NiceHash ve Minergate: Kimin Bulut Madenciliği Daha İyi?

NiceHash ve Minergate, bugün piyasadaki en popüler bulut madenciliği seçeneklerinden ikisidir. Nasıl karşılaştırırlar? Bu makalede kullanıcı istatistiklerinden fon güvenliğine, ücret ödemelerine ve daha fazlasına kadar her şeye bakıyoruz..

Kullanıcı İstatistikleri

Minergate, ortalama olarak günde yaklaşık 2.000 kayıt alıyor. 500.000’den fazla madencinin siteyi kullanmaktan kazanç sağladığı bildirildi. Bu platform dünya çapında yaklaşık 3.700.000 madenci tarafından kullanılmaktadır. Bu arada, Ocak 2019’da, NiceHash’ın günlük 303.000’den fazla aktif çalışanı, 101.000 madenci kullanıcısı, 4.168.000 siparişi ve ödemelerde 195.000 BTC var..

Özellik Karşılaştırması

Bother Minergate ve NiceHash, otomatik algoritma geçişini açmanıza izin verir. Bu size gerçek zamanlı olarak en karlı madeni parayı bulmanız için bir çözüm sunar.

Minergate, birleştirilmiş madencilik için birkaç farklı seçeneğe sahiptir. Haziran 2014’te MinerGate, birleştirilmiş madenciliği içeren ilk CryptoNote havuzu. Ekim 2016’da Minergate, XRM, XDN ve FCN madenciliği için bu işlevi aynı anda ekledi. Bunun nedeni, herkesin CrytoNight algoritmasını kullanmasıdır. Ocak 2019 itibarıyla NiceHash herhangi bir birleştirilmiş madencilik seçeneği sunmamaktadır.

Minergate'den Monero (XMR) birleştirilmiş madencilik seçeneğinin ekran görüntüsü

Minergate, çeşitli algoritmalar / madeni paralar için birleştirilmiş bir madencilik seçeneği sunar.

Minergate: Şirket Güveni, Çalışma Süreleri ve Fon Güvenliği

Yazılımı indirmek ve çalıştırmak yeterince kolay olsa da, Minergate’in birkaç kullanıcısı var bir dizi sorundan şikayet etmek. Örneğin, bazıları para çekemeyeceklerini veya hesaplarında mevcut parayı göremediklerini iddia etti. Ek olarak, bir dizi çevrimiçi inceleme Minergate web sitesine bağlı kuruluş bağlantıları ekler. İkincisi, onu mutlaka bir dolandırıcılıkla eşleştirmese de, onu biraz daha az güvenilir kılar.

Bazı kullanıcılar ayrıca Minergate’in hash oranları konusunda şeffaf olmadığını söylüyor. Örneğin, gözden geçirenler Minergate’in cihazınız için gerçekte olması gerekenden daha düşük bir hash oranı listelediğini belirtir. Etkili bir şekilde, bu, Minergate’in potansiyel kazancı en üst seviyeye çıkardığı anlamına gelir. Bu sorunların varlığına rağmen, bazı kullanıcılar platformu kullanmanın başarı öykülerini de bildirdiler..

Minergate’in yüzde 99,97 çalışma süresi var ve bu oldukça iyi. Fon güvenliği için Google iki faktörlü yetkilendirmeyi kullanır. Tüm madeni paralar saf madeni paralardır, yani doğrudan çıkarılmış bloktan gelirler. Bu, muhtemelen cüzdanınıza aktarmadan önce üçüncü bir tarafa giden diğer seçeneklerden daha iyi bir seçimdir..

NiceHash: Şirket Güveni, Çalışma Süreleri ve Fon Güvenliği

Günün sonunda NiceHash üçüncü bir taraftır. Bu nedenle, kullanıcılar arasında platforma güvenilip güvenilmeyeceği konusunda bazı şüpheler vardır. Bununla birlikte, çevrimiçi incelemelerin çoğu NiceHash ve Minergate hakkında eşit derecede şüpheci görünüyor. NiceHash daha fazla şeffaflığa sahip olsa da, bazı güven sorunları hala devam ediyor.


Fon güvenliğiyle ilgili en büyük sorun Aralık 2017’de yaşandı. O zamanlar NiceHash hacklendi ve toplam 4.700 Bitcoin (BTC) çalındı. O sırada çalınan fonların değeri yaklaşık 65 milyon dolardı. Bu olay meydana geldikten sonra NiceHash’ın CEO’su istifa etti. Ocak 2019 tarihli bir blog gönderisine göre NiceHash, çalınan fonların yüzde 71’ini iade etti On iki geri ödeme turunda kullanıcılara. Bu geri ödeme süreci halen devam etmektedir. Hack’le ilgili soruşturma 2019’un başlarında bile devam ediyor gibi görünüyor. NiceHash için platform çalışma süresi istatistiği mevcut değil..

Mevcut Kriptolar ve Madencilik Algoritmaları

Minergate; Bitcoin (BTC), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Bytecoin (BCN), Monero (XMR), Monero-Classic (XMC) ‘yi destekler , FantomCoin (FCN) ve Aeon (AEON).

