Hshare nedir & Hcash? Grafik Tırmanış Parasına İçeriden Bir Bakış

Hshare, piyasaya çıktığında Hcash için 1: 1 takası olan lansman öncesi değer belirtecidir.

Hcash blok zincirleri arasında ve blok zincirleri ile bloksuz kripto para birimleri arasında değer aktarımına izin vermek için tasarlanmış yeni bir kripto para birimidir. Ek olarak, Hcash özel işlemleri, DAO yönetimini ve kuantum direncini destekleyecek.

Kasım 2017 itibarıyla Hshare, CoinMarketCap 853 milyon dolarlık genel değerleme ile (mevcut fiyat ve sıralama için yukarıya bakın). Hshare ilk 20 kripto para birimine girdiğinden beri, birçok yatırımcı ve kripto meraklısı teknolojisi, potansiyeli ve meşruiyeti hakkında soruları oldu..

Bazıları blok zincirleri arasındaki işlemlerin faydalarını bu kripto para birimi için büyük bir avantaj olarak öne sürerken, diğerleri Hcash ekibinin böylesine büyük bir teknolojik zorluğun üstesinden gelme becerisine şüpheyle yaklaşıyor ve Hshare’in aşırı değerli olduğuna inanıyorlar..

Hcash ekibi Çin ve Avustralya’da yerleşiktir. Etkileyici üniversite desteği ve tavsiyeleri olsa da, çekirdek geliştirme ekibinin çoğu kripto topluluğunda bilinmiyor. Bu ekibin güçlü yönlerinin ve önceki deneyimlerinin ne olduğu belirsiz.

Bu makalede, Hcash’in ne olduğuna, nasıl çalışacağına ve lansmanının zaman çizelgesine bir göz atacağız. Ayrıca, Hcash’ın bu erken, lansman öncesi aşamada aldığı eleştirilerden bazılarını da inceleyeceğiz. Bu kılavuzun sağlam bir giriş olması amaçlansa da, hiçbir şekilde tam bir analiz değildir. Okumak isteyeceksin Hcash’in teknik raporu ve teknoloji hakkında herhangi bir karar vermeden önce diğer ilgili sektör kaynakları.

Hcash, blok ve bloksuz kripto para birimleriyle çalışır

Bitcoin ve Ethereum gibi para birimleri, bireysel işlem defterlerini tutan bir dizi blok oluşturmak için madencilik kullanarak blok zincirinde çalışır. Ancak, Bitcoin blok zincirinin Ethereum blok zinciriyle konuşmasının bir yolu yoktur. İkisi arasında değer transferi yapmak istiyorsanız, bir değişim hizmeti kullanmanız gerekir. Bağımsız blok zincirlerinin sayısı artmaya devam ettikçe, blok zincirleri arasında değer aktarımı sorunu büyüyor.

Yönlendirilmiş döngüsüz grafiği

Blockchain’i hiç kullanmayan IOTA ve Byteball gibi yeni para birimlerini düşündüğünüzde sorun daha da karmaşık hale geliyor. Bunun yerine, birbirini doğrulayan bir işlem ağı oluşturmak için yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafik (DAG) kriptografisi uygularlar..

Değişim hizmetleri sorunludur çünkü yavaş olabilirler, ücret talep edebilirler ve merkezi kurumlardır. Blockchain para birimleri, düşük ücretlerle ve merkezi otorite olmaksızın bankacılığa bir alternatif sunmak üzere tasarlandı. Bununla birlikte, blok zincirleri arasında transfer yapmanız gerektiğinde, bir banka ile yaptığınız aynı ücret, hız ve merkezi otorite sorunlarıyla karşılaşırsınız..

Hcash, blockchain ve DAG para birimleri için bir yan zincir olarak çalışarak bu sorunu çözmeye çalışıyor. Hcash, biri blok zinciri tabanlı, diğeri DAG kullanan iki eşzamanlı ağ geliştirecek. Bu ağlar, diğer yaygın kripto para birimleriyle birlikte çalışabilen adresler sunarak, Hcash cüzdanınızda çeşitli para birimleri göndermenize ve almanıza olanak tanır..


