Ontoloji nedir?

Çinli Onchain şirketi tarafından 2017 yılında başlatılan Ontology, tüm şekil ve boyutlardaki projeler için halka açık bir platformdur ve blok zinciri ile iş sektörü arasındaki engelleri kaldırmaya yönelik dev bir adımdır..

Ontoloji, önceden dağıtılmış ağlar bilgisi olmayan işletmelerin blockchain teknolojisini kullanmasına izin vermesi açısından devrim niteliğindedir. Şu anda, işletmelerin kapsamlı blok zinciri bilgisi olmadan altyapılarına blok zinciri entegre etmelerinin bir yolu yok.

Ayrıca, mevcut güven ağları çeşitli sorunlarla karşı karşıyadır. Zayıf gizlilik koruması, kullanılmayan veri değeri, veri yönetimi tekelleşmesi ve etkisiz kimlik doğrulama, blok zinciri için fırsatlardır. Ontoloji, sağlam güven ekosistemi ile bu sorunları çözüyor gibi görünüyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6X4JXHXyCJ4]

Ontology’nin yarattığı araçlar sayesinde, şirketler güven mekanizmaları uygulayabilir ve bunları iş ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir. Esasen, blockchain protokolü, şirketlerde blockchain teknolojisinin küresel olarak benimsenmesi için kapı açıyor. Öğrenme eğrisini ortadan kaldırır ve toplu özelleştirme sunar.

Ontology’nin sözleriyle:

Ontology, dağıtılmış bir kimlik sistemini, dağıtılmış veri alışverişini, dağıtılmış veri işbirliğini, dağıtılmış prosedür protokollerini, dağıtılmış toplulukları, dağıtılmış onaylamayı ve çeşitli sektöre özgü modülleri birleştiren bir blok zinciri / dağıtılmış defter ağıdır. Bu, birlikte zincirler arası, sistemler arası, sektörler arası, uygulamalar arası ve cihazlar arası olan eşler arası bir güven ağı için altyapı oluşturur..

Ontology ve NEO, dünyamızı dijitalleştirmek için aç bir yarışta mükemmel ortaklardır. Projeye oldukça iyi bir genel bakış için yukarıdaki videoya bir göz atın.

NEO / Ontoloji İlişkisi Hakkında

Geçen Kasım ayında, New York’ta bir grup blockchain meraklıları ve yatırımcıları bir araya geldi. Blockchain sistemleri geliştirmeye adanmış bir şirket olan Onchain’in çığır açan platform Ontology’yi duyurduğunu duymaya geldiler..

Onchain CEO’su ve NEO’nun kurucu ortağı Da Hongfei, etkinlikte “Sadece sektörün en iyi beyinlerini bir araya getirmekle kalmadık, aynı zamanda Ontology lansmanı projemizi dünya sahnesine taşıdı” dedi. Ontology ve NEO, reel ekonomiye hizmet etmek için blockchain ve diğer yeni teknolojileri kullanarak geniş bir ekosistem oluşturacak. “

Ontology’nin resmi web sitesi, Jun Li’yi Ontology’nin Kurucusu olarak listeliyor ve LinkedIn Onchain’in kurucu ortağı / baş mimarı olarak listeliyor.

Bununla birlikte, kripto topluluğu genellikle projelerin rollerini birbirleriyle karıştırmıştır. NEO’nun Onchain’e veya Onchain’in NEO’suna sahip olmadığı açıklığa kavuşturulmalıdır. İçinde Youtube röportaj, Da Hongfei, şirketlerin rolleriyle ilgili kafa karışıklığını gideriyor.

“Öncelikle, NEO ve Onchain’in ayrı varlıklar olduğunu açıklığa kavuşturmam gerekiyor, bu nedenle Onchain NEO’ya veya NEO Onchain’e sahip değil. Ayrı ayrı finanse ediliyorlar – NEO topluluk tarafından finanse ediliyor ve Onchain, Çin’deki çok ünlü bir finans grubu olan Fosun tarafından finanse ediliyor. Avrupa’da çok sayıda sigorta şirketi ve banka satın aldılar. Yani ayrıdırlar. İkincisi, Onchain, NEO ekosisteminden yararlanır. DNA adı verilen ürün NEO’ya çok benziyor ancak Go dilinde yazılıyor. OnChain, diğer blok zincirlerine ve finans kurumlarına blok zincirlerini DNA ile inşa etmelerinde yardımcı oluyor. Temelde NEO’ya çok benziyor ve gelecekte NEOx (çapraz zincir protokolü) ile her şey birbirine bağlanabilir. ” – Hongfei

Ontology Trust Network

ontoloji

  • Zincir 1: İnsanların, servetin, şeylerin ve organizasyonların doğrulanması.
  • Zincir 2: Uygulamaları doğrulayın ve bunları birbirine bağlayın
  • Zincir 3: Modülleri, protokolleri, SDK’ları ve API’leri doğrulayın ve bağlayın
  • Zincir 4: Tüm farklı ağ zincirleri. Bu katman, tüm zincirleri birbirine bağlama işlevi görür.

