Iconomi nedir?

Iconomi, kullanıcıların dijital varlık dizileri (DAA) oluşturmasına veya yatırım yapmasına olanak tanıyan bir dijital varlık yönetimi platformudur. Coinbase ve diğer endüstri taşıyıcıları aksini düşünmenize rağmen, Iconomi aslında ilk kripto para endeks fonu olan Blockhain Index DAA’dan birini (değilse de) kurdu..

Kendini diğer kripto para birimi endeksinden / hedger fonlarından ayıran Iconomi’nin varlıklarına giriş için hiçbir engel yoktur. Coinbase Endeks Fonu’nun aksine, akredite olmayan yatırımcılar platformun tüm DAA’larına tam erişimin keyfini çıkarabilir. Ekip, bu yaklaşımın “eski ve yeni ekonomi arasındaki eksik bağı yarattığına” inanıyor; burada ortalama bir bireyin, eskiden yalnızca seçkinler için var olan ve ekonomik olarak ayrıcalıklı olan yatırım uygulamalarından yararlanabileceği bir yaklaşım..

Iconomi Nasıl Çalışır

Iconomi, yatırımcılara yüksek likiditeye sahip çeşitli yüksek, orta ve düşük riskli yatırım araçları sunmaya odaklanmaktadır. Bu yatırımlar, kullanıcıların Iconomi platformunda satın alabilecekleri DAA’lar biçiminde gelir ve tüm DAA’lar, herhangi bir kilitleme tehdidi olmaksızın anında para çekme sözü verir..

DAA'lar

Bir DAA’ya yatırım yapmak için, şurada bir hesap oluşturmanız gerekir: Iconomi’nin web sitesi. Oradan, satın almak için kripto para yatırabilirsiniz. DAA’ların çeşitliliği. Platformun kendisi, yatırımları yönetmek için Ethereum destekli akıllı sözleşmeler kullanıyor ve Iconomi, tüm fonları hackleme girişimlerinden izole etmek için çoklu imzalı soğuk depoda tutuyor..

Buradaki fikir, yatırım için kolay bir yol sunmaktır; yapmanız gereken tek şey işaret etmek, tıklamaktır ve gerisini Iconomi yapar. Bu fonların bir kısmı yönetiliyor teşekkürler Iconomi’nin seçtiği DAA yöneticilerine kendi platformunda varlık dizileri oluşturmak için. Yöneticiler, platformun araç setini kullanarak kendi DAA’larını seçebilir / oluşturabilir ve kullanıcıları DAA’larına çekerek ve / veya diğer kullanıcı fonlarını yöneterek ücret toplarlar. Bir DAA ne kadar başarılı olursa, yöneticisinin platformda o kadar iyi bir itibarı olur ve muhtemelen daha fazla yatırımcı çeker..

Şu anda DAA Iconomi listeleri, Columbus Capital Ltd. ve Solidum Capital dahil olmak üzere kripto para birimi / sermaye yatırım alanındaki endüstri liderleri tarafından oluşturuldu. Mevcut durumunda, Iconomi’nin, her biri kendi kripto varlıkları karışımına ve risk / getiri potansiyeline sahip toplam 11 DAA’sı vardır. Her birinin ayrıca tipik olarak% 1-5 arasında değişen kendi yönetim ücreti vardır. Bazı DAA’ların hisseleri temsil etmek için kendi ERC20 jetonları vardır ve bu jetonlardan bazıları borsalarda aktif olarak takas edilebilir (bu cephede daha fazla bilgi edinmek için jeton ayrıntıları her DAA’nın bilgi sayfasında listelenmiştir).

Çok fazla ayrıntıya girmeden, platformun sunduğu fonlara birkaç örnek:

Blockchain Endeksi (BLX): Iconomi’nin amiral gemisi DAA ve Dow Jones muadili. Yaratıcıları tarafından “blok zinciri ekonomisinin nabzını tutmak” olarak ilan edilen, en azından bir çalışan beta ile iyi incelenmiş, yerleşik projeleri içerir. 33 varlığı arasında Bitcoin, Ethereum, Dash, Monero, Icon, Qtum ve Lisk barındırıyor..

BLX

Crush Crypto Core (CCC): Bu DAA, “yüksek kaliteli ve değeri düşük” varlıklarda uzmanlaşmıştır ve uzun vadeli bir portföy olarak hizmet etmesi amaçlanmıştır. Bitcoin ve Ethereum’a 50/50 giden düşük riskli portföylerden daha iyi performans gösterecek şekilde inşa edildi ve 13 varlığı Ethereum, Monero, Bitcoin, Icon, Kyber Network ve Raiden Network gibi paraları içeriyor..


Crypto Crush Core CCC

Solidum Prime (SOPR): Kendisini “dünyanın ilk eşit ağırlıklı DAA’sı” olarak tanıtan SOPR, Iconomi’nin platformunda sunulan daha potansiyel olarak gelecek vaat eden para birimlerinin bazılarında dengeli bir portföy sunar. Fon, Quantstamp, Golem, OmiseGo, Monero, Icon, Request Network, Ethereum, Steem ve daha fazlası dahil olmak üzere yaklaşık 30 varlığının her birinin% 3-4’üne sahiptir..