Genel ve özel adresler

Hcash, gizlilik paraları da dahil olmak üzere birçok farklı kripto para birimi için bir yan zincir olmayı umduğundan, kullanıcıların fonlarını nasıl hareket ettirdiklerini maskelemek için gizlilik özelliklerini uygulaması gerekecek. Bu sorunu çözmek için, Hcash iki tür cüzdanla gelecek: beyaz ve siyah. Beyaz adresler herkes tarafından görülebilecekken, kara adresler gizli kalacaktır.

Bu gizliliğe ulaşmak için, Hcash sıfır bilgi kanıtlarını uygulayacaktır. Bu sistem, Zcash’in blok zincirinde kanıtlandığı gibi, işlemlerle ilgili bilgileri madencilerle paylaşmadan işlemleri doğrulamak için gelişmiş kriptografi kullanarak gönderenin ve alıcının kimliğini maskelemeyi içerir. Sonuç olarak, sıfır bilgi kanıtları uygulayan blok zincirleri, herhangi bir tanımlanabilir kullanıcı bilgisi içermez..

Hcash henüz piyasaya sürülmediğinden, geliştirme ekibinin gizliliği bu kadar çok farklı ağ bağlantısında ne kadar iyi uygulayabildiği görülmeye devam ediyor. Gelişmiş donanım ve kodlama becerilerine sahip saldırganlar karşısında kullanıcı verilerini korumak giderek zorlaştığından, gizlilik kesinlikle Hcash geliştiricilerinin karşılaştığı en büyük teknik zorluklardan biridir..

Kuantum direnci

Gelişmiş donanımdan bahsetmişken, kuantum hesaplama, kripto para dünyasını kötü bir şekilde devirme potansiyeline sahiptir. Kuantum bilgisayarlar, klasik makinelerde mevcut bilgi işlem gücümüzü çok aşabilir, çünkü günümüz bilgisayarlarının aksine, “0” veya “1” dışındaki durumlarda var olmaları mümkündür.

kuantum hesaplama çipi

D-Wave Systems, Inc. tarafından üretilen Kuantum hesaplama çipi – Creative Commons

Modern kriptografi, genel ve özel anahtarlar arasındaki bağlantıya dayanır. Kripto para birimleri için bu, insanların açık adresinize para gönderebileceği, ancak özel anahtarınızı kullanarak bu adresten harcama yapmaya yalnızca siz izin verebileceğiniz anlamına gelir. Şu anda genel ve özel anahtar arasındaki ilişkiyi hesaplamak inanılmaz derecede zor.

Göre Lamont Ahşap, Bir saldırganın 128 bitlik bir şifrede anahtarlar arasındaki ilişkiyi keşfetmesi 10.79 kentilyon yıl alır. Ancak, saldırganlar mevcut bilgisayarlarımızdan katlanarak daha güçlü bir bilgisayarı başarıyla geliştirdiyse, bu bilgisayar potansiyel olarak aynı 128 bit şifrenin kodunu altı ayda çözebilir..

Çoğu uzman bu konuda hemfikir olsa da kuantum hesaplama Hcash geliştiricileri hala işini şansa bırakmıyor. Kuantum direncinin Hcash’ın koduna baştan ekleneceğini belirttiler. Kuantuma dirençli defterler, kuantum bilgisayarların geliştirildiklerinde Hcash’ın ağı üzerinde gereksiz bir etki kazanmamalarını sağlamak için yeni işlem imzaları ve yinelemeli karmalar kullanır..

Hibrit çalışma kanıtı & DAO yönetişimi için risk kanıtı

Çoğu blok zinciri, işlemleri doğrulamak ve yeni bloklar oluşturmak için iş kanıtı (PoW) veya hisse kanıtı (PoS) kullanır. İşin kanıtı olarak, bir grup madenci, bloğu zincirdeki yerine sabitleyen bir kriptografik bulmacayı çözmek için rekabet eder. Bulmacayı çözmek, çok fazla bilgi işlem gücüne katkıda bulunmanızı gerektirir, ancak çözerseniz bir ödül kazanırsınız.

