Kraken – Gemini

Kraken ve ikizler burcu ara yatırımcı için kripto para birimi ticaretine başlamak için genellikle iyi platformlar olarak önerilir. Her platformun, özellikle farklı yatırımcı türlerini hedefleyen benzersiz özellikleri vardır..

Bu “Kraken-Gemini” karşılaştırmasında, hangisinin sizin için daha iyi olduğuna karar verebilmeniz için her borsanın pozitif ve negatiflerinin üzerinden geçiyorum.

Şunların üzerinden geçeceğiz:

Kraken vs Gemini: Temel Bilgiler

Finansman Yöntemleri

Gemini, hesabınıza banka havaleleri (ACH), banka havaleleri ve / veya kripto para yatırma yoluyla para yatırmanıza olanak tanır. Hesaba para yatırma talebinizi yaptıktan sonra, hemen ticarete başlayabilirsiniz – transferiniz onaylanmadan önce bile. Transfer onayına kadar herhangi bir parayı çekemezsiniz, ancak fiyat dalgalandıkça madeni paralarla satın alma yapabilirsiniz. Bu, onay sürecinde fiyatların artmasının beklendiği bir boğa piyasasında avantajlıdır..

Kraken’da hesabınıza nasıl para yatırmanıza izin verileceği, sizin doğrulama katmanı.

1. Katmanda, yalnızca dijital para yatırabilir ve çekebilirsiniz ancak hem dijital hem de itibari para birimleri ticareti yapabilir. Aşama 1, tam adınızı, doğum tarihinizi, ülkenizi ve telefon numaranızı göndermenizi gerektirir.

Banka ile para yatırma ve çekme (banka havalesi yoluyla) Tier 2 veya Tier 3’te mevcuttur ülkenize bağlı olarak. Seviye 2 ayrıca adresinizi gerektirirken, Seviye 3’e ulaşmak için geçerli bir resmi kimlik ve son ikametgah belgesi yüklemeniz gerekir.

Yatırım yapmaya başlamak için can atıyorsanız, tıpkı benim gibi, İkizler bu ikisi arasından seçiminiz olmalıdır. Daha sıkı ve uzun bir onay süreciyle, Kraken’i yalnızca daha gelişmiş ticaret seçenekleri arayan yatırımcılara öneriyorum..

Arayüz

Kraken, Gemini’den çok daha gelişmiş bir ticaret deneyimi sunuyor. Basit, Orta ve / veya Gelişmiş seçenekleri kullanarak sipariş verebilirsiniz. Temel piyasa (en iyi piyasa fiyatı) ve limit (sabit fiyat) emirleri Basit sekmesi kullanılarak verilebilir. Orta ve Gelişmiş sekmelerinde, durdurma limitleri, sona erme süreleri, kaldıraç seçenekleri ve koşullu kapanışlar ayarlayabilirsiniz..

Basit Sekme Seçili Kraken Bitcoin Dashboard

Gelişmiş Sekme Seçili Kraken Bitcoin Dashboard

Gemini platformu, ortalama bir kullanıcı için daha basit bir deneyime yol açan temiz bir tasarıma sahiptir. Grafikler, madeni para alıp satarken analiz yapmanıza olanak tanıyan sipariş formuyla yan yana oturur – yatırımcı olarak değer verdiğim bir şey. Gemini’deki benzersiz özelliklerden biri, açık artırma biçiminde jeton sipariş etme yeteneğidir, ancak bunu kendim hiç denemedim ve yeni bir tüccar için tavsiye etmem.

Gemini Bitcoin Dashboard Satın Al

Deneyimli yatırımcılar için, Kraken gelişmiş ticaret seçenekleri yapmak için daha iyi bir platformdur. Yatırım yapmakta yeniyseniz ve hedefiniz sadece bir satın alma işlemi yapın ve bir süre bekleyin, İkizler sizin seçiminiz olmalı.

Ticaret Ücretleri

Gemini ve Kraken’in her ikisinin de 30 günlük işlem hacminize ve bir yapımcı (kitaplara sipariş veren) veya alıcı (kitaplardan bir sipariş doldurma) olup olmadığınıza göre belirlenen değişken işlem ücretleri vardır..

Gemini’de bir yapımcının ücreti% 0,25’lik yüksek bir seviyeden% 0,10’luk bir indirime düşüyor ticaret hacminiz arttıkça. Bir iade ile, ücretiniz ticarette alacağınız bir indirime dönüşür. Katılımcılar için ücret% 0,25’tir en yüksek hacim seviyesinde işlem yapmadıkça.

Kraken’de, yapımcı ücreti genellikle% 0,00 ile% 0,16 arasında değişmektedir. Birlikte % 0,10 ile% 0,26 arasında alıcı ücreti.

Ne olduğunu hesaplamanızı tavsiye ederim Gemini ticaret ücretleri ve Kraken işlem ücretleri gerçekleştirmeyi düşündüğünüz birkaç esnaf olabilir. Ardından, platformunuzu seçerken ücretlerdeki farkın diğer faktörlerden daha ağır basmaya yetip yetmeyeceğini seçebilirsiniz..

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Kraken, aşağıdakiler gibi çok sayıda madeni para ve eşleştirmeyi destekler:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • EOS
 • Ethereum Klasik
 • Ethereum
 • Gnosis
 • İktisat
 • Litecoin
 • Kavun
 • Augur
 • Tether
 • Dogecoin
 • Stellar Lumens
 • Monero
 • Dalgalanma
 • Zcash

Gemini yalnızca Bitcoin ve Ethereum’u destekler ticaret ve daha fazla para eklemek için herhangi bir plan belirtmedi.

