Kraken vs GDAX

Biraz deneyime sahip yatırımcılar için, Kraken ve GDAX her ikisi de kripto para birimine yatırım yapmaya başlamak için iyi platformlardır. Bol alım satım seçenekleri ve analiz çizelgeleri ile, Coinbase’den daha gelişmiş bir şeye geçmek istiyorsanız, bu iki borsa da harika seçeneklerdir..

Bu “Kraken vs GDAX” incelemesinde, yatırım stratejiniz için hangisinin en iyi olduğuna karar verebilmeniz için iki borsanın artılarını ve eksilerini gözden geçiriyorum..

Şunların üzerinden geçeceğiz:

Kraken vs GDAX: Temel Bilgiler

Finansman Yöntemleri

GDAX hesabınıza üç ana yoldan para yatırabilirsiniz – Banka transferi (ACH), banka havaleleri, ve kripto para mevduatları. Ayrıca Coinbase hesabınızdan para transferi yapabilirsiniz, eğer bir tane kullanıyorsanız anında ve sıfır ücret ile.

Kraken, hesabınıza nasıl para yatırmanıza izin verileceğini kısıtlar doğrulama katmanı.

1. Katmanda, yalnızca dijital para yatırabilir ve çekebilirsiniz, ancak Ticaret hem dijital hem de fiat para birimi. Seviye 1 statüsüne sahip olmak için tam adınızı, doğum tarihinizi, ülkenizi ve telefon numaranızı girmelisiniz.

Banka ile para yatırma ve çekme (banka havalesi yoluyla) Tier 2 veya Tier 3’te mevcuttur ülkenize bağlı olarak. Kademe 2 ayrıca adresinizi gerektirirken, Kademe 3’e ulaşmak için geçerli bir devlet kimliği ve son ikametgah kanıtı yüklemeniz gerekir. ABD’de ikamet eden bir kişi olarak para yatırmak ve çekmek için Kademe 3’te olmalısınız.

Sorunsuz Coinbase transferleri ve daha az katı doğrulama süreci ile mümkün olan en kısa sürede yatırım yapmaya başlamak isteyenler için GDAX’ı öneririm..

Arayüz

Deneyimlerime göre, GDAX arayüzünü kullanmak ortalama bir yatırımcı için Kraken’dan çok daha kolay.

GDAX, fiyat çizelgesini, sipariş defterini, ticaret geçmişini ve sipariş formunu aynı ekrana, dağınık hissetmeden rahatça yerleştirir. Buna alışmak biraz zaman alsa da, sipariş verirken tüm bu bilgileri görmek değerlidir. GDAX’ta piyasa (hemen piyasa fiyatından doldurulur), limit (belirli bir fiyattan veya daha iyi bir fiyattan satın alınır / satılır) ve zararı durdur emirleri yerleştirebilirsiniz..

GDAX Bitcoin Gösterge Tablosu

Kraken, Basit, Orta veya Gelişmiş seçenekleri kullanarak sipariş verme yeteneği ile GDAX’tan daha gelişmiş ticaret özellikleri sunar. Pazar ve limit emirleri Basit sekmesinden yerleştirilebilir. Orta ve Gelişmiş sekmelerinde zarar durdurma, sona erme, kaldıraç seçenekleri ve koşullu kapanışları ayarlayabilirsiniz..

Basit Sekme Seçili Kraken Bitcoin Dashboard

Gelişmiş Sekme Seçili Kraken Bitcoin Dashboard

Kraken isteyen yatırımcılar için daha iyi bir platformdur gelişmiş ticaret yapmak.

Yatırım stratejiniz bir süre al ve bekle, seçmelisin GDAX.

Ticaret Ücretleri

GDAX ve Kraken, 30 günlük işlem hacminize ve bir üretici (kitaplara sipariş veren) veya alıcı (kitaplardan bir sipariş doldurma) olup olmadığınıza göre belirlenen değişken işlem ücretlerine sahiptir..

GDAX’taki tüm paralar için alıcı ücreti% 0,1 ile% 0,25 arasında değişmektedir, ve GDAX’ın üretici ücreti yoktur.

Kraken’da Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alım satımları için yapımcı ücreti tipik olarak % 0.00 ile% 0.16 Birlikte % 0,10 ile% 0,26 arasında alıcı ücreti. Ticaret stratejinize bağlı olarak, Kraken, Ethereum ve Litecoin ticareti için daha iyi bir seçim olabilir düşük maksimum işlem ücreti nedeniyle (GDAX’ta% 0,30’a kıyasla% 0,26).

Bu ücretler kişiden kişiye olacağından, GDAX ücret programı ve Kraken ücret tarifesi yapabileceğiniz birkaç ticaretin ücretlerini tahmin etmek için. Bu tahminlerle, ücretler arasındaki farkın platformlar arasında geçiş yapmanız için yeterince önemli olup olmadığına karar verebilirsiniz..

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Kraken, aşağıdakiler gibi birkaç coin ve ticaret eşleşmesini destekler:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • EOS
 • Ethereum Klasik
 • Ethereum
 • Gnosis
 • İktisat
 • Litecoin
 • Kavun
 • Augur
 • Tether
 • Dogecoin
 • Stellar Lumens
 • Monero
 • Dalgalanma
 • Zcash

GDAX yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i destekler ticaret. GDAX’ın bu listeye daha fazla para birimi eklediğine dair birkaç söylenti var; ancak şirket bunu doğrulayan resmi bir açıklama yapmadı.

