PIVX: Bloktaki Yeni Gizlilik Parası (zincir)

PIVX (veya Özel Anında Doğrulanmış İşlem), DASH’den çatallanmış, gizlilik merkezli bir Proof-of-Stake kripto para birimidir. PIVX Manifestosu, topluluk yönetişimine ve teknolojinin kendisinden proje tekliflerinin nasıl oylanıp uygulandığına kadar merkezi olmayan bir projeye odaklanır..

Adından da anlaşılacağı gibi PIVX, günlük yaşamda özel ve güvenli bir şekilde harcanması kolay, kullanılabilir bir dijital değişim aracı oluşturmaya çalışıyor. Bu amaçla, geliştirmenin ana odağı, gizlilik ve güvenliği korurken işlem sürelerini ve ücretlerini en aza indirmektir..

PIVX topluluğu, tüm önemli sohbet platformlarında (Uyuşmazlık, Reddit, BitcoinTalk, vb.) yanı sıra, ilgilenen yatırımcılar ve topluluk üyeleri için teknoloji hakkında bilgi edinmek ve dahil olmak için halka açık bir yol haritası ve çok sayıda kaynak.

Çekirdek ekip, zaman ve çaba harcamaya istekli herkesin katılımını memnuniyetle karşılar ve tüm topluluk teklifleri yatırım yapılan topluluk üyeleri tarafından eğlendirilir, tartışılır ve oylanır..

PIVX Manifestosu

Bu PIVX kılavuzunda, proje, PIVX mobil cüzdanlar, stake etme ve Ana Düğümlerin nasıl çalıştığı ve ağın ve jetonun teknik özellikleriyle ilgili bazı temel geçmişi gözden geçireceğiz..

PIVX hakkında

PIVX, 31 Ocak 2016’da iki DASH topluluğu üyesi tarafından başlatıldı.

Kurucular DASH teknolojisine hayran kaldılar ancak bazı değişiklikler görmek istediler. DASH’in Proof-of-Work sisteminin aksine tamamen Proof-of-Stake sistemine geçtiler ve ödül ödemelerini otomatik dengelemek için bir testere mekanizması kullanan daha adil bir ödül sistemi olarak gördüklerini uyguladılar (bu daha fazlasına gitti. aşağıdaki stake bölümündeki ayrıntılar).

Mahremiyeti, günlük değişim araçlarının kritik bir bileşeni olarak gördüler ve hızlı, ucuz ödemelere öncelik veren DASH’ın “dijital nakit” ethosunu daha gelişmiş gizlilik ve anonimlikle birleştirmeye başladılar. Umutları, eşler arası işlemler ve mağaza içi alışverişler için gidip gelen ödeme yöntemi haline gelmektir..

Satış Noktası ve Cüzdan

Dijital nakit olmaya odaklanan bir madeni para olarak, kullanıcıların PIVX’lerini mağazalarda ve diğer kullanıcılarla harcamalarını sağlayacak mobil cüzdanlara çok dikkat ediliyor. Buradaki fikir, Venmo veya Apple Pay ile yaptığınız gibi telefonunuzdan herhangi bir şeyi doğrudan satın almanıza izin veren basit bir uygulama oluşturmaktır. Cüzdan esnek, güvenli ve kullanışlı olmayı vaat ediyor. Android cüzdanı 1 Ağustos 2017’de piyasaya sürüldü ve iOS cüzdanının 2017 sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor..

Cüzdan, 2 faktörlü kimlik doğrulama (bugünlerde çoğu güvenli uygulamadan oldukça beklenen) ve ayrıca paranıza erişirken ekstra bir güvenlik katmanı sağlamak için bir donanım kilidi kullanan Evrensel 2 Faktör gibi güvenlik önlemleriyle donatılmıştır. PIVX ekibi, cüzdanlarının bankanız olmasını ister, böylece tam güvenliği korurken satın alma ve gönderme yapmak için fonlarınızı yönetmenize yardımcı olabilirler. En son güvenlik önlemleri söz konusu olduğunda tüm engelleri kaldırıyorlar ve PIVX cüzdanının dijital varlık depolamanın temel taşı haline geldiğini görmek istiyorlar.

