IDEX CEO’su Alex Wearn Aurora Advancements Üzerine

Alex Wearn IDEX’in arkasındaki şirket Aurora’nın CEO’su ve kurucu ortağıdır. Şu anda, ünlü merkezi olmayan değişim ve finansal platform için yeniden markalaşma dahil olmak üzere birçok farklı girişim üzerinde çalışıyor. Coin Central’dan Munair Simpson, Wearn ve meslektaşıyla röportaj yapma fırsatı buldu Forrest Balina Avcılığı, pazarlama başkanı, geçen ay New York’taki Blockchain Week sırasında Consensus’ta. Wearn’a Aurora’nın yeniden markalaşması, kripto para birimi bankacılık özlemleri ve Ethereum ağında IDEX çalıştırırken karşılaştığı bazı zorluklar hakkında birkaç soru sormak istedik..

Görüşme

Munair Simpson: Alex, kendini tanıtmak ister misin, bize biraz geçmişinden ve son zamanlarda neler yaptığından bahset?

Alex Wearn: Benim adım Alex Wearn. Aurora’nın CEO’su ve kurucu ortağıyım. En çok Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş hibrit merkezi olmayan bir değişim olan ilk ürünümüz IDEX ile tanınıyoruz.

Geçmişim yazılım geliştirme, öncelikle ürün yönetimi üzerinedir. IBM, Adobe ve Amazon gibiler için çalıştım. Bu projeye bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce başladık. Borsayı 2016’nın Ocak veya Aralık ayında, Ocak 2017’de oluşturmaya başladık.

Ekim 2017’de lansmanını yaptık ve Ocak 2018’den bu yana oldukça agresif bir büyüme gördük. Ocak ayının ortasında 3.000 kullanıcıdan, yakın zamanda 140.000 kullanıcıyı geçtik. Ethereum ağındaki en iyi merkezi olmayan borsayız ve işlem sayısı ve işlem hacmi açısından en iyi sözleşmeyiz.

Genellikle Ethereum ağının bant genişliğinin yaklaşık% 5-7’sini kaplıyoruz. İnanılmaz bir büyüme ve büyük bir benimseme gördük ve size projemiz hakkında daha fazla bilgi vermekten gerçekten heyecan duyuyoruz.

Munair Simpson: Forrest, kendini tanıtmak ister misin?

Forrest Balina Avcılığı: Benim adım Forrest Whaling. Ben pazarlamanın başıyım. Geçmişim geleneksel dijital pazarlamadır. Bunu on yıldır yapıyorum, oradaki yatırım fırsatları sayesinde kripto para kazandım. Bu adamlar o sırada bir DEX projesi inşa ediyorlardı, bu yüzden beni bazı danışmanlık çalışmaları yapmam için getirdiler. Finansmanı sağladıktan sonra, bana tam zamanlı bir pozisyon teklif ettiler ve arkama bakmadım.

Munair Simpson: Takımın bir kısmı bugün sizinle birlikte değil. İnsanların ekip hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarına güçlü bir katkıda bulunan özellikle bahsetmek istediğiniz herhangi biri?


Alex Wearn: Evet. Başlangıçta çekirdek ekip ben ve küçük erkek kardeşim Phil’di. Kripto dünyasına erkenden dahil oldu ve merkezi olmayan bir değişim için bu fırsatı ve özellikle biraz daha değineceğimiz bu karma yaklaşımı belirleyen kişi oydu..

Ray, bu konuda baş geliştiriciydi. Bunu bir araya getiren o. Ayrıca, Haziran 2017’de borsanın bir whitepaper ve prototip versiyonundan biraz daha fazlasıyken bize katılan başka bir çekirdek üye olan Brian. Tek kişilik bir girişimin artık bir geliştirici ekibine dönüştüğünü görmek şaşırtıcı. Şu anda tam zamanlı çalışan dokuz çalışanımız ve birkaç müteahhitimiz var..

