyla ödeyen kullanıcılara Kredi Jetonları vererek borçlunun itibarını yönetecektir. Bir kullanıcının başarılı bir şekilde geri ödediği her 1 ETH için, kullanıcı 0.1 CRE alacaktır. Benzer şekilde, ETHLend, Kredi Jetonlarını kredileri geri ödeyemeyen hesaplardan “yakmayı” planlıyor. Yüksek miktarda CRE’ye sahip bir kullanıcı, düşük miktarda CRE’ye sahip başka bir kullanıcının alamadığı kredileri alabilecektir. Daha yüksek CRE tutarlarına sahip kullanıcılar daha iyi faiz oranlarıyla ödüllendirilecek ve daha az CRE’ye sahip kullanıcılara kıyasla benzer krediler için daha düşük teminat seviyeleri sunmaları gerekecektir..

ETHLend Ekibi & İlerleme

ETHLend takım şu anda yirmi iki üye ve altı danışmandan oluşan büyük bir gruptan oluşmaktadır. ETHLend şu anda kurucusu ve CEO’su tarafından yönetiliyor, Stani Kulechov. ETHLend ekibinin diğer önemli üyeleri Jordan Lazaro Gustave, Yönetim Başkanı ve Martin Wichmann, ETHlend’in ICO hedefinin neredeyse% 100’ünü yükselten Token Satışı Başkanı. Ek olarak, ETHLend ekibinin tamamen pazarlama ve medya yazışmalarına odaklanmış birkaç üyesi vardır. Son olarak, ekibin güvenlik, hukuk ve geliştirme konuları da dahil olmak üzere hemen hemen tüm iş sorunlarını kapsayan birden fazla teknik ve teknik olmayan danışmanı vardır..

ETHLend Ekibi

İlerleme Yol Haritası

ETHLend Ekibi yola çıktı hırslı hedefler önümüzdeki iki yıl için. Yakın gelecekte, ETHLend, merkezi olmayan uygulamasına hem Bitcoin hem de teminatsız krediler eklemeyi planlıyor. İşte takımın 2018’in ilk iki çeyreği için öncelikli hedefleri.

1. Çeyrek Goller

ETHLend Çeyrek 1 Hedefleri

2. Çeyrek Goller

ETHLend Çeyrek 2 Hedefleri

Sonuç

ETHLend, güvenli, eşler arası Ethereum kredilerinin dünyadaki herhangi iki kişi arasında gerçekleşebileceği merkezi olmayan bir platform sağlar. Denklemden siyaseti ve sınırları kaldıran ETHLend, borç verme endüstrisinde devrim yaratmayı umuyor. ETHLend nihayetinde hem kredi vermek hem de almak isteyen tüm katılımcılara fayda sağlayacak gerçek bir küresel pazar yaratmayı hedefliyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me