Mandarin Çincesinde “para birimi” anlamına gelen Huobi, ticaret hacmine göre sürekli olarak dünyanın en büyük on borsasından biri olarak yer alıyor. Bu yazıda, potansiyel bir Huobi kullanıcısı olarak bilmeniz gereken her şeye bakıyoruz. Ücretleri, fon güvenliğini, müşteri deneyimini ve daha fazlasını inceleyelim.

Huobi Exchange Anahtar Bilgileri

Kullanıcı Arayüzü ve Mobil Uygulama

İOS ve Android’de mevcut olan Huobi mobil uygulaması, web platformunda bulunan işlevlerin çoğunu içerir. Hatta hesap kaydı ve doğrulama gibi görevleri doğrudan uygulama aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İçinde Google Oyun, Huobi Global uygulaması 3.730 yorum üzerinden ortalama 4,1 yıldız puanına sahiptir. Ancak Aralık 2018 ve Ocak 2019’da bazı kullanıcılar, Android uygulamasının Captcha’daki bir hata nedeniyle oturum açmalarına izin vermediğini söyledi. Üzerinde Apple App Store, Huobi, 4.800’den fazla yorum üzerinden ortalama 4,9 yıldıza sahiptir..

Ticaret Seçenekleri

Birçok merkezi borsa, tek, merkezi piyasa yapıcı görevi görür. Buna karşılık Huobi, tezgah üstü (OTC) işlem yapmanıza da izin verir. Bu, Huobi’de kripto para birimlerini eşler arası alıp satabileceğiniz anlamına gelir. Bu seçenek borsada mevcut olsa da, henüz tüccarlardan benimsenmesi gerekiyor. Çeşitli yorumcular, OTC tekliflerinin eksikliği olduğunu söylediler. Yine de bu hala yenilikçi bir teknik özelliktir.

Bir marj yatırımcısıysanız, Houbi’nin özellikle bunun için ayrı bir platformu var. Buna başlıktaki kenar boşluğu sekmesine giderek erişebilirsiniz. Sahip olabileceğiniz kaldıraç miktarı madeni paradan madeni paraya değişir. Örneğin, BTC yaklaşık 3 kattır. Diğer marj ticareti platformlarıyla karşılaştırıldığında bu düşüktür. Bununla birlikte, potansiyel kullanıcılar için çekici bir seçenektir.

Aralık 2018’de, Huobi Türev Pazarı BTC sözleşmeleri ve ETH sözleşmeleri (sırasıyla haftalık, iki haftalık ve üç aylık dahil) ve 1x, 5x, 10x ve 20x dahil esnek kaldıraçlar yayınladı. Gelecekte, çeşitli yatırım taleplerini karşılamak için daha fazla dijital para birimi çıkarılacak.

Huobi'de marj ticareti ekran görüntüsü

Huobi bir marj ticareti seçeneği sunuyor.

Güvenlik: Huobi Güvenli mi?

Diğer borsalarla karşılaştırıldığında Huobi, güvenlik açısından üstünlük sağlamaya devam ediyor. En iyi borsaların çoğu, daha sonra işlem hacmi açısından değişen sonuçlarla birlikte büyük ölçekli saldırılardan muzdariptir. 2015’te bir Bitstamp hacker’ı Huobi’den 12.000 BTC çekti. Ancak bu sorun Huobi’nin güvenliğiyle ilgili değildi. Huobi, 2015 yılında bir DDOS saldırısı bildirdi, ancak bu bir güvenlik ihlaline neden olmadı. Bir incelemeye göre, Huobi’de bireysel bir kullanıcı USDT ve EOS kaybetti. Bu gözden geçiren, sorunun şu olduğunu belirtir: teknik bir hatadan kaynaklandı Huobi’nin 2FA ile. Bir yorum, bunun bir kimlik avı dolandırıcılığının sonucu olduğunu öne sürüyor.

Huobi, risk kontrollerinin Goldman Sachs gibiler tarafından geliştirildiğini iddia ediyor. Borsa, fonların yaklaşık yüzde 98’ini soğuk cüzdanlarda saklar. Dahası, Huobi artık DDOS saldırılarını önlemek için merkezi olmayan bir değişim yapısı kullanıyor. Borsada bir Kullanıcı Koruma Fonu Girişimi bile var. Borsaların işlemlerden elde ettiği net gelirin yüzde yirmisi, Huobi Token’ı (HT) geri almak için kullanacağı bu fona gidecek. Ayrıca adı verilen bir servisi var Huobi Güvenlik Rezervi. Bunun bir parçası olarak, borsa sigorta için 20.000 BTC depolamayı planlıyor. Bu, Huobi’nin gelecekteki herhangi bir hacklenme durumunda kullanıcılara tazminat ödemesine yardımcı olacak önleyici bir önlemdir..