Ürünün olgunlaştığını gördüğüm için gerçekten heyecanlandım. Bu noktaya gelmemize yardımcı olmak için gösterdiği tüm çabayı gerçekten takdir ediyoruz..

Aurora Takımı

Aurora Takımı

Munair Simpson: Birçok kişi Aurora DAO ve yeni Aurora ağına aşina değil. Her ikisine de kısa bir açıklama yapmak ister misiniz??

Alex Wearn: IDEX ile başladık. Bu bizim ilk ürünümüz. IDEX, hibrit, merkezi olmayan bir borsadır. Bunun anlamı, tüm fon saklama işlemleri için akıllı bir sözleşme kullanıyoruz – ticaret ve ödeme.

Ancak bu akıllı sözleşmeyle etkileşime giren merkezi bir bileşen var. Tüm işlemlere son kullanıcılar ve özel anahtarları tarafından açıkça izin verilir ve bunlar daha sonra borsa aracılığıyla yönlendirilir. Borsa, bu işlemlerin sözleşmeye gönderilmesini sıraya koyabilir ve aslında kullanıcıların blok zincirinde işlemden kaynaklanan gecikmeden izole edildiği gerçek zamanlı bir ticaret deneyimi sunabilir..

Bu merkezi bileşene sahip olmanın, öncelikle DDOS veya DNS saldırıları riski olmak üzere bazı dezavantajları olduğunu biliyoruz. Gelecek vizyonumuz, bu merkezi bileşenleri kendi ağına, Aurora ağına dönüştürmeyi içerir..

Buradaki fikir, belirteçimiz olan AURA belirtecini bir Proof of Stake fikir birliği modeli aracılığıyla kullanacağız ve şu anda bir operatör ağı tarafından yönetilen merkezileştirilmiş bileşenlere sahip olacağız. Ve bu operatörlerin her biri, perde arkasında devam eden stake etme modeli nedeniyle dürüst davranmaya teşvik edilecek.

Böylece, bu stake’ler, borsayı işletmedeki rolleri için borsadan işlem ücretlerini alacaklar..

AURA jetonuyla yaptığımız birkaç harika şey var.

Her ay, platformda işlem yapanlara, borsada yaptıkları hacim miktarıyla orantılı olarak tokenlerin bir yüzdesini veriyoruz, bu fikir, platforma ne kadar fazla likidite getirirseniz veya daha fazla hacim getirirsiniz Erken, bu jetonlardan ne kadar çok kazanırsanız ve Aurora ekosisteminin gelecekteki büyümesinden o kadar çok yararlanabilirsiniz..

Jetonlarla ilgili harika olan şey, merkezi olmayan bir aktör ağını aynı yönde tüm sıralara, hepsinin ortak bir hedefe doğru ilerlemesine teşvik edebilmenizdir. AURA jetonunun ve Aurora ağının tasarımıyla burada gerçekten yapmaya çalıştığımız şey buydu.

Munair Simpson: Geçen hafta Brooklyn’deki Fluidity Summit’te, 0x protokolü üzerine Paradex gibi uzaydaki diğer bazı oyuncularla sahnedeydiniz. Yeni değişikliği, Aurora ağını 0x gibi bir şeye benzetir misiniz??

Alex Wearn: 0x, değiş tokuşun bir grup farklı ön uç kullanıcıya bakan bileşene erişimini açmak için bir protokol bileşenine odaklanmıştır. Birbiriyle entegre olmak isteyen aktarıcılarınız, uygulamalarınız var.

Bu, ağ likiditesi kavramını yapmanın iyi bir yoludur. Ancak gördüğümüz dezavantajlardan biri, bu tür bir protokol yaklaşımı içinde yüksek frekanslı veya yüksek hızlı bir ticaret deneyimi oluşturmanın zor olmasıdır..

IDEX ve Aurora’da gerçekten odaklandığımız şey budur – tüm kripto para birimi varlıklarını yönetmek için bir blok zinciri kullanmanın getirdiği gözetim ve güvenliği korurken, hız açısından bu merkezi hissi korumak. Farklı hedef pazarların peşinden gidiyoruz.