Minergate ile karşılaştırıldığında NiceHash, oldukça yüksek miktarda kullanılabilir kripto para birimine sahiptir. NiceHash, web sitesinde 37 farklı madencilik algoritması seçeneği ve 70’ten fazla kullanılabilir kripto para listeliyor. Minimum sipariş fiyatı her algoritma için 0,005 BTC’dir. Bu hem olumlu hem de olumsuz olarak görülebilir. Örneğin, daha fazla madeni para kazabilirsiniz, ancak daha az bilinen altcoinleri seçmeye karar vermek potansiyel olarak riskli olabilir veya ilk yatırıma değmeyebilir..

NiceHash web sitesindeki mevcut tüm algoritma seçeneklerinin ekran görüntüsü

NiceHash, çeşitli paralar için çok çeşitli algoritma seçenekleri sunar.

Minergate Ödemeleri ve Ücretleri

Minergate, platformunda kazandığınız herhangi bir madeni paranın 0.01 kadarını çekmenize izin verir. İki farklı ödeme yöntemi kullanır: Hisse Başına Ödeme (PPS) ve Son N Paylaşım Başına Ödeme (PPLNS). PPS için ücretler LTC, BCN, XMR, XMC ve AEON için yüzde 1,5’tir. Diğer tüm madeni paraların sıfır ücreti vardır. PPLNS için, sıfır ücreti olan ZEC dışında tüm madeni paraların ücreti yüzde 1’dir..

Ücretlerin yanı sıra, bu iki ödeme seçeneği arasındaki temel farklar nelerdir??

Minergate web sitesine göre, PPLNS bir şans faktörü içerir. PPLNS kullanıldığında, hisse başına ödeme geniş bir aralığa sahip olacaktır (ödemelerde yüzde 30 daha fazla veya daha az). Bununla birlikte, PPLNS, uzun vadede (bir ay veya daha fazla) ortalama olarak PPS’den (yüzde 5 veya daha fazla) daha fazla kazanıyor..

Bunun aksine, PPS, tamamlanan her hisse için standart bir ödeme oranı elde ettiğiniz daha doğrudan bir yöntemdir. Bu, ödemenizdeki şansı ortadan kaldırır, ancak hisse başına toplam gelirinizi yaklaşık yüzde 5 azaltabilir. PPS kullanarak, çözdüğünüz iş payı başına belirli bir kripto para birimi alırsınız. Şans söz konusu olmadığı için ödemelerde dalgalanma olmaz.

Temelde, PPS, daha hızlı madencilik yapmak ve ortalama olarak daha yüksek kazançlar kazanmak isteyen insanlar içindir. PPLNS, madencilik gücünü artırmak için istatistik odaklı bir yaklaşım kullanmak isteyen madenciler içindir.

Minergate para çekme seçenekleri

Minergate ücretleri, PPS ve PPLNS’ye dayalı sabit yüzdelerdir.

NiceHash Ödemeleri ve Ücretleri

Minergate’in aksine NiceHash, gerçekte çıkarılan madeni paralarla ödeme yapmaz. Örneğin, Litecoin (LTC) veya Ethereum (ETH) madenciliği yapmak istiyorsanız, yalnızca Bitcoin (BTC) ile ödeme alabilirsiniz. 2017’nin NiceHash hack’i düşünüldüğünde, bazı kullanıcılar bu seçeneğe sahip olmaktan hoşlanmayabilir. Ayrıca, Minergate veya diğer madencilik seçenekleriyle yapabildiğiniz gibi, gerçekten bir madeni para çıkarmak ve onu doğrudan tutmak istiyorsanız, daha az sakıncalıdır. Bunu NiceHash ile yapmak için, aslında BTC ödemesini kullanmanız ve harici bir borsaya gitmeniz gerekir. Bazı durumlarda (alım satım çifti mevcudiyetine, likiditeye ve diğer faktörlere bağlı olarak), bu, yalnızca belirli bir parayı tutmak için iki işlem yapmanız ve yüksek ücretler ödemeniz gerektiği anlamına gelebilir..

Ödeme seçeneklerinin olmaması NiceHash için bir dezavantaj olsa da, ücret yapısı söz konusu olduğunda muhtemelen Minergate’e göre büyük bir avantaja sahip. NiceHash ücretleri daha karmaşıktır ancak çoğu senaryoda Minergate’ten çok daha düşük görünmektedir. Herhangi bir Bitcoin cüzdanına 0.001’den (minimum tutar) 0.1 BTC’ye kadar para çekme, 0.0001 BTC ücreti vardır. Herhangi bir Bitcoin cüzdanına para çekme işlemi 0,1 BTC’den fazlaysa, ücret, çekilen miktarın yüzde 0,1’i kadardır. Coinbase üzerinden para alışverişi yapmak isteyenler bunu oldukça kolay bir şekilde yapabilirler. En önemlisi, 0.001 BTC üzerinden Coinbase cüzdanına gönderilen herhangi bir miktar için ücret alınmaz..

NiceHash, Coinbase

NiceHash, Coinbase cüzdanlarına para çekme seçeneği sunar.

Sonuç

NiceHash ve Minergate tartışmasında net bir kazanan seçmek zor. Her ikisinin de kaydolmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken benzersiz avantajları ve dezavantajları vardır. Bulut madenciliği söz konusu olduğunda, her ikisi de bu alandaki en iyi rakiplerdir ve büyük kullanıcı tabanlarına sahiptir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map