Exchange Union nedir?

Exchange Union bir “merkezi olmayan ağ“Dünyanın her yerinden bireysel dijital varlık borsalarını birbirine bağlayan”. Ekip, kripto para biriminin en önemli sorunlarından biri olan likidite sorununu çözme görevinde..

Çoğu yatırımcı bunu ilk elden tecrübe etti: Beğendiğiniz ve yatırım yapmak istediğiniz bir dijital varlık buluyorsunuz. Ancak, madeni para yalnızca bir avuç borsada mevcut. Bunun da ötesinde, ticaret yapmak için yalnızca Bitcoin veya Ethereum kullanabilirsiniz. Bu, en az iki borsada birden fazla manuel transferle dolu bazen saatlerce süren bir sürece yol açar.

Ve likidite sorunu, henüz mevcut olmayan çok sayıda alım satım çifti olduğu anlamına gelir..

değişim birliği ana sayfası

Exchange Union, size daha iyi bir fiyat ve genel olarak iyileştirilmiş ticaret deneyimi için anında, güvenilir işlemler sunmak için farklı borsalardan sipariş defterlerini birbirine bağlar.

Bu Exchange Union kılavuzunda şunları ele alacağız:

Exchange Union nasıl çalışır??

Exchange Union ekibi platformu tanımlar bir “meta-değişim” olarak çünkü onu bir mevcut merkezi borsaların üstüne katman. Etkili bir değişim alışverişidir. Bunu yapmak için proje, aşağıdaki gibi popüler ikinci katman ölçeklendirme çözümlerini kullanır:

  • Ödeme kanalları
  • Atomik takaslar

Ödeme Kanalları

Ödeme kanalları iki taraf arasında dijital varlıkları zincir dışı aktarmanın anlık bir yolunu sağlar. İşlemler yalnızca ödeme kanalı ilk açıldığında ve kapatıldığında blok zincirine kaydedilir. Her transfer için kanalın her iki ucundaki bakiyelerin güncellenmesi olarak düşünebilirsiniz. Ödeme kanalını kapattığınızda, her iki taraf da kendi nihai bakiyelerini alır.

Ödeme kanalları güvenilmezdir – herhangi bir anlaşmazlık kriptografi yoluyla otomatik olarak çözülür. Ve bunları kullanan transferler, altta yatan blok zinciri tarafından güvence altına alınır, bu da onları blok zincirindeki borsalar kadar güvenilir kılar.

Bitcoin’in Lightning Network’ü ve Ethereum’un Raiden Network’ü, ödeme kanallarının en popüler iki örneğidir.

Exchange Union kullanır Hashed Timelock Sözleşmeleri (HTLC’ler) borsalar arasında ödeme kanallarını bağlarken. Bu sözleşmeler, platformun, ödeme kanalları aracılığıyla transferleri birden çok tarafa yönlendirmek için güvensiz aracılar olarak XU düğümlerini kurmasına olanak tanır. Bu, borsaların ağdaki her katılımcıyla ödeme kanalları açmak zorunda kalmasını önler. Bunun yerine, nihai varış yerlerine transferleri kolaylaştırmak için bir kanal rotası kullanabilirler..

Exchange Union aracılığıyla alım satımlara katılan her platformun bir XU düğümüne sahip olması ve bir ödeme kanalıyla her dijital varlık için en az bir başka borsaya bağlanması gerekir..

Atomik Takas

Bir ticaret her zaman aşağıdakilerden oluşur: iki transfer ödeme kanalları arasında. Bu nedenle, bir tarafın dürüst olmayan şekilde davranma riski vardır. Ticaretin kendi payına düşen kısmını aldıktan sonra, birinci taraf fonlarını diğer tarafa transfer edemezdi. Üzerinden atomik takaslar, ticaretin her iki tarafının da başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için kriptografik olarak sağlanmıştır. Bu, Exchange Union’da ticareti güvenli hale getirir & güvensiz.