Daha az bilinen alternatif paralarla (Bitcoin olmayan herhangi bir madeni para) ticaret yapmakla ilgileniyorsanız, Kraken sizin seçiminiz olmalıdır. Daha küçük piyasa değerleri nedeniyle, alternatif madeni paralar doğası gereği daha riskli bir yatırımdır, ancak aynı nedenle daha büyük getiri sağlayabilirler..

Transfer Limitleri

GDAX, bir günde yatırabileceğiniz miktar için belirlenmiş bir maksimum değere sahip değildir. Bunun yerine, hesap yaşınızdan, satın alma geçmişinizden ve hesap doğrulamasından ACH para yatırma limitinizi belirlerler.. ACH mevduatları normalde 3-5 iş günü içinde onaylanır. GDAX’taki banka havaleleri 250.000 $ ile sınırlıdır ve kripto para yatırma sınırı yok.

GDAX para çekme limiti Günlük 10.000 $.

Kraken’in para yatırma limiti, bir para sağladığınızda herkes için günde 25.000 ABD doları ile aynıdır. fon kaynağının kanıtı. Para çekme limiti de günlük 25.000 $ ile sınırlıdır. Kraken depozitolarının onaylanması 1-5 iş günü sürer.

Şirket Güveni

Kraken ve GDAX, ABD yönetmelikleri dahilinde çalışan ve her gün yaklaşık 1 milyar dolar değerinde işlem yapan güvenilir borsalardır..

Kraken, Payward, Inc. tarafından işletilmektedir ve San Francisco’da bulunmaktadır. Değişim aldı 6 milyon dolarlık finansman Blockchain Capital dahil olmak üzere birçok önemli yatırımcıdan. 2013’teki lansmanından bu yana, platformdaki ticaret hacmi her 5 ayda bir ikiye katlandı – kayda değer bir büyüme hızı. Bu büyüme, tüccarların ve topluluk üyelerinin borsaya duydukları güveni göstermektedir..

Merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan GDAX, 2012 yılında bir şube olarak kuruldu. Coinbase. Platform, 8 milyon insan için 20 milyar doların üzerinde dijital varlığı başarıyla takas etti. GDAX ayrıca Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve New York Borsası’ndan birkaç isim için yatırım aldı..

Üç ay önce, Ethereum’un fiyatı GDAX’ta neredeyse hemen 300 dolardan 10 sente düştü. Bunun nedeni, sipariş defterinde bir domino etkisinde birkaç otomatik satışı tetikleyen multi-milyon dolarlık bir satış siparişiydi. Piyasa kısa bir süre sonra toparlandı, ancak birkaç kullanıcı tuhaf flash çöküşünde önemli miktarda para kaybetti. GDAX, piyasa güvenini yeniden inşa etme çabasıyla olaydan etkilenenlere kaybedilen parayı iade etti..

Fon Güvenliği

Hem GDAX hem de Kraken, dijital fonlarınızı güvence altına almak için sektörün en iyi uygulamalarını kullanır. Ek olarak, GDAX, FDIC sigortası olan bankalardaki tüm ABD doları (USD) mevduatlarını tutar mevduat sahibi başına 250.000 $ ‘a kadar.

Kraken, tüm yeni para yatırma işlemlerini bilgisayar korsanlarının onlara ulaşamadığı yerlerde çevrimdışı olarak saklanan şifreli cüzdanlarda saklar. Borsada operasyonel likiditeyi sürdürmek için yalnızca dijital paraları çevrimiçi tutuyorlar. Kraken ayrıca herhangi bir olasılığı önlemek için tam rezerv tutar. banka koşusu.

GDAX, dijital varlıklarının çoğunu kağıt yedeklemeli şifreli USB sürücülerinde soğuk (çevrimdışı) depolamada tutar. Dijital varlıklarının% 2’sinden azı çevrimiçi tutuluyor, ve tamamen GDAX tarafından sigortalanmış olanlar.

Müşteri desteği

Kraken ve GDAX genellikle müşterilerine iyi destek sağlar – daha az bilinen borsalarda genellikle eksik olan bir şey.

Her iki platformda da ortak destek konularını ve yeni başlayan yatırımcı sorularını kapsayan kapsamlı bir SSS bölümü bulabilirsiniz. Kraken ayrıca kapsamlı bir ticaret rehberi başlamanıza yardımcı olmak için.

Her iki şirket de destek biletlerini e-posta yoluyla yönetir ve GDAX’ın tipik yanıt süresi 2-3 iş günüdür.

Son zamanlarda Kraken, yanıt sürelerinin yavaş olması ve müşteri destek biletlerini görmezden geldiği için birçok forumda eleştiriler aldı (bunu hiç yaşamamış olsam da).

Başlarken yardıma ihtiyaç duyabilecek yeni bir yatırımcıysanız, Gemini’ye ve güçlü destek sistemine güvenin..

Sonuç

GDAX ve Kraken, iki farklı yatırımcı türünü hedefliyor.

GDAX sadık kalmak isteyen yatırımcılar için en iyi olan basit bir arayüze sahiptir. temel para yatırımı ile kolay hesap doğrulama.

Kraken, geniş madeni para eşleştirme seçenekleriyle, alternatif madeni para ticareti ile ilgilenen daha deneyimli yatırımcılar.

(CoinCentral’ın Kripto Değişim İncelemelerinin Tam Listesi’ne bakın)

Daha Fazla GDAX Karşılaştırması

 • GDAX vs Coinbase
 • GDAX ve Gemini

Daha Kraken Karşılaştırmaları

 • Kraken vs Coinbase
 • Kraken – Gemini

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me