M-cüzdan yol haritası, diğer kullanıcılarla emanet sözleşmeleri oluşturma yeteneğini içerir ve kullanıcıların cüzdandan, ürünler ve hizmetler için eşleriyle güvenli ve verimli bir şekilde doğrudan işlem yapmalarını sağlar.. Bu, cüzdanı yalnızca varlıklarınız için bir depolama alanı değil, aynı zamanda bir eşler arası pazar ve ödeme işlemcisi yapar., Paypal gibi. M-cüzdanda yerleşik olarak bulunan şifreli mesajlaşma, PIVX cüzdanını tüm bağlamlarda satışları düzenlemenin, fon göndermenin, ödemeleri almanın ve güç ticareti yapmanın en kolay yolu haline getirmeyi amaçlamaktadır..

Madeni Para Arzı ve Sürdürülebilirlik

PIVX ağı, 2.6 milyon PIVX jetonunun her yıl sonsuza kadar basılmasına izin veriyor, basılan madeni paraların% 90’ı cüzdanlara ve Masternode’lara (bir sonraki bölümde stake etme konusunu ele almaktadır) ve% 10’u Masternodlar ve stakerlar tarafından oylanan bütçe tekliflerini finanse edecek.

Bu maksimum madeni para arzının olmaması, günlük kullanımı teşvik etmek ve istiflemeyi önlemek için sisteme enflasyon getirildiği için PIVX işlevini geleneksel bir para birimine benzer kılar.. Enflasyon yılda yaklaşık% 4’tür, ancak Fed’in Dolar basarken yaptığı gibi basitçe para biriminizi devalüe etmek yerine, tüm bu basılan paralar doğrudan PIVX sahiplerine gidecek ve kârları yayarak enflasyonun etkisini dengeleyecektir..

Madeni para arzı süresiz olarak artacak olsa da, ağın trafik seviyesine bağlı olarak işlem ücretlerinin yakılmasıyla empoze edilen enflasyon oranını düşüren bir “yumuşak üst sınır” vardır. İşlem sayısı belirli bir eşiğe ulaştığında, işlem ücretleri “yakılır”, yani işlem ücretlerine eşit sayıda madeni para dolaşımdan kalıcı olarak kaldırılır..

Topluluk Yönetişimi ve Staking

PIVX ağına katkıda bulunarak ödül kazanmanın iki yolu vardır: Ana düğümler ve stake etme.

Paraları teminat olarak tutan kullanıcılar olan bir Masternode ağı, işlemleri doğrulamak ve anonimleştirmek, blok zincirini depolamak ve topluluk tekliflerine oy vermek ve karşılığında PIVX ödülleri şeklinde temettü ödemesi yapmak için kullanılır..

Ana düğümler, PIVX-Qt cüzdanında 10.000 PIVX tutmayı gerektirir. pivx.org İnternet sitesi. Bütçe, geliştirme yol haritası ve diğer önemli topluluk kararları, bu oylama mekanizması tarafından kararlaştırılır, projenin yönetişimini merkezden uzaklaştırır ve karar verme gücünü teknolojinin başarısına yatırım yapanların ellerine bırakır..

Stake etme paraları, ağı güvence altına almak ve yeni blokları serbest bırakmak için kullanılır (Bitcoin gibi diğer paralar için “madenciliği” düşünün). Cüzdana herhangi bir miktarda PIVX yatırılabilir ve son zamanlarda tüm stake sahiplerine bazı oy hakları vermek için bir teklif kabul edildi. Bu, ödüller kazanmak ve oy kullanmak için tam 10.000 PIVX tutmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Her blok (her 60 saniyede bir), yatırılan jeton miktarına orantılı olarak rastgele bir ödül verilir..