Munair Simpson: Sanırım sahip olduğunuz ölçeklendirme girişimlerinden bazıları hakkında biraz konuşmak için iyi bir zaman. Sanırım web sitenizde yan zincir kullanma planlarından bahsetmiştiniz. Bunun hakkında biraz daha konuşmak ister misin?

Alex Wearn: Daha önce de belirttiğim gibi, şu anda Ethereum ağındaki işlem hacminin yaklaşık% 7’sine sahibiz. Ethereum ağının saniye başına işlem açısından sınırlamaları vardır ve istediğimiz gibi büyümeye devam edersek, sonunda ağ kapasitesindeki sınırlamalara karşı çıkacağız..

Ethereum vakfı kendi ölçeklendirme çözümleri üzerinde çalışıyor, ancak aslında diğer yan zincir fırsatlarına bakarak ve keşfederek bu sorunu kontrol altına alabiliyoruz. Bir yan zincir fikri, Ethereum ağının ana zincirine bağlanan ve yalnızca IDEX işlemlerine odaklanan belirli blok zincirine alım satım açısından birçok işlemi boşaltmamıza izin veren ayrı bir blok zinciri olma fikri..

Yalnızca IDEX ticaretine odaklanan bir yan zincire sahip olarak daha yüksek işlem hacmi, daha hızlı blok süreleri ve daha hızlı ödeme süreleri elde edebileceğiz. Gaz ücretlerinden de kurtulabileceğiz. Ethereum ağında çalışmak zorunda kalmanın en büyük zorluklarından biri, tıkanıklıkla başa çıkmak için daha yüksek gaz fiyatlarıdır..

Ek olarak, AURA jetonunun oynamaya geldiği başka bir bileşendir. Plan, düğüm operatörlerinin işletimdeki rolleri için borsadan işlem ücretleri alacakları bir Proof of Stake yan zinciri içindir..

Dağıtık Hesaplama

Dağıtık Hesaplama

Munair Simpson: Birisi bir düğüm operatörü olarak dahil olmak isterse, ne yapması gerekir??

Alex Wearn: Dürüst olmak gerekirse, ayrıntılar bu noktada somut değil. Geliştirme aşamasının henüz başındayız. Topluluktaki kişilerin bir şeyi duyma ve onu müjde olarak tutma eğilimi nedeniyle herhangi bir ayrıntı vermemenin bilincindeyiz..

Çok özel bir şey vermemeye özen gösteriyoruz, ancak bunu, bireylerin bir madeni para koleksiyonunu, bir tür teminat olarak bir varlık koleksiyonunu faaliyet göstermeye teşvik olarak hissettiği diğer Proof of Stake ağlarına benzetebilirsiniz bu durumda, ağ için işlemleri işlemek amacıyla.

Bir yan zincirin diğer faydalarından biri ve keşfettiğimiz şeylerden biri, farklı akıllı sözleşme blok zincirleri arasındaki entegrasyondur. Yeni akıllı sözleşme platformlarının çoğu EVM uyumlu olduklarından emin oluyor, bu da Ethereum blockchain ile birlikte çalışabilecekleri anlamına geliyor..

Bunu, tüm bu varlıkları, yalnızca IDEX ticaret deneyimine odaklanan tek bir yan zincirde bir araya getirmenin bir yolu olarak görüyoruz. Şimdiye kadar oluşturduğumuz yüksek hızlı, yüksek kaliteli ticaret deneyimini sürdürürken, herkesin bu farklı akıllı sözleşme blok zincirlerinden tüm bu farklı varlıklara merkezi olmayan bir şekilde erişebileceği bu havuzlanmış, paylaşılan ağa sahip olacağız..

Munair Simpson: Tüm bunları halletmek için çok sayıda akıllı sözleşme kullandığınızdan, bunu nasıl yeterince inceliyorsunuz? Böcek ödüllerini mi tercih ediyorsunuz yoksa denetçilerle mi çalışıyorsunuz? Kodu nasıl kontrol edersiniz?

