NEO, yeni nesil bir akıllı ekonomi platformudur (eski adıyla Antshares) ve Yunanca’da yeni ve genç anlamına gelir. NEO, şöhret için muazzam bir yükselişe sahipti ve çoğu NEO’nun patlayıcı büyümesini biliyor. Ancak, kaputun altına baktığınızda tartışılacak çok şey var.

“Çin Ethereum” olarak adlandırılan NEO’nun çok fazla aldatmacası var, ancak bunu başarıyor mu?

Kanun olarak kanun

Öncelikle akıllı sözleşmeleri tartışalım. Black’in hukuk sözlüğüne göre, bir sözleşme şudur: “Yeterli değerlendirme üzerine, belirli bir şeyi yapma veya yapmama anlaşması.” Basit değil mi? Sözleşme hukuku, birçoğunun hayatlarını adadığı sayısız dalı kapsayan derin bir tavşan deliğidir, ancak bu dijital çağda önemli bir değişiklik var, yasa artık programlanmış kod.

ABD’de, ESIGN yasası 2000’de federal olarak kabul edildi yasal olarak bağlayıcı bir yapı olarak dijital imzaların kullanımını yasallaştırdı. Çin’de benzer bir sözleşme yasası ve dijital imzaların yasal kullanımı Bu, yasal sistemin artık dijital alanla bir köprüye sahip olduğu ve dijital sözleşmeler için çok sayıda yeni fırsat açtığı anlamına gelir..

Akıllı Sözleşmelerle tanışın – iki veya daha fazla tarafın arayüz oluşturması için dijital, sınırsız ve güvensiz yeni bir yol.

Sözleşmeler, iki (veya daha fazla) kişi ve / veya taraf arasındaki bir anlaşmayı düzenler. X oluşursa, Y sağlanır. X oluşmazsa, işte Z başvurusu. Bu, koşullu programlama yapısı “eğer-ise-değilse” ifadelerinin kolayca geleneksel sözleşme hukuku etrafında inşa edilebildiği bilgisayar biliminde, yasayı koda dönüştürerek.

” alt=”” width=”337″ height=”327″ data-ezsrc=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/Ifthanelse.png” data-ezsrcset=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/Ifthanelse.png 337w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/Ifthanelse-300×291.png 300w” />

If-Then-Else Diyagramı

Dijital anahtarlar ve imzalar, varlıklarını dijital (eskiden kağıt olan) sözleşmelerde gösteren yeni kalemlerdir. NEO gibi platformlar aracılığıyla dijital çağ için yeni bir şekilde kodlanan ve yeniden tasarlanan sözleşmeler.

NEO sistemi şunları içerir:

  • Delege Edilmiş Bizans Hata Toleransı (DBFT) algoritma – Bu bir fikir birliği mekanizmasıdır (geleneksel iş / hisse kanıtı yerine), sistemin Bizans Generalleri sorunu ve bazı düğümler kötü niyetli niyetleri açıklasa bile fikir birliğini korur
  • NeoX – Bu sistem, çeşitli Blockchain’ler arasında yürütme ve çalışma yeteneği yaratacaktır.
  • NEO Sözleşmesi – Önceden var olan kod tabanlarını (örneğin C #, VB.Net, F #, Java, Kotlin) entegre eden ölçeklenebilir, yüksek performanslı ortamlarda sorunsuz bir şekilde akıllı sözleşmeler oluşturma mekanizmasıdır
  • NeoFS – Bu, merkezi olmayan depolamaya izin veren bir hizmettir (eşler arası Dropbox gibi)
  • NeoQ – Kuantum bilgisayarlar tarafından çözülemeyen sorunlar yaratan ve kuantuma dayanıklı olmasını sağlayan kafes tabanlı kriptografik bir mekanizma

” alt=”” width=”600″ height=”306″ data-ezsrc=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/NEOContracts.png” data-ezsrcset=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/NEOContracts.png 600w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/NEOContracts-300×153.png 300w” />

NEO’ya genellikle Çin’in Ethereum’u denir, ancak neden?

NEO bir “genel bulut” olarak konumlandırıldı ve Çin hükümeti tarafından bir Blockchain platformu endüstri lideri olarak üstünlük sağlamada çok daha büyük bir stratejinin parçası. Genel olarak geliştiricilerin araçlarını ve platformlarını kullanmasını ve ekosistemi geliştirmesini isterler. Bunu zaten görüyoruz Zion Şehri takım.