Teknik incelemede belirtildiği gibi, “farklı endüstrilerin ihtiyaçlarını karşılamak için, esnek tasarım yapısı modülerleştirilir, takılabilir ve kolayca genişletilebilir.”

Bunun anlamı, Ontology’nin çok çeşitli işlevler için evrensel olarak uyarlanabilir olmaya çalıştığıdır. Kimlik veya sahiplik gibi şeylerin doğruluğunu ve gerçekliğini doğrulamak için başvurulacak kaynak olmayı umuyorlar. Facebook gibi şirketler güven için kolayca Ontology’ye bağlanabilecek.

ONT Token Yapısı

ONT, Mart 2018’de NEO sahiplerine airdrop edildi. Bu airdroptan 20 milyon ONT, NEO Konseyi tarafından topluluğa dağıtıldı.

Bölünemez olan maksimum 1 milyar ONT token kaynağı olacak ve ONT’yi (NEO GAS’ın işlevine benzer şekilde) tutmaktan Ontology GAS (ONG) alacaksınız. Ontology daha önce bültenlerine kaydolan herkese 1.000 ONT token vermişti (şu anda kapalı).

Token dağılımının daha fazla dökümü:

  • % 12 Ontology topluluğuna gidecek
  • Kurumsal ortaklar için% 28
  • NEO Konseyi’ne% 10
  • Ontology ekosisteminin gelişimine% 25
  • Ontology teknik topluluk ödüllerine% 10
  • Ontology çekirdek ekibine% 15.

Ontolojiyi Nereden Satın Alabilir ve Saklayabilirsiniz??

ONT ile ilgili ilginç olan şey, halka açık bir ICO satışı olmamasıdır. Bu noktada NEO’yu almanın tek yolu, NEO’yu borsalarda veya özel cüzdanlarda tutarak (1 Mart’a kadar NEO tutuyor olmalı) onu airdrop yapmaktır. Sahip olduğunuz her NEO jetonu için, iki aşamada 0,2 ONT elde edersiniz (% 50’si hemen takas edilebilir, diğer% 50 kilitlenir).

ONT’yi, Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları dahil, alır almaz hemen hemen tüm cüzdanlarda saklayabilirsiniz. Şuna benzer bir cüzdan indirmek muhtemelen en iyisidir Neon Cüzdan Bazıları düşmeden sonra ONT göstermeyebileceğinden bu ONT gösterecektir. Bununla birlikte, cüzdanınızı ONT’nin görüntülenmesini destekleyen cüzdanlarla entegre ederek ONT’yi airdrop’tan almaya devam edebileceksiniz..

Sonuç

Whitepaper’a göre, “sosyologlar güvendiğimiz insanların sayısını yüzden az olarak koyuyorlar”, çoğu insan için birine güvenmenin ve onu tanımanın zaman ve çaba gerektirdiğini gösteriyor. Ontology, güven kazandığımız mevcut uzun yolların yerini almaya ve bizi güven blok zinciri otomasyonu ile ileriye taşımaya çalışıyor..

Ontology, blockchain teknolojisi ile gerçek dünya arasındaki boşluğu kapatmak için NEO ile birlikte çalışacak. NEO ve Ontology’nin benzer hedefleri varken, NEO dijital varlıklara ve küresel Akıllı Ekonomiye odaklanırken, Ontology güven, kimlik ve veri alışverişi ve yetkilendirmeye odaklanır. NEO ve Ontology’yi fıstık ezmesi ve jöle gibi düşünün. Karşılıklı faydalıdırlar ve bir araya getirilirler, lezzetli bir sandviç yaparlar.

Son olarak, Ontology’nin arkasındaki ekip, zaten kurulmuş bir başarı geçmişine sahip saygın kripto para birimi endüstri liderlerinden oluşuyor. Ve diğer birçok blockchain projesinin aksine, Ontology ekibi sadece finans sektörünü hedeflemiyor. Büyümesi sırasında sigorta, devlet, ilaç, IoT ve diğer sektörlere odaklanıyorlar ve bu da onu çok fazla potansiyele sahip geniş ölçekli bir proje haline getiriyor. Blockchain endüstrisinde nispeten uzun vadeli bir mevcudiyet ve proje için net bir vizyonla, Ontology’nin NEO ile birlikte iş yapma şeklimizde devrim yaratması için el ele çalıştığını görmek şaşırtıcı olmaz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me