Alex Wearn: İkisini de yaptık. Ekipte herkesin kodunu inceleyen birden fazla uzmanımız var. Birkaç farklı denetim firması ile çalıştık. Hosho, akıllı sözleşmemizin son versiyonunu yapanlardan biriydi. Tabii ki, bu diğer kaynaklardan herhangi biri tarafından herhangi bir şey kaçırılırsa, topluluğa hata ödülümüz var..

Munair Simpson: Son zamanlarda karşılaştığınız zorluklardan, son birkaç ayda karşılaştığınız, muhtemelen tahmin etmediğiniz veya farklı şekilde yapabilmeyi dilediğiniz herhangi bir şeyden biraz bahsetmek ister misiniz??

Alex Wearn: İlginç olan şeylerden biri, dinamik ve sürekli değişen bir ağ üzerinde çalışmanın zorluğuydu. Aralık ayından önce, CryptoKitties’ten önce, benzin fiyatları veya işlem biriktirme listeleri hakkında hiç düşünmek zorunda kalmadık. Bu gerçekten bir sorun değildi. Ve sonra birdenbire ağa uyum sağladınız ve her şey deli gibi yedeklendi.

Yani şimdi birdenbire, çözmemiz gereken başka bir mühendislik sorunu. Bahsettiğim gibi, tüm siparişleri borsaya yönlendiriyoruz. Her şeyin birbiri ardına sıraya alınması gerekiyor, bu da eğer benim takasımın sonuçlanması çok uzun sürüyorsa, o takasa bağlı olabilecek para çekme işleminizin arkasında sıraya gireceği anlamına gelir..

Her şeyin hızlı bir şekilde hareket ettiğinden emin olmalıyız, bu da Ethereum ağını izlemek, madencilik hızı açısından işleri hızla hareket ettirecek bir gaz fiyatı kullandığımızdan emin olmak anlamına gelir. Bir süredir ETH Benzin İstasyonunu kullanıyorduk, ancak sonunda ağı izlemek, bekleyen işlem havuzunu izlemek ve en uygun gaz fiyatlarını belirlemek için aslında kendi şirket içi aracımızı geliştirmemiz gerektiğini gördük..

Bu, halka açık bir blockchain üzerinde çalışmanın dinamik doğası nedeniyle çözmemiz gereken başka bir şey haline gelmek için dört veya beş ay önce hiç beklemediğimiz bir şeydi..

Munair Simpson: Fark ettiğim şeylerden biri, kendi stabilcoininizin olmasıydı. Bunun hakkında biraz konuşmak ister misin?

Alex Wearn: Stabilcoin’in adı Boreal’dir. Henüz yayınlanmadı. Ama önümüzdeki yıl içinde bir ara yayınlama niyetimiz var. Boreal’in arkasındaki fikir, öncelikle borsanın kendisi tarafından desteklenmesidir. Boreal, ticaret ücretleri yerine ticaret faaliyeti için ödemesi hedef değerinde IDEX’te her zaman itfa edilebilir olacaktır..

Fiyatın hedef değerinin altına düşmesi durumunda, tüccarların işlem ücretlerini önceden ödemenin ve aslında genel ticaret maliyetlerini düşürmenin bir yolu olarak satın almaya teşvik edildiği bir durum hayal edebilirsiniz. Bunun hakkında düşünmek istediğimiz birkaç farklı yol var.

Bu bir perakendeci hediye kartıdır, bu durumda borsadaki faaliyetiniz için ön ödeme yapabilir veya borsadaki gelecekteki gelirleri belirtebilirsiniz. İstikrar açısından, sadece fiyatı kontrol eden ve hedef değerinde tutma umuduyla arz ve talebi yöneten bir algoritmaya sahip olmak yerine, aslında arkasında onu destekleyen ve ödenmesini garanti eden gelir getiren bir varlığa sahipsiniz..

