GDAX ve Gemini

Orta düzeyde yatırım yapma anlayışınız varsa, GDAX ve ikizler burcu kripto para birimi ticaretine başlamak için iyi platformlardır. Bu platformlar, ortalama bir kullanıcıyı mutlu etmeye yetecek kadar zil ve ıslık ile basitleştirilmiş bir değişim deneyimi sağlar. Coinbase gibi daha basit ve sınırlı borsa özelliklerinin ötesine geçmek istiyorsanız, her iki platform da iyi bir sonraki adımdır..

Bu “GDAX vs Gemini” incelemesinde, hangisinin sizin için en iyisi olduğuna dair bilinçli bir karar verebilmeniz için size iki exchange arasındaki farkları göstereceğiz.

Şunların üzerinden geçeceğiz:

GDAX vs Gemini: Temel Bilgiler

Finansman Yöntemleri

Hem Gemini hem de GDAX, hesabınıza üç ana yoldan para yatırmanıza izin verir – Banka transferi (ACH), banka havaleleri, ve kripto para mevduatları.

Ayrıca GDAX, Coinbase hesaplarından para transferlerini anında ve ücret ödemeden kabul eder. Bu, daha önce Coinbase kullanıyorsanız, ancak daha sağlam özelliklere sahip bir borsaya geçmek istiyorsanız, sorunsuz bir geçiş sağlar..

Öte yandan, mümkün olan en kısa sürede yatırım yapmaya çalışıyorsanız Gemini sağlam bir seçenektir. Gemini, paranız hesabınızda onaylanmadan önce satın alma ve ticaret yapmanızı sağlar. İlk paranız onaylanana kadar çekemeyecek olsanız da, bu arada fiyatlarının artması konusunda endişelenmeden paraları belirli bir fiyata kilitleyebilirsiniz..

Arayüz

GDAX, marjin ticareti ve stop emirleri gibi seçeneklerle Gemini’den biraz daha gelişmiş bir ticaret deneyimi sunar. İlk bakışta, alım / satım emirlerinin ekranda sürekli hareket etmesi nedeniyle borsa yeni yatırımcılar için korkutucu görünebilir. Ancak, ilk kullanımdan sonra, bunu kullandığım borsaların en iyi tasarlanmış düzenlerinden biri olarak buldum.

GDAX Bitcoin Gösterge Tablosu

Öznel olarak, Gemini platformu estetik açıdan hoştur ancak analiz edilmesi zordur. Sipariş defteri tablosu küçük bir düğmenin arkasına gizlenmiştir ve sipariş defteri tablosu alış emirlerini x ekseni altına koyan alışılmışın dışında bir tasarımı izler. Gemini’deki benzersiz bir özellik, madeni paraları açık artırma biçiminde sipariş etme yeteneğidir, ancak bunu kendim hiç denemedim.

Gemini Bitcoin Dashboard Satın Al

Deneyimli tüccarlar için, GDAX analiz ve gelişmiş ticaret seçenekleri için daha iyi bir platformdur. Amacınız bir satın alma işlemi yapmak ve bir süre bekletmekse, Gemini iyi bir seçimdir..

Ticaret Ücretleri

Gemini ve GDAX, ücret yapılarında BTC için maksimum% 0,25 işlem ücreti her iki platformda da ticaret.

Ancak, ETH ticareti yapmak istiyorsanız, Gemini sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Açık ikizler burcu, maksimum ticaret ETH ücreti% 0,25’tir – biraz daha az GDAX’ta% 0,3 ücret.

Her iki borsa da işlem ücretlerinizi hesaplamak için oldukça karmaşık bir sistem kullanır. Bu hesaplamalar öncelikle 30 günlük işlem hacminize göre belirlenir. Yine de dikkat edilmesi gereken önemli şey şudur: GDAX’ın üreticiler için işlem ücreti yoktur (kitaplara sipariş veren kullanıcılar).

Daha ayrıntılı bir açıklamayı bulabilirsiniz. ikizler burcu ticaret ücretleri İşte ve GDAX ticaret ücretleri İşte. Bu ücretler hacme göre değiştiğinden, yapmayı düşündüğünüz birkaç ticaretin ücretlerini tahmin etmek için bu kaynakları kullanmanızı öneririm. Oradan, ücretlerdeki farkın bir platformu diğerine göre seçmeniz için yeterli olup olmadığına karar verebilirsiniz..

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

GDAX, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i destekler ticaret. Bu listeye madeni para ekleme konusunda söylentiler dolaşsa da, şirket bunu söyleyen resmi bir açıklama yapmadı..

Gemini yalnızca Bitcoin ve Ethereum’u destekler ticaret ve henüz acil özelliğe daha fazla ekleme planından bahsetmedi.

Bir borsaya yeni coin eklemenin teknik zorluğunun yanı sıra, listelenen yeni bir coin almanın düzenleme ve işlem maliyetleri şu anda bu borsalar için buna değmeyebilir (kişisel spekülasyon).

Transfer Limitleri

Gemini, ACH aracılığıyla yatırabileceğiniz tutarı sınırlar Günlük 500 $. Ancak banka havalesi ve kripto para yatırma gibi diğer para yatırma yöntemleri için bir sınır yoktur. Gemini ayrıca para çekme limitini günlük 10.000 $ olarak belirledi.