Özel olarak finanse edilen OnChain, gruba liderlik etmeyi amaçlıyor

KPMG tarafından Çin’in ilk 50 Fintech şirketi seçildi, OnChain uyuyan bir devdir. NEO genel bir bulutsa, OnChain şirketler ve diğer büyük kuruluşlar tarafından kullanılan özel bir buluttur. OnChain’in amacı, Blockchain’in Microsoft veya Apple’ı olmasıdır. DNA (Dağıtılmış Ağ Mimarisi) oluşturan ilk Çinli ekiptir. DNA uygulamaları, zincirler arası birlikte çalışabilirliği destekler ve geleneksel iş sistemleri ve ağları ile entegre olabilir.

” alt=”” width=”235″ height=”124″ data-ezsrc=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/DaHongfei-300×158.png” data-ezsrcset=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/DaHongfei-300×158.png 300w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/DaHongfei.png 600w” />


“Vizyonumuz, Onchain’i gerçekten evrensel bir Blockchain çerçevesi yapmak. Farklı eklenti modülleri kullanarak, çerçevemiz bir halka açık zincire, bir konsorsiyum zincirine veya hatta özel bir zincire uygulanabilir. Şu anda geliştirme aşamasında olan zincirler arası adaptör modülümüz, bu farklı zincirler arasında birlikte çalışabilirlik sağlıyor. “ ~ Da HongFei, NEO ve OnChain’in kurucu ortağı

Diğer kayda değer ortaklıklar arasında Japon Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin yanı sıra Alibaba’nın Ali Bulutu için kurumsal düzeyde blockchain destekli e-posta sağlıyor.

” alt=”” width=”567″ height=”450″ data-ezsrc=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/Onchain2cropped-567×450.png” data-ezsrcset=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/Onchain2cropped-567×450.png 567w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/Onchain2cropped-600×476.png 600w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/Onchain2cropped-300×238.png 300w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/Onchain2cropped-768×610.png 768w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/Onchain2cropped.png 1000w” />

Bu NEO için neden önemli??

Sonunda, hem NEO hem de OnChain ağları arasında birlikte çalışabilirlik olacak, bu da her iki ağ için eş zamanlı olarak eşi görülmemiş erişim ve kullanıma izin verecek.

NEO’nun Ethereum’dan farkı nedir??

NEO birçok ek kod tabanını desteklerken (örneğin C #, VB.Net, F #, Java, Kotlin) Ethereum’un adı verilen kendi tescilli dili vardır. Sağlamlık, Bu, geliştiricilerin herhangi bir geliştirme gerçekleşmeden önce bunu öğrenmesini gerektirir. Bu, ekosisteme girebilecek geliştiricilerin sayısını engelleyebilecek daha uzun bir öğrenme eğrisi ve giriş engeli anlamına gelir..

Eleştiriler endişeler ve zayıflıklar

NEO’nun esasen% 100 ön madeni var ve ayrıca kullanıcıların bir cüzdanda tutarak ek madeni paralar (GAS biçiminde) elde etmelerine olanak tanıyan hisse kanıtı modeli. NEO, insanların yatırım yapmasına olanak tanıyan bir kitle fonlaması etkinliği aracılığıyla madeni paraları “dağıttı”, ancak NEO yine de satıştan para kazandı. Madencilik olmadığından ve sadece token ihraç edildiğinden, bu dağıtımı büyük ölçüde merkezileştirir.

Önceki makalemizde belirtildiği gibi, NEO iki gruba ayrıldı: 50 milyonu kitle fonlaması yoluyla satıldı (ve erken katkıda bulunanlara verildi), 50 milyonu ise NEO Konseyi tarafından “yönetilmek” için ayrıldı..