Yani onu istikrar açısından daha sağlam bir sistem olarak düşünebilirsiniz. IDEX’in hacmine bakarak, arzda olan veya dolaşımda olan token miktarı konusunda kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Aslında bunu, oradaki miktarı programlı olarak kontrol etmenin bir yolu olarak kullanma niyetimiz var..

Yıllık gelirde 100 milyon dolar ve dolaşımda sadece 100 milyon dolar varsa, o zaman borsanın yıl içinde hepsini basitçe normal operasyonlarla piyasadan çekebileceğini bilerek oldukça rahat hissedersiniz..

Aurora'nın Boreal

Aurora’nın Boreal

Munair Simpson: Az önce verdiğiniz örnek çok güven veriyor, ancak ya dışarıda bu stablecoin’in daha resmi denetimini isteyen insanlar varsa? Denetçilerle, herhangi bir kuruluşla çalışma planınız var mı veya daha şeffaf hale getirmek için herhangi bir planınız var mı?

Alex Wearn: Nihai amaç, IDEX’teki gelir, jetonun dolaşımı veya hızı, ne kadar hızlı kullanıldıkları, diğer platformlarda ne kadar kullanıldığı gibi girdileri kullanan kendi kendini düzenleyen bir sistemdir. Tüm bunları, tedariki programlı olarak yönetmek için kullanır.

Ve ideal olarak, tüm bu kurallar ve koşullar olabildiğince şeffaftır. Bu, keşfedilmemiş bir bölge, bu yüzden dikkatli olacağız çünkü anlaşılır bir şekilde, insanlar bir stabilcoin fikri hakkında endişelenecekler, bu stabilcoin sistemlerinden herhangi biri, burada fiat veya değil.

Yeni bir paradigma, istikrarı yönetmek ve varlığın değerini garanti altına almak için yeni bir yaklaşım bulmaya çalışıyoruz..

Munair Simpson: CoinCentral topluluğundaki birçok insan projenizle çok ilgileniyor. Artık Aurora ve Boreal hakkında biraz konuştuğumuza göre, insanların kafası biraz karışmış olabilir..

Projenizin uzun vadeli başarısıyla ilgileniyorlarsa, hangisine sahip olmaya çalışmalılar? İkisini de denemeli mi yoksa birini mi? Bu nasıl çalışır?

Alex Wearn: Boreal, daha çok değişim platformu içinde oluşturulmuş bir araçtır. Dolaşım büyüdükten sonra, Boreal’i IDEX içindeki piyasalar için temel döviz piyasası veya baz para birimi olarak kullanmayı planlıyoruz. Bu yüzden, sadece Ether alım satım çiftlerini eklemek yerine, insanların dalgalanma zamanlarında istikrarlı bir koruma sağlayacak bir ticaret çifti olarak boreal’e sahip olacağız..

AURA belirteci fikri, ağdaki değişim büyümeye başladığında, AURA belirtecinin değerinin de artmasıdır. Stake yapanlar işlem ücretleri yoluyla daha fazla kazanmaya başladıkça, stake etme modelinin ek güvenliğe ihtiyacı olacak, bu nedenle bu stake tokeninin değeri artacaktır..

Munair Simpson: Bu merkezi olmayan borsalarda insanlar her zaman likidite konusunda endişeli. Borsada sunduğunuz tüm çiftlerde yeterli likiditeye sahip olmanızı sağlamak için gelecekte sahip olduğunuz zorluklardan veya planlarınızdan biraz bahsetmek ister misiniz??

Forrest Balina Avcılığı: Yeni projelerle konuşan ve topluluğun IDEX’in farkında olduğundan ve ilk piyasaya çıktığında varlığı takas etme fırsatından emin olmasını sağlayan arkadaşlarımız var. Bu, borsada erken dönemde jetonla ticaret yapmakla ilgilenen bir alıcı ve satıcı pazarı olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Ek olarak, önemli miktarda likidite ve alımlar ile satışlar arasındaki fiyat farkı açısından minimum bir spread olmasını sağlamak için profesyonel piyasa yapıcı firmalarla çalışıyoruz, böylece pozisyonunu sonlandırmak isteyen herkes yapabilir. sorunsuz yapmak.