Huobi Ücretleri

Huobi’nin Hem piyasa yapıcılar hem de alıcılar için geçerli olan yüzde 0,2 ücret 30 günlük dönem boyunca 0 ila 5.000.000 ABD Doları arasındaki tutarlar için. Buna karşılık, Binance gibi diğer en iyi borsaların yüzde 0,1 ücreti var. Bu arada, GDAX’ın yüzde 0,3 ücreti var.

Huobi Global, Ocak 2019’da bir kademeli ücret yapısı bu, yüksek hacimli tüccarlar için ücretleri önemli ölçüde azaltır. Bu, diğer borsalara kıyasla nispeten rekabetçidir. Kullanıcılar ayrıca VIP üye olarak Huobi’deki işlem ücretlerini düşürme seçeneğine de sahiptir. Bu, üyelik seviyesine (1-5) bağlı olarak değişen aylık HT ödemesini içerir..

Çoğu borsada olduğu gibi, Huobi’nin para yatırma ücreti yoktur. Bununla birlikte, Huobi’nin para çekme ücretleri ve minimumları vardır. madeni paradan madeni paraya değişir. Örneğin, Bitcoin (BTC) çekmek 0.001 BTC’ye ve minimum para çekme miktarı 0.01 BTC’ye mal oluyor. Tether (USDT) için sabit ücret 5 USDT ve minimum para çekme tutarı 20 USDT’dir. Genel olarak, bu, Huobi ücretlerinin genellikle daha düşük para çekme miktarları için çoğu borsadan daha yüksek olduğu anlamına gelir. Birkaç istisna mevcuttur. Örneğin, TUSD’nin minimum 20 $ para çekme ücreti vardır, ancak para çekme ücreti yalnızca 2 $ ‘dır.

Para Birimi Seçenekleri

Ocak 2019 sonu itibariyle Huobi’nin 182 madeni para ve 416 işlem çifti var. Ticaret çiftleri için üç büyük kripto pazarı (USDT, BTC ve ETH) ve ABD pazarı için bir büyük fiat pazarı (USD) vardır. En iyi kripto-kripto ticaret çifti seçeneklerinden bazıları (işlem hacmine göre) BTC-USDT, ETH-USDT, TRX-USDT, EOS-USDT ve EOS-ETH’dir..

28 Ocak 2019 itibariyle, USD ticareti için tek seçenek BTC, USDT ve ETH’dir. Bunun nedeni büyük olasılıkla ABD sakinleri için ABD doları para çekme ve para yatırma hizmetlerinin 4 Ocak 2019’a kadar kullanılamamış olmasıdır. Şu anda, ABD’de ikamet edenler için banka havaleleri tek seçenektir. Huobi ayrıca bu özelliğe erişmek için seviye 2 doğrulaması gerektirir.

Dünyanın çeşitli yerleri için Huobi’nin yerel para biriminiz için ticareti destekleyip desteklemediğini kontrol etmelisiniz. Örneğin ABD’deyseniz, Huobi platformunda Avustralya Doları (AUD) ticareti yapma seçeneğini görmeyeceksiniz, ancak muhtemelen USD için bir seçenek göreceksiniz ve bunun tersi de geçerlidir. Başka bir deyişle, muhtemelen yalnızca bulunduğunuz yerde kullanılan fiat para birimini göreceksiniz..

2019’un başında HBUS Marketplace, Huobi olarak yeniden markalandı.

Para Çekme Sınırlamaları

Piyasadaki birçok borsaya benzer şekilde, Huobi’nin çeşitli kullanıcı doğrulama seviyelerine dayalı para çekme sınırlamaları vardır. Fark edeceğiniz bir şey, para çekme miktarlarının büyük ölçüde vatandaşlığınıza bağlı olarak değişmesidir. Örneğin, Çin vatandaşıysanız, doğrulanmamış bir kullanıcı olarak veya 1. seviye doğrulama ile herhangi bir parayı çekemezsiniz. Bu seçenek yalnızca 2. düzey veya üzerinde kullanılabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, değişim yalnızca seviye 1 doğrulaması gerektirir. Bununla birlikte, miktarlar nispeten düşüktür: günlük limit 2.000 $ ve aylık limit 10.000 $.

Müşteri Hizmetleri Deneyimi

Çoğu borsayla karşılaştırıldığında Huobi, ortalamanın üzerinde müşteri hizmetleri deneyimine sahiptir. Müşteri desteği 24/7 mevcuttur ve yanıt süreleri ortalama olarak yalnızca iki ila üç saat sürer. Çoğu kişi bunun uzayda nadir olduğunu düşünüyor.

Müşteri desteğine ulaşmak için kullanabileceğiniz iki ana yöntem vardır. Öncelikle, doğrudan Huobi ticaret platformunda bulunan sohbet uygulamasını kullanabilirsiniz. İkinci olarak, ekiple şu adresten iletişime geçebilirsiniz: [e-posta korumalı]. Bu seçeneği seçerseniz Huobi, Huobi hesabınızla ilişkili kayıtlı e-posta adresini kullanmanızı ve kullanıcı kimliğinizi eklemenizi ister..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me