Risk kanıtı olarak, sistem bazı para birimine sahip olan herkese ve ne kadar sahip olduklarına bakar. Ağ, hisselerine bağlı olarak yeni bir blok için doğrulayıcı olacak birini rastgele seçer; madalyonun daha fazlasına sahip olan kişilerin seçilme olasılığı daha yüksektir. Doğrulayıcı işlemleri derler ve bloğu mühürler ve ağın geri kalanı onu denetler. Blok dürüstse, doğrulayıcı küçük bir ödül alır. Blok hileli ise, doğrulayıcı o blok zincirinde sahip olduğu tüm paraları kaybeder..

Hcash bir hibrit PoW / PoS sistemi ağdaki kullanıcı katılımını ve bilgi işlem gücünü en üst düzeye çıkarır. PoW, madencilerin bilgi işlem gücüne katkıda bulunmaları için bir teşvik sağlarken, PoS, ortalama kullanıcıların meşgul kalması için bir teşvik sağlar.

Hcash, oylamayı etkinleştirmek için bu sistemi kullanmayı planlıyor, böylece Hcash’i yöneten merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) oluşturuyor..

Kullanıcıların oylama gücü, hisselerine (toplam Hcash arzının payı) ve çalışmalarına (ağa katkıda bulunan bilgi işlem gücü) bağlı olacaktır. PoW ve PoS arasındaki bu ayrım, ilginç karşı dengeler ve potansiyel faydalar sağlar. Bununla birlikte, teknoloji yenidir ve cihazda kullanımı dışında bir şekilde denenmemiştir. Decred blok zinciri.

Eleştiriler: Hatalar, GitHub, Reddit ve LinkedIn

Hcash, CoinMarketCap’i en üst sıralara çıkardığından beri önemli eleştirilerin hedefi oldu. Bir Reddit dizisi Beyaz kağıtlarında anlattıkları teknolojiyi gerçekten inşa etme niyetinde olmayan bir ekiple Hcash’e bir aldatmaca madeni para diyecek kadar ileri gitti. Hcash teknik incelemesinin kendisi çok geneldir ve mevcut teknolojileri tanımlamaktadır, ancak bu teknolojilerin tutarlı bir sistemde nasıl uygulanacağını net bir şekilde yanıtlamamaktadır..

hcash github

Başka bir eleştiri de, Hcash’in özellikle aktif bir geliştirme aşamasında görünmediğidir. Hcash Github son beş ayda bir katkıda bulunandan yalnızca 17 işlem gördü. Olası geliştirme çevrimdışı veya başka bir yerde gerçekleşiyor olsa da GitHub, bunun gibi açık kaynaklı projeler için standarttır ve bu kadar az etkinlik görülmesi gariptir.

hcash subreddit

Ek olarak, artan ilgiye sahip yeni kripto para birimleri genellikle tartışma için canlı forumlar oluşturur. Reddit, bunun gerçekleştiği en yaygın yerdir. ancak, Hcash’ın alt dizini çoğunlukla sessiz, yalnızca beş gönderi ve bir haftadan eski en son gönderi. Çekirdek ekibin LinkedIn hesaplarının olmaması ve diğer yaygın sosyal medyadaki kullanıcı geçmişinin eksik olması da garip..

Bu sorunlar, ekibin, bu web sitelerinden bazılarına erişimin kısıtlandığı Çin merkezli olmasının bir işlevi olabilir. Belki Çince konuşursam çekirdek ekip hakkında daha fazla kaynak bulabilirim. Bununla birlikte, piyasa değeri 800.000 $ ‘ın üzerinde olan bir madeni para için, Hcash tartışması ve ekibin kimlik bilgilerinin doğrulanması söz konusu olduğunda internet oldukça sessizdir..

Sonuç

Çoğu yeni kripto para birimi gibi, Hcash de blok zincirlerinin birbirine bağlı olduğu ve değerin platformlar arasında kolayca aktarılabildiği gelecek vaat eden bir vizyona sahiptir. Bununla birlikte, Hcash’in değeri sonuçta uygulamaya kadar iner.

Şu anda, geliştirme ekibinin nasıl devam edeceği ve ne kadar ilerleme kaydettiği tam olarak belli değil.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me