“Kilitleme” dönemi 16 Ekim 2017’de sona erdi ve geliştirme ve diğer amaçlar için fon serbest bıraktı:

  • 10 milyon NEO, NEO geliştiricilerine ve NEO Konseyi üyelerine gidiyor
  • NEO ekosistemindeki geliştiriciler için teşvik olarak 10 milyon NEO
  • 15 milyon NEO, NEO tarafından kullanılan diğer yardımcı Blockchain projelerine yatırım yaptı
  • 15 milyon NEO “beklenmedik durumlar” için ayrılmış

Bazıları, bu milyonlarca NEO’nun geliştiricilerin elinde olduğunu hissedebilir, piyasada damping ve ekonominin fiyatını veya moralini etkileyebilecek diğer eylemlere neden olabilir..

Ayrıca, yukarıda bahsedilen alanlardan bazıları biraz belirsizdir ve fonların tam olarak bu parametrelere göre kullanılıp kullanılmadığını ayırt etmek zor olabilir. (Proje geliştikçe değişebilir.)

Ek olarak, tüm kripto para birimi girişimlerinde olduğu gibi, uzun vadede önemli bir şeyin gerçekleşmesi için benimsemenin bir ağ etkisi olmalıdır. Bu girişimin sunduğu tüm yutturmaca ve potansiyele rağmen bu henüz NEO ile geliştirici kullanım düzeyinde tam olarak gerçekleşmedi.

NEO için Güçlü Yönler ve Fırsatlar

NEO’nun, finansal hizmetler endüstrisi açısından zaten “yaratılmış” bir kardeş şirketi OnChain var. Şu anda Çin ve Japon hükümeti ile Alibaba da dahil olmak üzere büyük şirketlerle çalışıyor..

NEO, OnChain’den ayrı olacak, ancak NeoX ile daha fazla göreceğimiz gibi çapraz zincir işlevselliği açısından birbirine bağlanabilecek açık kaynaklı bir genel bulut modeli olarak kabul edilir..

GAS, NEO’ya sahip olduğunuz için sizi ödüllendiriyor

Ethereum’un ekosistemi kullanmak için yakıt olarak çalıştığı “ether” e benzer şekilde, GAS da benzer bir işleve sahiptir. NEO ile farkı, GAS’a bir belirteç olarak kendi özel statüsünün verilmiş olmasıdır. (Steemit tokenleri, STEEM ve Steem Dollars, SBD’ye benzer).

GAS, her yeni NEO bloğuyla oluşturulan bir Proof of Stake benzeri teşviktir. Serbest bırakma, blok başına 8 GAS’ın her yıl 1 azaltılmasını gerektirecektir (Yani 2. yıl 7 GAS, 3., 6. yıl vb. Olacaktır). Bu, 100 milyon GAS üretilene kadar devam edecek ve bundan sonra başka GAZ üretilmeyecek.

NEO, sahipler için NEO ağını ve hizmet paketini kullanmak için gereken GAS üretir. Bu, ekosistem için kullanıldığı için, sahipleri için iyi olan muhtemelen satın alma baskısı (talep) yaratacaktır. NEO ağını kullanan proje sayısı arttıkça, GAS tokenleri için talep artar.

Öyleyse, NEO bir “yeni nesil akıllı ekonomi” mi??

Bu henüz belirlenmedi. Dijital imzaların ve sonuç olarak sözleşmelerin yasal, yasal ve uyumlu olduğunu biliyoruz. Bu yasal temel üzerine inşa etmek harika bir başlangıçtır. Anahtar, insanlar sistemi gerçekten kullanıyor mu ve talep var mı?

Yine de NEO ve ekibi, Asya kıtasında ve ötesinde (Batı bölgelerinde görüldüğü gibi) derin kökler oluşturmak için büyük adımlar atıyor. Geliştirici odaklı mimari, daha dik öğrenme eğrileri olan diğer projelere göre yeni geliştiricilere daha hızlı katıldıklarında kesinlikle karşılığını alacaktır..

Bir bütün olarak Asya’daki mevcut hızlı teknolojinin benimsenmesi artı üreticiler olarak kritik rolleri (madencilik için ASIC’ler dahil), bu bölgeyi (NEO’nun bulunduğu yerde) bir gelişme merkezi haline getiriyor. Çin, Japonya ve diğer birçok ülke gibi Asya pazarları sessizce Blockchain ve FinTech endüstrisinde güç merkezleri haline geliyor..

NEO’nun gelecekteki büyüme ve yörüngeleri için bununla uyumlu olması için iyi işaretler var.

NEO… tek mi? Göreceğiz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me