Munair Simpson: Yarın bir jeton veya jeton başlatırsak, borsada listelenme konusunda size nasıl yaklaşacağız??

Alex Wearn: Takımda bununla ilgilenen arkadaşlarımız var. En iyi yol Telegram odamıza katılmaktır. AuroraDAO Telegram odamız var veya bizi sosyal medyada veya web sitemizde bulabilir ve bir destek bileti gönderebilirsiniz. Onları, jetonla ilgili bazı bilgileri doldurdukları bir listeleme formuna yönlendireceğim. Ekibimiz bunu inceleyecek ve onlarla tekrar iletişime geçeceğiz.

Munair Simpson: Snowglobe nedir?

Alex Wearn: Snowglobe’un arkasındaki fikir, bu merkezi olmayan değişim platformu açısından inşa ettiğimiz şeyin bir sonraki yinelemesidir. Nihai hedef, birden fazla IDEX benzeri borsadan likiditeyi havuzlamak için kullanılabilen bir ağa sahip olmaktır..

Herkesin IDEX’in işlem hızları açısından bu merkezi görünüme ve hisse sahip bir değişim platformu açabildiği, ancak perde arkasında likiditenin çeşitli borsalarda havuza alındığı bir durumu hayal edebilirsiniz..

Sahip olduğumuz daha uzun vadeli bir girişim, ancak geleceğin açık, küresel, izinsiz, merkezi olmayan bir ticaret ağı olduğunu görüyoruz. Bunu girmek için mümkün olduğunca çok temas noktası olduğundan emin olmak istiyoruz. Likiditeyi paylaşmak için açık bir ağa sahip olmanın, bu küresel girişimden yararlanmanın en iyi yolu olacağını düşünüyoruz..

Aurora'nın Kar Küresi

Aurora’nın Kar Küresi

Munair Simpson: Merkezi olmayan sermaye hakkında bir şey gördüm. Bundan ve öne ve merkeze getirmek istediğiniz başka herhangi bir şey hakkında biraz konuşmak ister misiniz??

Alex Wearn: Boreal dolaşımda olduğunda, bu merkezi olmayan stabilcoin’i alıp blok zinciri tabanlı bir banka aracılığıyla borç vermeye başlamak istiyoruz. Belirli bir kullanıcının risk profilini anlamamızı sağlayacak birçok kimlik ve kredi sistemi oluşturuluyor.

Bu kullanıcılara Boreals ödünç verebileceğiz ve bu krediler daha sonra Boreal’i destekleyen başka bir teminat biçimine erişecek. Bu krediler geri ödendiğinden, bireyler hem anapara hem de faizi geri ödemek için Boreal satın almak zorunda kalacak. Varlık üzerinde yukarı yönlü başka bir fiyat baskısı daha var.

Bu aynı zamanda bu blok zinciri tabanlı kredileri üreterek şirket olarak bizim için gelir yaratacaktır. Son vizyon, IDEX ile aynı rolü oynayacak diğer DAC’leri ve diğer uygulamaları işe almak ve aslında mal ve hizmetlerin ödenmesi için platformlarında Boreal’in kullanılmasını garanti etmek istiyoruz..

Bunun için, bankacılık borç verme platformunun gelir getiren tarafından gelen karları paylaşabilecekler. Buradaki fikir, para basımını yeniden düşünmektir. Bir para birimi değeri veren ulusal ekonomileriniz, bu para birimini değer ve istikrara sahip yapan gerçekte işletmeler ve tüketicilerdir.

Ancak senyoraj yeteneklerine sahip ve para birimi ihraççısı olmanın faydalarını gerçekten elde eden bir hükümet var. Para birimi ihraç sürecini hayal etmeye ve bunu işletmeler ile tüketiciler arasında bir anlaşma yapmaya çalışıyoruz, böylece kendi para birimlerine sahip olmanın getirdiği faydaları yakalayabilirler..

