LUXCoin (LUX) nedir? | Yeni başlayanların kılavuzu

LUXCoin (LUX), Paralel Masternode’ları, PHI1612 hibrit PoW-PoS algoritmasını ve stake etme için bir “Statik” modeli uygulayan bir madeni paradır. LUXCoin ve Luxcore’un sunduğu yenilikçi özelliklerin çeşitliliği, LUXCoin’i kripto para birimi dünyasındaki birçok insan için radarın önüne koydu..

LUXCoin (LUX) ‘un arkasındaki blockchain çözümleri ve hizmetleri ekosistemi olan Luxcore, yüksek kaliteli güvenlik ve gizlilik blok zinciri ürünleri, devasa kurumsal düzey pazar ve ortalama tüketiciler arasında bir köprü kurmaya odaklanıyor. Luxcore, açık kaynaklı blok zinciri tabanlı değer belirteci olması amaçlanan LUXCoin ile Parallel Masternodes ve LuxGate gibi daha kurumsal tüketici odaklı kapalı kaynaklı ürünlerden oluşur..

Esasen, Luxcore, kullanıcıların birkaç başka token (varsa) yapabildiği çeşitli dinamik yollarla farklı kullanım durumları etrafında ürünler oluşturmalarına izin verecek bir platform sunuyor..

Luxcore ayrıca Segwit, akıllı sözleşmeler ve LuxGate gibi gelecekteki güncellemeleri Parallel Masternode (PMN) sistemi aracılığıyla yayınlamayı planlıyor..

lüks bilgisi

LUXCoin’in gelişimini tanıtan ilk forum gönderilerinden biri aracılığıyla. (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2254046.0)

Editörün notu: LUXCoin ve Luxcore ekibi hızla yeni geliştirmeler ve güncellemeler yayınladığından, bu makale yeni değişiklikleri yansıtmak için önümüzdeki haftalarda birkaç kez güncellenecektir. Makalenin mevcut durumu, Luxcore platformunun mevcut işlevselliğini ve planlarını yansıtır..

PHI1612 Hibrit PoW / PoS Algoritması nedir?

Luxcore platformu, PHI1612 algoritmasını “en verimli GPU madencilik algoritması” olarak selamlıyor. Onun GPU dostu ve güç tüketimini artırmadan daha yüksek hash oranları için çekim yapar. Algoritma nihayetinde madencilik sürecini daha verimli hale getirmeye çalışıyor ve bu da elektrik faturalarını azaltarak madenciliği daha karlı hale getirmeye yardımcı olacak.

Algoritma, büyük madencilik firmalarının jeton üzerindeki kontrole hakim olmasını ve merkezileştirmesini engeller. LUXCoin GPU dostu olduğu için çok daha demokratik ve ademi merkeziyetçi. Lux ayrıca ASIC’e dayanıklıdır.

Luxcore ayrıca Proof-of-Work ve Proof-of-Stake algoritmalarının özelliklerini de harmanlıyor. “Proof-of-Stake 2” olarak anılan bu protokol, bir kullanıcının ne kadar stake yaptığına bakılmaksızın stake edilmiş ödüllerin dağıtımına izin verir.

Paralel Ana Düğümler (PMN) Nedir??

Paralel Masternode’lar (PMN) oldukça karmaşık olabilir, ancak teknoloji, işletmelerin ve kurumların güvenilirlik ve güvenlik ihtiyaçlarını ele almaya odaklanır..


Paralel Ana Düğümler özelliği, Lux’ın güvenliğini önemli ölçüde artıran i2pd Teknolojisi ve SAM Protokolü üzerine inşa edilmiştir..

Bu özel ağ, esasen, kullanıcıların, blok zincirinin üstünde üçüncü taraf uygulamaları, birkaç başka token’ın yapabileceği bir şekilde oluşturmasına olanak tanır. Paralel masternodlar, herhangi bir kötü niyetli oyuncunun potansiyelini azaltmak için yalnızca incelenmiş ve doğrulanmış devlet kurumları ve işletmeler tarafından kullanılabilecek. Paralel Ana Düğümlerdeki tüm cüzdanlar ve işlemler şifrelenir.

LuxGate nedir?

LuxCore, LuxGate’i “blok zinciri alanında teknolojik bir mucize” olarak görüyor.

Bu teknoloji, doğrulanmış blok zincirlerinin birbirleriyle iletişim kurmasına izin verecek ve çeşitli blok zincirlerinin (Bitcoin ve Ethereum gibi) birbirleriyle çeşitli şekillerde etkileşim kurması için yapıcı bir köprü oluşturacak..

LuxGate, Parallel Masternodes özel ağı ile bankacılık kurumları gibi merkezi kuruluşlarla etkileşimi sağlar. LuxGate ve PMN algoritmalar arasında çalışabildiğinden ve sistemden bağımsız olduklarından, Luxcore’un geleneksel bankacılık işlem sistemlerini sarsmak için güçlü bir şansı var.

Bu proje için örnek bir kullanım durumu aşağıdaki gibidir (Luxcore ürün bilgileri sayfasından):

“Bir kurumda iki güvenlik duvarı güvenlik katmanı varsa A & B, 300 noktada A ve 200 noktada (toplam 500) olmak üzere farklı güvenlik gücüne sahip her katmanla, LuxGate etkinken, her seviyenin toplam gücü 500 olacak ve toplam zorluğu 1000 puana çıkaracak. “

Luxcore, yüksek güvenlik standartlarını korurken Paralel Ana Düğümler kurmalarına ve ağı büyütmelerine yardımcı olmak için özel kurumlarla çalışmayı planlıyor..

Lux Yol Haritası

LUXCoin Github ve Discord’a bir göz attığınızda, geliştirme ve güncellemelerde hızlı bir ilerleme göreceksiniz. Ekip, Paralel Masternode’larını (PMN) bu yılın 1. çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyor ve 2. çeyrekte kurumsal düzeydeki işletmeleri entegre etmeye başlayacak.

LUX yol haritası

LUXCoin Ticaret Bilgileri

Bir ICO yerine LUXCoin, toplam arzın% 5’ini çıkardıkları bir “ön madencilik” yaptı.

Luxcoin

Şu anda, LUXCoin yalnızca Cryptopia’da takas edilebilir.

Son düşünceler

LUXCoin, geleneksel bankacılık hizmetleri dünyasını önemli ölçüde sarsabilecek çok iddialı bir proje gibi görünüyor. Paralel Ana Düğümleri (PMN), PHI1612 algoritması,

Daha fazla bilgi edinmek için, Beyaz kağıt, veya bunları aşağıdaki gibi çok sayıda kanalda bulun: Telgraf, Reddit, ve Uyuşmazlık.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me