Global Parti Markası Space Yacht, NFT’ler ile Crypto Art Space’e Katılıyor

Space Yacht, 2015 yılında bir Los Angeles konuşmacısının arka sokağında küçük bir müzik endüstrisi partisi olarak başladı ve o zamandan beri bir sonraki dans müziği yeteneği için bir ısı arayıcısı haline geldi..

COVID endüstriyi dizginlemeden önce, lezzet yaratan marka haftalık konutlar ve uluslararası etkinlikler düzenliyor ve yılda 150 gösteri yapıyordu. Olaylara yaklaşımı, partinin zirvesinde sürpriz performans sergileyenler, ileri görüşlü rezervasyonlar ve spontane pizza teslimatlarıyla dünyayı kasıp kavurdu..

COVID, Space Yacht’ın geleneksel gelir akışını durdurduğunda, parti organizatörleri, gözlerini Twitch’te canlı yayınlanan setlere ev sahipliği yapan, yeni bir plak şirketi başlatan ve Bu yazın başlarında kripto-sanat alanına giren ilk EDM markası açık Şık Ağ Geçidi, NFT ve kripto tabanlı sanat için bir dijital sanat galerisi.

Editörün notu: Cryptocurrency sanatı ve Non-Fungible Tokens hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradaki kılavuzlarımıza göz atın:

  1. Değiştirilemez Jetonlar (NFT’ler)
  2. Blockchain sanatı nasıl değiştiriyor?
  3. Blockchain sanat pazarının bir keşfi

Space Yacht’ın ünlü kripto sanatçısı Goldweird ile bir işbirliği olan ilk koleksiyonu birkaç dakika içinde tükendi ve marka için yepyeni bir yaratıcılık sektörünün sıçrama tahtası oldu..

Space Yacht'ın NiftyGateway'deki koleksiyonu.

NiftyGateway’de Space Yacht’ın NFT koleksiyonu.

Space Yacht’ın ikinci NFT koleksiyonu bugün piyasaya çıkıyor ve başlangıcından beri markanın merkezinde yer alan üç farklı temadan oluşuyor: pizza, gülen yüzler ve ticari markalı sloganı “BİZ KADAR FİKİRLER”. Çoğu insan bağlantıyı anlamayabilir, ancak bir Space Yacht etkinliğine katıldıysanız, saat 1’de dans pistinde kuruculardan biri tarafından size verilen ücretsiz bir dilim pizza yemiş olabilirsiniz. her gösteri. Ya da, son birkaç yılda bir tişört veya kapşonlu satın aldıysanız, muhtemelen giysinin herhangi bir yerinde ÇOK FCKD sloganı veya Twerking iskeleti vardır..

Space Yacht Kurucu Ortağı ve kripto-sanat koleksiyoncusu Rami Perlman ile gece hayatı endüstrisinin kapanması sırasında etkinlik serilerini başarılı olacak şekilde uyarlamaları ve elektronik müzik alanında kripto-sanatın geleceğinin nasıl görüneceği hakkında röportaj yaptık..

Space Yacht en çok ne için bilinir? Müzik alanında itibarını nasıl oluşturdu??

Space Yacht, beş yıl önce Salı geceleri Hollywood’da haftalık bir parti olarak başladı. Başlangıçta, endüstri insanları ve DJ’ler için bir takıntıydı. Hızla LA’deki yeraltı dans müziğinin merkez üssü haline geldi. Değer önerisi, etkinliklerimize gelip ana sahneye çıkmasına 18 ay kalmış yeni yetenekleri görebilmenizdi. Markalar ve daha büyük etkinlik şirketleri onları bulmadan önce yetenekleri bulan küratörler olarak itibarımızı oluşturduk.

Yıllar geçtikçe, ayak izimizi büyüttük, Sound Nightclub’a (LA’daki en iyi kulüplerden biri) taşındık ve Las Vegas, San Francisco ve San Diego gibi yerlerde ülke çapında rezidanslar kurduk. Geziler, festivaller ve rezidanslar arasındaki son iki yılda yılda ortalama 150 etkinlik yapıyorduk ve Covid vurmadan önce Asya’da bir tur bile yaptık. Etkinlik işimizin arkasında, bir plak şirketi kurmayı ve başarılı bir giyim işi kurmayı başardık.

Space Yacht kripto para sanatına nasıl dönüştü??


Üniversitede görsel sanatlar okudum ve yıllardır koleksiyonerlik yapıyorum. Nifty Gateway’deki adamlarla bir arkadaş aracılığıyla tanıştım ve hemen anlaştık. O zamana kadar NFT alanının farkında değildim, ama anında takılıp toplanmaya başladım. Oradan, kripto’nun tavşan deliğinden aşağı indim ve hem finansal açıdan hem de blok zincirinin müzik endüstrisi ile nasıl alakalı olabileceği konusunda tüm olasılıklar konusunda eşit derecede bağlandım ve heyecanlandım..

Space Yacht'ın NiftyGateway'deki koleksiyonu.

NiftyGateway’de Space Yacht koleksiyonu.

Ağustos düşüşü, adlı yerleşik bir NFT sanatçısı ile bir işbirliğiydi. Goldweard, Space Yacht Markasına dayalı bir dizi NFT yaratan. Sonra, her animasyon parçası için tüm müziği besteledim, bu yüzden müzik hakkında büyük ölçüde görsel bir ortamda konuşabilmek harika oldu..

Geçen yaz ilk kripto sanat düşüşünüzü başlattığınızda hayranlarınız NFT’ler ile markanız arasındaki bağlantıyı anladılar mı??