Atomik takaslar, ödeme kanalları arasında ticarete olanak sağlamak için değiştirilmiş HTLC’leri kullanır. Örneğin:

  1. Sally, Litecoinini Exchange A’da Ethereum Classic ile takas etmek istiyor.
  2. Bob, Ethereum Classic’ini Litecoin için Exchange B’de takas etmek istiyor.
  3. Exchange A, Sally’nin parasını Litecoin ödeme kanalındaki Exchange B’ye gönderir.
  4. Exchange B, Bob’un parasını Ethereum Classic ödeme kanalındaki Exchange A’ya gönderir.
  5. Eşsiz HTLC, ticaretin her iki tarafının da başarılı bir şekilde gerçekleşmesini garanti eder.

Exchange Union ticaret örneği

Lightning Network şu anda Bitcoin, Litecoin ve diğer birçok zincirde yayında ve Raiden Network tüm ERC20 jetonlarını desteklediğinden, bu yöntemle zaten önemli miktarda dijital varlığı takas edebilirsiniz..

Merkezi Olmayan Sipariş Defteri

Eksiksiz bir küresel sipariş defteri kullanmak yerine, her XU düğümü ilgili siparişleri kendi ödeme kanallarında takip eder. Her düğüm daha sonra yerel sipariş kitaplarını ağdaki diğer düğümlere yayınlayarak merkezi olmayan bir sipariş sistemi oluşturur..

XUC belirteci

XUC bir ERC20 belirteci Exchange Union ekibinin öncelikle platformdaki teşvikler için kullandığı.

Borsalar için

Ekip, XUC’yi Exchange Union kullanan platformlardaki tüm tüccarlara airdrop yapacak. XUC’yi yalnızca Exchange Union hizmetleri için ödeme yapmak için kullanabilirsiniz ve ağa katılmak için jetona sahip olmanız gerekir. İdeal olarak, borsalar, artan ticaret çifti sayısından ve Borsa Birliği katılımcılarının sağladığı daha iyi fiyatlardan yararlanmak isteyen yeni tüccarların akışını görecektir..

Tüccarlar için

Yatırımcılar, Exchange Union ağında belirli işlem hacmi kilometre taşlarına ulaştıklarında XUC alırlar. Takım henüz kilometre taşı veya ödül sayılarını belirlemedi.

Servis Sağlayıcılar için

Düğüm operatörleri, siparişleri borsalara ilettikleri için ödüllü XUC alır. Ayrıca, yasadışı faaliyetler için ana zinciri izleyen kişiler XUC ödülleri alır.

Geliştiriciler için

Exchange Union, güçlü bir geliştirici topluluğu oluşturmak için XUC ile platform kod tabanına katkıda bulunan geliştiricileri ödüllendirir. Ayrıca XUC ödemelerini almak için kodu inceleyebilir ve test edebilirsiniz..

Arz & Dağıtım

Toplam var 3.000.000.000 XUC jetonu şu anda sadece 65.000.000 dolaşımda. Exchange Union’ın bir ICO’su yok – bu günlerde nadir. Bunun yerine, projeyi finanse etmek için 60.000.000 XUC jetonu (% 2) özel yatırımcılara satıldı. Dağıtım aşağıdaki gibidir:

değişim birliği belirteci dağıtımı

Exchange Union ekibi & ilerleme

Takım

James Wo (CEO), Terry Culver (CSO), Mikael Wang (Baş Blockchain Mimarı) ve Kilian Rausch (Ürün Direktörü) Exchange Union’a liderlik ediyor Yönetim ekibi. Ekip, özgeçmişlerinde bazı etkileyici konumlarla kapsamlı bir blockchain deneyimine sahiptir..

Wo, dünyanın önde gelen blockchain odaklı iş grubu olan Digital Finance Group’un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Wang, resmi olarak BTCC’nin CTO’su ve Ericsson’da Baş Çözüm Mimarı idi. Rausch, önde gelen bir dijital varlık cüzdanı olan Mobi’de daha önce PO idi.