ICN Jetonu

Muhtemelen beklediğiniz gibi, Iconomi kendi yerel jetonu ICN ile birlikte gelir. En saf haliyle ICN, Iconomi platformunun hisselerini temsil eder. Ekip, başlangıçta bunu şirket temettüleri için kullanmayı düşünüyordu, ancak bu, ülke-ülke menkul kıymetler yasalarında gezinmeye neden olacak baş ağrısı nedeniyle, bunun yerine bir geri satın alma programını seçtiler. Bu model kapsamında, Iconomi, yatırımcılardan ICN’yi geri satın almak için kârının bir kısmını alır ve bu ICN’leri, sahipleri için değer yaratmak üzere yakar..

Yine de, ICN belirtecinin genel olarak açık bir fayda eksikliği, bazı topluluk üyelerini bunun gerekliliği konusunda endişeli ve temkinli bıraktı. Platform, DAA yönetimini daha fazla kişiye / kuruluşa açtıkça, jeton bir DAA (mevcut birincil yardımcı programı) oluşturmak ve fonların yeniden dengelenmesi ve sınırlarının yükseltilmesi gibi diğer eylemler için ödeme yapmak için kullanılacaktır..

İçinde yeni bir Medium yayını, Iconomi ekibi, bu Mart ayında ICN jetonunun iki büyük kullanım durumunu duyurmayı planladıklarını açıkladı..

Iconomi Ekibi ve Yol Haritası

Projenin kurucularından biri ve CEO’su Tim M. Zagar, Iconomi’ye başlamadan önce Prag merkezli bir Bitcoin ödeme ağ geçidi olan Cashila’nın CEO’su olarak görev yaptı. Iconomi’nin ikinci kurucu ortağı Jani Valjavec, Cashila’nın kurucu ortağı oldu ve Columbus Capital Ltd’nin kurucu üyesidir..

COO Matej Tomazin, hem CEO hem de komisyoncu / portföy yöneticisi olarak işletme yönetimi ve operasyonlar konusunda kapsamlı deneyime sahiptir. Iconomi’nin CTO’su Miha Vidmar, yazılım geliştirme / mühendislikte 15 yılı aşkın bir süredir ve Halcom d.d’de Geliştirme Başkanı olarak görev yaptıktan sonra projeye geliyor..

Iconomi ekibi

2017’nin sonunda ekip yayınladı Orta makale 2018 vizyonlarını ve platforma sunmayı umduklarını detaylandırıyor. Belge üzerinde, kullanıcılar için bir dizi iyileştirme, platform tekliflerinin genişletilmesi ve DAA yöneticileri için eklenen araçlar bulunmaktadır. Platforma yapılan önemli eklemeler şunları içerir:

  • Para yatırma / çekme işlemleri için Fiat entegrasyonu
  • Bireysel varlıkların doğrudan satın alınması
  • Banka kartı
  • DAA yöneticisi şirket hesapları için destek
  • DAA tokenleştirme optimizasyonu
  • Ödenecek ICN ücretleri
  • Big Four denetimi
  • Özel DAA’ların piyasaya sürülmesi (yalnızca yatırımları davet eder)
  • Veri / ticaret için API entegrasyonu

Iconomi Ticaret Geçmişi

Iconomi kısa süre önce ilk 100 arasına girdi. Bu yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap’te 83. sırada yer alan fiyat ~ 1.80 $ ‘dır..

İktisat Nereden Alınır

Binance şu anda BTC ve ETH işlem çiftleri ile tüm işlem hacminin% 80’inden fazlasını oluşturan en büyük ICN piyasasına sahip..

Kraken ve OKEx, BTC ve ETH çiftleriyle bir sonraki en büyük pazarları da destekliyor.

Ekonomi Nerede Saklanmalı

Kaplamaktan zevk aldığımız çoğu kripto parada olduğu gibi, Iconomi bir ERC20 belirtecidir. Bu nedenle, popüler Ethereum cüzdanlarının olağan ayağı yeterli olacaktır (örneğin, MyEtherWallet, MetaMask, Parity, Ledger Nano S, Trezor, vb.)

Son düşünceler

Iconomi ekibi, sıradan insanlar için bir yatırım platformu inşa ediyor ve bunu yaparken, hem önceden var olmayan yatırım fırsatlarını onlara erişemeyenlere açıyor hem de kripto para yatırımını genel halk için daha erişilebilir hale getiriyorlar..

Platform ilerledikçe, çeşitli yöneticilerden daha çeşitli DAA’lar, daha olgun yatırım ve portföy izleme araçları, ICN belirteci için daha sağlam bir yardımcı program, fiat ağ geçitleri ve çok daha fazlasını görmeyi bekliyoruz. Ayrıca, Iconomi’nin gelecekte ABD’li yatırımcılara açılacağını umuyoruz, ancak bu olasılık değerlendirilmeden önce yıldızlarla süslü ülkede düzenlemelerin nasıl sonuç verdiğini görmek için beklememiz gerekecek..

Özünde, Iconomi, kriptonun kasasını herkese açmak, zaten devrim niteliğinde olan, demokratikleşen bir varlık sınıfını herkesin keyif alabileceği bir şeye dönüştürüyor. Benimsenme eğilimi ilerledikçe, Iconomi’nin Coinbase gibi daha seçkin endeks fonu sağlayıcılarıyla birlikte büyümesini izlemek, yeni perakende ve kurumsal yatırımcıların bu gelişen varlık sınıfına nasıl yaklaşmayı seçtiklerine bir bakış sunacak..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me