Munair Simpson: Baş ekonomistiniz kim?

Alex Wearn: Burada ekonomik düşüncede en çok araştırmayı yapan benim. Ancak bu alandaki, özel bankacılık kavramını geri getirirseniz dünyanın nasıl görüneceğini yeniden tasarlayan düşünce liderleriyle de temas halindeyiz..

Bu çılgınca bir düşünce değil. Sadece yüz yıldan biraz daha uzun bir süre önce, bankaların çoğu özeldi, çünkü özel kuruluşlar kendi paralarını çıkarmaktan sorumluydu ve bu paranın sağlamlığı, bu özel kuruluşların riski yönetmede ne kadar başarılı olduğunun bir işleviydi. varlıklarından, “Kredileri ne kadar riskliydi?”

Ve şimdi, bu ekosistemdeki büyük finansal oyuncuların hayatta kalmasını garantilemek için çıkarlarına en uygun olan bir merkez bankasına sahip olduğunuz bu sapkın sisteme sahibiz. Ancak bunu yaparak, finans şirketlerinin riskinin bir kısmını aldınız ve bunu vergi mükelleflerine yüklediniz..

Teşvik yapısını daha uyumlu, daha şeffaf ve herkesin kendi eylemlerinden sorumlu olacak şekilde nasıl değiştirebileceğimizi düşünmeye çalışıyoruz..

Munair Simpson: Pazarlama planlarınız ve girişimleriniz nelerdir ve geçmişte başarılı olan ne yaptınız? IDEX’i bu kadar başarılı kılmak için gösterdiğiniz çabalar nelerdir??

Forrest Balina Avcılığı: Şu anda, Twitter ve Reddit’te daha fazla sosyal varlık oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu bir değişim olarak, topluluğa ulaşmanın muhtemelen en iyi yolu olduğunu görüyoruz. Yeni jeton listelerini duyurarak, kullanıcıları gelecek olan yeni özellikler konusunda heyecanlandırıyoruz. Bunun üzerine baskı yapacağız.

Sizin gibi insanlarla ve güvendiğimiz yayınlarla daha fazla röportaj yapıyoruz. Alex’in açıkladığı gibi çok daha büyük bir proje olduğumuzda, çoğu insanın bizi yalnızca IDEX için tanıdığını düşündüğümüz için duyuruyoruz.

Eskiden Google AdWords, YouTube vb.’ye güvenirdim. Bu sadece işe yaramıyor, aslında bu yolları kripto paraya çeviriyorlar. MailChimp, hizmetleri de kapatacağını duyurdu. Yani, birçok yaratıcı açıdan gelmek zorundayız ve bu, kıyaslandığında gerçekten tabandan gelen bir çaba gibi. Hepimiz bu işte nasıl başarılı olacağımızı öğreniyoruz.

Munair Simpson: Bu röportajda şu ana kadar ele almadığımız hakkında konuşmak istediğiniz herhangi bir şey var mı??

Alex Wearn: Takımın geri kalanına seslenmek istiyorum. Web sitesinde listelenmemiş bir grup insan var. O zamandan beri web sitesinde görünenlerle büyüdük ve perde arkasında katkıda bulunan bir grup insan var.

Bunlar, erkenden ekibin bir parçası olan çekirdek üyelerdi, ancak o zamandan beri 20’den fazla kişiye büyüdük. IDEX’in mümkün olan en iyi ürün haline geldiğinden emin olmak için orada bulunan tüm çalışkan mühendisleri, pazarlama uzmanlarını ve destek personelini unutmak istemiyoruz.

Teşekkürler Aurora Ekibi!

Bizimle Consensus’ta oturmaya zaman ayırdıkları için Alex ve Forrest’e özel teşekkürler. Başarıya devam edeceklerini ve bu başarıları Coin Central üzerinden paylaşacaklarını umuyoruz. Alex’in Aurora vizyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için Aurora’ya bakın Beyaz kağıt ve İnternet sitesi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map