Ekibe tavsiyelerde bulunan bazı etkileyici isimler de var. Javascript, Mozilla Firefox ve Brave tarayıcısının (BAT token) yaratıcısı Brenden Eich, baş danışmandır. Diğer danışmanlar, Unocoin, Ripio, OKCoin ve Kraken gibi popüler ticaret platformlarını çalıştırır veya bunlarla ilgilenir. Bu, borsalarla entegre olurken ekip için iyiye işarettir.

İlerleme

Proje henüz başlangıç ​​aşamasında – 2017’nin 3. çeyreğinden itibaren. Ekip, teknik özellikleri bu yılın 2. çeyreğinde (2018) yayınlayacak ve 2019’un 1. çeyreğine kadar bir test ağı başlatacak.

Değişim birliği yol haritası

Rekabet

Likidite eksikliği sorununu çözen çok sayıda blockchain projesi var. 0x ve Kyber Network gibi merkezi olmayan değişim protokolleri, borsalar için yeni bir paradigma sağlayarak bu sorunu çözmeye çalışıyor..

QASH, şirket içi eşleştirme algoritmaları ile birlikte dünya çapında birleşik bir borsa sipariş defteri oluşturan benzer bir projedir..

Exchange Union, ekibin halihazırda kurulmuş olan borsalarla entegre olmaya çalışması açısından benzersizdir. Platform aynı zamanda ticaret için ödeme kanallarını kullanan yegane platformlardan biridir. 0x, EtherDelta ve Kyber gibi merkezi olmayan borsalar atomik swapları kullanır ancak ödeme kanallarını kullanmaz. Bu yüzden daha yavaş ve / veya daha pahalı olma eğilimindedirler.

Ticaret

XUC jetonu, Ekim 2017’nin sonunda işlem görmeye başladı, bu nedenle analiz edilecek çok fazla işlem verisi yok. Fiyat, yaklaşık 2.00 $ ‘dan (~ 0.00028 BTC) en düşük 17.00 $’ a (~ 0.00092 BTC) kadar değişen çalkantılıydı. Son zamanlarda, fiyat 8-9 dolar aralığında yerleşmiş görünüyor.

Platform lansmana yaklaşana kadar fiyat hareketlerini tahmin etmek zor olacak, ancak onu etkileyebilecek birkaç şey var. Fiyatı yukarı çekebilecek ana şeyler, geliştirme kilometre taşı duyuruları ve ağ kullanımının artmasıdır..

XUC nereden alınır

Proje çok genç olduğu için, XUC’yi nereden satın alacağınız konusunda sınırlı seçenekleriniz var. Jetonu Bitcoin, Ethereum veya Tether için OKEx veya HitBTC’de alabilirsiniz..

Parasız yeni bir başlangıç ​​yapıyorsanız, öncelikle Gemini gibi bir borsada Bitcoin veya Ethereum satın almalısınız..

XUC değişimlerinin tam ve güncel listesi için Exchange Union’a göz atmayı unutmayın. İnternet sitesi.

XUC nerede saklanır

Bir ERC20 jetonu olarak, XUC’nizi saklamak için ideal yer ERC20 desteğine sahip bir cüzdandır. MyEtherWallet en popüler çevrimiçi seçenektir.

Trezor, daha güvenli bir şeyle ilgileniyorsanız, ERC20 desteğine sahip harika bir donanım cüzdanıdır.

Sonuç

Exchange Union, kripto para ekosistemine daha fazla likidite getirmek için mevcut borsaları ödeme kanalları aracılığıyla birbirine bağlar. Proje nispeten yeni olmasına rağmen, arkasındaki ekip ve danışmanlar blok zinciri alanında geniş deneyime sahiptir..

Diğer merkezi olmayan borsa odaklı projelerin aksine, Exchange Union, teknolojilerini entegre etmek için doğrudan merkezi borsalarla çalışıyor. Ekip, ürünlerini geliştirmeye ve geliştirmeyi hızlandırmaya başlarken bu yıl tetikte olun. Tüm Exchange Union haberleri ve duyurularından haberdar olabilirsiniz. Blog.

Ek Exchange Union kaynakları

Telgraf

Gitter (Yalnızca geliştiriciler)

Twitter

Facebook

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me