Elinizde ne kadar çok jeton varsa, şansınız o kadar yüksek olur, ancak her bahis cüzdanı sonunda bazı ödüller kazanacaktır. Ağ, Ana Düğümler ve geleneksel stake etme arasındaki ödülleri dengelemek için bir testere mekanizması kullanır ve düğüm sayısı değiştikçe ödül sıklığını ve boyutunu otomatik olarak dengeler. Bir Masternode’un stake edilmesinden veya çalıştırılmasından beklenen getirileriniz, İade Hesaplayıcı bir topluluk üyesi bir araya geldi. Kendi Masternode’unuzu çalıştırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi Masternode’a bakın İnternet sitesi. PIVX cüzdanında coin stake etme veya PIVX kazanmak için diğer fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için, ödül sayfası.

Özel ve Anında

PIVX, madeni paralarla ilişkili adresleri gizleyerek işlemleri anonimleştirmek için popüler Zerocoin protokolünün özel bir sürümünü kullanır. Diğer birçok gizlilik madeni paranın kullandığı libzerocoin teknolojisine dayanır, ancak PIVX kodunun çoğu özel yapımdır. Dash ve Zcash’in aksine, PIVX tamamen anonim olabilir ve blockchain analizinin alıcıları ve gönderenleri açıklamasını engeller..

Zerocoin’in bu şirket içi sürümü, diğer kripto paralar tarafından kullanılan orijinal libzerocoin kitaplığından daha küçük ve daha hızlı işlemler üretir, bu da onların hedeflerine ulaşmak için çalışırken gizlilik sağlamalarına (genellikle ek işlem ücretleri ve hız düşürmeleriyle birlikte gelir) izin verir. süper hızlı işlemler ve ihmal edilebilir ücretler. Ayrıca, ağın güvenliğini sağlamak ve işleri gizli tutmak için dolaşımda her zaman yeterli anonim madeni para olmasını sağlayan anonim paraları otomatik olarak basmak için bir mekanizma eklediler..

Paraları anonim olarak harcamak için kullanıcıların standart PIVX jetonlarını “zPIV” jetonlarına dönüştürmesi ve ardından bunları herhangi bir PIVX adresine göndermesi gerekir. Diğer taraftan, bir kullanıcı, herhangi bir normal işlem gibi PIVX tokenleri alır, ancak Zerocoin sayesinde, işlem hem blok zincirinde doğrulanabilir hem de bu paraları kimin gönderdiği ve aldığı konusunda anonimdir. İlerleyen topluluk, anonimliğin ek maliyetlerini azaltmayı ve toplam madeni para arzının giderek daha fazlasını özel zPIV’lere aktarmayı hedefliyor..

PIVX topluluğunun SwiftX dediği şeyi kullanarak, işlemler neredeyse anında gerçekleşir ve madeni paralar gönderildikten sonra saniyeler içinde harcanabilir. 60 saniyelik blok süresi ve işlemleri sürekli olarak doğrulayan küresel bir Masternode ağı ile PIVX, anında harcama ve almayı gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyor. Bu, genellikle işlem başına sent kesirleri civarında olan çok küçük işlem ücretleriyle de sağlanır. Bu, günlük satın almalarınıza ve ödemelerinize sahip olma misyonu için hayati önem taşır ve PIVX’in uzayda ilerlemede büyük bir rol almasının önünü açma konusunda uzun bir yol kat eder..

Sonuç

PIVX, kullanımı kolay bir dijital nakit değişimi olmayı amaçlayan gelecek vaat eden bir gizlilik madeni parasıdır. Gizlilik teknolojisinin uygulanmasında birkaç aksaklık yaşandı, ancak topluluk ve geliştirme ekibi aktif, ilgili ve iyimser. Yüksek hacim ve büyük borsaların (özellikle Bittrex) desteğiyle piyasada iyi performans gösteriyor ve bir süre daha ortalıkta kalacak gibi görünüyor.

Zerocoin uygulamasından tam gizlilik, SwiftX sayesinde anında ve çok ucuz işlemler ve stake etme yoluyla yatırımınızın geri dönüşü, göz önünde bulundurmaya değer çok sağlam bir madeni para anlamına gelir..

Benzer görevlere sahip projeler var, ancak PIVX, gelişmiş Proof-of-Stake algoritması ve merkezi olmayan, Topluluk Kılavuzlu Yönetişim modeli ile masaya benzersiz bir değer getiriyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me