Gemini ACH ile para yatırma işlemleri genellikle 4-5 iş günü sürer onaylanacak. Ancak, daha önce de bahsettiğim gibi, fonları hemen ticaret yapmak için kullanabilirsiniz.

GDAX, günlük para yatırma limitleri hakkında basit değildir. Günlük ACH para yatırma limitleri hesabınızın yaşına, satın alma geçmişinize ve hesap doğrulamasına göre belirlenir. Bu mevduatlar tipik olarak 3-5 iş günü. Banka havaleleri 250.000 $ ile sınırlıdır ve kripto para yatırma işlemleri sınırsızdır.

Gemini gibi, GDAX para çekme limiti günde 10.000 $ ‘dır.

Şirket Güveni

ABD’de faaliyet gösteren her iki borsa, katı ABD kural ve düzenlemelerini başarıyla uygulamaya devam etti..

Coinbase’in bir şubesi olan GDAX, 2012 yılında kuruldu ve merkezi Silikon Vadisi’nde bulunuyor. 8 milyondan fazla kişi platformlarını kullandı ve 20 milyar doların üzerinde dijital para birimini başarıyla takas ettiler. Ayrıca Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve New York Borsası gibi birkaç önemli yatırımcının da desteğine sahipler..

Üç ay önce, multi-milyon dolarlık bir satış emri, Ethereum fiyatının aşırı derecede düşmesine neden oldu. GDAX’ta neredeyse anında 300 ila 10 sent. Bu satış, borsada bir kartopu etkisiyle birkaç başka otomatik satışı da tetikledi. Pazar hızla toparlansa da, birkaç kullanıcı bu tuhaf olay nedeniyle büyük miktarda para kaybetti. Pazar güvenini yeniden kazanmak için GDAX, kazadan etkilenenlere kaybedilen fonları iade etti..

Gemini, 2015 yılında New York’ta Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından piyasaya sürüldü. Facebook’taki geçmişleriyle ünlü olsalar da, kardeşler 2013’ün başından beri Bitcoin topluluğunda aktifler. Bitcoin ile ilgili birkaç projeyi finanse ettiler ve sahip oldukları söyleniyor. Dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin yüzde 1’i.

Gemini ayrıca Bitcoin ve Ether ticareti için lisanslı ilk ABD borsasıydı..

Fon Güvenliği

Hem GDAX hem de Gemini, mevduat sahibi başına 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortalı bankalarda tutulan tüm ABD doları fonlarını tutar..

Hesabınızın saldırıya uğramasına ilişkin doğal ancak küçük bir risk olduğundan varlıklarınızı borsalardan uzak tutmanız önerilir. Madeni paralarınızı bir borsada tutmayı seçerseniz, GDAX ve Gemini bu dijital varlıkların güvenliğini sağlamak için büyük önlemler alır..

Dijital varlıkların% 2’sinden azı GDAX’ta çevrimiçi depoda tutulur. Paranın geri kalanı, şifrelenmiş USB sürücüler ve dünyanın dört bir yanındaki kasalarda saklanan kağıt yedeklerin bir kombinasyonu kullanılarak soğuk (çevrimdışı) depoda tutulur. Bunun da ötesinde, GDAX çevrimiçi tuttukları birkaç dijital varlığı tamamen sigortalıyor.

Gemini, çevrimiçi tutulan varlıkların sayısını belirtmez, ancak şunu belirtir: dijital varlıkların çoğu kendi soğuk depolama sistemlerinde tutulur. Sistemleri, tek bir hata noktası olmadığından emin olmak için çoklu imza teknolojisine sahip güvenli donanım güvenlik modülleri (HSM’ler) kullanır.

Müşteri desteği

Müşteri desteği daha az bilinen bazı borsalarda sorun olabilirken, GDAX ve Gemini size platformlarında başarılı bir şekilde gezinmeniz için ihtiyaç duyduğunuz kaynakları sağlar..

Her iki borsa da yalnızca genel destek sorunlarını değil, aynı zamanda yatırım koşullarını da açıklayan bir SSS kitaplığı içerir. Yeni başlayan yatırımcılar için mükemmel kaynaklardır.

Her iki şirket de destek biletlerini e-posta yoluyla ele alıyor ve 2-3 iş günü yanıt süresine sahip. Bu şirketlerin hiçbiri için destek ile hiçbir zaman iletişime geçmek zorunda kalmamış olsam da,.

Sonuç

Benzer ücret yapıları, finansman seçenekleri ve işlevlerle, Gemini veya GDAX’ı seçerken yanlış gidemezsiniz. Karar kişisel tercihe bağlı.

Litecoin ticareti yapmak veya Coinbase hesabınızdan uzaklaşmak mı istiyorsunuz?? GDAX muhtemelen senin için en iyisi olurdu. (Yine de Coinbase’den Gemini’ye taşındım ve herhangi bir şikayetim olmadı.)

Hemen ticarete başlamak ister misiniz?? ikizler burcu büyük ihtimalle en iyi bahsiniz.

(CoinCentral’ın Kripto Değişim İncelemelerinin Tam Listesi’ne bakın)

Daha Fazla GDAX Karşılaştırması

  • GDAX vs Coinbase
  • GDAX vs Kraken

Daha Fazla Gemini Karşılaştırması

  • Gemini ve Coinbase
  • Gemini – Kraken

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me