IRA’m ile Bitcoin Satın Alabilir miyim?

Bitcoin yatırımcıları, merkezi olmayan bir para birimi ve bir büyüme yatırımı olarak uzun vadeli potansiyeline inanıyor. Bitcoin IRA’larının ortaya çıkmasıyla birlikte, Bitcoin’i uzun vadeli emeklilik planınızın bir parçası olarak da dahil edebilirsiniz. İşte temel IRA kavramlarına ve ardından IRA’nızda Bitcoin satın almanın belirli nüanslarına bir göz atın. Son olarak, Bitcoin IRA’nız için üç potansiyel yatırım stratejisini inceleyeceksiniz. Sorunuzun cevabı: “IRA’m ile Bitcoin satın alabilir miyim?” Evet.

IRA / Roth IRA Nedir?

1974’te tanıtılan Bireysel Emeklilik Hesabı (IRA), milyonlarca işçinin kişisel bir emeklilik aracını finanse etmesine izin verdi. 1970’lerin ortalarında bile, şirket tarafından finanse edilen emeklilik planları aşamalı olarak kaldırılmaya başlamıştı ve IRA mükemmel bir ikame oldu. Bugün, IRA ve 401 bin emeklilik hesapları, şirketin emeklilik planlarından daha fazla işçi tarafından kapsanmaktadır..

Bir IRA ile, hesabınıza ayarlanmış brüt gelirinizin (AGI) bir yüzdesini katkıda bulunmayı seçebilirsiniz. Daha sonra IRA katkısını, gelir vergisi beyannamesi verme zamanında vergilendirilebilir gelirinizden düşersiniz. Dezavantajı, IRA’da kazanılan tüm sermaye kazançlarının ve temettülerin, fonlar emeklilikte çekildiğinde vergilendirilebilir hale gelmesidir..

1998’de Senatör William Roth, Roth IRA. Roth IRA, yıllık katkınız için vergi indirimi sağlamaz. Ancak, tüm sermaye kazançları ve temettüler, emeklilikte geri çekildiğinde% 100 vergiden muaftır. Vergi danışmanınız, geleneksel IRA’nın mı yoksa Roth IRA’nın mı sizin için en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir..

IRA’m ile Bitcoin Satın Alabilir miyim?

Evet kesinlikle. Ancak, bir kendi kendini yöneten IRA onunla Bitcoin satın alabilmek. Ayrıca bir IRA kurmanız gerekiyor Limited şirket (LLC). Sizin LLC IRA hesabınız için Bitcoin alıp satan kuruluş olacaktır. Sen olumsuz Şu anda sahip olduğunuz herhangi bir Bitcoin’i doğrudan IRA LLC’nize aktarın. Onu satmalı, parayı IRA LLC’nize aktarmalısınız ve sonra sizin adınıza Bitcoin alıp satabilir. Bir Roth IRA tercih ederseniz, aynı genel kurallar geçerlidir.

IRA hesapları için yıllık katkı limitleri vardır. Asla sınırı aşmayın, aksi takdirde IRS sizi cezalandırır. 59,5 yaşına gelmeden IRA’nızdan para çekerseniz, ağır bir erken para çekme cezasına da (genellikle% 10) maruz kalabilirsiniz..

Bitcoin IRA Artıları ve Eksileri

IRA / Roth IRA’nızla Bitcoin’e Yatırım Yapmanın Artıları Şunları İçerebilir:

 • Gelir vergisi tasarrufu. Bitcoin verilirse 1256 bölüm vergi muamelesi,% 60’ı uzun vadeli sermaye kazancı oranlarında ve% 40’ı kısa vadeli oranlarda vergilendirilecektir. Bu çok büyük bir vergi avantajı olacaktır ve Bitcoin’i tüm standart (Roth olmayan) IRA’lara dahil etmek için iyi bir nedendir..
 • Portföy çeşitlendirme (Bitcoin, hisse senetleri, tahviller, değerli metaller ve nakit)
 • Bitcoin’in uzun vadeli büyüme potansiyeli
 • Geliriniz değiştikçe katkı payı tutarlarının ayarlanması
 • Dolar maliyet ortalama (DCA) stratejileri, IRA’lar için özel hizmetçi gibi görünüyor

IRA / Roth IRA’nızla Bitcoin’e Yatırım Yapmanın Negatifleri Şunları İçerebilir:

 • Bitcoin oynaklığı, özellikle Bitcoin IRA’nızın büyük bir yüzdesini oluşturuyorsa
 • IRA LLC’nizin hacklenme potansiyeli. Mevcut en iyi soğuk cüzdana yatırım yapmanız ve ayrıca tüm hesap kodlarını saklamak için bir kasa için ödeme yapmanız gerekir..
 • IRA LLC’nizi oluşturma ve sürdürme maliyeti. Küçük bir hesap bakiyeniz varsa uygun maliyetli olmayabilir
 • Bitcoin’in gelecekteki hükümet düzenlemesine ilişkin belirsizlik

Bitcoin IRA’nız için Potansiyel Yatırım Stratejileri

Genel olarak, bir IRA’da ticaret yapmak / yatırım yapmak yalnızca uzundur, ancak bu kısıtlamayı aşmanın bir yolu vardır. İşte göz önünde bulundurmanız gereken bazı ticaret / yatırım stratejileri:

 • Dolar maliyet ortalaması (DCA). Her ay (hafta) sabit miktarda Bitcoin (veya varsa Bitcoin ETF’si) satın alın ve uzun vadede tutun. Çalışmaya ilk başladığınızda bir DCA stratejisine başlamak en iyisidir ve madeni paralarınızın değerinin artması için 35-45 yıl bekleyin. Mümkünse, DCA stratejinize Bitcoin’de% 50-60’lık büyük bir düzeltmeden sonra başlayın, özellikle de uzun vadeli büyüme potansiyeline güveniyorsanız.
 • Çeşitli Bitcoin ticareti yapın trend takip eden stratejiler. Bu stratejiler büyük kazançlar arar, ancak bir DCA’nın aksine, zarar durdurma ve takip eden durdurma koruması kullanımları, kayıpları sınırlamaya ve karları kilitlemeye yardımcı olur. Herhangi bir Bitcoin IRA hesabında Swing ticareti (14 gün veya daha kısa süre tutma) iyi bir fikir değildir. Bu strateji, bir IRA yatırımcısı olarak aradığınız yavaş ve istikrarlı büyümeden ziyade hızlı karlara odaklanmanıza neden olabilir..
 • Eğer / ne zaman ters Bitcoin ETF’leri kullanılabilir hale gelir, etkili bir şekilde yapabileceksiniz kısa IRA’da Bitcoin. Aralık 2017’de böyle bir ETF mevcut olsaydı, ters Bitcoin ETF’yi satın alabilir ve Bitcoin’de devam eden ayı piyasasından kâr elde edebilirdiniz. Yalnızca çok yetenekli tüccarlar bu stratejiyi düşünmelidir.

Kararlar: Bitcoin IRA veya Bitcoin Roth IRA?


Normal bir IRA’nın mı yoksa Roth IRA’nın Bitcoin yatırım planlarınız için daha uygun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilecek birkaç farklı senaryo:

 1. Önümüzdeki 20-30 yıl için gelirinizin istikrarlı bir şekilde artmasını öngörüyorsunuz.
 2. Yıllık IRA katkılarınızı aynı zaman dilimi içinde maksimuma çıkaracaksınız.
 3. En az 20-30 yıl boyunca Bitcoin fiyat artışı konusunda kendinizi güvence altına aldınız (ortalama yıllık kazançların% 12-15’i).

Yukarıdaki senaryoda, Roth IRA ile emeklilik zamanında daha fazla ödül kazanabilirsiniz. Bunun nedeni, Bitcoin’inizdeki muazzam sermaye kazançları olacaktır ve bunların tümü vergisiz olarak geri çekilecektir. Bu sermaye kazançları, büyük olasılıkla normal bir IRA’nın sağladığı yıllık vergi indiriminin kaybını gölgede bırakacaktır..

Normal bir IRA, bu senaryoda daha mantıklı olabilir:

 1. Geliriniz mütevazı ve istikrarlı bir şekilde artması beklenmiyor veya aslında düşebilir.
 2. Yıllık IRA katkınızın statik kalacağı öngörülüyor veya azalabilir.
 3. Bitcoin’in takdir edeceğini umuyorsunuz, ancak% 7-9 oranında daha mütevazı bir ortalama yıllık kazanç bekliyorsunuz.

Bu senaryoda, IRA katkınız için yıllık vergi indirimi, şu anda yaşam kalitenizin iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Para çekme sırasında tüm IRA kazançları için vergi ödeyeceksiniz, ancak daha düşük ücretli bir işçi olarak, düşük vergi diliminiz emeklilik zamanında küçük bir vergi faturası anlamına gelecektir. Şimdi biraz kek alın ve yine de daha sonra tadını çıkarın.

Özet

Bir şirket veya sendika emekli maaşı veya 401k emeklilik planı kapsamında değilseniz, IRA ve Roth IRA hesapları en iyi seçeneklerinizdir. Yaratmak, finanse etmek ve sürdürmek sizin için kolaydır. Bitcoin’i emeklilik hesabı portföyünüze dahil etmek istiyorsanız, IRA’nızı tutan yasal yapı olacak kendi kendine yönetilen bir IRA ve LLC oluşturmanız gerekir. Bitcoin’in emeklilik portföyünüzdeki madeni para da dahil olmak üzere onlarca yıllık büyüme potansiyeline sahip olduğuna inandığınızı varsayarsak mantıklıdır..

Şimdi işiniz, Bitcoin, değerli metaller, hisse senetleri, tahviller ve nakit içeren, çeşitlendirilmiş, birbiriyle bağlantılı olmayan bir emeklilik portföyü planlamaktır. Kayıtlı yatırım danışmanınız, Bitcoin’in IRA portföyünüzün yüzde kaçını oluşturması gerektiğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Finansal piyasalardaki spekülasyon, önemli riskler içerir. Risk sermayesini yalnızca ticaret veya yatırım yaparken kullanmalısınız. Risk sermayesini finansal piyasalara dağıtmadan önce daima lisanslı mali danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map