Eğitim, Nifty’nin bizden ayrılmayı istemesinin büyük bir parçasıydı. Aslında hayranlarımızın NFT’ler hakkında hiçbir şey bilmediğini varsaydık, ancak amacımız marka ikonografimizi hem görsel hem de müzik açısından entegre etmek ve bunu NFT’lerin arkasındaki teknoloji hakkında konuşabileceğimiz bir giriş yolu olarak kullanmaktı..

Düşüşten önce, farkındalığı artırmak için e-posta patlamaları, blog gönderileri, podcast’ler gibi bir dizi şey yaptık ve hatta teknolojiyi açıklamak için Twitch şovumuzda Şık adamlara yer verdik. Düşüş başladığında hayranlarımız bunun ne olduğunu biliyordu ve aslında ilk kez alıcılardan çok sayıda satış gördük.

Kripto para koleksiyonlarını bu kadar değerli yapan şey?

Her şey kimlik doğrulamayla ilgili. İmzalı veya elle numaralandırılmış ya da bazı durumlarda, eserin sahibinin geçmişini ve ne kadarına satıldığını gösteren tarihi bir sertifika ile birlikte geldiğinde fiziksel bir sanat eserinin gerçekliğine güveniyoruz. Tüm bunların yerini bir NFT’nin aldığını açıklıyorum, ancak bir anlamda, blok zinciri sahte olamayacağı için kimlik doğrulama konusunda daha iyi bir iş çıkarıyor. İnsanlar, ister video oyununda ister iTunes’dan bir şarkı satın alıyor olsun, uzun süredir dijital ürünler satın alıyor. Dijital yerliler için, NFT’lerin dünyası farklı değil.

Müzik sektörü ortamında NFT’ler için bir yer görüyor musunuz? Mevcut plak şirketi modellerini bozmaya hazır mı ve nasıl??

NFT’lerin mevcut plak şirketlerinin yerini aldığını görmüyorum, bunun yerine müzik sanatçılarının müziklerini dağıtabilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri yepyeni bir yol haline geldiklerini düşünüyorum. On yıllar boyunca, müzikseverler orijinal eserin temelde sınırsız kopyası olan plaklar veya kasetler veya CD’ler toplardı. NFT’ler ile, nadir bulunan bir koleksiyon oluşturabilir ve müzik hayranlarına, tıpkı bir sanat eserine sahip olmak gibi bir müzik parçasını KENDİ KENDİNE alma şansı verebilirsiniz. NFT’ler müzik toplama konseptini tamamen yeni bir seviyeye taşıyor!

3lau ve RAC gibi elektronik müzik sanatçıları son zamanlarda Nifty Gateway gibi platformlarda NFT alanında kendi damlalarını başlattılar. & Aşırı nadir. Bu trendin gelişmesini nasıl görüyorsunuz??

Covid, hepimizi para kazanmanın yeni yollarını bulmaya zorladı. Çoğu DJ gelirlerinin% 95’ini turneden elde ettiği için özellikle dans müziği endüstrisini yok etti. Teknoloji, müziği yarattığımız çerçeve olduğundan, elektronik müzik sanatçılarının mekana erken gelmeleri bana çok mantıklı geliyor. Yöneticiler, temsilciler ve sanatçılar, para kazanma potansiyelini gördükleri için beni NFT’ler hakkında sordular. Bu alanda büyük bir patlama göreceğimizi hissediyorum..

Bir koleksiyoncu olarak, harika bir NFT’yi yapan şey?

Her şey, her parçanın kalitesiyle başlar. Photoshop’ta bir şeyler hazırlayıp insanlara satın almalarını söylemek yeterli değildir. Sanatçının duygusal bir bağ yaratan ve insanları parçayı satın almak veya ona değer vermek istemesine ikna eden bir bakış açısına sahip olması gerekiyor.

Disko (Nadir) # 2/35

Space Yacht’ın NiftyGateway’deki Disco (Nadir) No. 2/35 koleksiyonunun satış bilgileri.

Tıpkı fiziksel sanatta olduğu gibi, NFT’ler de “BUNA SAHİP OLMAM GEREKİYOR!” Gibi hissettirmeli.

Bize son NFT düşüşünden bahseder misiniz??

Bu koleksiyonu ilk günden beri bizimle birlikte olan hayranlarımıza duyurmak istedik. İlk damlasımız gibi, bu ikinci damla da marka ikonografimizi her parçaya ve orijinal müziğe entegre ediyor. Aynı temaları birçok görselimizde ve ürünümüzde kullanıyoruz, bu nedenle bu temalar etrafında bütün bir NFT koleksiyonu yapmak uygun göründü. İlk NFT koleksiyonumuz aracılığıyla hakkımızda bilgi edinen yeni kripto-sanat koleksiyoncuları için bu, Space Yacht’ın dünyasına ve görsellerine harika bir giriş..

Koleksiyon, üç farklı Space Yacht temasına sahip animasyonlardan ve fotoğraflardan oluşuyor: pizza, gülen yüzler ve ticari marka sloganımız “ÇOK FAZLA CKD”. Bunlar, tur görsellerimize, ürünlerimize uyarladığımız ve kripto sanatına ilişkin yaklaşımımıza harmanladığımız çılgın kültürün ikonografisinden ilham alan temalardır. Bizi yeni tanıyanlar için bu koleksiyon, Space Yacht’ın görsel kalıntılarına açılan bir kapıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map