Açıktır ki, yatırım yapmak için alternatif madeni paraya (Bitcoin olmayan herhangi bir madeni paraya) daha derine dalmaya çalışıyorsanız, Kraken sizin seçiminiz olmalıdır. Alternatif madeni paralar, daha küçük piyasa değerleri nedeniyle, doğaları gereği daha riskli yatırımlardır ancak aynı nedenle daha büyük getiri sağlayabilir. Bu yatırımlar için “yüksek risk, yüksek ödül” sözü gerçekten geçerli.

Transfer Limitleri

İkizler’de, ACH ile aktarabileceğiniz maksimum miktar günlük 500 $ ‘dır.. Yine de banka havaleleri ve kripto para yatırma işlemlerini kullanarak para yatırmanın bir sınırı yoktur. Gemini para çekme limiti günlük 10.000 $ ‘dır.

Gemini ACH ile para yatırma işlemleri genellikle 4-5 iş günü sürer onaylanacak. Ancak, daha önce de bahsettiğim gibi, fonları hemen ticaret yapmak için kullanabilirsiniz.

Kraken, Gemini’den çok daha yüksek bir para yatırma limitine sahiptir. günlük maksimum 25.000 $ sağladığında fon kaynağının kanıtı. Para çekme limiti günlük 25.000 $ ile sınırlıdır. Kraken depozitolarının onaylanması 1-5 iş günü sürer.

Yüksek hacimli yatırımcılar için Kraken’ın yüksek günlük limitleri ideal iken Gemini, hızlı bir başlangıç ​​yapmak isteyen düşük hacimli tüccarlar için daha uygundur..

Şirket Güveni

Payward, Inc. tarafından işletilen Kraken, San Francisco’da bulunuyor ve 6 milyon dolarlık finansman Blockchain Capital dahil olmak üzere birçok önemli yatırımcıdan. Platformdaki ticaret hacmi, 2013’teki lansmanından bu yana her 5 ayda bir ikiye katlandı. Bunun gibi büyüme rakamları, topluluk üyelerinin borsa için paylaştığı güveni gösteriyor..

Tyler ve Cameron Winklevoss, Bitcoin ve eter ticareti için lisanslı ilk ABD borsası olarak 2015 yılında Gemini’yi başlattı. Facebook’la olan geçmişleriyle bilinmelerine rağmen, ikisi 2013’ün başından beri Bitcoin topluluğunda aktifler. Sahip oldukları söyleniyor. Dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin yüzde 1’i ve aracılığıyla Bitcoin ile ilgili birkaç projeyi finanse etti Winklevoss Capital.

Fon Güvenliği

Hem Kraken hem de Gemini, dijital fonlarınızı güvence altına alırken sektördeki en iyi uygulamaları takip eder. ancak, Gemini, FDIC sigortası ile ABD doları (USD) mevduatlarını korumak için daha iyi önlemler alıyor.

Kraken, tüm yeni para yatırma işlemlerini bilgisayar korsanlarının onlara ulaşamadığı soğuk (çevrimdışı), şifreli cüzdanlarda saklar. Çevrimiçi olarak tutulan tek dijital paralar, borsadaki operasyonel likiditeyi korumak için gereken paralardır. Kraken web sitesinde FDIC sigortasından söz edilmiyor, ancak herhangi bir olasılığı önlemek için tam rezervleri tuttuklarını belirtiyorlar. banka koşusu. Net bir FDIC koruması olmayan Kraken, USD paranızı tutmak için biraz daha riskli bir borsadır..

Gemini, çevrimiçi tutulan varlıkların yüzdelerini belirtmez, ancak dijital varlıkların çoğunun kendi geliştirilmişlerinde tutulmasını sağlar soğuk hava deposu sistemi. Sistemleri, çoklu imza teknolojisine sahip güvenli donanım güvenlik modüllerinin (HSM’ler) kullanımıyla tek bir hata noktası olmadığını garanti eder. Gemini, mevduat sahibi başına 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortası olan bankalardaki tüm ABD doları fonlarını tutar..

Müşteri desteği

Müşteri desteği diğer borsalarda mevcut olmasa da Kraken ve Gemini genellikle iyi destek sağlar.

Her iki borsa da ortak destek konularını ve yeni başlayan yatırımcı sorularını kapsayan bir SSS kitaplığı içerir. Kraken, bunu bir adım daha ileri götürerek kapsamlı bir ticaret rehberi başlamanıza yardımcı olmak için.

Her iki şirket de destek biletlerini e-posta yoluyla yönetir ve Gemini’nin tipik yanıt süresi 2-3 iş günüdür. Bunu kişisel olarak deneyimlememiş olsam da, Kraken son zamanlarda birçok forumda yavaş yanıt sürelerine sahip olduğu ve görünüşte müşteri destek biletlerini görmezden geldiği için ateş altında..

Bu nedenle, başlamak için yardıma ihtiyaç duyabilecek yeni bir yatırımcıysanız, Gemini’yi kullanmanızı öneririm.

Sonuç

Gemini ve Kraken, önemli ölçüde farklı yatırımcılar için önemli ölçüde farklı iki borsadır.

ikizler burcu, basitleştirilmiş arayüzü ile yapmak isteyen yeni yatırımcılar için en iyisi temel ticaret sonra hızlı hesap kurulumu.

Kraken daha deneyimli yatırımcılar tarafından kullanılmalı yüksek hacimli ticaret ve / veya alternatif madeni para yatırımı.

(CoinCentral’ın Kripto Değişim İncelemelerinin Tam Listesi’ne bakın)

Daha Kraken Karşılaştırmaları

 • Kraken vs GDAX
 • Kraken vs Coinbase

Daha Fazla Gemini Karşılaştırması

 • Gemini ve Coinbase
 • İkizler ve GDAX

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me