ICObench’in ICO Pazar İncelemesinden Elde Edilen Bulguları Keşfetmek

6 Nisan’da, ICO inceleme sitesi ICObench bazı büyüleyici endüstri verilerinin yanı sıra Mart ayı için ICO Pazar İncelemesini yayınladı. Farklı ICO platformları, genel pazar eğilimleri, sektöre göre istatistikler ve çok daha fazlasını içerir..

Raporu baştan sona okuduk ve en ilginç bilgilerden bazılarını burada derledik. Şimdiye kadarki ICO’ların durumu ve bu yeni kitle fonlaması biçiminin bir sonraki adımda nereye gidebileceğini öğrenmek için okumaya devam edin..

Amerika Birleşik Devletleri ICO pazarına hakim, ancak daha küçük ülkeler de sıçrama yapıyor.

415 ICO ile Amerika Birleşik Devletleri, 2 ve 3 numaralı noktalar, Rusya (238) ve Birleşik Krallık (221) olarak neredeyse ICO sayısını ikiye katladı. Singapur ve İsviçre, sırasıyla 187 ve 123 ICO ile üçlü hanedeki diğer iki ülkedir..

İsviçre, ICO sayısı bakımından dördüncü sırada yer alırken, topladıkları toplam fonlara gelince ikinci sırada. Ülke, 1 milyar doların üzerinde katkı payı alan iki ülkeden sadece biri – diğeri Amerika Birleşik Devletleri. Hükümetin blockchain teknolojisine olan açıklığı nedeniyle, Zug, İsviçre (AKA Crypto Valley) hızla bir kripto sermayesi haline geldi. Ülkenin daha fazla ICO başarısı görmeye devam etmesi muhtemeldir.

Ülkeye göre ICO verilerinin haritası

Yine de burada en şaşırtıcı olan, küçük ülkelerin ICO pazarı üzerindeki etkisidir.. Estonya, 1 milyon vatandaş başına büyük bir 77.1 ICO üretiyor Singapur 1 milyonda 31,9. Bunu, Amerika Birleşik Devletleri’nin 1 milyon vatandaş başına 1 ICO’nun biraz üzerindeki oranıyla karşılaştırdığımızda, bu ülkelerin blockchain dünyasında kendilerine bir isim vermeye çalıştıkları açıktır..

Ethereum açık ara tercih edilen ICO platformudur.

Ethereum, diğer ICO platformlarına göre% 81.14 pazar hakimiyetine sahip. Listedeki bir sonraki platform olan Waves,% 3’ün biraz üzerinde. Ethereum geliştirme topluluğunun büyüklüğüne ve ağın itibarına bakıldığında, platformun hakimiyetini koruduğunu görmek şaşırtıcı olmaz..

Platforma göre ICO popülerliği

NEO sadece 14 ICO’ya ev sahipliği yapmış olsa da, her biri için toplanan fon sayısında başı çekiyor. Ortalama olarak, NEO ICO’larının her biri 5 milyon doları aştı. Bu açıdan bir sonraki en büyük platformlar Stellar ve ICO başına ortalama 3 milyon doların biraz üzerinde bir artışla kendi blok zincirlerini kuran projelerdir..

NEO’nun lehine bir başka istatistik, ICO’larının aldığı ortalama puandır. NEO tabanlı projeler tüm platformlar arasında en yüksek derecelendirmeye sahiptir. Bu, bir NEO akıllı sözleşmesinin yürütülmesiyle ilişkili yüksek GAS maliyetinden kaynaklanıyor olabilir. Bu maliyet, diğer ağlarda bulunan daha az itibarlı projelerin çoğunu ayıklama eğilimindedir..

ICO balonu patlamış olabilir.

ICO’ların sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmasına rağmen, yükselttikleri miktar şimdiye kadarki en düşük seviyede. Genel piyasa ortalaması 1,8 milyon dolar – Eylül’ün en yüksek değerinin sadece% 10’u.

ay ay ICO verileri

Sadece Mart ayına bakıldığında, eğilim hala devam ediyor. ICO sayısı her hafta artarken, yükselttikleri miktar düşmeye devam ediyor. Mart ayının son haftasında, bir ICO’nun ortalama finansmanı yaklaşık 348.400 $ seviyesinde gerçekleşti..

Bu düşüş trendine neden olan birkaç şey olabilir. Tüm kripto para piyasasının düşüşü, büyük olasılıkla ICO’ların artırabileceği miktar üzerinde en büyük etkiye sahipti. Bunun da ötesinde, çok sayıda çıkış dolandırıcılığı ve şüpheli projenin topluluk üzerinde kalıcı bir etkisi oldu. Potansiyel yatırımcılar artık bir ICO’ya para yatırma konusunda daha tereddütlüler, bunun yerine kripto para satın almak için popüler borsalara ulaşana kadar beklemeyi tercih ediyorlar..

Ancak, ICO’lara yatırım yapmak yine de kazançlı bir iş olabilir.

ICO’su sırasında NEO’ya (o zamanki Antshares) sadece 1000 $ yatırmış olsaydınız, bugün 1,5 milyon doların üzerinde bir paraya sahip olurdunuz.. Bu, 7 ayda yaklaşık% 160.000’lik bir getiri demektir. Bir an için içeri girmesine izin verin. En başarılı 10. ICO olan Golem bile, geçen bir buçuk yılda ~% 2.000 yatırım getirisi (ROI) getirdi..

ICO ROI'leri

Bunu perspektif haline getirmek için, S’nin en yüksek performanslı hissesine yatırım yaptıysanız,&Geçen yıl P 500, sadece% 132 getiri elde edecektiniz.

ICO yatırımlarındaki gerilemeyle birlikte, projelerin kitle satışları sırasında madeni paraları daha düşük fiyatlandırdığı için artık daha büyük bir fırsat olup olmadığını veya faizin artık daha önce yüksek kazançları getirmek için yeterli olup olmadığını söylemek zor..

ICO’lar için mağazada neler var?

Pazar dönüyor gibi göründüğünden, ICO’ların nasıl tepki verdiğini görmek ilginç olacak. Önemli bir boğa koşusu, ICO dünyasında başka bir FOMO kaynaklı mani dalgasına neden olabilir. Ancak, 2017 fırsatlarının tek seferlik bir fırsat olması tamamen mümkündür.

Her bir projenin topladığı ortalama miktar önemli ölçüde düşmüş olsa da, bu şekilde fon toplamayı seçenlerin sayısı büyümeyi durdurmadı. Başlangıç ​​finansmanı perspektifinden bakıldığında, ICO’ların yakın zamanda hiçbir yere gitmeyeceğini söylemek güvenlidir.

Her zaman olduğu gibi, ileriye dönük önerilen yol şudur: kendi araştırmanızı yapın, kaybedebileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın ve sevgili hayatınız için tutun. Mutlu (ICO) avcılık!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me